Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 9:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 1:45 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Nejspolehlivější a neškodná forma sražení pH je konzumace velkých dávek vitamínu C a relativně neškodná, velice intenzivní, forma okyselení těla je vypít tak 1-2 dcl silného vepřového vývaru a potom klesá pH zhruba 3 hodiny celkem rychle. Vysoké pH většinou vytváří velký přebytek draslíku a je možné vyzkoušet i více solit, čímž eliminujete draslík sodíkem a také to může upravit vaše pH.

Fuj, vepřový vývar bych asi teda nevypila. Vit.C beru skoro denně menší kávovou lžičku v nějaké štávě, co si připravuji. Minulý týden jsem byla na krevních testech, kde mi vyšlo draslík, sodík, hořčík, vápník v normě. Ale nevím, jak moc je to spolehlivé z té krve. Poslední dobou mne dost chutná jáhly nebo pohanka se zeleninou, kde dost solím (him.solí) a jím dost jablka, ty taky berou draslík ne? Tak já zkusím zvýšit ten vit.C. Děkuju za radu. Jinak má smysl se dívat na různé tabulky, kde se uvádí, jak které potraviny ovlivnují ph a co zvyšuje a snižuje, a podle toho třeba zkusit kombinace, aby ta křivka nebo-li píst fungoval jak má? Já zatím dodržuji kvůli kyselosti radu ovoce jen dopoledne, zeleninu odpoledne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Fuj, vepřový vývar bych asi teda nevypila. Vit.C beru skoro denně menší kávovou lžičku v nějaké štávě, co si připravuji. Minulý týden jsem byla na krevních testech, kde mi vyšlo draslík, sodík, hořčík, vápník v normě. Ale nevím, jak moc je to spolehlivé z té krve. Poslední dobou mne dost chutná jáhly nebo pohanka se zeleninou, kde dost solím (him.solí) a jím dost jablka, ty taky berou draslík ne? Tak já zkusím zvýšit ten vit.C. Děkuju za radu. Jinak má smysl se dívat na různé tabulky, kde se uvádí, jak které potraviny ovlivnují ph a co zvyšuje a snižuje, a podle toho třeba zkusit kombinace, aby ta křivka nebo-li píst fungoval jak má? Já zatím dodržuji kvůli kyselosti radu ovoce jen dopoledne, zeleninu odpoledne

Vitamínu C můžete konzumovat tolik, kolik v sobě bez průjmu udržíte, což je v zimním období několikanásobek té vaší uváděné dávky. Krevní testy zrovna moc průkazné nejsou, jde o momentální stav v krevním séru, ale stav ve tkáních se od toho může dost lišit. Na tabulky se vyprdněte a dělejte si raději záznamy, jak jednotlivé potraviny reagují ve vašem těle, což se snadno zjistí tak, že si cca 30 minut po jídle změříte pH moče a zapíšete do sešitku. Je to sice docela blbnutí, ale zhruba za měsíc máte vlastní tabulku reakcí pH ve vašem organizmu a ta je neprůstřelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 11:38 pm 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 49
zdravym vas Jardo uzivam rano ked stanem cajovu lizicku KHCO3 na upravu PH lebo si s potravou doplnam aj Betain HCL tak neviem ci si davam vela a kolko draslika by sa malo dodat kedze sa jedna o skoro cisty draslik mozem to presvihnut a co by to asi vyvolalo?vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 7:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
cimo píše:
zdravym vas Jardo uzivam rano ked stanem cajovu lizicku KHCO3 na upravu PH lebo si s potravou doplnam aj Betain HCL tak neviem ci si davam vela a kolko draslika by sa malo dodat kedze sa jedna o skoro cisty draslik mozem to presvihnut a co by to asi vyvolalo?vdaka

Čistého draslíku můžete bez problémů používat klidně 4 g denně a to na té lžičce asi nebude, navíc není to čistý draslík, čili množství dle mého názoru vyhovuje. Betain HCl to nijak neovlivňuje a účinky draslíku nezvyšuje. Při předávkování draslíku se může dostavit arytmie a vůbec srdeční komplikace, což se dá celkem snadno řešit, pokud ihned vypijete menší lžičku kuchyňské soli rozpuštěnou ve sklenici vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 12:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
Je zaujímavé, že na zvyšovanie pH sa doporučuje aktivita a šport.
Odkedy mám digi pH merák a sledujem to, po 30min kondičnom behu a hlavne 45 minútovom posilovaní sa práve naopak pH prepadáva do značne kyselých hodnôt okolo 5,5, čo je pochopiteľné a vyplýva to z podstaty metabolických procesov.
Potom to ale pekne zeleninovou šťavou prípadne ešte s pridaním zemiaku do odšťavovača zase vylezie cca tak na 6,5 až 7, ale len za podmienky že sa poriadne nenajem niečoho vareného, to žiaľ okyseľuje tiež presvedčivo, aj keď nie vždy, tie jemné finesy a reakcie organizmu som ešte neodhalil.
Takže mi acidobázická pumpa pumpuje poriadne zdola nahor a späť \":D\"
Zaujímalo by ma, či stále reagovať na nižšiu pH a vytláčať to operatívne dohora šťavami alebo povedzme Tepperweinovou alkalizačnou zmesou, alebo to nebrať príliš vážne a reagovať iba pri dlhodobom poklese?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Atman píše:
Je zaujímavé, že na zvyšovanie pH sa doporučuje aktivita a šport.
Odkedy mám digi pH merák a sledujem to, po 30min kondičnom behu a hlavne 45 minútovom posilovaní sa práve naopak pH prepadáva do značne kyselých hodnôt okolo 5,5, čo je pochopiteľné a vyplýva to z podstaty metabolických procesov.
Potom to ale pekne zeleninovou šťavou prípadne ešte s pridaním zemiaku do odšťavovača zase vylezie cca tak na 6,5 až 7, ale len za podmienky že sa poriadne nenajem niečoho vareného, to žiaľ okyseľuje tiež presvedčivo, aj keď nie vždy, tie jemné finesy a reakcie organizmu som ešte neodhalil.
Takže mi acidobázická pumpa pumpuje poriadne zdola nahor a späť \":D\"
Zaujímalo by ma, či stále reagovať na nižšiu pH a vytláčať to operatívne dohora šťavami alebo povedzme Tepperweinovou alkalizačnou zmesou, alebo to nebrať príliš vážne a reagovať iba pri dlhodobom poklese?

Tak ono se doporučuje mnoho blbostí a lidé nad tím zase tak moc nepřemýšlí, proto se takové hovadiny mohou ujmout. Jediný vhodný pohyb je rychlá chůze doplněná o endogenní dýchání. Stravu je nejlepší si i s reakcí organizmu nějakou dobu zapisovat a musíte to celkem rychle pochopit. Pokud máte běžně pH srovnané, tak to zase tak usilovně řešit nemusíte, ale acidobazický píst by měl udělat správný pohyb minimálně jednou za dva dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 9:01 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Dobrý den,
Píšete, že nejvyšší pH má být kolem 15:30. U mě to ale funguje tak, že nejvýš je po prvním jídle tak v 11h (většinou nad pH 7), pak to klesá a někdy se to zase zvedne večer po druhém jídle kolem 18h. Takže někdy to pH je nad 7 i dvakrát denně. Stejně to má i můj bratr.
Další věc je rozptyl pH během dne. Píšete 5,5 až 7,5. Nám to ale neleze nikdy pod 6, a nad 7 jenom trochu, takže rozptyl je o dost menší, ale průměr se vejde do doporučovaných 6,4 - 6,8. Někdy to za celý den nevyleze nad 7, ale průměr je třeba 6,6 protože je to pH přes celý den třeba 6,8, a ráno a večer 6,4.
Děkuji za případný komentář k takovému průběhu pH, co to může znamenat, jestli to je v pořádku a tak..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Dobrý den,
Píšete, že nejvyšší pH má být kolem 15:30. U mě to ale funguje tak, že nejvýš je po prvním jídle tak v 11h (většinou nad pH 7), pak to klesá a někdy se to zase zvedne večer po druhém jídle kolem 18h. Takže někdy to pH je nad 7 i dvakrát denně. Stejně to má i můj bratr.
Další věc je rozptyl pH během dne. Píšete 5,5 až 7,5. Nám to ale neleze nikdy pod 6, a nad 7 jenom trochu, takže rozptyl je o dost menší, ale průměr se vejde do doporučovaných 6,4 - 6,8. Někdy to za celý den nevyleze nad 7, ale průměr je třeba 6,6 protože je to pH přes celý den třeba 6,8, a ráno a večer 6,4.
Děkuji za případný komentář k takovému průběhu pH, co to může znamenat, jestli to je v pořádku a tak..

Ono dost záleží, zda je člověk sova, nebo skřivan a také houpání pH je dost individuální, čili ty hodnoty bych viděl jako dobré a průměr pH 6,4 jako ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 9:16 am 
Offline

Registrován: sob bře 12, 2011 8:42 am
Příspěvky: 1
Podle normy na laboratorní vyšetření moče má být pH 4,9 až 7,1. Kontrolní proužky ALBUPHAN na kontrolu pH moče uvídějí negativní políčko 5. PH 6 je již pozitivní nález. Jak to mám chápat ?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vaclav píše:
Podle normy na laboratorní vyšetření moče má být pH 4,9 až 7,1. Kontrolní proužky ALBUPHAN na kontrolu pH moče uvídějí negativní políčko 5. PH 6 je již pozitivní nález. Jak to mám chápat ?
Děkuji za odpověď.

Pokud se týká pH moče, tam se názory docela dost liší a mnoho autorů dokonce vyžaduje trvale vysoké pH nad hodnotou 7 pH po dobu celého dne. U těch proužků nejde o negativní, nebo pozitivní nález, pH je prostě hodnota kyselosti a ta se v průběhu dne výrazně pohybuje, což zjistíte při změření při každém močení. Tabulku správného průběhu pH moče zdravého člověka jsem uvedl v tomto článku, čili si to projděte http://www.zdravi-az.cz/doc/R11%2058-59 ... s_jedl.pdf . Jinak u nemocného člověka je opravdu nutné po dobu léčby držet pH dost vysoko, ideálně na hodnotách 7,5-7,8 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:

Čo to za skvelú pochúťku držíte v ruke?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Čo to za skvelú pochúťku držíte v ruke?

To je vlastně takový syrový jahelník. Uvařené jáhly, nějaké jablko, avokádo, sušené švestky a datle. Je to jídlo mimořádně syté a slušně zásadotvorné, přičemž obsahuje řadu cenných látek a zklidňuje nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 5:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
To je vlastně takový syrový jahelník. Uvařené jáhly, nějaké jablko, avokádo, sušené švestky a datle. Je to jídlo mimořádně syté a slušně zásadotvorné, přičemž obsahuje řadu cenných látek a zklidňuje nervy.

Nedávno sa ma tu niekto pýtal na recepty do práce. Tak presne takto vyzeral môj obed minulý týždeň vo štvrtok, bez toho, aby som videla ten obrázok \":D\" . Pšeno som doniesla v termoske a pridala presne rovnaké ingrediencie, iba som to ešte navyše jemne poprášila kayenským korením. Mám veľmi rada sladko štipľavú chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Nedávno sa ma tu niekto pýtal na recepty do práce. Tak presne takto vyzeral môj obed minulý týždeň vo štvrtok, bez toho, aby som videla ten obrázok \":D\" . Pšeno som doniesla v termoske a pridala presne rovnaké ingrediencie, iba som to ešte navyše jemne poprášila kayenským korením. Mám veľmi rada sladko štipľavú chuť.

Tak to také nemusí být špatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte dub 05, 2011 10:10 pm 
Offline

Registrován: stř bře 16, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 28
Osobně jsem přesvědčen, že jeden z vynikajících způsobů zvýšení pH moči je jablečný ocet.
Piji ho v dávce 1-2 PL v cca 2-3 dcl vody a to 1-3x denně na lačno. Musí to být ovšem pravidelně denně.
(Ale i nárazově dokáže J.O. za krátkou dobu zlepšit kvalitu a chuť moči - k urinoterapii, přitom asi jde nahoru i pH.)
Potom mám moč (podle barvy indikátorového papírku) kolem pH 7. Přitom o samotné pH moči mi ani nešlo.
Zjistil jsem to náhodou, když jsem ho ze zvědavosti změřil. Stravu přitom moc ideální nemám.

_________________
"Zdraví je předpokladem všeho." (Miloš Kopecký)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz