Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2014 5:03 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 07, 2014 4:55 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
koupila jsem si v lékarně papírky na zjištění PH v moči, ale jsem celkem zmatená z toho, jakou mám mít hodnotu ph. Našla jsem si na internetu x desítek stránek a na každé píšou něco jiného. Například zde http://www.celostnimedicina.cz/vyvazena ... seleni.htm se píše, že optimální hodnoty ráno se pohybují v rozmezí mezi 5,5-7, načež zde http://uzkost-deprese.webnode.cz/news/t ... organismu/ se uvádí, že pokud ph klesne pod 6 je to už velice špatné a naše tělo potřebuje pomoc.
MOhl byste mi prosím poradit, jaká je tedy ta správná hodnota ph v moči a proč na každé internet. stránce píší něco jiného?

Velmi Vám děkuji N.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Nikolik píše:
Dobrý den,
koupila jsem si v lékarně papírky na zjištění PH v moči, ale jsem celkem zmatená z toho, jakou mám mít hodnotu ph. Našla jsem si na internetu x desítek stránek a na každé píšou něco jiného. Například zde http://www.celostnimedicina.cz/vyvazena ... seleni.htm se píše, že optimální hodnoty ráno se pohybují v rozmezí mezi 5,5-7, načež zde http://uzkost-deprese.webnode.cz/news/t ... organismu/ se uvádí, že pokud ph klesne pod 6 je to už velice špatné a naše tělo potřebuje pomoc.
MOhl byste mi prosím poradit, jaká je tedy ta správná hodnota ph v moči a proč na každé internet. stránce píší něco jiného?

Velmi Vám děkuji N.

Jako u všeho je mnoho názorů a co autor, to jiný názor. Nicméně zdravý člověk ráno začíná na hodnotě 5,5-6 pH, pomalu v průběhu dně stoupá k vrcholu kolem 14 až 15 hodiny, kdy je hodnota 7,5-8 pH a pak zase klesá na hodnotu večerní cca 6 pH. Celkový denní průměr hodnot by měl být pokud možno kolem hodnoty 6,4 pH, což je správná hodnota zdravého člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 11:24 am 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
Mňa by zaujímalo, či takú ovocnú protikvasinkovú kúru ako v článku, alebo niečo podobné niekto s prítomných absolvoval.
Keďže je práve sezóna čerstvého domáceho ovocia a zeleniny rozhodol som sa niečo podobné podniknúť a použiť ovocie a zeleninu zo záhrady s vyradením kefíru, tvarohu, olejov a masla, pšena i pohánky, orechov i olejnatých semien. Vlastnú kvasinku som z časti eliminoval, ale ešte stále to nie je ono, takže predpokladám, že to ovocie ju na začiatku trochu podráždi a čo sa bude diať potom uvidím. Bez ovocia sa necítim veľmi dobre, aj preto som začal ovocie fermentovať, ale príde mi to dosť divoká procedúra i keď to celkom fungovalo a pH bolo v pohode, teraz to na nejaký čas vynechávam a budem sa snažiť zachovať si dobré pH i pri tejto ovocnej protikvasinkovej kúre. Môj plán je taký, že v sezóne leto-jeseň strava ovocno-zeleninová, v zime a z jari tukovo-zeleninová bezsacharidová, ktorá sa v zime prakticky osvedčila.

Radmila píše:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 7:03 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Bebe píše:
Mňa by zaujímalo, či takú ovocnú protikvasinkovú kúru ako v článku, alebo niečo podobné niekto s prítomných absolvoval.
Keďže je práve sezóna čerstvého domáceho ovocia a zeleniny rozhodol som sa niečo podobné podniknúť a použiť ovocie a zeleninu zo záhrady s vyradením kefíru, tvarohu, olejov a masla, pšena i pohánky, orechov i olejnatých semien. Vlastnú kvasinku som z časti eliminoval, ale ešte stále to nie je ono, takže predpokladám, že to ovocie ju na začiatku trochu podráždi a čo sa bude diať potom uvidím. Bez ovocia sa necítim veľmi dobre, aj preto som začal ovocie fermentovať, ale príde mi to dosť divoká procedúra i keď to celkom fungovalo a pH bolo v pohode, teraz to na nejaký čas vynechávam a budem sa snažiť zachovať si dobré pH i pri tejto ovocnej protikvasinkovej kúre. Môj plán je taký, že v sezóne leto-jeseň strava ovocno-zeleninová, v zime a z jari tukovo-zeleninová bezsacharidová, ktorá sa v zime prakticky osvedčila.

Radmila píše:

Tomuto ja neverim, protoze pokud jsem ja jedla jen zelena jablka, bylo vse v poradku. Ale jakmile jsem pridala pomerance, za par dni jsem ve sklenici mela opet chobotnici \":mrgreen:\" (test se sklenici vody a slinami).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 2:45 pm 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
miram píše:
Tomuto ja neverim, protoze pokud jsem ja jedla jen zelena jablka, bylo vse v poradku. Ale jakmile jsem pridala pomerance, za par dni jsem ve sklenici mela opet chobotnici \":mrgreen:\" (test se sklenici vody a slinami).

Tak ja som vsadil hlavne na naše domáce nie veľmi sladké plody, maliny, ríbezle, josta, jablká práve dozrelo letné priesvitné, začínajú ostružiny a čierne maliny. K tomu občas citrón, grep a melón a dnes napríklad trochu čučoriedok. Niektoré čiastočné zlepšenia sa objavili, no medúza sa objavila v pohári i mne, ale s tým som spočiatku počítal. Nevzdávam to, ak to nebude fungovať, zostanem pri svojom osvedčenom fermentovaní, skúsim i nasušiť a v zime také nasušené namočiť, rozmixovať a zfermentovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2014 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Bebe píše:
Mňa by zaujímalo, či takú ovocnú protikvasinkovú kúru ako v článku, alebo niečo podobné niekto s prítomných absolvoval.
Keďže je práve sezóna čerstvého domáceho ovocia a zeleniny rozhodol som sa niečo podobné podniknúť a použiť ovocie a zeleninu zo záhrady s vyradením kefíru, tvarohu, olejov a masla, pšena i pohánky, orechov i olejnatých semien. Vlastnú kvasinku som z časti eliminoval, ale ešte stále to nie je ono, takže predpokladám, že to ovocie ju na začiatku trochu podráždi a čo sa bude diať potom uvidím. Bez ovocia sa necítim veľmi dobre, aj preto som začal ovocie fermentovať, ale príde mi to dosť divoká procedúra i keď to celkom fungovalo a pH bolo v pohode, teraz to na nejaký čas vynechávam a budem sa snažiť zachovať si dobré pH i pri tejto ovocnej protikvasinkovej kúre. Môj plán je taký, že v sezóne leto-jeseň strava ovocno-zeleninová, v zime a z jari tukovo-zeleninová bezsacharidová, ktorá sa v zime prakticky osvedčila.

Radmila píše:

U sezónní konzumace ovoce zpravidla nebývá zásadní problém, na to je naše tělo geneticky nastaveno, ale třeba jíst pomeranče v zimním období je opravdu hodně nepřirozené a fungovat to určitě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2015 6:17 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Tělo se zbavuje kyselin nejen močí, problém s měřením pH moči je v tom, že její hodnota je snadno ovlivnitelná (takže poměrně nespolehlivá), jídlem, pitím, alkalizujícími prostředky jako jedlá soda a produkty, kde je přidaná (různá antacida atd.) Její měření nemá ani orientační hodnotu, pokud jsou dlouhodobě "překyselené" tkáně, což je problém většiny lidí, tak to z moči nikdo nevyčte, člověk může mít tabulkově moč v naprosto perfektním stavu a být zároveň "překyselený" až za ušima, tedy trpět chronickou poruchou regulace acidobazické rovnováhy, další zádrhel je, že jsou typy lidí, kteří kyseliny daleko víc ukládají, než vylučují stále budou odcházet močí, ale ne v takové míře jako u jiných lidí, také vážně nemocní mohou mít také skoro ukázkové pH moči, protože tělo už není schopné kyseliny přes ledviny vylučovat beze zbytku a z části je ukládá, ale není to důkaz, že ti lidé jsou zdravotně v pořádku.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2015 4:30 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
27.4.2015 jsem byla na preventivní prohlídce, pH moče jsem měla 6.5 + že mám víc. V papírech je psána ref.meze 4.5 - 5.5 jedn. Proč tedy pane Zajíčku uvádíte, že je ideální 7? V těch číslech se už nevyznám.Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Tělo se zbavuje kyselin nejen močí, problém s měřením pH moči je v tom, že její hodnota je snadno ovlivnitelná (takže poměrně nespolehlivá), jídlem, pitím, alkalizujícími prostředky jako jedlá soda a produkty, kde je přidaná (různá antacida atd.) Její měření nemá ani orientační hodnotu, pokud jsou dlouhodobě "překyselené" tkáně, což je problém většiny lidí, tak to z moči nikdo nevyčte, člověk může mít tabulkově moč v naprosto perfektním stavu a být zároveň "překyselený" až za ušima, tedy trpět chronickou poruchou regulace acidobazické rovnováhy, další zádrhel je, že jsou typy lidí, kteří kyseliny daleko víc ukládají, než vylučují stále budou odcházet močí, ale ne v takové míře jako u jiných lidí, také vážně nemocní mohou mít také skoro ukázkové pH moči, protože tělo už není schopné kyseliny přes ledviny vylučovat beze zbytku a z části je ukládá, ale není to důkaz, že ti lidé jsou zdravotně v pořádku.

Tak nikdo to zde neprezentuje jako jednoznačně přesnou a neomylnou metodu, ale jako orientační postup, který je snadno dostupný a kontrolovatelný prakticky všude. Pokud to budete měřit pravidelně, dá se z náměrů vysledovat neuvěřitelně mnoho a silně pochybuji, že by šlo některé zmínění faktory dlouhodobě přehlédnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
AlikAlik píše:
27.4.2015 jsem byla na preventivní prohlídce, pH moče jsem měla 6.5 + že mám víc. V papírech je psána ref.meze 4.5 - 5.5 jedn. Proč tedy pane Zajíčku uvádíte, že je ideální 7? V těch číslech se už nevyznám.Díky za odpověď

Tak pokud si zde problematiku nastudujete, zjistíte, že se nejedná o jedinou nezpochybnitelnou hodnotu, ale o pravidelný pohyb acidobazického pístu, kdy pH je ráno 5,5-6, během dne vystoupá na hodnotu 7,5-7,8 a večer zase klesne na hodnotu kolem čísla 6. Průměrné denní pH je tedy ideální 6,4-6,8, pak funguje člověk dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte črc 14, 2015 10:46 am 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
mam jednu otazku ktoru som za par mesiacov stale nepochopil neviem preco asi mam nizsie IQ
Budem pisat ako som to pochopil v bodoch a k tym bodom mi napis ci to chapem spravne alebo nie .
1. V tele su dve prostredia kysle a zasadite .
2. Kysle je potrebne v zaludku a zasadite v crevach .
3. Existuju kyselinotvorne potraviny ( Su to bielkoviny a sacharidy ci len cukre ? )
4. Existuju zasadite potraviny tuky a zelenina ?
5. Co to znamena ked su kyselinotvorne znamena ze potrebuju kyselinu zaludocnu na spracovanie alebo ze kyselinu vytvaraju ?
6. zasadite nepotrebuju kyseliny ale prave naopak zaludocne kyseliny potlacaju ?
7. Preco sa odporuca k masu ( bielkovinam ) ktore potrebuju kyseliny pridavat tuky a zeleninu ? ( ved tie kyseliny potlacaju nie ? ci to je tak ze potlacaju kyseliny az v crevach ci ako ?
8. cital som ze neni dobre kombinovat sacharidy s bielkovinami , preco ved obidve potrebuju kyseliny na spracovanie ?
9. citron vytvara zasadite prostrenie ? alebo neutralne ?

som z tejto temy zufali a myslim si ze je velmi dvolezita preto sa o nu zaujmam som z nej mimo uplne , ak by si bol taky dobry a rozpisal mi to tu lebo sa v tom vobec nevyznam . kludne rozpis aj na hodinu citania (vtip )

Dakujem

http://www.mudrasova.eu/zasadotvorne-a- … potraviny/ co hovoris na tuto tabulku ?

10. citron vytvara kyselinu v zaludku ale posobi zasadito ? tomuto nechapem .
11. zelena fazulka je kyselinotvorna , bol som v tom ze kazda zelenina je zasadotvorna ...

este ma k tomu zaujma naco je delena strava , lebo aj nejaka sacharidy su kyselinotvorne , a pointa je si to rozdelit na kyselinotvorne a zasadotvorne nie ,?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2015 12:30 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 4
zdravím, jaké nejlepčí ph moči po ránu by mělo být ? první moč po noci mám cca 5.7 ...na poledne už mám moč ph 6.8 a večer jsem zatím neměřil. jaké by mělo být ideální PH? četl jsem tu že vysoké ph ranní moči je špatná taky. jak to tedy je ? mám srovnávat nebo ne ? díky za odpověď \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2015 2:18 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
humanista píše:
zdravím, jaké nejlepčí ph moči po ránu by mělo být ? první moč po noci mám cca 5.7 ...na poledne už mám moč ph 6.8 a večer jsem zatím neměřil. jaké by mělo být ideální PH? četl jsem tu že vysoké ph ranní moči je špatná taky. jak to tedy je ? mám srovnávat nebo ne ? díky za odpověď \":)\"

Ahoj Humanisto,
Ideální hodnoty pH zdravého člověka
Čas......pH moči..pH slin
6.00......5.50.......6.40
7.30......5.50.......6.40
9.00......5.80.......6.80
10.30....6.20.......7.00
12.00....6.40.......7.60
14.00....6.60.......7.80
15.30....7.80.......7.00
18.00....6.60.......7.20
20.30....6.40.......6.60
23.30....6.00.......6.60

Denni prumer namerenych hodnot by mel delat cca 6,4 do 6,8 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2015 3:13 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 4
díky.. takže se nemám snažit měnit ph pokud mám cca takové jako říkáš v ty časy ? jsem koupil lakmusové papírky právě a tvrdili mi že populace je překyselená a že mám měřit jen první moč a měla by být 6.8 - 7.2.. no a já mám první moč v těch 6 hodin ráno 5.5-5.8.. takže to je v pořádku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké ph moči po ránu má být ?
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2015 8:35 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
miram píše:
Ahoj Humanisto,
Ideální hodnoty pH zdravého člověka
Čas......pH moči..pH slin
6.00......5.50.......6.40
7.30......5.50.......6.40
9.00......5.80.......6.80
10.30....6.20.......7.00
12.00....6.40.......7.60
14.00....6.60.......7.80
15.30....7.80.......7.00
18.00....6.60.......7.20
20.30....6.40.......6.60
23.30....6.00.......6.60

Denni prumer namerenych hodnot by mel delat cca 6,4 do 6,8 pH.

To se mě moc nezdá jen jednó v zásadě? Tim bych se fakt neřídil a propos sliny bych vůbec neměřil.Já to vyháním avokádem a řasama na pH 8 už v 8 am.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz