Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 9:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava kyselosti moče
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2010 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Píšete, že udržujete pH trvale nad hodnotou 7. Jedná se o pH moče? pH slin držíte taky nad hodnotou tabulky? A měl jsem za to, že by pH moče mělo být nižší, aby se vyplavovali kyseliny nebo je to malinko jinak než se domnívám?
Jinak s tím pitím čerstvých šťáv z potravin z potravinářské sítě s Vámi nemohu souhlasit, protože to by bylo vhodné kdyby působili kyselinotvorně, ale i přes pití většího množství (1-2l denně) mě to udržuje na opačné straně než kyselé prostředí.
Ještě by mě potom zajímalo čím udržujete harmonický stav pH, když pijete takové dávky čerstvých šťáv (3-4l/denně). Dle mé zkušenosti již samotné pití vyšších dávek čerstvých šťáv hází organismus do alkalického stavu.
Dále uvádíte, že i u kojence je pH 8,5 a škodlivé to pro něho není, takže mírná alkalóza zas tolik na škodu být nemůže a to i se souhlasem, který uvádíte : pH moči by mělo být co nejblíže pH krve 7,35-7,45. Z toho usuzuji, že lepší tak nebo i pH 8 než pH 5-6.

Domníváte se dobře, jde o pH moče a je to myšleno tak, že nad tuto hodnotu trvale vystoupávám každý den.
Většina čerstvě vyrobených šťáv působí zásadotvorně, kyselinotvorně působí běžné šťávy z obchodní sítě.
Dost z tohoto objemu piji jako ořechové mléko a to je mnohdy samo o sobě již kyselinotvorné. Dále sním poměrně dost ořechů, různých semen, klíčené luštěniny, běžně používám med, chalvu a další produkty, například vitamín C, což je čistá kyselina.
Mírná převaha zásad je životně nutná a nelze posuzovat tělíčko kojence s tělem dospělého člověka, vy asi již nerostete a nekrmíte se celý den mateřským mlékem. Nevymýšlejte vymyšlené pokud pojedete podle té tabulky tak budete fungovat, ale pokud ovšem chcete experimentovat nic vám v tom nebrání. Uvědomte si však, že pokud máte moč silně zásaditou, tak máte paradoxně krev kyselou a obráceně, životně důležitá je krev, pokud nepřenese kyslík, tak je po vás a funguje to naprosto spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 10:02 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jasný, takže předpokládám, že se jedná o čas mezi 14-16, kdy vystoupáte nad hodnotu pH uvedenou v tabulce, popř.i v delším čas.horizontu, ale ráno máte opět 5,5-6. Z čehož mi vychází, že je potřeba pH večer opět něčím kyselinotvorným srazit, třeba ořechových mlékem.
S těmi šťávami souhlasím, takhle je to jasné. Pití šťáv z marketu mi přijde holý nesmysl vzhledem k obsaženým látkám, kdy Vám džus vydrží klidně rok. Co se týče vit.C, tak mi přijde až paradoxní, že byť je to tak velká kyselina a bere se ho velké dávky, tím myslím třeba 5-12.000mg, stejně tolik nezapůsobí na pH. Ale zřejmě je to stále slabé s porovnáním velkého množství čerstvých šťáv.
Walker má zajímavý recept na výrobu mléka, určitě ho znáte. Já to vyzkoušel v mixeru, protože zatím to dokonaleji rozdrtit neumím. Poté smíchal s vodou a medem a umixoval do mléka. Chutnalo to báječně, skoro jako mléko. Takto se dá z ořechů a semen vyrobit různá směs dle chuti, že?
pH krve se ale musí pohybovat v hodnotách 7,35 - 7,55, ne? Takže se houpe od hranice ke hranici nebo jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 10:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jasný, takže předpokládám, že se jedná o čas mezi 14-16, kdy vystoupáte nad hodnotu pH uvedenou v tabulce, popř.i v delším čas.horizontu, ale ráno máte opět 5,5-6. Z čehož mi vychází, že je potřeba pH večer opět něčím kyselinotvorným srazit, třeba ořechových mlékem.
S těmi šťávami souhlasím, takhle je to jasné. Pití šťáv z marketu mi přijde holý nesmysl vzhledem k obsaženým látkám, kdy Vám džus vydrží klidně rok. Co se týče vit.C, tak mi přijde až paradoxní, že byť je to tak velká kyselina a bere se ho velké dávky, tím myslím třeba 5-12.000mg, stejně tolik nezapůsobí na pH. Ale zřejmě je to stále slabé s porovnáním velkého množství čerstvých šťáv.
Walker má zajímavý recept na výrobu mléka, určitě ho znáte. Já to vyzkoušel v mixeru, protože zatím to dokonaleji rozdrtit neumím. Poté smíchal s vodou a medem a umixoval do mléka. Chutnalo to báječně, skoro jako mléko. Takto se dá z ořechů a semen vyrobit různá směs dle chuti, že?
pH krve se ale musí pohybovat v hodnotách 7,35 - 7,55, ne? Takže se houpe od hranice ke hranici nebo jinak?

Ano, ale u každého to může být v jiném čase. I když jíte večer zásadité jídlo, tak tělo stejně přes noc uklízí a vylučuje kyseliny.
Je to otázka jaké šťávy, ne všechny mají extrémně vysoké pH, dost se to liší podle druhu použité potraviny.
To mléko si vyrábím podobné a chutě se dají samozřejmě velice dobře ladit podle potřeby. Je to pouze jemnější, než z toho mixéru.
To jsou mezní hodnoty, zpravidla krev drží ještě těsnější rozpětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 2:25 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Dá se použít ořechosemenné mléko použít stejně jako čerstvá šťáva (vydatnost, zpracování 10-15min, možno pít těsně před jídlem, startuje trávení...)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Dá se použít ořechosemenné mléko použít stejně jako čerstvá šťáva (vydatnost, zpracování 10-15min, možno pít těsně před jídlem, startuje trávení...)?

Čistě teoreticky ano, ale je to již téměř jídlo, já jej dělám zásadně do nějaké šťávy a pak to takto perfektně funguje, ve vodě se to již chová spíše jako potravina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2010 2:13 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
takže uděláte třeba 0,3l mrkve a pak do šťávy přímo přidáte ořechové mléko? Dalo by se to prohnat ještě celé mixerem? Vadil by postup kdy udělám mléko v mixeru (z vody) a poté přileju ke šťávě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2010 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
takže uděláte třeba 0,3l mrkve a pak do šťávy přímo přidáte ořechové mléko? Dalo by se to prohnat ještě celé mixerem? Vadil by postup kdy udělám mléko v mixeru (z vody) a poté přileju ke šťávě?

Asi nevadil, ale já to dělám rovnou v odšťavňovači, kde při lisování mrkve rovnou přisypávám semínka do odšťavňovače a již mi teče takové husté máslo se šťávou. To pak naliji do mixéru a rozmixuji. Žádnou vodu tam nepoužívám, čili se to trochu liší. Podle mého názoru, to můžete rozmixovat bez vody rovnou, třeba do mrkvové šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 6:14 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes sa mi konečne podarilo zohnat to čo som chcel/HEXAPHAN/ a urobil som jeden test.
Na obed som sa ukážkovo prasil - (parížske rezne(vyprážané), ryža,opekané zemiaky, horčica).
O 15.40 som meral PH a úplne ma to šokovalo. Hodnota 8. Tie ostatné parametr boli ok až na bielkovinu(nejaké stopy)+tam bolo trochu krvi. Ako tot možné, že som mal po takomto źrádle také vysoké PH?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes sa mi konečne podarilo zohnat to čo som chcel/HEXAPHAN/ a urobil som jeden test.
Na obed som sa ukážkovo prasil - (parížske rezne(vyprážané), ryža,opekané zemiaky, horčica).
O 15.40 som meral PH a úplne ma to šokovalo. Hodnota 8. Tie ostatné parametr boli ok až na bielkovinu(nejaké stopy)+tam bolo trochu krvi. Ako tot možné, že som mal po takomto źrádle také vysoké PH?
Ďakujem

Hodnota pH moče nereaguje v řádu několika minut, mnohdy to trvá i několik dní, než se hodnota pH dokáže zásadně hnout, pokud je extrémně posunuta na jednu stranu. Mimo jiné například brambory jsou vysoce zásadité a je jedno zda jsou syrové, či vařené. Je to navíc jeden z nejvydatnějších běžně dostupných zdrojů draslíku, který máme k dispozici. Také ten čas měření, je zrovna v době nejvyšší hladiny pH za celý den, čili se mi to ani moc divné nezdá. Změřte si to v 5-6 hodin ráno a pak ve 21-22 hod večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 8:48 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No tie zemiaky boli opekané t.j. na rafinovanom oleji, takže tá ich zásaditost je diskutabilná.
S výnimkou dnešného dna, zemiaky používam hlavne v podobe štavy.
Ten čas merania som zvolil viac-menej náhodne. Zmeriam to v tie uvedené časy.
No teda po takomoto žrádle(zámerne zvolená stupídna kombinácia, čo najhoršie strávitelná) som myslel, že to hned zhodí.
Som zvedavý okolo akej hodnoty to bude oscilovat.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No tie zemiaky boli opekané t.j. na rafinovanom oleji, takže tá ich zásaditost je diskutabilná.
S výnimkou dnešného dna, zemiaky používam hlavne v podobe štavy.
Ten čas merania som zvolil viac-menej náhodne. Zmeriam to v tie uvedené časy.
No teda po takomoto žrádle(zámerne zvolená stupídna kombinácia, čo najhoršie strávitelná) som myslel, že to hned zhodí.
Som zvedavý okolo akej hodnoty to bude oscilovat.
Ďakujem

To nemá na jejich zásaditost velký vliv, na to musí být fritované. V uvedených časech má být pH pod hodnotou 6,4 a dokonce ráno kolem 5,5-5,8. Také to neznamená, že uvedené jídlo i při výsledné hodnotě pH je zdravé, jak víte jsou i další kritéria mimo pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 9:29 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To som celkom prekvapený, pretože ten olej je skutočne extrém.
To ako je to "jedlo" zdravé to je bez debaty.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2010 9:58 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak som to zmeral.
21.00 - PH - 8
5.21 - PH - 6.
Ráno tam už krv nebola. No tá bielkovina tam bola stále i ked minimum.
Inak vizuálne bola tá moč ok, chutovo - tiež celkom ok, avšak rozdiel medzi tou po ovocnom jedle dost markantný,
bez zápachu. Zapisujem to a zujíma ma či to mám s niečím zhodit alebo čakat čo to spraví pri mojej obvyklej strave.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2010 1:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak som to zmeral.
21.00 - PH - 8
5.21 - PH - 6.
Ráno tam už krv nebola. No tá bielkovina tam bola stále i ked minimum.
Inak vizuálne bola tá moč ok, chutovo - tiež celkom ok, avšak rozdiel medzi tou po ovocnom jedle dost markantný,
bez zápachu. Zapisujem to a zujíma ma či to mám s niečím zhodit alebo čakat čo to spraví pri mojej obvyklej strave.
Ďakujem

Večer to je moc a ráno celkem ok, ale klidně by to mohlo být i méně, rozumná spodní hranice pH moči, je ráno 5,5 pH a pod to nechodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2010 3:47 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zvláštne ako sa to telo chová. Očakával by som, že mi to vráti aj s úrokmi.
No nebudem dalej "dráždit hada bosou nohou" a poctivo chronologicky zapisovat.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz