Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned kvě 19, 2024 11:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Siamina píše:
Dobrý den,
dnes třetím dnem detoxikuji, přičemž kombinuji bezlepkovou, protikvasinkovou a odkyselující dietu \":)\". Dnes jsem například měla pouze jáhly se zeleninou rozdělené do 3 porcí, piji zelený čaj a vodu. Před detoxikací mi pH moče dělalo takovou tu správnou křivku (ráno nízké, odpoledne vyšší, večer opět nízké), ačkoliv ranní pH bylo kolem 5,5 , takže přepokládám, že jsem byla překyselená (strava nic moc, smíšená průměrná česká \":)\" ). Nyní, po zahájení detoxikace, mám celý den pH pod 6. Je to tím, že se vylučují sajrajty? Moc dobře se necítím, což přisuzuji té změně stravy, ale jsem rozhodnutá to vydržet, protože jsem přesvědčená, že detoxikovat potřebuji (letos jsem zhubla 18 kg stravou, kde bylo na můj vkus přílišné množství živočišných bílkovin). Po prostudování této diskuse jsem zakoupila Alkalu N a hodlám ji popíjet. Bylo by vhodné udělat ještě něco dalšího? Nemohu si takto nízkým pH po delší dobu (hodlám detoxikovat minimálně měsíc) ublížit? Děkuji za odpověď.

Čím je vaše křivka pH rozházená, tím se nezabývejte, musíte ji srovnat tím Alkala-Nem, nebo sodou a pokud se týká nebezpečnosti, tak nízké pH pochopitelně nebezpečné je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 9:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Dobrý den Jardo, je toto vhodný PH metr pro měření moče: http://www.hutermann.com/eshop/001/produkty/hobby-dum-a-zahrada-od-41/ph-metr-kapesni-digitalni-meric-dvoubodova-kalibrace-hp-08?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř lis 09, 2011 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Marťan píše:

Nedovedu posoudit, u pH metru dost záleží na tvaru sondy a ta na obrázku není vidět, nicméně pokud nechcete měřit i sliny a stolici, tak vyhovuje prakticky každý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 8:05 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Marťan píše:

Měl jsem v užívání 2 ph testery - jeden laciný kolem 1000kč a druhý s plochou sondou Extech za 2300Kč.

Druhý je určitě komfortnější, nabízí více funkcí a měří i sliny. Co se mi ale na něm líbí, že je opravdu odolný. Sonda je festovní, je vodotěsný a celkově bytelný.
Onen první by splnil svůj základní účel, kdyby neměl sondu zčásti ze skla. Ta praskla po pár měsících při pouhé kalibraci (žádný otřes nebo bouchnutí) a vzhledem k tomu, že není měnitelná, putoval ph do koše.

Osobně bych si radjě připlatil na extech pokud hodláte používat často nebo vybral tkový, který nebude mí snadno rozbitelné čidlo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 10:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
sakul píše:
Měl jsem v užívání 2 ph testery - jeden laciný kolem 1000kč a druhý s plochou sondou Extech za 2300Kč.

Druhý je určitě komfortnější, nabízí více funkcí a měří i sliny. Co se mi ale na něm líbí, že je opravdu odolný. Sonda je festovní, je vodotěsný a celkově bytelný.
Onen první by splnil svůj základní účel, kdyby neměl sondu zčásti ze skla. Ta praskla po pár měsících při pouhé kalibraci (žádný otřes nebo bouchnutí) a vzhledem k tomu, že není měnitelná, putoval ph do koše.

Osobně bych si radjě připlatil na extech pokud hodláte používat často nebo vybral tkový, který nebude mí snadno rozbitelné čidlo

Děkuji za tip. Mrknu na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 12:31 am 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
v poslednom čase nemôžem namerať hodnotu ph 7-8
celý deň sa mi to drží na 6tke, pričom pred 2 týždňami som dosiahol v pohode hodnotu 7-8
nemôže to byť vysokým príjomom tukov? z kokosovej múčky, z ľanových semiačok, vlašských orechov atd?
alebo zanesenými črevami?
mám candidu, a všetky hlieny mi vychadzajú cez pľúca...pokus o Sankhapraksalanu bol neuspešný

a momentálne konzumujem z ovocia len banán, grep kvôli candide...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
v poslednom čase nemôžem namerať hodnotu ph 7-8
celý deň sa mi to drží na 6tke, pričom pred 2 týždňami som dosiahol v pohode hodnotu 7-8
nemôže to byť vysokým príjomom tukov? z kokosovej múčky, z ľanových semiačok, vlašských orechov atd?
alebo zanesenými črevami?
mám candidu, a všetky hlieny mi vychadzajú cez pľúca...pokus o Sankhapraksalanu bol neuspešný

a momentálne konzumujem z ovocia len banán, grep kvôli candide...

To si děláte srandu, banány konzumujete kvůli kandidě, to ji opravdu podstrojujete a myslím si, že se jí u vás docela musí líbit. Neznám žádnou protikvasinkovou dietu, kde by byl jako vhodný uvedený banán. Na střeva jsou i jiné očistné metody, třeba klystýry, občasná aplikace epsomské soli v roztoku, nebo projímadlo. Hodnota pH se řídí také měsícem a je třeba nepanikařit pokud je černý, nebo bílý měsíc, to se pH pohybuje někde jinde než je normál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 2:01 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
banány jem 1 max 2, a sa mi zdá, že som tu niekde čítal, že ak dobre rozžujem banán, tak by vo mne nemal hniť...ani ma z neho nenafukuje atď., tak som myslel ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 6:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
stendas píše:
banány jem 1 max 2, a sa mi zdá, že som tu niekde čítal, že ak dobre rozžujem banán, tak by vo mne nemal hniť...ani ma z neho nenafukuje atď., tak som myslel ....

To máš trochu pomýlené, tu sa nebavíme o hnití banánu v čreve, ale o tom, že banán je nabitý sacharidami t.j. cukrami a tie sú hostinou pre kvasinku. Ju živíš, ona prospieva a Ty máš problém. Ten grep (nie však červený) by prichádzal do úvahy a ešte lepší je citrón, schizandra a brusinky Iné ovocie by som na tvojom mieste pri tej roztatárenej candide nejedla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 11:04 am 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
samozrejme, uvedomujem si, že sachadridy by sa mali držať na minime, max tých 50g na deň...
lenže vieš, niekedy musíš do seba hodiť niečo sladšie a vyriešil som to tým banánom (nemal som ani zlú stolicu, aj keď momenátlne na ňu čakám...no akurat to bude tretí deň :/ ), tak som si ten jeden banánik doprial....áno, brusinky konzumujem, aj keď sušené a citrónová šťava je samozrejmosť....
len ma zaujíma rozdiel medzi žltým a ružovým grepom? (sacharidy?)

dnes som mal napr. pľuvací test negatívny, len som názoru, že to bude spôsobené tým, že som večer vypil citrónovú šťavu a ráno som mal ešte kyslo v ústach...zajtra bude repete...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 12:31 pm 
Offline

Registrován: stř úno 15, 2012 12:26 pm
Příspěvky: 1
Zdravim,
poradi me nekdo jak casto se ma uzivat ten lek ve variantě jedlá soda, melasa s betaglukanem a citrónová šťáva?Docetl jsem se akorad ze se ma uzivat před jídlem tak 20-30 minut a po jídle ideálně dvě a více hodin, aby se nenarušovalo trávení,ale nevim kolikrat denne a po jak dlouhou dobu .Poradi me nekdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
samozrejme, uvedomujem si, že sachadridy by sa mali držať na minime, max tých 50g na deň...
lenže vieš, niekedy musíš do seba hodiť niečo sladšie a vyriešil som to tým banánom (nemal som ani zlú stolicu, aj keď momenátlne na ňu čakám...no akurat to bude tretí deň :/ ), tak som si ten jeden banánik doprial....áno, brusinky konzumujem, aj keď sušené a citrónová šťava je samozrejmosť....
len ma zaujíma rozdiel medzi žltým a ružovým grepom? (sacharidy?)

dnes som mal napr. pľuvací test negatívny, len som názoru, že to bude spôsobené tým, že som večer vypil citrónovú šťavu a ráno som mal ešte kyslo v ústach...zajtra bude repete...

Banány skvěle krmí kvasinky a člověk, který má s kvasinkou problém, by je prostě jíst neměl, nicméně u zdravých lidí jde o výborný zdroj draslíku a velice dobré jídlo. Grepy se opravdu liší podílem sacharidů a některých dalších látek, což ovšem s kvasinkou nesouvisí. Citrón je silně zásadotvorný a tento stav kvasince také dost vadí a ustupuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
jajka08 píše:
Zdravim,
poradi me nekdo jak casto se ma uzivat ten lek ve variantě jedlá soda, melasa s betaglukanem a citrónová šťáva?Docetl jsem se akorad ze se ma uzivat před jídlem tak 20-30 minut a po jídle ideálně dvě a více hodin, aby se nenarušovalo trávení,ale nevim kolikrat denne a po jak dlouhou dobu .Poradi me nekdo?

Dává se hlavně ráno před snídaní a počet dávek není omezen, dáte si dávku tolikrát, kolikrát je potřeba k dosažení správného pH. Odstup jednotlivých dávek je minimálně 30 minut a vždy si před další dávkou změříte pH moče. Jakmile se dostanete na 7,5-7,8 pH, tak přestanete dodávat odkyselovací směs, zpravidla ten den již odkyselovat nemusíte a dobré pH si tělo udrží celý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Příliš kyselá moč PH 5,0
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 12:32 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 16, 2012 12:51 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.
Můžete mi prosím někdo poradit, jak upravit jídelníček, abych si upravila PH moči?
Mám PH 5,0 a potřebuji ho zvýšit.
Já jenom vím, že bych měla omezit sladké a přidat čerstvou zeleninu.
Kyselá moč mi dělá potíže, mám pořád nutkání chodit na záchod. Vyšetření na urologii mi nepotvrdilo žádnou chorobu, všechno mám v pořádku, jenom ta moč je kyselá.
Při užívání zásadité směsi (prášek z lékárny) se moje potíže na 2 měsíce odmlčely, ale potom se opět vrátily.
Předem děkuji za vaše rady.
Barčíková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš kyselá moč PH 5,0
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 1:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Ahoj, prostuduj si

http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_02.php

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz