Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 2:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Znamená něco, když má někdo horkou moč? Čím je ovlivněna vlastně teplota moči?
Děkuji
zdravím
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Znamená něco, když má někdo horkou moč? Čím je ovlivněna vlastně teplota moči?
Děkuji
zdravím
Jana

Co to je horká moč, myslím jakou má teplotu. Obecně je teplota moči o trochu vyšší než teplota těla a je to dáno umístěním močových cest v přímém kontaktu s tlustým střevem, které je vlastně takovým kotlem v organizmu a má vyšší teplotu než tělo. Ostatní orgány se od něho ohřívají jako Honza na peci a močové cesty samozřejmě také, čili rozdíl o cca dva stupně je celkem v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tabulka pH moče
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 4:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Hodnota pH žaludečních šťáv = 1.5, pH moče = 7.0, pH slin = 7.1 a pH krve = 7.4

Dovolím si přidat tabulku pH moče, kterou jsem vytípl z jednoho zahraničního videa

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tabulka pH moče
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Hodnota pH žaludečních šťáv = 1.5, pH moče = 7.0, pH slin = 7.1 a pH krve = 7.4

Dovolím si přidat tabulku pH moče, kterou jsem vytípl z jednoho zahraničního videa

Obrázek

Netuším, co jste tím chtěl sdělit, ale tyto hodnoty zdaleka neplatí v průběhu celého dne a dost zásadně se v průběhu dne mění. Navíc uvedené hodnoty nelze nazvat ani průměrné, takže opravdu netuším o co jde. Třeba u moči je průměrné denní správné pH 6,4-6,8.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tabulka pH moče
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 9:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Netuším, co jste tím chtěl sdělit, ale tyto hodnoty zdaleka neplatí v průběhu celého dne a dost zásadně se v průběhu dne mění. Navíc uvedené hodnoty nelze nazvat ani průměrné, takže opravdu netuším o co jde. Třeba u moči je průměrné denní správné pH 6,4-6,8.
Z videí a informací které jsem doposud o pH problematice pozjišťoval mi ty hodnoty z tabulky přisly jako dobré vodítko, podle kterého se dá pH udržet ve zdraví prospěšných mezích. Pokud to ale neplatí nebo je zavádějící tak to odmáznu, aby to někoho nepletlo. Mě to přišlo užitečné...
na stránkách se píše:
"Hodnota pH moče musí v průběhu 24 hodin vykázat pohyb z 5,8-6.8 pH na 7.0 pH a více. Stává-li se to alespoň obden, budete v pořádku. Já sám udržuji pH tak, že každý den vystoupá nad hodnotou 7 pH, co nejblíže k hodnotám správného pH krve. Nízké pH, méně než 5,4 znamená, že organizmus je zbytečně zaplaven kyselinami a strádá."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tabulka pH moče
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Z videí a informací které jsem doposud o pH problematice pozjišťoval mi ty hodnoty z tabulky přisly jako dobré vodítko, podle kterého se dá pH udržet ve zdraví prospěšných mezích. Pokud to ale neplatí nebo je zavádějící tak to odmáznu, aby to někoho nepletlo. Mě to přišlo užitečné...
na stránkách se píše:
"Hodnota pH moče musí v průběhu 24 hodin vykázat pohyb z 5,8-6.8 pH na 7.0 pH a více. Stává-li se to alespoň obden, budete v pořádku. Já sám udržuji pH tak, že každý den vystoupá nad hodnotou 7 pH, co nejblíže k hodnotám správného pH krve. Nízké pH, méně než 5,4 znamená, že organizmus je zbytečně zaplaven kyselinami a strádá."

To mazat nemusíte, já to tam píšu hlavně proto, aby to někoho nemátlo a nedomníval se, že má tu uvedenou hodnotu držet v průběhu celého dne, což by bylo špatně. Z toho, co píšu na stránkách, je jasné, že to musí každý den udělat takový hup, který právě vyjadřuje tu schopnost těla provádět acidobazický píst nutný k vyloučení kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 11:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
fdh píše:
takže uděláte třeba 0,3l mrkve a pak do šťávy přímo přidáte ořechové mléko? Dalo by se to prohnat ještě celé mixerem? Vadil by postup kdy udělám mléko v mixeru (z vody) a poté přileju ke šťávě?

Asi nevadil, ale já to dělám rovnou v odšťavňovači, kde při lisování mrkve rovnou přisypávám semínka do odšťavňovače a již mi teče takové husté máslo se šťávou. To pak naliji do mixéru a rozmixuji. Žádnou vodu tam nepoužívám, čili se to trochu liší. Podle mého názoru, to můžete rozmixovat bez vody rovnou, třeba do mrkvové šťávy.


Já to nějak nechápu. Přece z odšťavňovače teče jedním otvorem šťáva, druhým padá odpad, který se pak už nejí...

Takže když odšťavňujete mrkev a k tomu přisypáváte ořechy, tak vám padá odpad z mrkve (necenný) + velice cenný odpad z ořechů dohromady, ne? Jak to potom dělíte? To je škoda to vyhodit, ne? Z těch ořechů moc šťávy není, spíš ten odpad lepící se jako máslo, který mi zalepí celý odšťavňovač a je mi to líto pak mýt.

Co se týče přidání vody do těchto nápojů, vždyť se nemá pít voda s jídlem ani bezprostředně se šťávou, tak jaktože se může přidávat přímo do šťávy?

Předem díky za odpověď

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2010 3:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
fdh píše:
takže uděláte třeba 0,3l mrkve a pak do šťávy přímo přidáte ořechové mléko? Dalo by se to prohnat ještě celé mixerem? Vadil by postup kdy udělám mléko v mixeru (z vody) a poté přileju ke šťávě?

Asi nevadil, ale já to dělám rovnou v odšťavňovači, kde při lisování mrkve rovnou přisypávám semínka do odšťavňovače a již mi teče takové husté máslo se šťávou. To pak naliji do mixéru a rozmixuji. Žádnou vodu tam nepoužívám, čili se to trochu liší. Podle mého názoru, to můžete rozmixovat bez vody rovnou, třeba do mrkvové šťávy.


Já to nějak nechápu. Přece z odšťavňovače teče jedním otvorem šťáva, druhým padá odpad, který se pak už nejí...

Takže když odšťavňujete mrkev a k tomu přisypáváte ořechy, tak vám padá odpad z mrkve (necenný) + velice cenný odpad z ořechů dohromady, ne? Jak to potom dělíte? To je škoda to vyhodit, ne? Z těch ořechů moc šťávy není, spíš ten odpad lepící se jako máslo, který mi zalepí celý odšťavňovač a je mi to líto pak mýt.

Co se týče přidání vody do těchto nápojů, vždyť se nemá pít voda s jídlem ani bezprostředně se šťávou, tak jaktože se může přidávat přímo do šťávy?

Předem díky za odpověď

Jana

Přece z odšťavňovače teče jedním otvorem šťáva, druhým padá odpad, který se pak už nejí, to máte pravdu, ale jíst se klidně může a také to tak dělám. Skutečně to padá dohromady a já zvládnu na dvě slušné mrkve vyrobit veškeré máslo z 0,2 l ořechů a semínek. Tuto drť ihned z nádobky přesypu do misky se sirnou patlanicí a promíchám na takové ořechovo mrkvové těsto, které je mimořádně syté a výživné. Potom odšťavňuji dál a vznikající drť již na závěr vyhodím. Tím se mi i docela slušně vyčistí síta odšťavňovače. Vzniklou směs másla a šťávy přeliji do mixéru a vyrobím si chutné mléko, které piji s rodinou hned po ránu a tak za hodinu sním to těsto ze zbytků mrkve a ořechů, do kterého si nakrájím jablka a další ovoce. Je to velice dobré, zvláště pokud odšťavním zároveň i trochu rozinek, tak má těsto velice dobrou chuť. Je to kalorická bomba a není dobré se tím nějak nesmyslně narvat, to by asi moc zdravé nebylo. Vodu prakticky nepřidávám a pokud vůbec, tak velice málo, což nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv bře 11, 2010 3:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Tak to jsem vůbec nepochopila \":-)\"

Přece z odšťavňovače teče jedním otvorem šťáva, druhým padá odpad, který se pak už nejí, to máte pravdu, ale jíst se klidně může a také to tak dělám. Skutečně to padá dohromady a já zvládnu na dvě slušné mrkve vyrobit veškeré máslo z 0,2 l ořechů a semínek. Tuto drť ihned z nádobky přesypu do misky se sirnou patlanicí a promíchám na takové ořechovo mrkvové těsto, které je mimořádně syté a výživné.

Potom odšťavňuji dál a vznikající drť již na závěr vyhodím. Tím se mi i docela slušně vyčistí síta odšťavňovače. Vzniklou směs másla a šťávy (jakou vzniklou směs??? Teď už odšťavňuji jen další mrkev, teče mi už jen šťáva!)

přeliji do mixéru a vyrobím si chutné mléko (tu mrkvovou šťávu tam přeliji? S čím??)
které piji s rodinou hned po ránu a tak za hodinu sním to těsto ze zbytků mrkve a ořechů, do kterého si nakrájím jablka a další ovoce. Je to velice dobré, zvláště pokud odšťavním zároveň i trochu rozinek, tak má těsto velice dobrou chuť. Je to kalorická bomba a není dobré se tím nějak nesmyslně narvat, to by asi moc zdravé nebylo. Vodu prakticky nepřidávám a pokud vůbec, tak velice málo, což nijak nevadí.


Předem děkuji za odpověď a trpělivost \":-)\"
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv bře 11, 2010 5:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Tak to jsem vůbec nepochopila \":-)\"

Přece z odšťavňovače teče jedním otvorem šťáva, druhým padá odpad, který se pak už nejí, to máte pravdu, ale jíst se klidně může a také to tak dělám. Skutečně to padá dohromady a já zvládnu na dvě slušné mrkve vyrobit veškeré máslo z 0,2 l ořechů a semínek. Tuto drť ihned z nádobky přesypu do misky se sirnou patlanicí a promíchám na takové ořechovo mrkvové těsto, které je mimořádně syté a výživné.

Potom odšťavňuji dál a vznikající drť již na závěr vyhodím. Tím se mi i docela slušně vyčistí síta odšťavňovače. Vzniklou směs másla a šťávy (jakou vzniklou směs??? Teď už odšťavňuji jen další mrkev, teče mi už jen šťáva!)

přeliji do mixéru a vyrobím si chutné mléko (tu mrkvovou šťávu tam přeliji? S čím??)
které piji s rodinou hned po ránu a tak za hodinu sním to těsto ze zbytků mrkve a ořechů, do kterého si nakrájím jablka a další ovoce. Je to velice dobré, zvláště pokud odšťavním zároveň i trochu rozinek, tak má těsto velice dobrou chuť. Je to kalorická bomba a není dobré se tím nějak nesmyslně narvat, to by asi moc zdravé nebylo. Vodu prakticky nepřidávám a pokud vůbec, tak velice málo, což nijak nevadí.


Předem děkuji za odpověď a trpělivost \":-)\"
Jana

To je myšleno tak, že první várka z mrkve a oříšků vám dá tu hustou hmotu, tedy ořechovo-mrkvovou pastu, do které pak odšťavňujete další mrkev. Celé to přelijete do mixéru a rozmixováním vznikne to ořechové mléko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2010 9:45 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Večer to je moc a ráno celkem ok, ale klidně by to mohlo být i méně, rozumná spodní hranice pH moči, je ráno 5,5 pH a pod to nechodit.

V poslednej dobe meriam častešie Ph aj počas dna.
Dnes som meral o 15.00 a bol som na 6, pričom ráno som bol pod 5.
Cítil som sa ako keby som mal umriet. Príšerné.
Musel som si íst lahnút.
Potom som dal jedlú sódu, a zrazil som to a teraz večer je to už ok.
To je neuveritelné ako mi to v poslednej dobe skáče a celkom rýchlo.
Je neuveritelné ako dokáže zlé Ph vyradit človeka.
Vy radíte primárne sa zamerat na to a vačšina ludí si povie, že to ich problémy nevyrieši, no práve v jednoduchosti toho postupu je jeho sila. Skutočne je to extrémny rozdiel mdezi acidobazickou rovnováhou a acidózo/alkalózou.
Cítim to sám na sebe a výrazne. Moja matka to napr. sama vidí a aj tak tomu neverí.

Zaujíma ma ale jedna vec. Je možné aby negatívne ovplyvnil Ph aj nedostatok spánku?
V poslednej dobe som relatívne dlho hore(cca 0.00 - 2.00) a ráno vstanem o cca 7.00 - 8.00 a už vtedy sa cítim mizerne a nepomože tomu ani defekácia a klystýr. Može toto tak výrazne ovplyvnit stav Ph?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
V poslednej dobe meriam častešie Ph aj počas dna.
Dnes som meral o 15.00 a bol som na 6, pričom ráno som bol pod 5.
Cítil som sa ako keby som mal umriet. Príšerné.
Musel som si íst lahnút.
Potom som dal jedlú sódu, a zrazil som to a teraz večer je to už ok.
To je neuveritelné ako mi to v poslednej dobe skáče a celkom rýchlo.
Je neuveritelné ako dokáže zlé Ph vyradit človeka.
Vy radíte primárne sa zamerat na to a vačšina ludí si povie, že to ich problémy nevyrieši, no práve v jednoduchosti toho postupu je jeho sila. Skutočne je to extrémny rozdiel mdezi acidobazickou rovnováhou a acidózo/alkalózou.
Cítim to sám na sebe a výrazne. Moja matka to napr. sama vidí a aj tak tomu neverí.

Zaujíma ma ale jedna vec. Je možné aby negatívne ovplyvnil Ph aj nedostatok spánku?
V poslednej dobe som relatívne dlho hore(cca 0.00 - 2.00) a ráno vstanem o cca 7.00 - 8.00 a už vtedy sa cítim mizerne a nepomože tomu ani defekácia a klystýr. Može toto tak výrazne ovplyvnit stav Ph?
Ďakujem

Nízké pH je opravdový problém a člověk si to vždy musí představit tak, že vlastně svoje buňky koupe v kyselině a ty jsou z toho jednoznačně nasrané, což nám dávají bolestí najevo. Ta bolest je vlastně pláč až řev našich buněk o pomoc, abychom je přestali v té kyselině koupat, než chcípnou. Kyseliny vznikají z mnoha faktorů a málo spánku tam jednoznačně patří. Daleko nejhorší jsou stresy a kvasinky, což má skoro každý, proto je tak snadné lidi léčit. Odstraněním těchto dvou faktorů máte skoro vždy z mrzáka zdravého a veselého člověka, což on cítí jako zázrak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 6:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Nízké pH je opravdový problém a člověk si to vždy musí představit tak, že vlastně svoje buňky koupe v kyselině a ty jsou z toho jednoznačně nasrané, což nám dávají bolestí najevo. Ta bolest je vlastně pláč až řev našich buněk o pomoc, abychom je přestali v té kyselině koupat, než chcípnou. Kyseliny vznikají z mnoha faktorů a málo spánku tam jednoznačně patří. Daleko nejhorší jsou stresy a kvasinky, což má skoro každý, proto je tak snadné lidi léčit. Odstraněním těchto dvou faktorů máte skoro vždy z mrzáka zdravého a veselého člověka, což on cítí jako zázrak.

To máte úplnú pravdu.
Škoda, že ludia na to prichádzajú tak neskoro(vrátane mna).
Práve tá jednoduchost je kamen úrazu.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pH moče
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 1:31 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 10, 2010 1:20 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu. Mám atopický ekzém od 3 let (nyní 17,5), od 15 se rapidně zhoršuje. Nic nepomáhalo, tak jsem se rozhodla pro odkyselování organismu, jím ráno a a večer zásaditý prášek a celý den hodně ovoce a zeleniny (to už ale asi třičtvrtě roku, ale předtím jsem do toho plácala i mouku a občas cukr..). Takže teď bez cukru, a se šťávami z odštavňovače. pH jsem prvně měla asi 5-6, po týdnu odpoledne 7, ráno pořád pod 7. Po dalších třech dnech (a po tom, co jsem večer vypila nějaké ovocné a zeleninové šťávy) jsem měla ráno čtvereček zelený. Jestli jsem to dobře pochopila, tak jsem na dobré cestě. Ekzém se hodně zhoršil, vylezl i tam, kde jsem ho nikdy neměla a to v dost velké míře. Přisuzuji to právě tomu odkyselování. Zajímá mě jen, jestli je to dobře, a po jaké době by mohlo přijít zlepšení. Už tolikrát jsem doufala, že zhoršení znamená, že se čistím, ale tolikrát mě to také zklamalo, proto se ptám. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH moče
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Aljena píše:
Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu. Mám atopický ekzém od 3 let (nyní 17,5), od 15 se rapidně zhoršuje. Nic nepomáhalo, tak jsem se rozhodla pro odkyselování organismu, jím ráno a a večer zásaditý prášek a celý den hodně ovoce a zeleniny (to už ale asi třičtvrtě roku, ale předtím jsem do toho plácala i mouku a občas cukr..). Takže teď bez cukru, a se šťávami z odštavňovače. pH jsem prvně měla asi 5-6, po týdnu odpoledne 7, ráno pořád pod 7. Po dalších třech dnech (a po tom, co jsem večer vypila nějaké ovocné a zeleninové šťávy) jsem měla ráno čtvereček zelený. Jestli jsem to dobře pochopila, tak jsem na dobré cestě. Ekzém se hodně zhoršil, vylezl i tam, kde jsem ho nikdy neměla a to v dost velké míře. Přisuzuji to právě tomu odkyselování. Zajímá mě jen, jestli je to dobře, a po jaké době by mohlo přijít zlepšení. Už tolikrát jsem doufala, že zhoršení znamená, že se čistím, ale tolikrát mě to také zklamalo, proto se ptám. Děkuji za odpověď.

U jakékoliv kožní problematiky se nedá spolehnout jen na odkyselování, to může paradoxně stav značně zhoršit. Ty potíže na kůži souvisí se špatným stavem střeva a pokud nebudete provádět pravidelné očisty střeva, tak se ty rozpuštěné toxiny z tkání dostávají do krevního řečiště a polezou ven právě přes kůži. Nyní bych zařadil denní klystýry, optimálně zásadité s přídavkem kávové lžičky jedlé sody do nálevu, což by mělo velice rychle stav zásadně zlepšit, ale bez očisty střeva žádný zázrak nečekejte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz