Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 9:29 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
ČÍNSKA ŠTÚDIA JE PODVOD......

http://www.paleo-center.com/pravda-o-cinskej-studii

Vyberám nejaké body...

Rakovina
Medzi potravinami živočíšneho pôvodu a akýmkoľvek druhom rakoviny nie je žiadna štatisticky významná korelácia, resp. existuje len mierne negatívna korelácia (t.j. čím viac živočíšnych potravín, tým nižšia pravdepodobnosť rakoviny).
Bielkoviny rastlinného pôvodu (t.j. obilie, strukoviny) majú s výskytom rakoviny trojnásobne vyššiu koreláciu ako bielkoviny živočíšneho pôvodu (mäso).
Cukor, uhľohydráty a alkohol majú s úmrtnosťou na rakovinu približne sedemkrát vyššiu koreláciu ako živočíšne bielkoviny.
Jedinou výnimkou spomedzi rastlinných bielkovín a uhľohydrátov je biela ryža, ktorá má s výskytom rakoviny negatívnu koreláciu.
Celková spotreba tuku má s výskytom rakoviny negatívnu koreláciu.
Zelenina znižuje pravdedpodobnosť výskytu rakoviny.
Green vegetables were statistically associated with reduced cancer mortality.
Srdcovo-cievne ochorenia
Srdcovo-cievne ochorenia a infarkt majú s konzumáciou rastlinných bielkovín silnú pozitívnu koreláciu. Živočíšne bielkoviny majú negatívnu alebo nulovú koreláciu.
Medzi konzumáciou živočíšnych bielkovín a tukov a srdcovo-cievnymi ochoreniami nebola identifikovaná štatisticky významná súvislosť. Dáta naznačujú, že mäso má v prípade infarktu a srdcovo-cievnych ochorení skôr ochrannú funkciu.
Medzi konzumáciou živočíšnych potravín a hladinou krvného cholesterolu nie je významná súvislosť.
Pšenica má veľmi silnú koreláciu s vysokou hladinou inzulínu a triglyceridov, ako aj srcovo-cievnymi ochoreniami, infarktom a hypertenziou. Táto korelácia bola pravdepodobne najvyššia zo všetkých sledovaných potravín.
Aj v prípade srdcovo-cievnych ochorení má ryža ako jediná rastlinná bielkovina negatívnu koreláciu.
Medzi spotrebou tuku, resp. nasýtených mastných kyselín a srdcovo-cievnymi ochoreniami nebola potvrdená žiadna súvislosť.
Celková úmrtnosť a chorobnosť
Živočíšne bielkoviny nekorelujú s celkovou chorobnosťou, dokonca ani v tých čínskych krajoch, ktoré majú najvyššiu spotrebu mäsa. Celková spotreba živočíšnych bielkovín má s úmrtnosťou veľmi silnú negatívnu koreláciu.
Spotreba vajec má negatívnu koreláciu s úmrtnosťou.
Sójová omáčka (nie však ostatné sójové produkty) má tiež negatívnu koreláciu s úmrtnosťou
Najvyššia chorobnosť a úmrtnosť bola identifikovaná vo "vegeteriánskych" krajoch (t.j. krajoch s najnižšou spotrebou mäsa a najvyššou spotrebou rastlinných bielkovín)

Odporúčania vyplývajúce zo skutočných zistení Čínskej štúdie

Čínska štúdia bola zrealizovaná ako epidemiologická štúdia - to znamená, že neobsahuje kontrolné premenné a preto nie je možné z vyzbieraných dát jednoznačne identifikovať príčiny a následky (korelácia poukazuje na súvislosti, nie následnosti). V každom prípade, ak by sme predpokladali, že identifikované korelácie sa dajú zároveň považovať za príčinné súvislosti, sformulovali by sme nasledujúce odporúčania:
Jedzte čo najviac zeleniny.
Hlavným zdrojom kalórií by mali byť bielkoviny a tuky živočíšneho pôvodu.
Vyhýbajte sa bielkovinám rastlinného pôvodu - predovšetkým obilninám.
Vyhýbajte sa všetkým druhom uhľohydrátov - cukru, škrobu, alkoholu.


Tieto odporúčania sú v podstate identické s princípmi paleo stravovania.


poznámky NOWOCAYN_2 : "negatívna korelácia" znamená, že potravina daný zdravotný problém NESPôSOBUJE
"pozitívna korelácia" znamená, že potravina daný zdravotný problém SPôSOBUJE (v menšom či väčšom význame)

korelácia : korelácia = vzájomný vzťah medzi dvoma predmetmi, javmi al. pojmami, súvzťažnosť


Naposledy upravil NOWOCAYN_2 dne pát dub 12, 2013 11:35 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 9:40 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
NOWOCAYN_2 píše:
Vyhýbajte sa všetkým druhom uhľohydrátov - cukru, škrobu, alkoholu.

Zelenina obsahuje škroby.... Nakoľko ju silno odporúčajú, tak mysleli ich zvýšený prísun, a to hlavne vo forme obilnín a strukovín, tie totiž NEODPORÚĆAJÚ.

Inak, alkohol...je v malom množstve LIEK. Kto neverí, jeho problém. Do takých 2cl 40% alkoholu denne.... je to úplná POHODIČKA...... A ľudia čo žijú dlho....často ako recept na to majú (okrem iného) "pol deci slivovice"..... Mne stačí polka štamprlíka...
Ale späť k čínskej štúdii.... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 11:42 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Nikdo neví kde je přesně pravda, ale Campbell udělal určitě kus práce, sám pochází z farmy a na živočišné potravě vyrostl.
Ke každé teorii je ihned na světě antiteorie, viz. rak Jobse, McDougall tvrdí, že mu veganství prodloužilo život a že to má z radioaktivních kovů
jak montoval počítače a kdosi jinej, jméno si nepamatuju tvrdí zas že mu to způsobila frukoza z ovoce.Pan Jarda tady často tvrdí, že se máme ohlížet
po stravě předků.Moje bába má 90 let, pocházela z bohaté rodiny, praděda byl zvěrolékař, ale maso jedli jen jednou týdně.
Není lepší se držet umírněnosti a nehledat extrémy, typu žádný maso nebo žádny obiloviny?Druhá stránka je, že při počtu
obyvatel na planetě není možné aby se všichni živili masem jek vyspělé země.Nowocayne neplatí tě masný priemysel za lobby?Přiznej se, uleví se ti. \":lol:\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
stejski : tu svoji vlastní pravdu si musí najít každý sám, odvíjí se to především od vlastní zkušenosti, rozsahu znalostí a subjektivního vnímání daného tématu.

Tady je tiskovka ke 3.vydání českého překladu za účasti MUDr.Bukovského a Jardy Duška :
http://www.youtube.com/watch?v=YEzZUuBmOOU

Za sebe mohu uvést, že mi Čínská studie dává smysl, sice jako krevní skupina 0+ nejsem absolutní vegetarián, ale maso jím tak jednou týdně, a to ne půl prasete na posezení ale tak 50g většinou bílého masa, s mohutnou zeleninovou přílohou, a bez sacharidů.
Z těch předchozích příspěvků Nowocayna mám dojem, že se dotyčný předávkoval hořčíkem, jinými slovy, že se posral...
Jeho militantní názory k tomuto tématu a i v jiných vláknech jsou pro mě většinou totálně mimo mísu, asi bych to viděl stejně jako Vševěd - řídit se přesným opakem toho, co tady hlásá \":lol:\"


Naposledy upravil catcher dne ned dub 14, 2013 5:04 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 12:31 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
catcher píše:
stejski : tu svoji vlastní pravdu si musí najít každý sám, odvíjí se to především od vlastní zkušenosti, rozsahu znalostí a subjektivního vnímání daného tématu.

http://www.youtube.com/watch?v=YEzZUuBmOOU

Za sebe mohu uvést, že mi Čínská studie dává smysl, sice jako krevní skupina 0+ nejsem absolutní vegetarián, ale maso jím tak jednou týdně, a to ne půl prasete na posezení ale tak 50g většinou bílého masa, s mohutnou zeleninovou přílohou.
Z těch předchozích příspěvků Nowocayna mám dojem, že se dotyčný mohutně předávkoval hořčíkem, jinými slovy, že se posral... Jeho militantní názory k tomuto tématu a i v jiných vláknech jsou pro mě většinou totálně mimo mísu, asi bych to viděl stejně jako Vševěd -
řídit se přesným opakem toho, co tady hlásá \":lol:\"

Souhlasím.Jenom mě mrzí, že Čínská studie je fakt zajímavá knížka, která si zaslouží na fóru vlastní téma a jak
na sviňu ju tady založí troll. \":lol:\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 1:04 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:
ČÍNSKA ŠTÚDIA JE PODVOD......


Já věděl že tě budou chtít vegetariáni upálit \":D\"
Ale nehádej se s nima, ať si jedí co chtěj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 1:30 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Nebylo by lepší nazvat téma "Můj názor na Čínskou studii" než pravda o Čínské studii?
Jen Bůh ví co je pravda.Co tak založit téma "Pravda o radách na Zdraví-AZ"? \":lol:\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 1:31 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Ale mě se nelíbí ta paušalizace na obou stranách.

"ok, cukr není zdraví, takže budu jenom maso maso maso"
"ok, jíst hodně živočišných potravin není zdravé, takže budu vegan"
- obojí je blbost, protože z těch tvrzení takové závěry nevyplývají, ale lidi je stejně dělají

ono totiž vybrat si zlatou střední cestu je úplně nejtěžší .. potom se totiž na člověka hrnou názory z těch 2 extrémů a hlodají jeho střízlivé myšlení


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 1:39 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Přesně tak, strava našich předků jak říká Jarda, 300 let zpátky.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 3:01 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
stejski píše:
Jenom mě mrzí, že Čínská studie je fakt zajímavá knížka, která si zaslouží na fóru vlastní téma a jak
na sviňu ju tady založí troll. \":lol:\"

To nemusí být zrovna na škodu... kontroverzně napsaná poznámka může podnítit (a nezřídka se tak děje) zájem o dané téma a v lepším případě i zevrubnou analýzu a zaujetí vlastního stanoviska.
Někomu ovšem (např. Kachně) plně dostačuje vlastní intuice, přece nebudou číst tak tlustou bichli a případně pak podrobovat revizi své skálopevné přesvědčení o této věci.
A to ještě autor Čínské studie zcela pominul jedno hledisko (pro některé v celé věci nejdůležitější) - duchovní aspekt produkce masa v naší "moderní" společnosti. Docela by mě zajímalo, kolik propagátorů masité stravy by bylo schopno jít po stopě svého masa - od seznámení se s "nutnými úpravami" produktu při distribuci (mechanické, popř. chemické "čištění" plísní po dlouhodobém skladování, "obohacování" masa injektáží vody apod.), přes "zpracování" na jatkách (někdo pohled na průběh porážky nerozchodí ani po dlouhé době), a zpět proti proudu času - otřesné podmínky při přepravě na jatka, "chov" většinou v neuvěřitelných prostorách, masivní medikace zejména antibiotiky, aby se "produkt" pokud možno dožil aspoň porážky a tak dále...
Každý si zatěžujeme vlastní karmu způsobem, který považujeme pro sebe za udržitelný...
Akorát ten svět kolem nás už očividně udržitelný není. Čím to asi bude ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 3:08 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
catcher píše:
To nemusí být zrovna na škodu... kontroverzně napsaná poznámka může podnítit (a nezřídka se tak děje) zájem o dané téma a v lepším případě i zevrubnou analýzu a zaujetí vlastního stanoviska.
Někomu ovšem (např. Kachně) plně dostačuje vlastní intuice, přece nebudou číst tak tlustou bichli a případně pak podrobovat revizi své skálopevné přesvědčení o této věci.
A to ještě autor Čínské studie zcela pominul jedno hledisko (pro některé v celé věci nejdůležitější) - duchovní aspekt produkce masa v naší "moderní" společnosti. Docela by mě zajímalo, kolik propagátorů masité stravy by bylo schopno jít po stopě svého masa - od seznámení se s "nutnými úpravami" produktu při distribuci (mechanické, popř. chemické "čištění" plísní po dlouhodobém skladování, "obohacování" masa injektáží vody apod.), přes "zpracování" na jatkách (někdo pohled na průběh porážky nerozchodí ani po dlouhé době), a zpět proti proudu času - otřesné podmínky při přepravě na jatka, "chov" většinou v neuvěřitelných prostorách, masivní medikace zejména antibiotiky, aby se "produkt" pokud možno dožil aspoň porážky a tak dále...
Každý si zatěžujeme vlastní karmu způsobem, který považujeme pro sebe za udržitelný...
Akorát ten svět kolem nás už očividně udržitelný není. Čím to asi bude ?

- Knížka je propagace a nesouhlas je taky propagace, to je úplně jedno. Nezaujatý by bylo jen si sehnat ta data a udělat si svojí studii.
- O mase diskutovat s vegetariánem nemá význam. Jen že při paleo nemusí být vyšší spotřeba masa než při normální stravě.
- Svět udržitelný není kvůli tomu že se lidi neuvěřitelně přemnožili. Chtělo by to zredukovat jejich počet pod miliardu a zase by to nějakou dobu vydrželo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 5:44 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Následující je už spíš na jiné vlákno, nebo ještě spíš i na jiné stránky. Nicméně v krátkosti :

Kachně píše:
Knížka je propagace a nesouhlas je taky propagace, to je úplně jedno. Nezaujatý by bylo jen si sehnat ta data a udělat si svojí studii.

Dosti zjednodušeno, ne ? Tys tu knížku ani neprolistoval, ale protože se nekryje s tvým paradigmatem, tak jsi z principu proti. Zarážející je, že autor vyrůstal na farmě s živočišnou produkcí. Proč si teda sral do vlastního hnízda ? Jen kvůli vydavatelským tantiémám ? Podle mě mu něco docvaklo...

Kachně píše:
O mase diskutovat s vegetariánem nemá význam.

Já jsem v předchozím příspěvku psal, že vegetarián nejsem. Holistický přístup neuznávám, ale nejsem mimoň, který si do hlavy natlačí všechno, na co přijde. Maso beru z farmy, kde se s ním mám možnost setkat, dokud ještě běhá, a mám možnost vidět, čím se živí, a jestli nežije v extrémním stresu a nevyhovujících podmínkách. Vše z toho se promítá do jeho kvality. Než vzít flaksu z "průmyslových" jatek raději si dám "všední" oběd i v tu neděli (pohanka, ječné kroupy, basmati, brambory, batáty, obilné placky, žitný chleba + "zelená" zelenina na všechny způsoby).

Kachně píše:
Svět udržitelný není kvůli tomu že se lidi neuvěřitelně přemnožili. Chtělo by to zredukovat jejich počet pod miliardu a zase by to nějakou dobu vydrželo.

To je asi na hodně dlouhou debatu. Současná rychlost růstu populace už je do budoucna asi opravdu ohrožením stability lidského společenství, nicméně udržení těch stávajících sedmi miliard je ještě řešitelné - mimo jiné i redukcí současné světové spotřeby masa na 10% stávající úrovně, čímž by obrovsky poklesla spotřeba rostlinných produktů pro účely živočišné výroby. Jinými slovy-kdyby lidi žrali především to co roste, vše by asi bylo jinak.
S tou redukcí populace, jak uvádíš, by se dalo souhlasit, ale vidím to na rozdíl od tebe v jiném gardu. Kdybych měl parafrázovat Orwellovu Farmu zvířat - stačilo by zabít prasata, psi by se umravnili sami a ovce by měly klid. A těch prasat nejsou miliardy, víš sám, že je jich významně míň.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 6:50 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Proč bych měl kupovat knížku o který jinde píšou že jsou tam lži ? Tys tu studii proti knížce četl ? A kde vyrůstal je jedno, já se léta cpu zmrzlinou, vypil jsem hektolitry coca coly light, snědl tuny salámů a bílého pečiva a netvrdím že je to zdravý. Zeleninu jsem nejedl skoro vůbec, jedině trochu cibule k tomu salámu a ovoce taky skoro žádný a netvrdím že je to zdravý.
No přestože mám pár desítek kilo nadváhy, tak jsem celkem zdravej, mám jen nepatrně zvýšený tlak, tak 135/85 nebo míň \":D\"
Když čtu ty spousty chorob co tu všichni píšou......
Takže podle mý studie je nejzdravější přes den nic nejíst a večer sníst aspoň vaničku zmrzliny, píto hodně limonády s aspartamem, atd.....
A důvod proč teď začínám s paleo je samozřejmě to že bych měl zhubnout tak ideálně 60 kilo.

Pohanku a kroupy si klidně jez, já si dám radši vepřový, máme to hezky rozdělený.

Svět ovládají vyspělé země a už dávno nejde o jídlo, to už je podružný. Už jsou tu války o ropu a jiné zdroje, taky na spoustě míst je problém voda.
A je kravina počítat celkovej počet lidí na zemi. V česku(a evropě) se uživíme i masem, obešli bychom se i bez dováženýho jižního ovoce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Kachně píše:
Proč bych měl kupovat knížku o který jinde píšou že jsou tam lži ? Tys tu studii proti knížce četl ?

Studie "proti" knížce žádná není, to se jen někomu (Cui bono ?) nelíbí výsledky samotné Čínské studie, tak prostě zakalí vodu, jak se to obvykle dělá...
Vyser se na to, zrovna my dva to nevyřešíme, a ani jeden druhého nemáme šanci přesvědčit o svém názoru na věc. Skutečnost stejně jednou vyplave na hladinu jako olejová skvrna, a pak už ji těžko někdo zakryje.
Podle toho co píšeš, máš zajímavý (i když zhlediska většinové populace docela obvyklý) jídelníček \":D\" Tvůj pytel už se ti zdá plný (není divu, s tím materiálem, co do něj valíš), tak odsypeš 60kg...
To máš dobrý, já kdybych tolik odsypal, tak už bych tady nebyl (mám 68kg), možná by zbyl skelet do školního kabinetu.
Každý jsme jiný a "tak je to spravne, tak to ma byt" jak by řekl poručík Hamáček z Černých baronů. Jak by to tady vypadalo, kdyby byli všici stejní, ne ? \":lol:\" V příštím životě budeš třeba baletka někde v Šanghaji, tam ti dají misku rýže a jeden bambusový výhonek na den. A jak to je s tou Čínskou studií zjistíš in natura ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 8:52 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
V příštím životě budu třeba bejkem a ty kapustou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz