Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz na dietu
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2009 12:31 pm 
Offline

Registrován: sob led 03, 2009 12:25 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
nedávno jsem se o Vás dočetl v časopise Recepty Prima Nápadů a tak jsem kompletně přečetl s nadšením Váš web, jelikož delší dobu hledám dietu, která by mě zbavila obezity. Tedy malá zmínka o sobě: jsem student z Brna stár 21 let, vážím 112kg a měřím 185cm. Zhruba od mala(cca 8let) trpím obezitou.
Po přečtení Vašeho webu jsem dospěl k názoru, že se nestravuji moc dobře, i když jsem technicky založený, velice zastávám postoj ohledně přírodních věcech a produktech, věci typu MCDonald, KFC apod. se mně hnusí, i když mám na to velkou chuť, ve svém životě jsem navštívil tento typ zařízení asi 4x!
Chtěl bych Vás tedy moc poprosit, jestli byste mně nedoporučil nějaký jídelníček?
Jinak musím se přiznat, že mám rád kvalitní pokrmy a asi strava typu jen kořenová zelenina apod. by moc u mě moc neuspěla respektive, asi bych to moc dlouho nevydržel. Ale vůbec se nebráním zdravé stravě, takový kompromis bych asi řekl... Ale rád se od Vás nechám poučit.
Předem moc děkuji.

S pozdravem David

PS:Poslední měsíc mám divný pocit v žaludku, takové jakoby "vaření vody". Asi to bude ze stresu a i z těch vánočních svátků...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na dietu
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2009 10:42 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
davidasis píše:
Dobrý den,
nedávno jsem se o Vás dočetl v časopise Recepty Prima Nápadů a tak jsem kompletně přečetl s nadšením Váš web, jelikož delší dobu hledám dietu, která by mě zbavila obezity. Tedy malá zmínka o sobě: jsem student z Brna stár 21 let, vážím 112kg a měřím 185cm. Zhruba od mala(cca 8let) trpím obezitou.
Po přečtení Vašeho webu jsem dospěl k názoru, že se nestravuji moc dobře, i když jsem technicky založený, velice zastávám postoj ohledně přírodních věcech a produktech, věci typu MCDonald, KFC apod. se mně hnusí, i když mám na to velkou chuť, ve svém životě jsem navštívil tento typ zařízení asi 4x!
Chtěl bych Vás tedy moc poprosit, jestli byste mně nedoporučil nějaký jídelníček?
Jinak musím se přiznat, že mám rád kvalitní pokrmy a asi strava typu jen kořenová zelenina apod. by moc u mě moc neuspěla respektive, asi bych to moc dlouho nevydržel. Ale vůbec se nebráním zdravé stravě, takový kompromis bych asi řekl... Ale rád se od Vás nechám poučit.
Předem moc děkuji.

S pozdravem David

PS:Poslední měsíc mám divný pocit v žaludku, takové jakoby "vaření vody". Asi to bude ze stresu a i z těch vánočních svátků...

Zadání dotazu je opravdu příliš obecné a informací na kterých mohu odpověď postavit je málo, ale i tak se pokusím odpovědět. Nevím jestli správně chápu, proč Vám vadí obezita. Jeden pohled je estetický a ten já čistě ze zásady neřeším. Druhý pohled je, že chápete obezitu jako jednu z velice nebezpečných nemocí a pak má význam se o ní bavit, protože to znamená, že jste psychicky připraven se jí zbavit viz. Úprava BMI.
Obezita je vždy varovný signál pro vážné selhání funkcí orgánů, které nejsou schopny udržet rovnováhu kyselin v organizmu. Tělo musí v krvi tyto jedovaté kyselé zplodiny, vlastního špatného trávení, neutralizovat rezervním vápníkem. Pokud již vápník je k dispozici v omezené míře a tlusté střevo je roztažené a zanesené, začne tělo tvořit úložiště zpravidla v tukové tkáni, nebo jinde v těle, kde nehrozí momentální likvidace organizmu jako celku, k čemuž by došlo pokud pH krve vybočí z hodnot 7,3 až 7,55. Při nižším pH totiž hemoglobin není schopen vázat kyslík a dojde k zadušení. Nedokážu z dotazu posoudit jaké převažující hodnoty pH má Vaše KVALITNÍ STRAVA, ale obávám se že špatné. Pokud nesrovnáte acidobazickou rovnováhu těla a budete dále žít z přijímaných kyselinotvorných potravin, můžete držet jakoukoliv dietu a efekt bude vždy přechodný, ať budete trpět hladem jak chcete. Tělo jakmile dostane další kyselinotvornou stravu, okamžitě začne znovu ukládat přebytky kyselin a tak se dá tloustnout i po relativně malých dávkách jídla.
Dalších možností proč jste obézní, je mnoho. Jako příklad uvedu možné dysfunkce na štítné žláze, játrech, tlustém střevě a další. Pro přesnou diagnózu je nezbytná Vaše návštěva, abych Vás mohl vyšetřit a poradit Vám přesný postup. Překyselení signalizuje i jediný Vámi poskytnutý údaj o stavu žaludku a stres je také jedním ze zdrojů kyselin v organizmu, ne jenom strava viz. Potraviny jako jedy i léky, téma Zásadotvorné a kyselinotvorné potraviny.
Pokud hledáte kompromis, tak jste asi vedle, neznám kompromis mezi zdravím a nemocí. Něco jako trochu nemocný, neovládá snad ani současná moderní medicína, která na rozdíl od mých postupů ovládá, nemocnému pomocí pilulí vytvořit chimérický pocit zdraví, ale ne na moc dlouho.
Máte tedy možnost se rozhodnout, jestli chcete, nebo ne, ale do kompromisů mě netahejte. Vaše ano podpořím možná tím, že já sám jsem za tři měsíce zhubl téměř o 40 kg a již jsem váhu, ani za čtvrt století, nenabral. Tak se rozhodněte a dejte vědět jestli to půjde i bez kompromisů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na dietu
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2009 2:57 pm 
Offline

Registrován: sob led 03, 2009 12:25 pm
Příspěvky: 2
Zdravím Vás, předem bych Vám chtěl poděkovat za vyčerpávající odpověď.
Co se týče mého rozhodnutí, ano, chtěl bych zhubnout a obezitu chápu jako nemoc a ne pouze vadu na kráse. Jinak co se týče mého zdravotního stavu, tak jako malý jsem prodělal kýlu a doktoři mě málem otrávili uspávacím plynem a díky tomu, jsem měl krátkou dobu problémy s játry. V dnešní době asi už žádné nemám, ale nevím to jistě.
Chtěl bych Vás tedy poprosit, jakou stravu byste mně doporučil? Nejsem totiž schopen sám si navrhnout jídelníček. Potřeboval bych vědět, co můžu a co ne apod.
Co se týče návštěvy u Vás, nejsem proti, ale jsem z Brna a to je trošku z ruky... \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na dietu
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2009 7:44 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
davidasis píše:
Zdravím Vás, předem bych Vám chtěl poděkovat za vyčerpávající odpověď.
Co se týče mého rozhodnutí, ano, chtěl bych zhubnout a obezitu chápu jako nemoc a ne pouze vadu na kráse. Jinak co se týče mého zdravotního stavu, tak jako malý jsem prodělal kýlu a doktoři mě málem otrávili uspávacím plynem a díky tomu, jsem měl krátkou dobu problémy s játry. V dnešní době asi už žádné nemám, ale nevím to jistě.
Chtěl bych Vás tedy poprosit, jakou stravu byste mně doporučil? Nejsem totiž schopen sám si navrhnout jídelníček. Potřeboval bych vědět, co můžu a co ne apod.
Co se týče návštěvy u Vás, nejsem proti, ale jsem z Brna a to je trošku z ruky... \":?\"

Navrhnout jídelníček, pokud nevím co Vám je, to je docela problém a nerad bych Vám způsobil nějaké zdravotní komplikace. Relativně univerzálně je použitelný denní jídelníček viz. Potraviny jako jedy i léky, téma Příklad denního jídelníčku. Je postaven tak, aby bylo vyloučeno zaplavování organizmu kyselinami, ale není přesně směrován na konkrétní zdravotní potíže. Určitě při dodržení tohoto jídelníčku zhubnete na váhu odpovídající zdravému BMI cca do 24 a současně si nemůžete nijak uškodit. Strava je postavena tak, že dodá adekvátní zásobu veškerých potřebných vitamínů, minerálů a enzymů, mimo vitamínu B12. Nicméně jeho momentální nedostatek Vás nijak neohrozí a já jsem při této stravě zaznamenal jeho nedostatek, až po 20 letech. Tento nedostatek jde bez potíží eliminovat pitím vaječného žloutku viz. Energie potravin a její vliv na zdraví, kde se tímto tématem zabývám pouze po stránce vyzařování potravin, ale je uveden vhodný postup, aby byla vyloučena nákaza salmonelou. Pokud jste podle Vašeho názoru zdráv je samozřejmě možné používat variantu podle tématu Bílkoviny a sacharidy - dělená strava o jejíž aplikaci a výsledcích píše ve fóru Životní osudy, tématu Tlak a váha jeden z mých spokojených pacientů. Hubnutí se patrně dostaví také, ale s kyselinami to jde prostě hůř a tak to bude trvat mnohem déle a s větším rizikem zaplavení tkání kyselinami.
Lepší by bylo se na mě přijet podívat, já si Vás vyšetřím a dostanete přesně cílené rady, které nepochybně odstraní i případné další zdravotní potíže, které Vám dosud třeba ani nikdo nediagnostikoval. Brno zase není tak daleko a mohu Vás ujistit, že je určitě vetší problém přijet z Norimberka s rozvinutou rakovinou, než s Vašimi relativně minimálními potížemi z Brna, ale to záleží na Vás. Pokud o to budete stát zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách vpravo pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz