Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 12:38 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Lenka22 píše:
Jaký přípravek použít na remineralizaci? Třeba Schindeleho minerály nebo něco podobného?

remineralizační koupele ( zadej zde do vyhledavače ) a mumio ( levnější jak šindelky, ceny různorodé )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
TOM Clancy píše:
Děkuji za odpověď, ještě jsem narazil na rozpouštění vápenatých usazenin pomocí bobkového listu, funguje to na stejném principu jako výše uvedené nebo to čistí jen klouby ?

Tom

To moc ne, tam jde spíše o odstranění solí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka22 píše:
Jaký přípravek použít na remineralizaci? Třeba Schindeleho minerály nebo něco podobného?

To klidně můžete, ale hlavní je dostatek HCl v žaludku, bez ní se toho ze stravy moc nevstřebá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 11:14 pm 
Offline

Registrován: sob led 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 4
Díky za tipy, prostuduju si.
A otázečka - jak se hcl užívá - ráno na lačno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka22 píše:
Díky za tipy, prostuduju si.
A otázečka - jak se hcl užívá - ráno na lačno?

Je zde o tom celé vlákno, tak si ho projděte, ale obecně pár kapek před jídlem a pár po jídle, prostě dle potřeby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 9:03 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Jardo, mám na Vás dotaz ohledně padání vlasů - před několika lety mi začaly hodně řídnout, na to konto jsem začala s nápravou "z gruntu" - zdravá strava, vysazení HAK, boj s kvasinkou, barvení pouze hennou - dost se to srovnalo, ale posledních pár měsíců pozoruji pokračující výpadek hlavně v jedné oblasti nad čelem, cca 4 x 2 cm od linie vlasů dozadu. Může to souviset nějak s hormony? Donedávna jsem měla menses pravidelně "seštelovaný" podle měsčních fází, ale asi od prosince se to pořád nějak posouvá, i projevy před menses jsou trochu jiné. Netuším co by tohle mohlo zapříčinit, vcelku nic se nezměnilo, doplňky a minerály beru pořád stejné, v únoru jsem začala s MSM (s vit. C, kolagenem - mimochodem na kůži fantastický vliv, skoro úplně mi zmizely takové ty ošklivé zhrubněliny na loktech, řekla bych že i na kloubech a pružnosti celkově je to znát), psychika v normálu, žádné výkyvy. Na vlasy patlám MSM i zevně, občas přikápnu trochu Lugola, posun k lepšímu ale nevidím, i bych řekla, že mi nějak pomaleji rostou (přitom jiné ochlupení roste normálně - je to možné?)
Předem Vám moc děkuji za názor, příp. radu, alespoň kterým směrem se zaměřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 6:09 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
doporucuji prejit do vlakna stres a dusevni vycerpani.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 11:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
mistule píše:
Dobrý den pane Jardo, mám na Vás dotaz ohledně padání vlasů - před několika lety mi začaly hodně řídnout, na to konto jsem začala s nápravou "z gruntu" - zdravá strava, vysazení HAK, boj s kvasinkou, barvení pouze hennou - dost se to srovnalo, ale posledních pár měsíců pozoruji pokračující výpadek hlavně v jedné oblasti nad čelem, cca 4 x 2 cm od linie vlasů dozadu. Může to souviset nějak s hormony? Donedávna jsem měla menses pravidelně "seštelovaný" podle měsčních fází, ale asi od prosince se to pořád nějak posouvá, i projevy před menses jsou trochu jiné. Netuším co by tohle mohlo zapříčinit, vcelku nic se nezměnilo, doplňky a minerály beru pořád stejné, v únoru jsem začala s MSM (s vit. C, kolagenem - mimochodem na kůži fantastický vliv, skoro úplně mi zmizely takové ty ošklivé zhrubněliny na loktech, řekla bych že i na kloubech a pružnosti celkově je to znát), psychika v normálu, žádné výkyvy. Na vlasy patlám MSM i zevně, občas přikápnu trochu Lugola, posun k lepšímu ale nevidím, i bych řekla, že mi nějak pomaleji rostou (přitom jiné ochlupení roste normálně - je to možné?)
Předem Vám moc děkuji za názor, příp. radu, alespoň kterým směrem se zaměřit.

Tak stres, rozhozené hormony a demineralizace zde hrají zásadní vliv a asi bych začal u toho posledního testováním v laborce, přičemž minimálně sodík, draslík, hořčík, vápník, železo, měď, zinek a selen zde dovede většina slušných laboratoří udělat a ne za moc peněz. Pokud současně pořešíte i stres, tak je slušná šance na zlepšení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Padanie vlasov
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 12:39 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 06, 2013 12:23 pm
Příspěvky: 4
Pekný deň. Už pomaly trištvrte roka mám problém s padaním vlasov. 6 rokov nejem mäso a cca trištvrte roka som vylúčila zo stravy i mliečne proteíny. Začala som ich nahrádzať rastlinnými. A zhruba v tom období som prežívala i dosť traumatické a stresové obdobie, po ktorom mi začali výraznejšie padať vlasy. Cca 2 mesiace som na živej strave a stále si neviem poradiť s padaním, vôbec neustupuje. Zaradila som do stravy množstvo doplnkov, množstvo super foods a nič nepomáha. Krvné testy mám v norme, hormóny štítnej žľazy tiež. Nemáte náhodou skúsenosti s podobným problémom, prípadne môže to byť prejav detoxikácie, príp. "nevyčisteného tela"? Ďakujem za odpoveď. Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padanie vlasov
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 1:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Mě padaly vlasy 2,5 roku šíleným způsobem - bylo to způsobeno vysazením HA. Už jsem si vybírala paruku, neb jsem na ni byla zralá:(, ale očisty mi padání spíš zarazily. Nejsem ale vůbec ortodoxní jako vy - jím de facto vše v jednoduchých kombinacích (maso výjimečně) a jen vyšší podíl zeleniny a ovoce.
Taky hodně dělá psychika - měla jsem dlouholetý stres a ten mi určitě taky zrovna nepomohl:(. Odstranila jsem ho, zapracovala na přístupu k životu \":wink:\" a věřím, že i to mělo svůj velký podíl na zlepšení. Nikdy už nebudu mít tolik vlasů co dřív, ale jsem šťastná, že aspoň nebudu mít skoro holou hlavu jako tehdy \":D\" . Bylo to krušné období \":(\" ....

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padanie vlasov
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 1:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 06, 2013 12:23 pm
Příspěvky: 4
Ďakujem za vašu opoveď. Očisty Vám pomohly padanie zastaviť? Uvažujem práveže o očiste celého organizmu vrátane čriev, pretože cítim, že to potrebujem. Ale priznám sa, mala som trochu strach, aby sa padanie nezosilnilo. Stres som mala tiež, posledný polrok pred začatím padania dosť výrazný. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padanie vlasov
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 7:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Ano - mám pocit, že opakované očisty střev a jater mi pomohly. A duševní vyrovnanost k tomu...ale nejsem ani vegetarián, natož vitarián, jím vše jak jsem psala, i sladkého dost (bohužel s tím nedokážu přestat:(....).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padanie vlasov
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 8:06 am 
Offline

Registrován: čtv čer 06, 2013 12:23 pm
Příspěvky: 4
Ďakujem za odpoveď. Ja som prešla na živú stravu práve z dôvodu, že mi postupne prestávalo tráviť viac a viac jedál. Neustále som bola sfučaná, necítila som sa dobre a aj keď osm konzumovala napr. len šaláty na obed dokázala som pribrať. Takže u mňa je akútna otázka teraz - očista. \":-)\" A s tým prechodom na ľahšiu stravu - myslím si, že telo si to samo vypýta. Netreba sa v ničom znásilňovať, treba počúvať svoje telo. Asi len trošku vnímať, čo mu robí dobre, čo mu netrávi, s čím má problémy a čo si samo pýta. \":-)\" Veľa zdaru prajem. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padanie vlasov
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
skacka píše:
Pekný deň. Už pomaly trištvrte roka mám problém s padaním vlasov. 6 rokov nejem mäso a cca trištvrte roka som vylúčila zo stravy i mliečne proteíny. Začala som ich nahrádzať rastlinnými. A zhruba v tom období som prežívala i dosť traumatické a stresové obdobie, po ktorom mi začali výraznejšie padať vlasy. Cca 2 mesiace som na živej strave a stále si neviem poradiť s padaním, vôbec neustupuje. Zaradila som do stravy množstvo doplnkov, množstvo super foods a nič nepomáha. Krvné testy mám v norme, hormóny štítnej žľazy tiež. Nemáte náhodou skúsenosti s podobným problémom, prípadne môže to byť prejav detoxikácie, príp. "nevyčisteného tela"? Ďakujem za odpoveď. Katka

Padání vlasů úzce souvisí s hladinou stresu, protože pak se netvoří v dostatečném množství kyselina chlorovodíková, zhorší se trávení a dochází k rozvratu metabolizmu, tedy demineralizace a avitaminóza. Základem je tedy se zklidnit a srovnat HCl v žaludku, což pak postupně srovná zbytek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 9:21 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 06, 2013 12:23 pm
Příspěvky: 4
Veľmi pekne ďakujem za Všeu radu a ospravedlňujem sa za tú duplicitu. Nevšimla som si to. Som objednaná na vyšetrenie žalúdka a pevne verím, že sa nejakým spôsobom bude dať zistiť i stav kyseliny v žalúdku. Keď som si robila Váš test so sódou, tak sa mi negrglo vôbec! \":-(\"
Naozaj si nemyslím, že by mi niečo v strave chýbalo, pretože sa snažím dopĺňať všetky minerály a stopové prvky a fakt si na tom dávam záležať. Takže skúsim poriešiť tú kyselinu. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz