Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 3:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Pane Jardo, někteří prodejci ionizátorů vody uvádějí, že dlouhodobé užívání jedlé sody nebo Tepperweinovy směsi může způsobovat problémy. Vy sám říkáte, že dlouhodobé užívání sody může být škodlivé. Rád bych se zeptal, v čem spočívá ono riziko. Děkuji za odpověď.

Tak dlouhodobě trvale vysoké pH ničí ledviny, je to filtr na kyselinu a na louh moc makat neumí. Dost často pak vznikají ledvinové kameny a ty zrovna moc ideální nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 2:09 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Ještě bych se rád zeptal. Narazil jsem na rozporuplné informace. Někde se uvádí, že odkyselovat se na noc v žádném případě, jinde naopak že důležité je odkyselovat se na noc. Jak to tedy je s ohledem na to, že tělo se zejména v noci zbavuje kyselin? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Ještě bych se rád zeptal. Narazil jsem na rozporuplné informace. Někde se uvádí, že odkyselovat se na noc v žádném případě, jinde naopak že důležité je odkyselovat se na noc. Jak to tedy je s ohledem na to, že tělo se zejména v noci zbavuje kyselin? Děkuji.

Odkyselovat na noc je blbost, to pak neusnete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 8:36 pm 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
Dobry podvecer,
nejdrive chci podekovat za Vasi velkorysou nabidku ohledne osobniho kontaktu, jak prez tel. tak Skype. Rozhodla jsem se vsak nejdrive patrat a cist zde na techto uzasnych strankach a pak se event. ptat ci kontaktovat. Jenomze zrovna stojim pred mensim problemem, ktery mne zacal lehce znervoznovat a mozna nejsem jedina, proto se ptam zde verejne.
Jedna se o pH moci ktere mi z nejakeho zahadneho duvodu nechce klesnout pod 7 a cely den se pohybuje od rana(vcera jsem jiz merila i v noci) na 8. Trva to jiz cca 2 tydny a naposledy jsem mela nizke pH pred 14 dny pri cisteni jater a tez sanky 5,8 pak hned druhy den vystoupal na 7,4 a od te doby neklesne a neklesne a to jsem jiz vcera ze zoufalstvi snedla veprovy platek z pecene. Jeste tu noc bylo pH na 7,8 a rano zase 8,4 jiz dva tydny merim pri kazdem moceni a prumerna hodnota je kazdy den 7,2 a vice. stravuji se velice stridmne v podstate jen stavy, rano mrkev jablko cca 1,5 odpoledne stavy plus salat z okurek a rajcat bez dresinku cca 200g, pozdeji doma po praci opet jen stavy, tentokrat zelinove vetsinou okurka celer ci zeli, salat atp. vecer jen stavy mrkev jablko eventuelne pomeranc ci grep ktere obcas piji i rano na stridacku misto mrkve. Testy na kandidu mi vychzi negativni, slina neklesa ani zadne meduzy se neobjevuji a drzi na hladine. Dale pak beru rano doplnky mangan, kalium, selen, jod a B-komplex. Zhruba 5 dni jsem pouzivala MMs vnitrne zacala jsem s 2kapkami a treti den protoze mi to nic nedelalo, jsem zacala s peti po dvou hodinach a paty den mne to prestalo bavit jelikoz sem nepocitovala zadne zmeny:-) Momentalne MMs jen cistim zuby.
Klystyry prvni 3 tydny rano a vecer a ted dva tydny jen obcas rano obcas vecer.
Momentalne je 19.30 hodin a z nejnizsi dnesni denni hodnoty asi ve 14:00 coz bylo 6,5(asi diky veprovemu) stoupa me pH opet nad 7 a predpokladam ze okolo 22 hodiny budu opet na 8. Nekde jste nekomu odpovidal, ze:"To ma asi obracene" a tak jsem chvili myslela ze je to i muj pripad, jenomze mi to zacina byt divne, cim vice se zde zacitam a vim ze prumer ma byt 6,4. A naopak v tom clanku "odkyseleni" ted si nevzpominam na autora pise ze ma clovek vydrzet a dal tam ladovat zasady, ze se to jako zapne a pak to bude fungovat:-) Jenomze to ja uz cekam dele a nic se nezapina ani neobraci. Mam tedy opravdu nechat veskere me(vice jak) mesicni usili plavat a zacit se ladovat vyvarem z veore jeho masem a dalsim vsim tim kyselim? Nechce se mi a prosim o radu. Jeste jen dodam na zaver, ze po celem vice jak mesici jsem zhubla pouze 90g coz mne silne udivuje obzvlaste kdyz ctu jak po teto strave vetsinou lide resi opak a veskere diskuze na tema Hubnuti se po dvou prizpevcich zmeni na tema Tloustnuti...trochu mne to rozveseluje:-) Jinak az na Stitku a nadvahu neresim vubec nic a jsem v poho:-)
Pane Jardo budu velice vdecna, kdyz si najdete chvilku zabyvat se tim mim "problemem".Jste velice laskavy clovek a ja Vam timto moc dekuji predem:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Stella píše:
Dobry podvecer,
nejdrive chci podekovat za Vasi velkorysou nabidku ohledne osobniho kontaktu, jak prez tel. tak Skype. Rozhodla jsem se vsak nejdrive patrat a cist zde na techto uzasnych strankach a pak se event. ptat ci kontaktovat. Jenomze zrovna stojim pred mensim problemem, ktery mne zacal lehce znervoznovat a mozna nejsem jedina, proto se ptam zde verejne.
Jedna se o pH moci ktere mi z nejakeho zahadneho duvodu nechce klesnout pod 7 a cely den se pohybuje od rana(vcera jsem jiz merila i v noci) na 8. Trva to jiz cca 2 tydny a naposledy jsem mela nizke pH pred 14 dny pri cisteni jater a tez sanky 5,8 pak hned druhy den vystoupal na 7,4 a od te doby neklesne a neklesne a to jsem jiz vcera ze zoufalstvi snedla veprovy platek z pecene. Jeste tu noc bylo pH na 7,8 a rano zase 8,4 jiz dva tydny merim pri kazdem moceni a prumerna hodnota je kazdy den 7,2 a vice. stravuji se velice stridmne v podstate jen stavy, rano mrkev jablko cca 1,5 odpoledne stavy plus salat z okurek a rajcat bez dresinku cca 200g, pozdeji doma po praci opet jen stavy, tentokrat zelinove vetsinou okurka celer ci zeli, salat atp. vecer jen stavy mrkev jablko eventuelne pomeranc ci grep ktere obcas piji i rano na stridacku misto mrkve. Testy na kandidu mi vychzi negativni, slina neklesa ani zadne meduzy se neobjevuji a drzi na hladine. Dale pak beru rano doplnky mangan, kalium, selen, jod a B-komplex. Zhruba 5 dni jsem pouzivala MMs vnitrne zacala jsem s 2kapkami a treti den protoze mi to nic nedelalo, jsem zacala s peti po dvou hodinach a paty den mne to prestalo bavit jelikoz sem nepocitovala zadne zmeny:-) Momentalne MMs jen cistim zuby.
Klystyry prvni 3 tydny rano a vecer a ted dva tydny jen obcas rano obcas vecer.
Momentalne je 19.30 hodin a z nejnizsi dnesni denni hodnoty asi ve 14:00 coz bylo 6,5(asi diky veprovemu) stoupa me pH opet nad 7 a predpokladam ze okolo 22 hodiny budu opet na 8. Nekde jste nekomu odpovidal, ze:"To ma asi obracene" a tak jsem chvili myslela ze je to i muj pripad, jenomze mi to zacina byt divne, cim vice se zde zacitam a vim ze prumer ma byt 6,4. A naopak v tom clanku "odkyseleni" ted si nevzpominam na autora pise ze ma clovek vydrzet a dal tam ladovat zasady, ze se to jako zapne a pak to bude fungovat:-) Jenomze to ja uz cekam dele a nic se nezapina ani neobraci. Mam tedy opravdu nechat veskere me(vice jak) mesicni usili plavat a zacit se ladovat vyvarem z veore jeho masem a dalsim vsim tim kyselim? Nechce se mi a prosim o radu. Jeste jen dodam na zaver, ze po celem vice jak mesici jsem zhubla pouze 90g coz mne silne udivuje obzvlaste kdyz ctu jak po teto strave vetsinou lide resi opak a veskere diskuze na tema Hubnuti se po dvou prizpevcich zmeni na tema Tloustnuti...trochu mne to rozveseluje:-) Jinak az na Stitku a nadvahu neresim vubec nic a jsem v poho:-)
Pane Jardo budu velice vdecna, kdyz si najdete chvilku zabyvat se tim mim "problemem".Jste velice laskavy clovek a ja Vam timto moc dekuji predem:-)

Tak ona je otázka jak vlastně u vás to vysoké pH vzniká, ale pokud pijete skoro pořád pouze čerstvé šťávy, tak nejde asi o nic divného. V případě, že navíc jste zdravá a nejste nervák, tak asi malá dodávka zásaditých potravin takto vysoké pH bez problémů udrží. Osobně bych pár dní na nezdravé stravě vydržel a uvidíte zda se stav srovná. Pokud ne, jde o bloknutí vylučování kyselin a pak by bylo potřeba se odkyselit ještě více, ale rovnou řeknu, že se mě to moc nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 8:03 am 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
Dekuji, opravdu mne to uklidnilo, protoze si take myslim ze neni duvod, aby mi ten pist nefungoval i kdyz ta doba vysokeho pH byla nekonecna.Ted verim ze to bylo diky vetsimu mnozstvi ruznych cerstvych stav, ktere nastesti mam moznost pit kdykoliv si vzpomenu, jelikoz zde v nemecku je Fruit bar opravdu na kazdem rohu a ja jsem ted jejich castym hostem. Nervak taky nejsem takze to bylo jiste tim privalem v podstate jen zasaditych potravin. Zacala jsem lehce doplnovat neco nezdraveho(vetsinou platek masa se salatem k obedu) a pH kleslo na 6,2 jednou za den, ale namerim jej az v odpolednich hodinach zhruba kolem 15hodiny. Cetla jsem, ze se typ cloveka rozdeluje na Sovu ci Skrivan, ale nikde nemuzu najit nic blizsiho k tomuto tematu. Ani mistr Googl mi tentokrat nepomohl. Mohu poprosit zda-li nekdo nezna nejaky odkaz(link) na toto tema?
Dale bych se chtela zeptat, jak je mozne ze vubec nehubnu?
Dnes jeste provedu druhou Sanku a tak mozna neco nastartuje. Ale...zajimalo by mne jak je to v den kdy se provadi Sanka s prisunem vitaminu a mineralu? Mam si po snezeni ryze vzit svuj obvykly mix /Jodid200;Selen,B-Komplex, Magnesium,Omega3,Draslik a Zinek?/Nebo v den Sanky do zaludku nic takoveho nedavat, jde o tablety. A co Betain Hcl, ktery jsem tez zacala uzivat pred par dny, nebot test vysel negativni. Muzu ho po Sance pouzit pred ryzi a tez po te ryzi? Vim je to hodne otazek najednou, ale ja se tu nemam koho zeptat a navic jsem se na tehle strankach usadila jak Pepin v Pivovaru:-) a bezmezne Vam verim, sama nevim proc. Asi nejaka zenska intuice nebo co:-)A jine rady nehodlam vubec poslouchat jen ty od Vas. Tak se nezlobte a dekuji. Snad budu mit moznost se Vam nejak revanzovat za cas a ochotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 1:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Stella píše:
Dekuji, opravdu mne to uklidnilo, protoze si take myslim ze neni duvod, aby mi ten pist nefungoval i kdyz ta doba vysokeho pH byla nekonecna.Ted verim ze to bylo diky vetsimu mnozstvi ruznych cerstvych stav, ktere nastesti mam moznost pit kdykoliv si vzpomenu, jelikoz zde v nemecku je Fruit bar opravdu na kazdem rohu a ja jsem ted jejich castym hostem. Nervak taky nejsem takze to bylo jiste tim privalem v podstate jen zasaditych potravin. Zacala jsem lehce doplnovat neco nezdraveho(vetsinou platek masa se salatem k obedu) a pH kleslo na 6,2 jednou za den, ale namerim jej az v odpolednich hodinach zhruba kolem 15hodiny. Cetla jsem, ze se typ cloveka rozdeluje na Sovu ci Skrivan, ale nikde nemuzu najit nic blizsiho k tomuto tematu. Ani mistr Googl mi tentokrat nepomohl. Mohu poprosit zda-li nekdo nezna nejaky odkaz(link) na toto tema?
Dale bych se chtela zeptat, jak je mozne ze vubec nehubnu?
Dnes jeste provedu druhou Sanku a tak mozna neco nastartuje. Ale...zajimalo by mne jak je to v den kdy se provadi Sanka s prisunem vitaminu a mineralu? Mam si po snezeni ryze vzit svuj obvykly mix /Jodid200;Selen,B-Komplex, Magnesium,Omega3,Draslik a Zinek?/Nebo v den Sanky do zaludku nic takoveho nedavat, jde o tablety. A co Betain Hcl, ktery jsem tez zacala uzivat pred par dny, nebot test vysel negativni. Muzu ho po Sance pouzit pred ryzi a tez po te ryzi? Vim je to hodne otazek najednou, ale ja se tu nemam koho zeptat a navic jsem se na tehle strankach usadila jak Pepin v Pivovaru:-) a bezmezne Vam verim, sama nevim proc. Asi nejaka zenska intuice nebo co:-)A jine rady nehodlam vubec poslouchat jen ty od Vas. Tak se nezlobte a dekuji. Snad budu mit moznost se Vam nejak revanzovat za cas a ochotu.

Tak skřivan vstává brzo a sova pozdě a se spánkem je to opačně, což také posouvá křivku pH nahoru, nebo dolu, myšleno jení vrchol v čase. Pokud máte střeva vypláchnutá nic mimo rýži do nich necpěte, vše může potenciálně škodit, čili v tom pokračovat tak druhý, nebo raději až třetí den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 2:46 pm 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
Tak to vypada, ze budu nejaky mutant Sovoskrivan, nebot vstavam brzy tak v 5:30 a spat chodim nejdele v 22hodin \":lol:\" Ovsem vstavani je vice mene nedobrovolne, tudiz z donuceni a s ohledem na me temner prospane mladi si myslim, ze patrim spise do radu Sov i kdyz okolnosti mne prinutili k transformaci do Skrivana(br..vzdy jak slysim neco o transformaci vybavi se mi Hanibal Lektr) \":roll:\"
Sanka probehla bezvadne, tentontakrat jiz bez te nervozity a pozorovani se, ve snaze najit kdejaky smrtelny priznak. Nic takoveho, uplne v klidu jsem pockala az se dostavi onen Sifon efekt, tentokrat to trvalo trochu dele asi 10min ale jinak vse probehlo presne tak jak ma. Jen lehke zklamani(a to jiz i posledne), ze jsem neobjevila nic co by primominalo nestvury bizardnich tvaru a velikosti, coz mne trochu mrzi, neb bych si nejspise poridila nejake rozluckove fotto, ale na druhou stranu dobre ze tak. \":)\"
Vasi odpoved jsem zaregistrovala bohuzel trochu pozde a tak jsem musela tentokrat rozhodnout sama. Po predpisove rozvarene ryzi na kasicku, jsem po kratkem ententyky mezi mam ci nemam, spolkla jak BetainHCL-pepsin tak v domneni ze ted je to jiz stejne jedno, po chvili i zminene tabletky. Samozrejmne, ted jiz vim, ze je to chyba a pristi tyden, kdy budu Sanku opakovat, jiz tuto chybu neudelam.
Mockrat Vam dekuji za radu a preji Vam i Vasi rodine jen to nejlepsi i kdyz je mi jasne, ze je v tech nejlepsich rukach.
Stella


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 8:55 am 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
Jarda píše:
Tak ona je otázka jak vlastně u vás to vysoké pH vzniká, ale pokud pijete skoro pořád pouze čerstvé šťávy, tak nejde asi o nic divného.

Mnohem důležitější než pH moči je pH krve a mezibuněčných tekutin. Pokud je člověk jakž takž v pořádku, tak pH moči reaguje na aktuální stav. Jím-li převahu zeleniny a ovoce, bude močí odváděn přebytek zásad, jím-li hodně "nezdravé" stravy, bude v moči přebytek kyslelin. Jednoduše proto, aby se udrželo optimální pH krve a mezibuněčných tekutin. Toto není nic patologického. Problém může vzniknout tehdy, když v mém jídelníčku převažuje "nezdravá" strava a vylučovací a kompenzační mechanismy těla to už nezvládají a organismus je nucen v zájmu zachování pH krve a mezibuněčných tekutin deponovat tato přebytky do tkání. A pak se může stát, zejména jíme-li nezdravě hodně dlouho, že když dáme si ovocný či zeleninový týden, máme moč zásaditou. Ale v podstatě to nic neznamená. Tkáně potřebují ke svému vyčištění od těchto přebytků zpravidla mnohem delší čas.
Zapomínáme také na to, že nejen ovoce a zelenina či Teprweinova směs jsou takzvaně zásadotvorné, ale také meditace, procházka v lese, pohodová návštěva u spřízněných duší, smích a v podstatě cokoliv, co dělám s radostí. Naopak kyselinotvorné jsou nejen potraviny, ale mnohé fyzikální vlivy jako elektromagnetické vlny či geopatogenní zóny. A především strach a nejistota. Strach je velký problém a bohužel řada spřízněných duší, které se snaží pro sebe něco udělat, žít zdravěji či zbavit se nějakých problémů, žije ve strachu, zda se jim to podaří, zda to dělají dobře, zda si neublíží, co jim na to řekne lékař, zda se to nezhorší, zda je okolí bude chápat atd. Toto je velký problém a je potřeba si to uvědomit, přiznat si spousty svých strachů, nebojovat s nimi, ale postupně je zpracovat. Jakoukoli metodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:09 am
Příspěvky: 14
Jirik.TK píše:
Mnohem důležitější než pH moči je pH krve a mezibuněčných tekutin. Pokud je člověk jakž takž v pořádku, tak pH moči reaguje na aktuální stav. Jím-li převahu zeleniny a ovoce, bude močí odváděn přebytek zásad, jím-li hodně "nezdravé" stravy, bude v moči přebytek kyslelin. Jednoduše proto, aby se udrželo optimální pH krve a mezibuněčných tekutin. Toto není nic patologického. Problém může vzniknout tehdy, když v mém jídelníčku převažuje "nezdravá" strava a vylučovací a kompenzační mechanismy těla to už nezvládají a organismus je nucen v zájmu zachování pH krve a mezibuněčných tekutin deponovat tato přebytky do tkání. A pak se může stát, zejména jíme-li nezdravě hodně dlouho, že když dáme si ovocný či zeleninový týden, máme moč zásaditou. Ale v podstatě to nic neznamená. Tkáně potřebují ke svému vyčištění od těchto přebytků zpravidla mnohem delší čas.
Zapomínáme také na to, že nejen ovoce a zelenina či Teprweinova směs jsou takzvaně zásadotvorné, ale také meditace, procházka v lese, pohodová návštěva u spřízněných duší, smích a v podstatě cokoliv, co dělám s radostí. Naopak kyselinotvorné jsou nejen potraviny, ale mnohé fyzikální vlivy jako elektromagnetické vlny či geopatogenní zóny. A především strach a nejistota. Strach je velký problém a bohužel řada spřízněných duší, které se snaží pro sebe něco udělat, žít zdravěji či zbavit se nějakých problémů, žije ve strachu, zda se jim to podaří, zda to dělají dobře, zda si neublíží, co jim na to řekne lékař, zda se to nezhorší, zda je okolí bude chápat atd. Toto je velký problém a je potřeba si to uvědomit, přiznat si spousty svých strachů, nebojovat s nimi, ale postupně je zpracovat. Jakoukoli metodou.

Tak s tim se jiste neda nez souhlasit a ano, strach je vzdy spatny radce.
Bohuzel i mne vcelku vyrovnane osobe se tyto stavy strachu a nejistoty porad vtiraji do mysli i kdyz vcelku bravnurne zvladam teorii Eckharta Tolleho:-)
Momentalne jsem zahlcena informacemi ze zdejsiho uzasneho webu a i kdyz jsem v podstate "zdrava" vim, ze mam jeste mnoho prace na sobe pred sebou. Paradoxne jsem si do nedavna myslela, ze jim vcelku nezdrave a okoli mne o tom samozrejmne ubezpecovalo nechapavim kroucenim hlavy, ale po precteni hlavnich zasad zde u Jardy jsem dosla k zaveru, ze me stravovani bylo a vlastne neni az tak spatne. Cili vcelku caste hladovky,(nucene, kvuli praci) jidla denne spise malo a to prevazne zelenina, ovoce a ruzna seminka. Obcas nejaka doma upecena "buchta" nebot jsem netusila o skodlivosti mouky. Stim je ted jiz 2mesice konec. Zrovna jako s kavou cukrem a mlekem. K prekvpeni vlastnimu bez sebemensich abstinencnich priznaku a piti stav mne plne nahrazuje zminene jedy. Chci tim rici, ze nevim jake pH jsem mela drive, je mozne ze tez zasadite a jen sem o tom nevedela, ale tentokrat se mi to zdalo dosti dlouho a dost vysoko bez vetsiho kolisani a to mne donutilo sahnout do nezdraveho jidelnicku. Nastesti hned druhy den pH kleslo pod 6.5 a pozdeji az na 5,9 coz mne uklidnilo a ted po par dnech funguje azidobazisky pist dobre, jen to neni krivka skivana,ale patrne sovy nebot na nizke hodnoty doputuji nekdy kolem 14 hodiny a pak se pH opet zveda az do noci. Rano je pH kolem 6,9-7,2 a stoupa az k 8 kdy okolo 14hodiny zacne chvili klesat tak do 17hodin
Poridila jsem si jiz i ten pH metr extech-400, ale bohuzel jej zatim nemohu pouzivat protoze netusim jestli je zkalibrovany a zadne roztoky ke kalibraci k tomu nedosly a tak se bojim abych ho nejak nerozbyla:-) Zase ty strachy ze?:-)Takze jdu patrat jak je to s tou kalibraci neb vim ze zde jiz k tomu existuje tema. Omlouvam se za rozsahlost prispevku, jsem lehce ukecana:-) Netusim zda-li existuje nejaky recept proti tomuto?
Preji pekny vecer vsem zde pritomnym s dekuji vsem za informace ktere si zde mohu precist:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 8:56 am 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
Jarda píše:
Banány skvěle krmí kvasinky a člověk, který má s kvasinkou problém, by je prostě jíst neměl, nicméně u zdravých lidí jde o výborný zdroj draslíku a velice dobré jídlo. Grepy se opravdu liší podílem sacharidů a některých dalších látek, což ovšem s kvasinkou nesouvisí. Citrón je silně zásadotvorný a tento stav kvasince také dost vadí a ustupuje.

Dobrý den Jardo, tak by mě zajímalo, co řeknete na tento odkaz. Ovoce nekrmí kvasinky!!!

http://www.jajsem.com/shrnuti-zive-stra ... didu-apod/

a ještě jeden přidám!!!

http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syr ... ebny-plan/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jirik.TK píše:
Mnohem důležitější než pH moči je pH krve a mezibuněčných tekutin. Pokud je člověk jakž takž v pořádku, tak pH moči reaguje na aktuální stav. Jím-li převahu zeleniny a ovoce, bude močí odváděn přebytek zásad, jím-li hodně "nezdravé" stravy, bude v moči přebytek kyslelin. Jednoduše proto, aby se udrželo optimální pH krve a mezibuněčných tekutin. Toto není nic patologického. Problém může vzniknout tehdy, když v mém jídelníčku převažuje "nezdravá" strava a vylučovací a kompenzační mechanismy těla to už nezvládají a organismus je nucen v zájmu zachování pH krve a mezibuněčných tekutin deponovat tato přebytky do tkání. A pak se může stát, zejména jíme-li nezdravě hodně dlouho, že když dáme si ovocný či zeleninový týden, máme moč zásaditou. Ale v podstatě to nic neznamená. Tkáně potřebují ke svému vyčištění od těchto přebytků zpravidla mnohem delší čas.
Zapomínáme také na to, že nejen ovoce a zelenina či Teprweinova směs jsou takzvaně zásadotvorné, ale také meditace, procházka v lese, pohodová návštěva u spřízněných duší, smích a v podstatě cokoliv, co dělám s radostí. Naopak kyselinotvorné jsou nejen potraviny, ale mnohé fyzikální vlivy jako elektromagnetické vlny či geopatogenní zóny. A především strach a nejistota. Strach je velký problém a bohužel řada spřízněných duší, které se snaží pro sebe něco udělat, žít zdravěji či zbavit se nějakých problémů, žije ve strachu, zda se jim to podaří, zda to dělají dobře, zda si neublíží, co jim na to řekne lékař, zda se to nezhorší, zda je okolí bude chápat atd. Toto je velký problém a je potřeba si to uvědomit, přiznat si spousty svých strachů, nebojovat s nimi, ale postupně je zpracovat. Jakoukoli metodou.

Máte plnou pravdu, ovšem naprostá většina lidí je v trvalém stresu a tedy i v trvalém překyselení, to se nakonec snadno pozná ze slepených krvinek a slabé imunity, což většina lidí má. Pokud se pravidelně pohybuje acidobazický píst je většinou rovnováha celkem slušně regulovatelná a podobné problémy nehrozí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Radmila píše:
Dobrý den Jardo, tak by mě zajímalo, co řeknete na tento odkaz. Ovoce nekrmí kvasinky!!!

http://www.jajsem.com/shrnuti-zive-stra ... didu-apod/

a ještě jeden přidám!!!

http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syr ... ebny-plan/

Ale, to jsem zde již mnohokrát psal, že u zdravého jedince, který je schopen sacharidy spálit, není žádný problém, ale u člověka, který má tuto schopnost narušenou vzhledem k zanesení buněčných membrán většinou tukem to problém určitě je. Teoreticky takto lze tělo vyčistit, ovšem asi ne v místech kde se dá koupit denaturovaná strava. Vhodný by byl patrně pobyt na pustém ostrově, kde je dostupné zralé syrové ovoce. Také se na tom dost podepisují místní podmínky a klima, třeba zde v zimním období se při trvalém pojídání velkých dávek tropického ovoce bude i zcela zdravý člověk většinou cítit špatně a bude se zimou klepat jako drahý pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 7:16 am 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 4:41 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den,
pH moči mi denně vyskočí max. na 7 nebo 7,1. Začala jsem proto brát odkyselovací minerály s tím, že to píst zvedne. Ale zatím to vypadá tak, že témeř celý den (už od rána)mám pH 6,5 a jednou denně to vyskočí k těm sedmi. Čtrnáct dní jsem teď víceméně na šťávách, zelenině,sirné patlanině a k večeři ořechové mléko. K hodnotám kolem 5,5 jsem se dostala pouze při jaterní očistě.
Teď nevím, jestli zařadit více kyselin, aby pH alespoň jednou denně spadlo pod 6 nebo přidat více šťáv, aby vystoupalo víc nad 7. Netuším, v čem je zakopaný pes, takže nevím, jak teď pokračovat, aby se denní rozsah hodnot pH roztáhnul na obě strany, tak jak by měl.

Děkuji
Pavla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 5:31 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
...pokud si během celého dne budu měřit pH a potom udělám průměr jaké budou optimální hodnoty pH moče.Uvádí se 6,4-6,8 pH...podle zde uvedené tabulky to vychází 6,28 pH

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz