Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2015 9:13 am 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 4
může mi k tomu tedy někdo říct víc ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2015 6:34 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
humanista píše:
může mi k tomu tedy někdo říct víc ?

Ahoj Humanisto, co potrebujes jeste vic vedet? Tabulku tady mas, mas se ceho drzet. Tabulka je ale jen voditko, uplne presne se ti to shodovat samozrejme ze nikdy nebude, zalezi na tom co jis a pijes.
Prvni namer si udelej hned rano, kdyz vstanes. Pak udelej dalsi kolem poledne, (tyto dva namery jsi mel ale ok!) ...potom to zmer taky mezi 14 -15 hod (tady by to melo byt nejvyssi - tedy mezi 7,0-8,0 pH ...pres 8,0 to nenechavej prelezt, to neni uz dobre). Nejak po 16 hod by mely hodnoty pomalu klesat dolu a nez pujdes do postele tak si to jeste zmer, to by melo byt zpatky dole na 6,0-6,5 pH. Z tech vsech nameru si pak vypocitej denni prumer, ktery by mel delat cca 6,4 az 6,8 pH (zdravy clovek ma udajne 6,4 pH).

Stejski pise, ze to vyhani uz rano v 8 hodin na 8,0 pH. Nevim kterymi potravinami, nebo cim to vyhani a nevim jak dlouhou dobu mu to vezme, nez se mu to podari vyhnat na tech 8,0 pH ale podle me je to nejak moc brzy. No vazne nevim, k tomu by ti mel on sam neco vic napsat.
Podle me neni dobre byt na 8 pH uz od rana, protoze to pak nepracuje acidobazicky pist (telo neni schopno vyloucit z tela kyseliny). Proto se musi udrzovat pravidelny denni prubeh. V noci to musi jit dolu na 6,5 pH a odpoledne vylezt nad 7,5 pH ...vecer zase zpatky klesnout dolu na 6,5 pH.
Tohoto se drzim aspon ja, tak jsem to pochopila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2015 8:56 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Ahoj, ráno začínám šťávou z mrkve řepy a okurky nebo nějake kombinace zeleniny.Snídaně jsou většinou vajička s avokádem nebo mořskyma řasama nebo maso se špenátem, máslo nebo kokosové olej.Když jsem jedl pohanku a spoustu zeleniny tak jsem byl vždy v kyselosti.Mě pH kolísá během dne z kyselosti do zásady.
Když je stres tak nepomůže žádná potravina...

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 5:17 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
stejski píše:
Ahoj, ráno začínám šťávou z mrkve řepy a okurky nebo nějake kombinace zeleniny.Snídaně jsou většinou vajička s avokádem nebo mořskyma řasama nebo maso se špenátem, máslo nebo kokosové olej.Když jsem jedl pohanku a spoustu zeleniny tak jsem byl vždy v kyselosti.Mě pH kolísá během dne z kyselosti do zásady.
Když je stres tak nepomůže žádná potravina...

Aha, tak to jo. Ja zacinam prijimat az kolem 10 hodiny, do te doby piju jen citronovou vodu nebo caj z oregana a nebo ze salveje (vlastni vypestky), pak teprve prichazi na radu ovoce ...meloun miluju ze vseho nejvic, uz jen kvuli te cene ...cely meloun stoji totiz jen 2 dolary a je to nejlevnejsi ovoce na Floride, takze si pokazde kupuju hned dva. Mam rada i hrozny, boruvky, banany, jahody, jablka, ananas, mam rada vsechno ovoce. Kdyz jsem si lecila candidu, tak jsem ovoce nejedla, teda krome zelenych jablek a tedka se po ovoci muzu utlouct, bez toho uz ted neexistuje jediny den. No a pak teprve prijde na radu to ostatni - zelenina, orechy, seminka, syrova patlanina, lusteniny, vajicka, kysane zeli, syrove brambory, atd ....podle chuti.
Pohanka me nijak nejede, ja jsem si zamilovala cizrnu (hummus s hodne cesnekem a s oreganem, jalapenem a nebo se zazvorem). Udelala jsem si z habanera, ktere tedka rodi jako zblaznene, takovou mnamy pastu (original recept byl "habanero hot sauce", ma to byt ridsi, ale ja jsem si to udelala hustejsi, takovou pastu, kterou si mazu na papriku, mlade cuketky a nebo to jim jen tak ze lzicky primo do pusy.
A co zakyseluje me, tak to je rozhodne maso, ktere si taky sem tam dam, to kdyz jdeme na nejakou party ...i kdyz Kosican se bude asi vzpirat, ze to neni pravda. No a stres ...tak ten je uplne jasny, to je kazisvet sesty, no comment. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 8:56 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Tak to to jo, meloun taky miluju, ten fakt me odkyseluje a ostatni ovoce ne, po nem pH jde dolů, no a citron úplně hrůza.Říkam si pokud si to člověk nenaměří tak nezjistí pravdu.Maso asi zakyseluje ale jim ho se zeleninou a potom ne.Asi v teple na FL se dá vic valit ovoce ale věřim že v podmínkách střední evropy potřebuju kvalitní tuky.hezký den

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 6:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
mam jednu otazku ktoru som za par mesiacov stale nepochopil neviem preco asi mam nizsie IQ
Budem pisat ako som to pochopil v bodoch a k tym bodom mi napis ci to chapem spravne alebo nie .
1. V tele su dve prostredia kysle a zasadite .
2. Kysle je potrebne v zaludku a zasadite v crevach .
3. Existuju kyselinotvorne potraviny ( Su to bielkoviny a sacharidy ci len cukre ? )
4. Existuju zasadite potraviny tuky a zelenina ?
5. Co to znamena ked su kyselinotvorne znamena ze potrebuju kyselinu zaludocnu na spracovanie alebo ze kyselinu vytvaraju ?
6. zasadite nepotrebuju kyseliny ale prave naopak zaludocne kyseliny potlacaju ?
7. Preco sa odporuca k masu ( bielkovinam ) ktore potrebuju kyseliny pridavat tuky a zeleninu ? ( ved tie kyseliny potlacaju nie ? ci to je tak ze potlacaju kyseliny az v crevach ci ako ?
8. cital som ze neni dobre kombinovat sacharidy s bielkovinami , preco ved obidve potrebuju kyseliny na spracovanie ?
9. citron vytvara zasadite prostrenie ? alebo neutralne ?

som z tejto temy zufali a myslim si ze je velmi dvolezita preto sa o nu zaujmam som z nej mimo uplne , ak by si bol taky dobry a rozpisal mi to tu lebo sa v tom vobec nevyznam . kludne rozpis aj na hodinu citania (vtip )

Dakujem

http://www.mudrasova.eu/zasadotvorne-a- … potraviny/ co hovoris na tuto tabulku ?

10. citron vytvara kyselinu v zaludku ale posobi zasadito ? tomuto nechapem .
11. zelena fazulka je kyselinotvorna , bol som v tom ze kazda zelenina je zasadotvorna ...

este ma k tomu zaujma naco je delena strava , lebo aj nejaka sacharidy su kyselinotvorne , a pointa je si to rozdelit na kyselinotvorne a zasadotvorne nie ,?

Prakticky vše se zde již mnohokrát řešilo, tedy pouze ve zkratkách.
1 Ano, ale mají podmíněné stavy.
2 Ne, oboje má být kyselé.
3 Ne zcela, vždy záleží na kombinacích.
4 Ne zcela, vždy záleží na kombinacích.
5 Vytvářejí danou reakci organizmu.
6 Jak které, některé ji naopak podporují třeba citrón.
7 Většinou se tím natáhne doba trávení, tedy člověk vydrží déle najedený.
8 Ale zase ty kombinace často kvasí.
9 Zásadité.
10 Ano.
11 Nejde o absolutní pojem a neplatí u každého, je dobré si odkontrolovat jak moje tělo na danou potravinu reaguje a v kombinacích to může být navíc jinak.

Tabulky jsou k ničemu, co autor, to názor a jiná tabulka, musím vědět jak se ta potravina chová v mém organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
humanista píše:
zdravím, jaké nejlepčí ph moči po ránu by mělo být ? první moč po noci mám cca 5.7 ...na poledne už mám moč ph 6.8 a večer jsem zatím neměřil. jaké by mělo být ideální PH? četl jsem tu že vysoké ph ranní moči je špatná taky. jak to tedy je ? mám srovnávat nebo ne ? díky za odpověď \":)\"

Členka miram vám odpovídá správně, tedy to chce chvilku sledovat a pokud se příliš neodchylujete od uvedeného normálu, asi problém není v této oblasti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
stejski píše:
To se mě moc nezdá jen jednó v zásadě? Tim bych se fakt neřídil a propos sliny bych vůbec neměřil.Já to vyháním avokádem a řasama na pH 8 už v 8 am.

Hodnoty uvádí členka miram správně a již jsem zde psal, že dlouhodobě vysoké pH zbytečně trápí ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2015 11:03 am 
Offline

Registrován: úte srp 20, 2013 6:34 pm
Příspěvky: 2
Chtěla bych poprosit o radu. Již několik let se snažím žít zdravě, což znamená zdravě se stravovat, pravidelně čistit tělo, zbytečně se nestresovat. S přibývajícím věkem a s tím spojeným menším fyzickým výdejem se snažím omezovat příjem, přesto nabírám váhu. Pomalu, ale jistě I když jím mnohem méně a hodně ovoce a zeleniny, pečivo, sladkosti a alkohol skoro vůbec, ať dělám, co dělám, hodnoty pH moči se mi neustále pohybují od 5.0-5.3 ráno a do 6.0 večer než jdu spát. Vím, že pokud je člověk zakyselený, těžko se kil zbavuje. Jak ale zvednout hodnoty pH? Ráno si dávám pravidelně vodu s citrónem, piju domácí kefír, dokonce jsem vydržela den jen o okurce, večer jsem si dala zásaditou lázeň, občas si dám jedlou sodu do klystýru a stejně jsem pořád na stejných kyselých hodnotách. Mám 47 let a vážnější zdravotní problémy nemám, jen je mi záhadou, proč moje tělo produkuje tolik kyselin. Může to být třeba nedostatečnou funkcí jater? Děkuji za jakoukoliv radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2015 5:48 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den, v kolik hodin naposledy večeříte? Ta hodina je velmi důležitá, od toho se odvíjí ta vaše váha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2015 9:24 pm 
Offline

Registrován: úte srp 20, 2013 6:34 pm
Příspěvky: 2
Snažím se alespoň 2 hodiny před spaním nejíst a pH si měřím cca ve 22 hod. Vyčetla jsem, že nejzásaditější je moč kolem 17 hod, ale moje hodnoty v tu dobu jsou stěží přes 6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2015 8:09 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Dobrý večer, sama na sobě jsem zjistila, že pokud se chceme zbavit nějakých těch kil navíc (nemám závratnou váhu - 65kg, ale chtěla bych mít tak 59kg), tak ji docílím tak, že nejím alespoň 5h - 6h před spaním.Celkem dost sportuji, tj. běhám, chodím na výlety, turistika apd. ale váha dolů nešla.Večeřela jsem také ty 2 hoďky před spaním, ale ani deko dolů. Vyzkoušela jsem tedy večeřet naposledy kolem 17h, spát jsem pak šla kolem 23h a efekt se dostavil okamžitě.Ráno jsem měla o kilo méně. Další den provedla totéž a další kilo dolů. Takto jsem za 4 dny zhubla 4kila! Snížená váha mi zůstala. Zjistila jsem, že mi to takto vyhovuje. Pokud mám večer ještě na nějaké to jídlo chuť, často si kupuji bílé hrozno, tak to pozobávám u televize a ráno kilo dolů. Vřele toto doporučuji, i když u vás může být pomalejší metabolismus a kila tak závratně dolů nepůjdou. Ale domnívám se, že ty 2hod před spaním nejíst je málo, organismus nestačí do rána zpracovat a vytrávit.Ve spánku se spaluje nejvíc kalorií. Pravidelně ráno se vážím v noční košili a mám radost, jak jde váha dolů. Cítím se dobře, mám energii.
Přeji hodně úspěchů s váhou!!!
Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 2:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
wayka píše:
Chtěla bych poprosit o radu. Již několik let se snažím žít zdravě, což znamená zdravě se stravovat, pravidelně čistit tělo, zbytečně se nestresovat. S přibývajícím věkem a s tím spojeným menším fyzickým výdejem se snažím omezovat příjem, přesto nabírám váhu. Pomalu, ale jistě I když jím mnohem méně a hodně ovoce a zeleniny, pečivo, sladkosti a alkohol skoro vůbec, ať dělám, co dělám, hodnoty pH moči se mi neustále pohybují od 5.0-5.3 ráno a do 6.0 večer než jdu spát. Vím, že pokud je člověk zakyselený, těžko se kil zbavuje. Jak ale zvednout hodnoty pH? Ráno si dávám pravidelně vodu s citrónem, piju domácí kefír, dokonce jsem vydržela den jen o okurce, večer jsem si dala zásaditou lázeň, občas si dám jedlou sodu do klystýru a stejně jsem pořád na stejných kyselých hodnotách. Mám 47 let a vážnější zdravotní problémy nemám, jen je mi záhadou, proč moje tělo produkuje tolik kyselin. Může to být třeba nedostatečnou funkcí jater? Děkuji za jakoukoliv radu.

Tak jde to většinou i tak jak vám radí členka AlikAlik, ale pokud je problém ve štítné žláze a hormonech, tak asi nebude fungovat ani to. Nechte si laboratorně zjistit TSH, nebo veškeré hodnoty štítné žláza a progesteron a estradiol. Ty druhé hodnoty zvláště pokud se vám tuk balí na břicho zadek a boky. Tyto problémy většinou dělá estrogenní dominance a tu dietou neodstraníte, nebo to píšu blbě, odstraníte, ale ne snížením kalorického příjmu. Již jsem to zde vícekrát popisoval, tak si příslušná vlákna projděte a pokud si nebudete jistá co a jak klidně zavolejte, vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 3:56 pm 
Offline

Registrován: sob črc 02, 2016 3:46 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám dotaz k javorovému sirupu se sodou.
Návodů je všude dost ale pokud dodržím to že teplota sirupu nemá překročit 40stupňů tak se mi obě látky nespojí, cca během dvou hodin se soda usadí dole, zkoušel jsem to i s medem se stejným výsledkem, pak jsem med ohřál víc a soda se spojila ale med byl spíš jako karamel.
Sirup je koupený v Country lifu a soda je z lekárny
Nevím kde dělám chybu a protože suroviny nejsou nejlevnější tak se špatně experimentuje
A ještě dotaz, pokud se teplota zvýší stane se něco špatného se sirupem nebo sodou?
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned črc 10, 2016 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
vjirk píše:
Dobrý den, mám dotaz k javorovému sirupu se sodou.
Návodů je všude dost ale pokud dodržím to že teplota sirupu nemá překročit 40stupňů tak se mi obě látky nespojí, cca během dvou hodin se soda usadí dole, zkoušel jsem to i s medem se stejným výsledkem, pak jsem med ohřál víc a soda se spojila ale med byl spíš jako karamel.
Sirup je koupený v Country lifu a soda je z lekárny
Nevím kde dělám chybu a protože suroviny nejsou nejlevnější tak se špatně experimentuje
A ještě dotaz, pokud se teplota zvýší stane se něco špatného se sirupem nebo sodou?
Děkuji za odpověď

Nedovedu odpovědět, nikdy jsem to nezkoušel, ale již se to zde myslím probíralo a ne vždy se dařilo tyto složky spojit. Předpokládám že ani vyšší teplota by nic zásadně pokazit neměla, minimálně u sody určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz