Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příliš kyselá moč PH 5,0
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
barcikova píše:
Dobrý den.
Můžete mi prosím někdo poradit, jak upravit jídelníček, abych si upravila PH moči?
Mám PH 5,0 a potřebuji ho zvýšit.
Já jenom vím, že bych měla omezit sladké a přidat čerstvou zeleninu.
Kyselá moč mi dělá potíže, mám pořád nutkání chodit na záchod. Vyšetření na urologii mi nepotvrdilo žádnou chorobu, všechno mám v pořádku, jenom ta moč je kyselá.
Při užívání zásadité směsi (prášek z lékárny) se moje potíže na 2 měsíce odmlčely, ale potom se opět vrátily.
Předem děkuji za vaše rady.
Barčíková

Člen Xeelee vám to píše dobře a vhodné je nasadit okurkovou monodietu, což pH rovná velice dobře a rychle. Také se dá nízké pH zvednout pomocí čerstvých šťáv, třeba celer, syrová brambora, černá ředkev a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava kyselosti moče
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2012 9:43 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 18, 2012 3:56 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Konzumace vína, nejlépe archivní suché červené s vysokým obsahem tříslovin, není na závadu ani z hlediska kyselin ani ze zdravotních důvodů. Obsahuje mnoho tělu prospěšných látek a dobře uvolňuje psychiku, což není v dnešním světě, plném stresu, nikdy na škodu. Denní množství tak do 3 dcl, nejlépe navečer, což s uvedeným množstvím 1,5 l týdně zhruba koresponduje. Totéž neplatí pro bílé víno, to je naopak silně kyselinotvorné a rozhodně ho nedoporučuji.

dobrý den, tohle mi trochu překvapilo, snad všechny přehledy zahrnují víno, i červené, do kyselinotvorných potravin s pH kolem 3,5. jste si tím jistý? navíc víno, jako alkohol, přece snadno v trávicím traktu kvasí, samo nebo s dalším potravinami, což navíc tvoří druhotnou kyselost v organizmu. děkuji za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava kyselosti moče
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 6:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petr007 píše:
dobrý den, tohle mi trochu překvapilo, snad všechny přehledy zahrnují víno, i červené, do kyselinotvorných potravin s pH kolem 3,5. jste si tím jistý? navíc víno, jako alkohol, přece snadno v trávicím traktu kvasí, samo nebo s dalším potravinami, což navíc tvoří druhotnou kyselost v organizmu. děkuji za odpověď!

Tak si to vyzkoušejte a uvidíte, samozřejmě ne ho pít do jídla, ale třeba večer na dobré spaní není špatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2012 1:41 am 
Offline

Registrován: stř čer 27, 2012 1:36 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,

Už delší dobu mě trápí mé zdraví.Cítím neustálou ůnavu, nedostatek energie, silnou bolest hlavy a kolen, trpím častými záněty.Během dvou let jsem přišel asi o polovinu vlasů a vrátil se mi atopický exzem který jsem měl jako malé dítě.Ani se svím psychickým stavem nejsem spokojený.Cítím neustálí ale přitom bezdůvodný stres a postrádám chut do života.Obešel jsem několik doktorů a prodělal několik testů a podle všeho a všech jsem zdráví.Před měsícem jsem si udělal test na kvasinky a vyšel mi pozitivně.Od té doby jsem držel protikvasinkovou dietu.Poslední tři dny si ráno měřím pH a naměřil jsem kolem 5 u moči a 6 u slin.Chtěl bych vás tedy poprosit o váš názor.Zda by jste mé problémi přisuzoval spíše kvasinkám nebo hodnotě pH?Jde mi o to že dieta se u těchto případů velmi různí a dodržovat je obě asi neni možné.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
petrwert píše:
Dobrý den,

Už delší dobu mě trápí mé zdraví.Cítím neustálou ůnavu, nedostatek energie, silnou bolest hlavy a kolen, trpím častými záněty.Během dvou let jsem přišel asi o polovinu vlasů a vrátil se mi atopický exzem který jsem měl jako malé dítě.Ani se svím psychickým stavem nejsem spokojený.Cítím neustálí ale přitom bezdůvodný stres a postrádám chut do života.Obešel jsem několik doktorů a prodělal několik testů a podle všeho a všech jsem zdráví.Před měsícem jsem si udělal test na kvasinky a vyšel mi pozitivně.Od té doby jsem držel protikvasinkovou dietu.Poslední tři dny si ráno měřím pH a naměřil jsem kolem 5 u moči a 6 u slin.Chtěl bych vás tedy poprosit o váš názor.Zda by jste mé problémi přisuzoval spíše kvasinkám nebo hodnotě pH?Jde mi o to že dieta se u těchto případů velmi různí a dodržovat je obě asi neni možné.

Děkuji

Ono to není jedno, nebo druhé, musíte si uvědomit, že správné pH ovlivní i kvasinku, čili ideální by bylo pořešit oboje a určitě to jde, to mám vyzkoušené. Můžete také ve velkém doplnit laktobacily, ty kandidu likvidují a rovnají tak i hodnoty pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2012 3:38 pm 
Offline

Registrován: stř říj 26, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 32
Dobrý den pane Zajíčku,

rád bych se zeptal na následující: u tatinka byl diagnostikovan zhoubny nador prostaty, je to stale jeste v setreni jak dalece. Seznamil jsem ho zhruba se zasadami odkyseleni apod. a merili jsme ph moce.
Je to zajimave, ale po dvou dnech mereni tyto vysledky: ph je od rana kolem 6,5-7, vecer klesa pod 6. To mi prijde zvlastni protoze clovek by se mel odkyselovat v noci a tudiz je rano kyselejsi moc - navic si merim podobne vysledky. Existuje nejake vysvetleni?
Jeste dodam, ze uziva Lanzul kazdy druhy den.
Ohledne nadoru - tema rakovina prostaty je jiz zamceno a nemohu zde reagovat, nevim jak moc budete v nasledne dobe mit cas, ale snad by bylo mozne vas kontaktovat osobne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2012 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
map001 píše:
Dobrý den pane Zajíčku,

rád bych se zeptal na následující: u tatinka byl diagnostikovan zhoubny nador prostaty, je to stale jeste v setreni jak dalece. Seznamil jsem ho zhruba se zasadami odkyseleni apod. a merili jsme ph moce.
Je to zajimave, ale po dvou dnech mereni tyto vysledky: ph je od rana kolem 6,5-7, vecer klesa pod 6. To mi prijde zvlastni protoze clovek by se mel odkyselovat v noci a tudiz je rano kyselejsi moc - navic si merim podobne vysledky. Existuje nejake vysvetleni?
Jeste dodam, ze uziva Lanzul kazdy druhy den.
Ohledne nadoru - tema rakovina prostaty je jiz zamceno a nemohu zde reagovat, nevim jak moc budete v nasledne dobe mit cas, ale snad by bylo mozne vas kontaktovat osobne?

Netuším, proč to tak má, ale nejpravděpodobnější je že nevylučuje správně kyseliny a to je pak špatně. Správně by ranní kyselé pH moče kolem 5,5-6 pH, mělo vystoupat v průběhu dne na hodnotu 7,5-8 pH a k večeru zase klesat do kyselých hodnot. Jinak mě klidně zavolejte, zatím v tom nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 5:50 pm 
Offline

Registrován: pon zář 17, 2012 8:35 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den pane Zajíčku, a co dělat v případě, že tělo nevylučuje správně kyseliny? Osobně mám pořád (od rána do večera) vysoké ph - nad 7. Stravuji se celkem zdravě (hodně ovoce a zeleniny, ovocné šťávy), i když vařenému jídlu se zatím vyhnout nedokážu. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Adelaide píše:
Dobrý den pane Zajíčku, a co dělat v případě, že tělo nevylučuje správně kyseliny? Osobně mám pořád (od rána do večera) vysoké ph - nad 7. Stravuji se celkem zdravě (hodně ovoce a zeleniny, ovocné šťávy), i když vařenému jídlu se zatím vyhnout nedokážu. Děkuji za odpověď.

Ono dost záleží na tom co jíte a pokud jde o převahu zásaditě působících jídel je pochopitelně vysoké pH normální. Vyzkoušejte dodat nějaká kyselinotvorná jídla a uvidíte co se stane, jak hodnota pH zareaguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 8:48 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 8:45 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, prečo sa má kombinovať melasa so sodou bikarbonou? Preto, lebo soda je silne zasaditá a melasa to tlmí...? Poškodzuje táto kombinácia pri dlhodobom používaní žalúdok...? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 9:20 am 
Offline

Registrován: pon zář 17, 2012 8:35 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Ono dost záleží na tom co jíte a pokud jde o převahu zásaditě působících jídel je pochopitelně vysoké pH normální. Vyzkoušejte dodat nějaká kyselinotvorná jídla a uvidíte co se stane, jak hodnota pH zareaguje.

Děkuji za odpověď. Stravu mám ale dost rozmanitou a rozhodně jím i hodně kyselinotvorných jídel... Jsem i dost ve stresu, tak se mi to zdá divné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Gabika109 píše:
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, prečo sa má kombinovať melasa so sodou bikarbonou? Preto, lebo soda je silne zasaditá a melasa to tlmí...? Poškodzuje táto kombinácia pri dlhodobom používaní žalúdok...? Dakujem

Melasa dodává stopové prvky a minerály, především draslík, je také zásadotvorná a efekt sody tedy netlumí, ale zvyšuje. Žaludek nepoškozuje a dá se používat celkem dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2012 5:17 pm 
Offline

Registrován: sob pro 15, 2012 4:46 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.Ještě k té kyselosti.Mám doma test.papírky,ke kterým mi bylo řečeno,že dle zabarvení po namočení v moči,by se měla hodnota pohybovat mezi 5-6.Teď nevím ale o jakou hodnotu jde.Vy píšete o hodnotě 6 a že pod touto hodnotou je to špatně.Můžete mi to prosím objasnit.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2012 11:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
badatel8 píše:
Dobrý den.Ještě k té kyselosti.Mám doma test.papírky,ke kterým mi bylo řečeno,že dle zabarvení po namočení v moči,by se měla hodnota pohybovat mezi 5-6.Teď nevím ale o jakou hodnotu jde.Vy píšete o hodnotě 6 a že pod touto hodnotou je to špatně.Můžete mi to prosím objasnit.Děkuji.

Tak na rovinu řeknu, že dotaz nechápu. Hodnota pH se v průběhu dne pohybuje po určité křivce a pokud teoretizujeme o nějaké hodnotě, tak vždy musíte uvádět o jakém se bavíme čase. Třeba po probuzení to je celkem ok, ale odpoledne určitě ne, tam je vrchol křivky a ten má mít cca 7,5-8 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2013 3:12 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Pane Jardo, někteří prodejci ionizátorů vody uvádějí, že dlouhodobé užívání jedlé sody nebo Tepperweinovy směsi může způsobovat problémy. Vy sám říkáte, že dlouhodobé užívání sody může být škodlivé. Rád bych se zeptal, v čem spočívá ono riziko. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 162 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz