Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob říj 15, 2011 12:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jasmina píše:
Dobrý den,
mám dlouhé, husté vlasy a vždy byly mou chloubou. Asi před měsícem mi ovšem začaly nadměrně vypadávat. Jsem kvůli candidě téměř na syrové stravě (no někdy jsou úlety, přiznávám \":oops:\" ) dodávám hořčík, lugol, C, D, E, Zn, Sn, B12, bór, měď. Papkám kaolin, popíjím kefír z kozího mléka, dělám si zelený nápoj a zel. šťávy. Věřila jsem, že budu zdravá jako nikdy, ale ty vlasy mě tedy štvou \":evil:\" a nerada bych o svou kštici přišla. Poradíte, co může být špatně? Zajímavé je, že mé dvě kolegyně, které začaly dodávat také hořčík a céčko, si stěžují na stejnou věc \":(\" .
Děkuji a pěkný den J.

Osteoporóza sa okrem iného prejavuje tiež vcelku dosť veľkým zhoršením kvality vlasov. V dnešnej dobe už aj mladé dievčatá ju majú pekne rozvinutú. Skús si dať vyšetriť kosti na denzitometrii. Pre istotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Osteoporóza sa okrem iného prejavuje tiež vcelku dosť veľkým zhoršením kvality vlasov. V dnešnej dobe už aj mladé dievčatá ju majú pekne rozvinutú. Skús si dať vyšetriť kosti na denzitometrii. Pre istotu.

To je pravda, ale ta stejně souvisí s demineralizací, čili každopádně by bylo vhodné se zabývat stavem minerálů, třeba udělat tu vlasovou analýzu a pokud bude nedostatek stroncia, tak to je jasné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 9
Tak jsem si pročetla celé toto téma...moc mi pomohlo. Jen mám nějaké nejaké dotazy (které jsem možná přehlédla):
Mám mírně sníženou funkci štítné žlázy i kvasinku....na obojím pracuju....vlasy mi ale poslední dobou začly zase víc padat než dřív....vlasy se mi taky hodně mastí (i pleť), mohu se zeptat zda netušíte proč? (Vlasy myju přírodními šampóny cca 2x nebo 3x za týden)
Na kvasinku je zabiják kyslík i lichořeřišnice - může se peroxid vodíku nebo kapky lichořeřišnice podávat i jako klyzma nebo mikroklyzma? popřípadě kolik toho peroxidu?
Taky piju odvary z kopřiv a koprivy i mixuji do jídla, které si trhám venku...můžu i tyto odvary jako klyzmata?

Jinak děkuji za mnoho jiných rad taky v této diskuzi i v diskuzích jiných...bohužel celá vaše stránka s diskuzním fórem je pro mne jako oooooooobrovská encyklopedie, kterou čtu po kouskách už přes půl roku a jsem zvědavá jestli se doberu konce, kéž bych měla dostatek času jen číst a číst a pak se řídit dalšími radami o kterých se dozvídám skoro pořád. Těším se na Vaši knihu a obdivuji Vás za to, jaký jste, jak pomáháte ostatním lidem, máte skvělou stránku a děkuji za všechny vaše rady.
Já sama studuji obor nutriční terapeut, jsem v 3. ročníku a píšu absolventskou práci na téma Syrová strava...v budoucnu se určitě chci věnovat něčemu, co se syrové přirozené stravy týká a pomáhat lidem v tomto směru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 12:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Silonka píše:
....vlasy mi ale poslední dobou začly zase víc padat než dřív....vlasy se mi taky hodně mastí (i pleť), mohu se zeptat zda netušíte proč? (Vlasy myju přírodními šampóny cca 2x nebo 3x za týden)

Zvlášť dobre na vlasy, najmä na poškodené a suché a lámavé, pôsobí panthenol - vit. B 5. Má veľkú schopnosť viazat vodu preto sa mu hovorí faktor vlhkosti. Má vplyv na rast vlasov a poskytuje do určitej miery ochranu pred šedivením. Ďalej na rast vlasov má vplyv vitamín A
Na rast vlasov, stavbu a zdravotný stav má velký vplyv vitamín A. Pri nedostatku biotinu, niacinu, ale tiež vitaminu B1 a B6 dochádza k padaniu vlasov. Rast ovplyvňuje vitamin C. Vitamin B12 podporuje výživu vlasových kořienkov. Vitamin E se dobre osvedčuje pre svoje antioxidačné vlastnosti. Vlasy sa majú umývať iba keď sú špinavé a tak, keď to nie je nevyhnutné šampónovať ich aj keď prírodnými šampónami 3x do týždňa, je priveľa a nemôže im to prospievať


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Silonka píše:
Tak jsem si pročetla celé toto téma...moc mi pomohlo. Jen mám nějaké nejaké dotazy (které jsem možná přehlédla):
Mám mírně sníženou funkci štítné žlázy i kvasinku....na obojím pracuju....vlasy mi ale poslední dobou začly zase víc padat než dřív....vlasy se mi taky hodně mastí (i pleť), mohu se zeptat zda netušíte proč? (Vlasy myju přírodními šampóny cca 2x nebo 3x za týden)
Na kvasinku je zabiják kyslík i lichořeřišnice - může se peroxid vodíku nebo kapky lichořeřišnice podávat i jako klyzma nebo mikroklyzma? popřípadě kolik toho peroxidu?
Taky piju odvary z kopřiv a koprivy i mixuji do jídla, které si trhám venku...můžu i tyto odvary jako klyzmata?

Jinak děkuji za mnoho jiných rad taky v této diskuzi i v diskuzích jiných...bohužel celá vaše stránka s diskuzním fórem je pro mne jako oooooooobrovská encyklopedie, kterou čtu po kouskách už přes půl roku a jsem zvědavá jestli se doberu konce, kéž bych měla dostatek času jen číst a číst a pak se řídit dalšími radami o kterých se dozvídám skoro pořád. Těším se na Vaši knihu a obdivuji Vás za to, jaký jste, jak pomáháte ostatním lidem, máte skvělou stránku a děkuji za všechny vaše rady.
Já sama studuji obor nutriční terapeut, jsem v 3. ročníku a píšu absolventskou práci na téma Syrová strava...v budoucnu se určitě chci věnovat něčemu, co se syrové přirozené stravy týká a pomáhat lidem v tomto směru.

Tak ohledně vlasů vám to dobře píše členka Sybilla a není k tomu moc co dodat, snad jen potvrdit, že dnešní denní mytí vlasů je docela nešvar, já to konám tak jednou za týden maximálně a to jenom v létě, jinak zpravidla za 14 a více dní. Vše uvedené do klystýru aplikovat lze a u těch bylin bych se ani nijak nebál, ale ten peroxid to již musíte dost opatrně a určit nějakou jasně danou dávku bude asi docela problém, každý bude reagovat jinak. Osobní zkušenost s tím nemám, ale pokud vím, na zahraničních fórech je toho dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř lis 30, 2011 12:21 am 
Offline

Registrován: stř říj 27, 2010 4:30 pm
Příspěvky: 20
Zdravím Jardo,
mám androgenní alopecii (tedy padání hlavně způsobené přeměněným hormonem na dht). Vidím že vás to potkalo také. Nerad bych byl do 25-ti let plešatý, už teď je to bída.
A tak chci se zeptat (pokud vám to tedy nevadí), v kolika letech vám začalo padání, zda jste proti tomu nějak bojoval a zda přechod na zdravou stravu a zdravý životní styl pomohl nějakým způsobem těm vlasům?

Případně má smysl blokovat dht, nezpůsobí to neočekávané problémy?
Třeba i přírodní cestou: http://www.salviaparadise.cz/rdesno-mno ... ath=13_313

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř lis 30, 2011 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Arko píše:
Zdravím Jardo,
mám androgenní alopecii (tedy padání hlavně způsobené přeměněným hormonem na dht). Vidím že vás to potkalo také. Nerad bych byl do 25-ti let plešatý, už teď je to bída.
A tak chci se zeptat (pokud vám to tedy nevadí), v kolika letech vám začalo padání, zda jste proti tomu nějak bojoval a zda přechod na zdravou stravu a zdravý životní styl pomohl nějakým způsobem těm vlasům?

Případně má smysl blokovat dht, nezpůsobí to neočekávané problémy?
Třeba i přírodní cestou: http://www.salviaparadise.cz/rdesno-mno ... ath=13_313

Děkuji za odpověď.

Pokud si vzpomínám, tak největší ústup vlasů jsem zaznamenal na vojně, kdy jsem poprvé musel trvale nosit čepici a to dodnes nesnáším. Nijak jsem tento kosmetický problém neřešil, ono na myslící ženy nijak nepůsobí to co máte na hlavě, ale to co máte v hlavě a mohu vás ubezpečit, že mnohým pleš vyloženě vyhovuje. Navíc se pleš snadno udržuje a já osobně bych ji za dlouhé vlasy neměnil. Jinak nemusí to být vždy tak, jak to popisujete, ale silné překyselení vás také zbaví vlasů celkem spolehlivě, čili se podívejte i po této možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 10:06 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 10:43 pm
Příspěvky: 1
dobry den pane Zajicek měl bych na vás pár otázek

1)je mi 22 let a nejvíc co mně trápí je výpadek vlasu a vím že to neni
způsobeno DHT(TST)
za svůj problém si mužu nejspíš sám po dobu tří let sem se špatne staral o
vlasovou pokožku.
Geloval jsem si vlasy ale špatně je umyl protože sem skoro vubec nepoužíval
šampon tím
vznikla hrubá suchá pokožka a dělali se na pokožce takove ztvrdlé vrstvy
nevím co to bylo
nejspíš kůže z mazem .....a tím padali vlasy hodně po celé hlave , teď se o
vlasovou pokožku
starám pokožka se zdá na povrch vyléčena a čistá ale vlasy stále padaj ale
méně takže si říkám
že to nebude stačit ...můj organismus neni určitě ok takže bych ho
potřeboval nák nastartovat
tendle článek mne zaujal
http://www.regenerujte.cz/pages/sezname ... a-kura.php
ale je to jen lehce popsané takže se ptám vás jak to myšleno .

2) pak tomu určiě nepřidává že nejspíš mam candinu bíle hleny povkal na
jazyku
3) zvetšené uzliny na krku (přemýšlim ze je necham chirgicky odstranit)
4) zeptám možná blbě ale 3x deně ejakuluju což asi neni dobrý někde sem četl že
se ztácí hodně zinku je to pravda ?
5)a moje podvíživa 177 cm váha 54 kg vahu mam pořád stejnou
tak se vás ptám na váš na názor co byste mi doporučil hlavně kvůli vlasům
věřim kdyz dám do kupy vlasy tak ostatní půjde samo děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2011 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
tomasberdych píše:
dobry den pane Zajicek měl bych na vás pár otázek

1)je mi 22 let a nejvíc co mně trápí je výpadek vlasu a vím že to neni
způsobeno DHT(TST)
za svůj problém si mužu nejspíš sám po dobu tří let sem se špatne staral o
vlasovou pokožku.
Geloval jsem si vlasy ale špatně je umyl protože sem skoro vubec nepoužíval
šampon tím
vznikla hrubá suchá pokožka a dělali se na pokožce takove ztvrdlé vrstvy
nevím co to bylo
nejspíš kůže z mazem .....a tím padali vlasy hodně po celé hlave , teď se o
vlasovou pokožku
starám pokožka se zdá na povrch vyléčena a čistá ale vlasy stále padaj ale
méně takže si říkám
že to nebude stačit ...můj organismus neni určitě ok takže bych ho
potřeboval nák nastartovat
tendle článek mne zaujal
http://www.regenerujte.cz/pages/sezname ... a-kura.php
ale je to jen lehce popsané takže se ptám vás jak to myšleno .

2) pak tomu určiě nepřidává že nejspíš mam candinu bíle hleny povkal na
jazyku
3) zvetšené uzliny na krku (přemýšlim ze je necham chirgicky odstranit)
4) zeptám možná blbě ale 3x deně ejakuluju což asi neni dobrý někde sem četl že
se ztácí hodně zinku je to pravda ?
5)a moje podvíživa 177 cm váha 54 kg vahu mam pořád stejnou
tak se vás ptám na váš na názor co byste mi doporučil hlavně kvůli vlasům
věřim kdyz dám do kupy vlasy tak ostatní půjde samo děkuji

1)Vlasy padají z více důvodů, ale většinou jde o deficity minerálů a plísně v krevním řečišti.
2)Toto pouze potvrzuje mojí předchozí větu a začal bych tedy zde.
3)Odstraněním uzlin nevyřešíte nic, pouze se připravíte o možnost signalizace těla, které vám dává najevo, aby jste ubral.
4)Ejakulátem odchází opravdu hodně zinku, to je pravda a je vhodné ho tedy denně dodávat.
5)Tělo je přiotrávené, proto ta nízká váha a na vlasy se vprdněte vyřešte si kandidu a s tím se vyřeší ty vlasy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 8:07 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
zaznamenal jsem vetsi ubytek vlasu pokavad jsem cvicil tri dny v kuse, myslel jsem si ze kotvicnik a masaz prostaty by to normalizovaly ale asi ne... ale je pravdou take ze se mi stresem v tom obdobi hodne rozjela candida lepiva stolice, plynatost. Co si myslite, že má větší vliv a hlavne jestli kotvicnik a masaz prostaty pripadne derivacni koupel zabrani vysokemu dht a neanulujeto to cviceni.... Jinak candidu jsem predtim nemel nijak projevujici, zaclo to az velkymi depresemi, coz se hrozne rozjelo aniz bych nijak vyrazne menil jídelníček \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 8:12 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mikard píše:
zaznamenal jsem vetsi ubytek vlasu pokavad jsem cvicil tri dny v kuse, myslel jsem si ze kotvicnik a masaz prostaty by to normalizovaly ale asi ne... ale je pravdou take ze se mi stresem v tom obdobi hodne rozjela candida lepiva stolice, plynatost. Co si myslite, že má větší vliv a hlavne jestli kotvicnik a masaz prostaty pripadne derivacni koupel zabrani vysokemu dht a neanulujeto to cviceni.... Jinak candidu jsem predtim nemel nijak projevujici, zaclo to az velkymi depresemi, coz se hrozne rozjelo aniz bych nijak vyrazne menil jídelníček \":(\"

Téměř jistě hlavní vliv bude mít candida. Pořiďte si nizoral a okamžitě najeďte na protivkasinková opatření. Více ve vláknu candida a chlamydoza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 8:54 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
takže myslíte, že to cviceni je v pohode? kdyz uzivam kotvicnik caj i tinkturu, tu masaz, a derivační koupel? jojo najedu na protikvasinkovou dietu.... takze to bude jenom o bilkovinach a tukach jenze se bojim abych nezatezoval moc játra tema tukama nemam je moc ok....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 9:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mikard píše:
takže myslíte, že to cviceni je v pohode? kdyz uzivam kotvicnik caj i tinkturu, tu masaz, a derivační koupel? jojo najedu na protikvasinkovou dietu.... takze to bude jenom o bilkovinach a tukach jenze se bojim abych nezatezoval moc játra tema tukama nemam je moc ok....

Udělejte si plivací test nebo nejlépe zajděte na vyšetření na mikroskopu s temným polem, tam se kvasinka prokáže zcela jistě.

Pokud máte kandidozu tak játra dostávají na prdel právě proto, že musí likvidovat její toxiny. Takže priority je zjistit jestli je přemnožená a pak okamžitě najet co nejtvrději. Pokud to nebude alopecie tak máte velmi slušnou šanci proces zvrátit.

Samozřejmostí je zvednout Ph, jednak kvůlli kvasince ale překyselení likviduje vlasová lůžka a hlavně odebírá minerály z pokožky hlavy.

Kromě Nizoralu vtírejte nějakou vitamínovou vodu anebo si udělejte vitaminový roztok sám

Bez ohledu na další okolnosti užívejte:
saw palmeto
zinek min 80mg
béčka co nejvíce (hlavně biotin)
betakaroten
síru (MSM) 2-3g
vitamín E 400-600 jednotek
lecitin 2-3g


Z těchto látek kromě palmeta si můžete udělat i onu vitamínovou vodu na vtírání

Chce to i další ale tohle jsou ty hlavní spojené s růstem vlasů. Čím dřív a razantněji začnete jednat tím větší máte šanci na úspěch.

No a abyste se nenudil, tak se večer postavte na hlavu, zvýšíte prokrvení vlas. pokožky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:07 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
sakul píše:
Udělejte si plivací test nebo nejlépe zajděte na vyšetření na mikroskopu s temným polem, tam se kvasinka prokáže zcela jistě.

Pokud máte kandidozu tak játra dostávají na prdel právě proto, že musí likvidovat její toxiny. Takže priority je zjistit jestli je přemnožená a pak okamžitě najet co nejtvrději. Pokud to nebude alopecie tak máte velmi slušnou šanci proces zvrátit.

Samozřejmostí je zvednout Ph, jednak kvůlli kvasince ale překyselení likviduje vlasová lůžka a hlavně odebírá minerály z pokožky hlavy.

Kromě Nizoralu vtírejte nějakou vitamínovou vodu anebo si udělejte vitaminový roztok sám

Bez ohledu na další okolnosti užívejte:
saw palmeto
zinek min 80mg
béčka co nejvíce (hlavně biotin)
betakaroten
síru (MSM) 2-3g
vitamín E 400-600 jednotek
lecitin 2-3g


Z těchto látek kromě palmeta si můžete udělat i onu vitamínovou vodu na vtírání

Chce to i další ale tohle jsou ty hlavní spojené s růstem vlasů. Čím dřív a razantněji začnete jednat tím větší máte šanci na úspěch.

No a abyste se nenudil, tak se večer postavte na hlavu, zvýšíte prokrvení vlas. pokožky \":)\"

A psychiku resit nemusi? Hmmm zajimave... \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 6:37 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Petr 2 píše:
A psychiku resit nemusi? Hmmm zajimave... \":lol:\"

Při řešení žádné problému člověk nesmí postupovat jednostranně, to už jsem zde zmínil mnohokrát. Lidé jsou schopni zešedivět nebo zplešatět během dnů či hodin v případě nějaké tragédie či obrovského šoku a tady budou mí suplementy ze začátku jen malý význam.

Přílišný akcent na duši a ignorování těla a naopak má vždy za následek malé nebo žádné úspěchy. Aspoň dokud budeme přebývat v této poněkud nešikovné schránce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz