Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Oční vady
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2009 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob led 03, 2009 5:54 pm
Příspěvky: 5
Od r.1981 po druhé operaci strabismu (levé oko mám tupozraké) se mi začaly dělat před oběma očima černé nitky,černé chomáčky,černé skvrnky,dodnes to oční lékaři považují za zákalky ve sklivci a to se prý nedá lečit. V r. 1984 mi navíc zjistili zelený zakal, na který beru kapky BETOPTIK s přípravkem PROTEKTUM obsahující gingo jako doplněk stravy. Může životospráva týkající se stravování ovlivnit toto oční postižení? Případně změnit tento stav?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2009 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
charlie píše:
Od r.1981 po druhé operaci strabismu (levé oko mám tupozraké) se mi začaly dělat před oběma očima černé nitky,černé chomáčky,černé skvrnky,dodnes to oční lékaři považují za zákalky ve sklivci a to se prý nedá lečit. V r. 1984 mi navíc zjistili zelený zakal, na který beru kapky BETOPTIK s přípravkem PROTEKTUM obsahující gingo jako doplněk stravy. Může životospráva týkající se stravování ovlivnit toto oční postižení? Případně změnit tento stav?

Konkrétně s tímto postižením zraku jsem se dosud nesetkal, ale nevidím důvod, proč by zrovna toto onemocnění nemělo jít ovlivnit. Stav zraku je ovlivněn celým řetězem poruch funkce dalších orgánů a kvalita zraku, pokud potíže nezavinil úraz, závisí hlavně na stavu jater a játra zase na plné funkci tlustého střeva. Zjednodušeně řečeno pokud není defekace organizmu dokonalá, což představují minimálně 2 stolice denně, vždy jsou přetěžována játra a logicky se stav očí kapkami, nebo mastičkami nemůže trvale zlepšit. Mimo dietního opatření, nutného pro zajištění dokonalé defekace, je nutná i očista jater a oční gymnastika, pro uvolnění svalstva očí. Jedná se o poměrně rozsáhlý soubor opatření, jehož přesný popis není možné řešit touto cestou a navrhuji setkání, kde si Vás vyšetřím a podle výsledku Vám mohu cíleně poradit co dělat, nicméně počítejte s tím, že regenerace nebude probíhat rychle. Oční vady, vzhledem k tomu, že jsou vlastně až poslední článek poruch orgánů, se upravují zase až po úpravě funkcí orgánů z jejichž dysfunkce vada vzniká. Jako úplně nezbytné je zaplavit tělo betakarotenem v tak velké dávce jak je možné a můžete prozatím zkusit vypít každý den cca 1 litr čerstvě vylisované mrkvové šťávy. Důrazně podotýkám čerstvě vylisované, protože lidé se domnívají, že šťáva zakoupená v obchodě může fungovat stejně. To je tragický omyl, tento produkt je vysoce kyselinotvorný, zatíží játra a logicky zrak zpravidla ještě zhorší. Pokud máte játra poškozená, tak se nelekejte změny barvy kůže po aplikaci této šťávy, je to projev detoxikace jater a po nějaké době se to upraví do normálu. Další kroky nejdou aplikovat obecně a musím Vás vidět, abych mohl radit tak, aby to mělo nějaký význam. Zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách vpravo pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strabismus
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 1:32 pm 
Offline

Registrován: sob črc 25, 2009 1:01 pm
Příspěvky: 2
dá se nějak ovlivnit strabismus, je mi 48 let, prodělala jsem již 3 operace, 2 v dětství, jednu ve 30 letech, oči se mi nyní opět rozbíhají k vnější straně, při čtení vidím písmena dvojitě.
Mám voperované multifokální čočky, dříve jsem měla dalekozrakost 6 dioptrií, v dětství kolem 2 dioptrií, na levém oku tupozrakost, v dětství jsem nosila klapku.
Díky za odpověď
Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strabismus
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 3:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
skolen píše:
dá se nějak ovlivnit strabismus, je mi 48 let, prodělala jsem již 3 operace, 2 v dětství, jednu ve 30 letech, oči se mi nyní opět rozbíhají k vnější straně, při čtení vidím písmena dvojitě.
Mám voperované multifokální čočky, dříve jsem měla dalekozrakost 6 dioptrií, v dětství kolem 2 dioptrií, na levém oku tupozrakost, v dětství jsem nosila klapku.
Díky za odpověď
Lenka

Víte nejen podle mého názoru, ale i podle názoru jiných, neexistuje nemoc která je neléčitelná, akorát jde o to jak a kolik úsilí jsem ochoten vynaložit, abych se problému zbavil. Pokud někdo opravdu hrozně chce, tak si cestu ke zdraví nakonec najde. Veškeré oční komplikace, jednoznačně souvisí se stavem jater a pokud nevyřešíte játra, nemá cenu se zabývat očima to je dle mého názoru ztracený čas. Pročtěte si pozorně moji předchozí odpověď pro člena charlie a víceméně to samé platí pro Vás. Navíc, Vaše vada by podle mého názoru šla celkem slušně korigovat cvičením podle této knihy, "Mirzakarim Norbekov Jak se zbavit brýlí zkušenosti hlupáka aneb klíč k prozření". Vždy je to o čistotě tkání a dokonalé funkci celého organizmu, nemá cenu řešit jen lokální vadu, když příčina problému se řešit nebude. Pokud Vám bude něco nejasné, tak se znovu ozvěte, ale na smysluplnou radu Vás musím vidět, abych si Vás mohl vyšetřit a mohl poradit tak, aby to mělo nějaký význam. Pokud budete mít o schůzku zájem, zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách vpravo pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 9:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jaroslave, neberte to nijak zle, prosím, ale při pohledu na Vaši fotku mne napadá - když žijete na vita stravě čtvrt století, proč ještě potřebujete brýle, jsou-li dioptrické? Za tu dobu by se Vám měly jakékoli oční vady spravit, ne? Také nosím brýle, mám jen slabé a předpokládám, že postupem času (na přirozené stravě jsem teprve pár měsíců) je budu moci zcela odložit... Dík za Váš názor, přeji fajn den!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave, neberte to nijak zle, prosím, ale při pohledu na Vaši fotku mne napadá - když žijete na vita stravě čtvrt století, proč ještě potřebujete brýle, jsou-li dioptrické? Za tu dobu by se Vám měly jakékoli oční vady spravit, ne? Také nosím brýle, mám jen slabé a předpokládám, že postupem času (na přirozené stravě jsem teprve pár měsíců) je budu moci zcela odložit... Dík za Váš názor, přeji fajn den!

Protože jako mladý chemik, jsem ve sklípku zcela debilně postupoval při výrobě výbušniny a po následné explozi, jsem se probral na dvoře téměř slepý. Po nějaké době se zrak docela slušně vrátil, ale stále mám pokroucené oční osy. Možná by to srovnalo cvičení podle Dr. Norbekova, ale dělám toho již tolik, že zrovna tato vada na kráse, mi k řešení nyní vhodná nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2009 11:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
S tímto musím nesouhlasit. Krátkozrakost se dědí. V naší rodině, dědeček, otec, teta, já...já to dotáhla až na 13 dioptrií... Naštěstí existují operace \":-)\"
Babička dávala otci mrkvovou šťávu od malička, že byl z toho uplně oranžovej a bylo to na nic...
Já provádím oční cviky už hodně let, je to dobrý na bolesti očí od počítače, ale dioptrie to nesníží...
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2009 2:42 pm 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2009 2:36 pm
Příspěvky: 2
Jana píše:
...

Máte samozřejmě pravdu, genetika funguje a krátkozrakost se dědí. Geneticky! Ne žádným přejímáním špatných návyků.
Zjednodušeně řečeno pokud je oční jamka menší, oční bulva se trochu zploští a svazek světelných paprsků rázem nedopadá na sítnici, ale před ní. To žádná zelenina vyléčit rozhodně nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2009 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
S tímto musím nesouhlasit. Krátkozrakost se dědí. V naší rodině, dědeček, otec, teta, já...já to dotáhla až na 13 dioptrií... Naštěstí existují operace \":-)\"
Babička dávala otci mrkvovou šťávu od malička, že byl z toho uplně oranžovej a bylo to na nic...
Já provádím oční cviky už hodně let, je to dobrý na bolesti očí od počítače, ale dioptrie to nesníží...
Jana

ivo1 píše:
Máte samozřejmě pravdu, genetika funguje a krátkozrakost se dědí. Geneticky! Ne žádným přejímáním špatných návyků.
Zjednodušeně řečeno pokud je oční jamka menší, oční bulva se trochu zploští a svazek světelných paprsků rázem nedopadá na sítnici, ale před ní. To žádná zelenina vyléčit rozhodně nemůže.

Stav očí bezprostředně souvisí se stavem jater a játra zase souvisí se stavem střev. Na čem závisí stav střeva a jater si odpovězte sami, dle mého názoru to z genetikou nemá mnoho společného. V naprosté většině případů se dá vysledovat zanesení jater, nesmyslnou konzumací tepelně upravených obilovin v kombinaci s tukem a cukrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 11:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Mohu se zeptat, čím se dají nejúčinněji vyčistit játra?

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 3:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jana píše:
Mohu se zeptat, čím se dají nejúčinněji vyčistit játra? Jana
Řekl bych, že o tom by tu mohl Jaroslav napsat pěkně dlouhý odstavec \":?\" Proto viz například kniha Partyková: Hladovění pro zdraví, kapitola 6.3.4. a pozor, prvně musí být očista tlustého střeva. Pí Partyková tu popisuje (nejen) očistu řady orgánů, knížku doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Mohu se zeptat, čím se dají nejúčinněji vyčistit játra?

Jana

Na játra jsou velmi dobré léčivky, především neúčinnější z nich je ostropestřec mariánský, který zde poměrně často doporučuji. Dá se užívat vždy 1 čajová lžička semínek, 20 minut před jídlem, velmi pečlivě žvýkat, tak dlouho, dokud vnímáte nějakou chuť. Potom se kašička spolkne a po cca patnácti minutách se můžete normálně najíst. Další velmi dobrý čistič jater a ledvin je čerstvá šťáva z červené řepy. Tuto šťávu však musíte užívat relativně opatrně, začíná se jedním, až dvěma deci denně a postupně se lze vypracovat až na půl litru denně. Jak píše Jindra vhodné je samozřejmě postupovat i pomocí půstů, urinoterapie a v každém případě očista tlustého střeva je naprostou nezbytností. Do větší šíře to zde rozebírat, nemá cenu, na toto téma se dá opravdu napsat celá kniha, budete se muset trošku poohlédnout v některých publikacích a něco si nastudovat. Konkrétně ta kniha, co doporučuje Jindra, od MUDr. Partykové je velice dobrá, jinak je též možné pročíst knihy od Cingroše, Malachova a dalších autorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 2:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
po půstu mě začaly pálit oči a nezlepšuje se to, samozřejmě když koukám celý den do počítače v práci, tak je to horší, ale i večer doma mě pořád pálí, až mě z toho bolí hlava. Je možné, že je to následek dlouhých procházek během půstu, kdy jsem vlastně koukala pořád do sněhu + sluníčko...., nebo se nějak tělo čistilo a způsobilo mi to zánět, který přejde? Trvá to ale už přes týden, vyplachuji si je každý den nejméně 1x urinou, ale nepomáhá to. Nemáte nějakou další radu? Nechce se mi kvůli tomu trávit hodiny v čekárně u oční....
Pomůže zvýšit množství mrkvové šťávy?
Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
po půstu mě začaly pálit oči a nezlepšuje se to, samozřejmě když koukám celý den do počítače v práci, tak je to horší, ale i večer doma mě pořád pálí, až mě z toho bolí hlava. Je možné, že je to následek dlouhých procházek během půstu, kdy jsem vlastně koukala pořád do sněhu + sluníčko...., nebo se nějak tělo čistilo a způsobilo mi to zánět, který přejde? Trvá to ale už přes týden, vyplachuji si je každý den nejméně 1x urinou, ale nepomáhá to. Nemáte nějakou další radu? Nechce se mi kvůli tomu trávit hodiny v čekárně u oční....
Pomůže zvýšit množství mrkvové šťávy?
Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem
Jana

To patrně nemá s půstem nic společného, mě teď také zlobí oči a je to kombinace počítač a bílá barva sněhu. Chce to dát očím chvilku pokoj od obrazovky a pravidelné výplachy očí urinou, třeba každou hodinu, případně jde oči rozkapávat koloidním stříbrem. Proti zánětům obecně je sirná patlanice a mrkvová šťáva také nic nezkazí, ale ten klid a delší spánek je nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 1:16 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Jana píše:
Dobrý den,
po půstu mě začaly pálit oči a nezlepšuje se to....

Vždycky mi ohromně pomůže složit hlavu do dlaní, dopřát očím naprostou tmu a relax alespoň několik minut, klidně i 5x denně (teda i déle a více \":)\"). Jo a někde se uvádí, předem o sebe silně třít dlaně, aby se zahřály a nějak naakumulovaly energii.
Na takové jemnohmotné kejkle nejsem dost senzitivní, ale už jenom ta dokonalá tma a uvolnění je blahodárné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz