Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PavlaH píše:
Dobrý den,
pH moči mi denně vyskočí max. na 7 nebo 7,1. Začala jsem proto brát odkyselovací minerály s tím, že to píst zvedne. Ale zatím to vypadá tak, že témeř celý den (už od rána)mám pH 6,5 a jednou denně to vyskočí k těm sedmi. Čtrnáct dní jsem teď víceméně na šťávách, zelenině,sirné patlanině a k večeři ořechové mléko. K hodnotám kolem 5,5 jsem se dostala pouze při jaterní očistě.
Teď nevím, jestli zařadit více kyselin, aby pH alespoň jednou denně spadlo pod 6 nebo přidat více šťáv, aby vystoupalo víc nad 7. Netuším, v čem je zakopaný pes, takže nevím, jak teď pokračovat, aby se denní rozsah hodnot pH roztáhnul na obě strany, tak jak by měl.

Děkuji
Pavla

Tak pokud neřešíte zdravotní problém, nevidím důvod s tím nějak pohybovat, píst vám chodí, tak kde hledáte chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
...pokud si během celého dne budu měřit pH a potom udělám průměr jaké budou optimální hodnoty pH moče.Uvádí se 6,4-6,8 pH...podle zde uvedené tabulky to vychází 6,28 pH

Jaké tabulky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 11:47 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, můj dotaz je takový. Beru vitamín C v prášku s jedlou sodou, začal jsem s poměrem 2:1 a postupně navyšoval až do stavu průjmu, postupně jsem poměr upravil na cca 3:1, protože mi to pH neskutečně zvedlo až k hodnotam nad 8 a to vydrželo po celou dobu užívání,když jsem přestal, tak to mělo ješte den setrvačnost, takže k tomu dotazu je tam nutná ta soda a působí céčko kyselinotvorně nebo mám zkusit upravit ten poměr tak, aby se to pH tak nezvedalo a pokud jsem dostal ten průjem což bylo u 70g cečka ubral jsem o 3g a to je dávka, kterou mám nadále užívat každy den nebo udělat sem tam pauzu?
Mícham to samozřejmě s rajčaty...

Díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 6:08 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Jarda píše:
Jaké tabulky?

Ideální hodnoty pH zdravého člověka.
Čas......pH moči..pH slin
6.00......5.50.......6.40
7.30......5.50.......6.40
9.00......5.80.......6.80
10.30....6.20.......7.00
12.00....6.40.......7.60
14.00....6.60.......7.80
15.30....7.80.......7.00
18.00....6.60.......7.20
20.30....6.40.......6.60
23.30....6.00.......6.60

tabulka správného denniho průběhu pH, která je tady na fóru a kterou jste publikoval v časopise Receptář

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
renis píše:
Dobrý den, můj dotaz je takový. Beru vitamín C v prášku s jedlou sodou, začal jsem s poměrem 2:1 a postupně navyšoval až do stavu průjmu, postupně jsem poměr upravil na cca 3:1, protože mi to pH neskutečně zvedlo až k hodnotam nad 8 a to vydrželo po celou dobu užívání,když jsem přestal, tak to mělo ješte den setrvačnost, takže k tomu dotazu je tam nutná ta soda a působí céčko kyselinotvorně nebo mám zkusit upravit ten poměr tak, aby se to pH tak nezvedalo a pokud jsem dostal ten průjem což bylo u 70g cečka ubral jsem o 3g a to je dávka, kterou mám nadále užívat každy den nebo udělat sem tam pauzu?
Mícham to samozřejmě s rajčaty...

Díky...

Tak pauzu udělat můžete, ale není nutná. Tolerance k takto vysoké dávce se většinou celkem rychle srovná a průjem se dostaví u mnohem nižší dávky. Obecně se v takových případech bere snesitelná dávka tak dlouho, až se stane nesnesitelnou, což signalizuje, že tělo je předávkovánu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Ideální hodnoty pH zdravého člověka.
Čas......pH moči..pH slin
6.00......5.50.......6.40
7.30......5.50.......6.40
9.00......5.80.......6.80
10.30....6.20.......7.00
12.00....6.40.......7.60
14.00....6.60.......7.80
15.30....7.80.......7.00
18.00....6.60.......7.20
20.30....6.40.......6.60
23.30....6.00.......6.60

tabulka správného denniho průběhu pH, která je tady na fóru a kterou jste publikoval v časopise Receptář

Aha, to je ilustrační průběh normálních hodnot, který nikdy nikdo stejně není schopen zkopírovat a opravdu platí ten průměr 6,4-6,8 pH a i to je jak při pozorování uvidíte dost nedosažitelné, čili i údaje v tabulce stejně plně vyhovují a většina lidí na ně zdaleka nedosáhne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 7:48 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Tak pauzu udělat můžete, ale není nutná. Tolerance k takto vysoké dávce se většinou celkem rychle srovná a průjem se dostaví u mnohem nižší dávky. Obecně se v takových případech bere snesitelná dávka tak dlouho, až se stane nesnesitelnou, což signalizuje, že tělo je předávkovánu.

Děkuji za odpověď, jen ještě k tomu pH a poměru cečko k sodě a jak se to céčko v těle chová myslím kyselinotvorně? Měl jsem dojem, že když jsem měl pořád tak vysoké pH tak jsem lehce cítil ledviny je to možné?

Díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
renis píše:
Děkuji za odpověď, jen ještě k tomu pH a poměru cečko k sodě a jak se to céčko v těle chová myslím kyselinotvorně? Měl jsem dojem, že když jsem měl pořád tak vysoké pH tak jsem lehce cítil ledviny je to možné?

Díky...

Tak vysoké pH opravdu dost trápí ledviny a ty ho nemusí dobře snášet. Jinak samotné céčko se pochopitelně chová kyselinotvorně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 9:31 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Přítelkyně má asi nějak zaseklý acidobazický píst, má zasadité pH, bez odkyselovacích přípravků či sody a zas tak zásadotvorně nejí. Dopoledne měla jen BB sušenky a k obědu sushi s zelen. salátem a pH 7.5-8.0+. Teď večer 21:30 má pH 7.0 co s tím?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 01, 2013 5:56 pm
Příspěvky: 1
Elkimek píše:
Přítelkyně má asi nějak zaseklý acidobazický píst, má zasadité pH, bez odkyselovacích přípravků či sody a zas tak zásadotvorně nejí. Dopoledne měla jen BB sušenky a k obědu sushi s zelen. salátem a pH 7.5-8.0+. Teď večer 21:30 má pH 7.0 co s tím?

Dlouhodobá alkalizace moče není zcela bez rizika.
Člověk je lépe adaptován na acidózu než na alkalózu.
Zdravá moč, neovlivňuje kvalitu krve, čiže její okyselení nebo alkalitu.
Jedině v případě, kdyby dlouhodobě (měsíce, roky) měla moč
pH < 4,5 nebo > 8, „vyskratuje“ ledviny a krev je tím pádem bez ošetření
-----------------------------------------------------------------------------------------
Trvalé alkalické pH moči může signalizovat infekci ledvin či močových cest bakteriemi, nebo podezření na poruchu acidifikační schopnosti (funkce ledvin).
Důležitým vodítkem je pH vzorku ranní moči.
U zdravého dospělého je pH ranního vzorku < 6,0.
- fyziologické pH moči je v rozmezí 5,0–6,5
- krajní hodnoty jsou 4,5–8,0
Acidurie < 5,5
Alkaliurie > 6,5
Extrémní hodnoty v kyselé nebo zásadité oblasti budí podezření z nedodržení pokynů při odběru moči, v horším případě patologické změny.

Ledviny kromě toho, že udržují krev na hodnotě pH 7,4 v přísně malé toleranci,
upravují také záměrně pH moči pod 6.
Proč je během noci moč s pH < 6 až do rána? (nejíme)
1.) zabraňuje, neumožní bakteriím infikovat močové cesty
- při tomto pH nejsou schopné kolonizovat, přežít
2.) rozpouští případně vytvořené krystalky fosforečnanů
a jejich uhličitanových struktur, vytvořené během dne, kdy má moč pH > 7
Teď se může zdát, že by bylo výhodnější mít moč permanentně pod pH 6.
Tady se ale tvoří krystalky z kyseliny močové a šťavelanu vápenatého.
Následně v průběhu dne, kdy jíme pH vyšplhá na 7 či 8+ a rozpouštějí se šťavelanové a močové konkrementy.
Pak znovu během noci až do rána se pH stáhne pod 6 a tak dokola.
Tímto koloběhem se chrání močový aparát proti infekcím a zaneřáděním různými druhy krystalků, písku, kamínků atd.
Šikovně zařízené, ne?

Člověk (Homo sapiens)
- vegetarián bude náchylnější na tvorbu fosforečnanových kamenů
( dlouhodobější alkalická moč)
- masožravec na tvorbu kamenů z kyseliny močové a šťavelanu vápenatého
(dlouhodobější kyselá moč)
- všežravec má vlastně největší šanci vyhnout se tímto zkamenělinám \":)\",
(pravidelnější mezi kyselím a alkalickým)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 10:36 am 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:38 pm
Příspěvky: 10
To Joy@:

Díky moc za odpověď, ta přítelkyně jsem já \":)\" ledviny opravdu cítím už několik týdnů, do toho se přidal nepříjemný zápach moči a vaginální mykóza (ta už vymizela)...první dnešní ranní pH (vstala jsem v 10:20) předtím, než jsem cokoliv snědla nebo vypila bylo už 7,0 ...na ledviny používám lichořeřišnici a brusinky a zdá se, že mi pořád nic nepomáhá..\":(\" je pravda, že jsem úplně zapomněla na urologické čaje, ty by mi snad taky pomohly, hned je zařadím \":)\" jestli mám co do činění s bakteriemi, bude tohle všechno stačit? dneska si jdu pro výsledky krevních testů, nechala jsem se na něco málo otestovat (co jsem zvládla zaplatit), tak uvidíme, co z toho vyleze..ale jestli mám zánět ledvin, budou ty hodnoty stejně zkreslené, nemyslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 7:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:38 pm
Příspěvky: 10
Srážím pH brusinkama a stejně šplhá, kdykoliv na chvilku přestanu..teď mám třeba 7,4 , chudáčci ledviny \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Přítelkyně má asi nějak zaseklý acidobazický píst, má zasadité pH, bez odkyselovacích přípravků či sody a zas tak zásadotvorně nejí. Dopoledne měla jen BB sušenky a k obědu sushi s zelen. salátem a pH 7.5-8.0+. Teď večer 21:30 má pH 7.0 co s tím?

Dobře vám odpovídá člen, nebo členka Joy@ a patrně by bylo vhodné vyzkoušet větší dávky vitamínu C, což by pH sundalo dolů a celkově podpořilo imunitu, případně i utlumilo zánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
TerezkaM píše:
Srážím pH brusinkama a stejně šplhá, kdykoliv na chvilku přestanu..teď mám třeba 7,4 , chudáčci ledviny \":?\"

Vyzkoušejte vitamín C ve větších dávkách, ten imunitu zvýší a pH sníží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob čer 01, 2013 10:18 am 
Offline

Registrován: sob čer 01, 2013 10:13 am
Příspěvky: 1
Dobry den,
chcem opytat, za cca aku dobu sa da zmenit pH prostredie ? pretoze otec ma rakovinu, cize potrebujeme upravit jeho pH prostredie, aby bolo zasadite resp. neutralne. Upravujeme mu pomaly stravu, viac - menej uz je cisto len zeleninu a ovocie, no prijem tekutin (vody) pocas dna je dost chaby. Ranny moc mal okolo 5,5-5,8 co sa mi zda dost nizke pH. popri tom berie este MMS kvapky.

Ake mineralne doplnky by bolo vhodne mu dodavat ? Vapnik, horcik, zinok... ?

Skusal som urobit JASOD, ako to ma vlastne chutit ? pridal som 3 lyzice javoroveho sirupu (grade C) a 1 lyzicu sody, zmiesal som to v hrnceku a potom som to dal do horuceho kupela a miesal som asi tych 5 minut, farba sa zmenila na svetlo hnedu a po ochutnani, som silno citil bikarbonu a javorovy sirup skoro vobec. Cize to malo taku sodovu (horkastu) chut.

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz