Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2013 10:42 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
je dobrá táto zostava cvikov alebo niečo iné cvičíte?

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 7:28 pm 
Offline

Registrován: úte črc 23, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 22
Tak, že pro oční lekářku je to vrozená vada by nemělo značít že se tým determinuje "jediný a spravny" postup.
Žeby se to dalo lečit stravou, to slyším poprve. To spíš cviky nebo brýle. Resp. ještě laser.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 9:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="Renka":dism4ze2]je dobrá táto zostava cvikov alebo niečo iné cvičíte?

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="slobodan":1tyazl8t]Tak, že pro [url=http://www.znamylekar.cz/hodnoceni-lekaru/ocni-lekarstvi:1tyazl8t][color=#000000:1tyazl8t]oční lekářku[/color:1tyazl8t][/url:1tyazl8t] je to vrozená vada by nemělo značít že se tým determinuje "jediný a spravny" postup.
Žeby se to dalo lečit stravou, to slyším poprve. To spíš cviky nebo brýle. Resp. ještě laser.[/quote:1tyazl8t]
Proč myslíte, že strava nezabere, oči souvisí se stavem jater a strava

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nitrooční tlak
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:40 am 
Offline

Registrován: sob úno 22, 2014 11:14 am
Příspěvky: 7
Zdravím,
co způsobuje zvýšený nitrooční tlak a jak si s tím poradit?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nitrooční tlak
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 6:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Panta-rei píše:
Zdravím,
co způsobuje zvýšený nitrooční tlak a jak si s tím poradit?
Děkuji

Většinou má spojitost s rozhozeným krevním tlakem a obecně jde o nedostatek hořčíku a přebytek vápníku, což způsobuje křeč a tvrdnutí cév, které se pak zužují a zvyšuje se tlak. Obecně se tedy dá doporučit hořčík co snesete, vitamín B6 a také jsem zde psal že dobře maká konopí, to si zde ve vlákně dohledejte a nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát črc 11, 2014 9:48 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 02, 2012 12:24 pm
Příspěvky: 6
Zde jsem nalezl pána, který ztlumil projevy zákalků, snad to někomu pomůžu - citace z fóra.

Zdravím všechny nešťastníky a zoufalce, kteří jsou jako jsem byl já obtěžováni množstvím zákalků (čáry a skvrny), které se mi navíc stále zhoršovaly. Dnes jsou pro mě mé zákalky již poměrně druhořadým problémem, protože se mi jejich výskyt a jejich vnímání podstatně snížilo. Po mnohém a několikaletém experimentování s nejrůznějšími přípravky a metodami jsem konečně objevil něco, co mi opravdu účinně pomohlo. Nikdy se sice zákalků asi úplně nezbavím, ale jejich současná úroveň již pro mě zdaleka nepředstavuje takový problém jako dříve. Tedy slyšte přátelé a všichni trpící. Lidský sklivec je tvořen materiálem, který obsahuje hodně křemičitanů. Jak tělo stárne, deficit křemíku v těle se neustále prohlubuje a lidské tělo se s tím bez účinné pomoci nedokáže vypořádat. Proto jsem začal užívat vyšší dávky křemíku ve formě tablet, kterých je na trhu poměrně dostatek. K tomu jsem jako podpůrný prostředek přidal přípravek obsahující extrakt z borůvek, který je na oči obecně velmi prospěšný. Tyto prostředky jsou na trhu rovněž běžně dostupné. Jak velkou dávku křemíku užívat si musí každý z vás vyzkoušet, protože při normální doporučené denní dávce se mé problémy příliš nezlepšily. Osobně kombinuju dva nebo tři různé přípravky s křemíkem, protože při jejich kombinací se účinek ještě zlepšil. Užívám asi 2 - 3 násobnou doporučenou denní dávku. Při užívání těchto dávek křemíku je třeba dávat pozor na zvýšenou možnost výskytu ledvinových kamenů, proto pijte hodně tekutin, nejlépe minerálku magnesia, která působí proti tvorbě kamenů. Zmenšení problémů se zákalky je dlouhodobější záležitost, která vyžaduje řádově několik měsíců. Ale výsledek je zřetelně patrný, alespoň u mne. Tak to je asi všechno přátelé a piště zde své poznatky s touto metodou, která vám, jak doufám, aspoň částečně pomůže. Smile

http://sklivec.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=375


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
canibalx píše:
Zde jsem nalezl pána, který ztlumil projevy zákalků, snad to někomu pomůžu - citace z fóra.

Zdravím všechny nešťastníky a zoufalce, kteří jsou jako jsem byl já obtěžováni množstvím zákalků (čáry a skvrny), které se mi navíc stále zhoršovaly. Dnes jsou pro mě mé zákalky již poměrně druhořadým problémem, protože se mi jejich výskyt a jejich vnímání podstatně snížilo. Po mnohém a několikaletém experimentování s nejrůznějšími přípravky a metodami jsem konečně objevil něco, co mi opravdu účinně pomohlo. Nikdy se sice zákalků asi úplně nezbavím, ale jejich současná úroveň již pro mě zdaleka nepředstavuje takový problém jako dříve. Tedy slyšte přátelé a všichni trpící. Lidský sklivec je tvořen materiálem, který obsahuje hodně křemičitanů. Jak tělo stárne, deficit křemíku v těle se neustále prohlubuje a lidské tělo se s tím bez účinné pomoci nedokáže vypořádat. Proto jsem začal užívat vyšší dávky křemíku ve formě tablet, kterých je na trhu poměrně dostatek. K tomu jsem jako podpůrný prostředek přidal přípravek obsahující extrakt z borůvek, který je na oči obecně velmi prospěšný. Tyto prostředky jsou na trhu rovněž běžně dostupné. Jak velkou dávku křemíku užívat si musí každý z vás vyzkoušet, protože při normální doporučené denní dávce se mé problémy příliš nezlepšily. Osobně kombinuju dva nebo tři různé přípravky s křemíkem, protože při jejich kombinací se účinek ještě zlepšil. Užívám asi 2 - 3 násobnou doporučenou denní dávku. Při užívání těchto dávek křemíku je třeba dávat pozor na zvýšenou možnost výskytu ledvinových kamenů, proto pijte hodně tekutin, nejlépe minerálku magnesia, která působí proti tvorbě kamenů. Zmenšení problémů se zákalky je dlouhodobější záležitost, která vyžaduje řádově několik měsíců. Ale výsledek je zřetelně patrný, alespoň u mne. Tak to je asi všechno přátelé a piště zde své poznatky s touto metodou, která vám, jak doufám, aspoň částečně pomůže. Smile

http://sklivec.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=375

To je dobrý poznatek a logický, určitě stojí za vyzkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pon črc 14, 2014 12:14 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 11, 2013 12:46 pm
Příspěvky: 17
canibalx - zkousel sem a rekl bych, ze to opravdu pomaha, daval sem 2x denne ty zvykaci kapsle od SOMA.. zlepseni bylo zretelny:) kazdopadne ted mi dosly a zakalky (nebo co to vlastne je) vnimam zase vic, takze to bude nutny brat dlouhodobe..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 4:46 pm 
Offline

Registrován: stř pro 21, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 3
Dobry den,
Ocni lekar mi diagnostikoval pterygium, nemate s uspesnou lecbou zkusenosti? Dekuji Vam moc za odpověď
Z.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: ned zář 21, 2014 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
zbyna píše:
Dobry den,
Ocni lekar mi diagnostikoval pterygium, nemate s uspesnou lecbou zkusenosti? Dekuji Vam moc za odpověď
Z.

Jde o přerůstající tkáň rohovky, což by teoreticky důkladným čištěním těla mělo jít opravit, pokud tam není nějaké trvalé mechanické dráždění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolest a únava očí
PříspěvekNapsal: ned lis 09, 2014 4:55 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Zdravím všechny čtenáře těchto stránek a prosím všechny o radu či zkušenost.
Pracuji již pár měsíců na počítači 8-10hod. denně někdy méně či více.Když ne počítač koukám do papíru.Oči mám poslední 2-3 týdny hrozně unavené, pálí štípou, svědí,pocit napětí a cukání ve víčkách, neslzí.. Při bližším prozkoumání lehce zarudlé.Za poslední týden se ráno budím s otokem u vnitřního koutku, který postupuje nad horní víčko.Oči mě bolí i na rychlý pohyb.Na očním nic.
Je mě asi jasné, že to na počítači přeháním, ale bez něho to nepůjde.Omezím co nejvíc, ale potřebuji, aby otoky po ránu nebyly a očím se ulevilo.Mám z lékárny gel na zvlhčení očí a kapky s hyaluronovou kyselinou.Trochu uleví, ale nic moc.Přidala jsem do stravy Béčka, taurin.Jinak kapu 3 - 5 kapek denně HCl a občas kys. borité.Bojuji s hypof.ŠŽ, - guarana, tyrosin, kokosák.Eutyrox, céčko.Uvažuji nad kollagenem aMSM. Nyní výsledky uspokojivé TSH 2,2 Ft4 17,5, Stále protilátky ANTi TPo cca 400.stále studené ruce.Ph uspokojivé - nahoru/dolů.

Děkuji všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest a únava očí
PříspěvekNapsal: úte lis 11, 2014 6:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nastoupil jsem po desítkách let žití "na venku a volně" na osm až deset hodin denně ku kompu. První příznaky: bolesti v šíji, střílející do hlavy, v bederní páteři, lokty, kyčle a kotníky - naprosto nepřirozené trávení času ve fysickém slova smyslu. To se upraví, musíte se naučit hýbat i na židli (a také z ní občas vymajznout). Další příznak: oslepnutí, mžitky přd očima, krátkozrakost i dalekozrakost, jako kdyby člověk potřeboval brýle na všechno. To se také upraví - oči si zvyknou, odhaduji to spíše na krátkozrakost, budoucnost přinese brýle na dálku. Síla bude stoupat, pak se ustálí. Řešení jest chodit do a z práce pěšky, delší trasy, víkendy dělat túry, hodně koukat do dálky, doma nesedět u compu.
Pokud vás oči pálí či bolí, pravděpodobně se vám práce nelíbí (promítá se tam psychika) nebo máte nějakou chorobu (nějaký hendicap) očí, na místě jest vyšetření. Naprosto nedoporučuji "léčbu" v podobě zmírňování příznaků či důsledků, jakoukoliv kompensaci potíží. Oči máte jen jedny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest a únava očí
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 5:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Zdravím všechny čtenáře těchto stránek a prosím všechny o radu či zkušenost.
Pracuji již pár měsíců na počítači 8-10hod. denně někdy méně či více.Když ne počítač koukám do papíru.Oči mám poslední 2-3 týdny hrozně unavené, pálí štípou, svědí,pocit napětí a cukání ve víčkách, neslzí.. Při bližším prozkoumání lehce zarudlé.Za poslední týden se ráno budím s otokem u vnitřního koutku, který postupuje nad horní víčko.Oči mě bolí i na rychlý pohyb.Na očním nic.
Je mě asi jasné, že to na počítači přeháním, ale bez něho to nepůjde.Omezím co nejvíc, ale potřebuji, aby otoky po ránu nebyly a očím se ulevilo.Mám z lékárny gel na zvlhčení očí a kapky s hyaluronovou kyselinou.Trochu uleví, ale nic moc.Přidala jsem do stravy Béčka, taurin.Jinak kapu 3 - 5 kapek denně HCl a občas kys. borité.Bojuji s hypof.ŠŽ, - guarana, tyrosin, kokosák.Eutyrox, céčko.Uvažuji nad kollagenem aMSM. Nyní výsledky uspokojivé TSH 2,2 Ft4 17,5, Stále protilátky ANTi TPo cca 400.stále studené ruce.Ph uspokojivé - nahoru/dolů.

Děkuji všem.

Člen martina72 vám radí dobře prostě chodit a dívat se do zeleně a jinak u kompu se uzemnit, vyzkoušejte grounding.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 12:11 pm 
Offline

Registrován: čtv led 22, 2015 2:20 am
Příspěvky: 1
Hezký den,

V očích mám hodně popraskané žilky které nemizí, mám to tak už několik let. Nejsou to ty z podráždění.
Nijak mě to neomezuje ale je to dost nevzhledné a nevypadá to zdravě.
Na oční mi řekli, že oči mám v pořádku, takže tam jsem nepochodil.
Co to signalizuje že je v těle špatně, jak postupovat pro napravení?

Předem díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz