Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 1:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
jeste trochu premyslim o te kyseline listove a ingrediecich v tech tobolkach..

hlavne se mrknete na ty ingredience od pharma Nord-folic co doporucuje Erben..
To me hlava nebere fakt!!!
Jak tohle obejit to je taky vec-)
Dejme tomu,ze chci najit kyselinu listovou aby mela co nejmene prisad..
Kdyz si vemu Swanson Folic acid 800mcg tak tam je toto: Other ingredients: Rice flour, gelatin, calcium palmitate... tot vse..
dobra-mouka z rejze bude asi modifikovana ale oproti pharma nord to zni lip-)
Pak zas ale na Pharma Nord pisou ze jejich bioaktivní Folic obsahuje folacin který se v zažívacím traktu velmi dobře vstřebává.
Myslej tim folacinem vlastne folat?Metafolin??5-Methyltetrahydrofolic Acid?Nebo co je to folacin??Na palici fakt..
Kdyby ano tak to zas nesplnuje Swanson folic acid 800mcg a pokud tedy budem chtit tu stejnou formu kys.listove jako je ve pharma nord ale od swansonu tak by to byl Swanson folate (5-Methyltetrahydrofolic Acid)
No a ted mame dalsi problematiku a to folid acid vs folate
Co vim od Jardy tak folat nebo takto premeneny becko by se melo brat pouze v pripade,ze vase telo neumi premenit klasický becka a mate genetickou poruchu.V tomto pripade si musite vzit treba misto Thiaminu Benfotiamin.To same plati tedy asi i u kyseliny listovy.
Jestli to tak je tak nerozumim proc doporucuje Erben vlastne aktivovanou formu kyseliny listovy kdyz nevi jestli umi vase telo normalni kyselinu listovou premenit..
Omlouvam se vam,jestli to pisu blbe ale mam v tom chaos-)
Rozhodne Erbena si vazim..
Kdyz si vemu ze nektery lidi maj homocystejn fakt nad rámec a kyseliny listovy musi snist opravdu hodne a dlouhodobe tak ty ingredience u pharma nord jsou fakt nevhodne a zase se zamorujete jinak-)A to mate jen jeden druh vitaminu na snizeni homocysteinu.Vemte si dalsi ingredience v B6 a B12..

Jardo kdyby vy jste mel zvolit mezi folic acid od Swansonu nebo od Pharma Nord tak do ceho by jste sel?

Na to nedovedu odpovědět s jistotou, ale vzhledem k tomu že Dr. Erben dříve doporučoval běžného folátu cca 5000 mcg a nyní tohoto pouze 400 mcg, patrně tím řeší možné předávkování methylfolátem, nicméně to by mu stejně nemuselo u některých lidí vycházet, ten se v těle kumuluje a pak nahodí úzkosti. Druhá možnost je že prostě došel k závěru, že tak vysoké dávky není potřeba ordinovat a stejně nevíme na čem jsme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2016 3:20 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2016 12:13 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto výrobkem na snižování homocysteinu? http://eshop.farmax.cz/bumet-tbl-30/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
blatna píše:
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto výrobkem na snižování homocysteinu? http://eshop.farmax.cz/bumet-tbl-30/

Poměrně slabé a drahé, tedy třeba jako udržovací dávka a to ještě pouze u lidí kteří jedí maso, té B12 je tam opravdu málo a také B6 nic moc. Obvyklé dávkování je mnohem vyšší i u udržovací dávky, vitamín B6 20mg, vitamín B9 Kyselina listová 400mg, vitamín B12 500mg. Léčebné dávky jsou zpravidla ještě mnohem vyšší a to v násobcích, dle naměřeného stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2016 3:08 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
blatna píše:
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto výrobkem na snižování homocysteinu? http://eshop.farmax.cz/bumet-tbl-30/

Vyhodene peniaze. Kyselinu listovu neber, ta je dokonca v mnoho pripadoch nebezpecna.
Precitaj si tento clanok:
http://www.paleolit.sk/je-cas-bit-na-po ... nterakcie/

Co sa tyka B12, na znizenie homocysteinu musis brat methylcobalamin:
http://freshbeetle.com/methylcobalamin- ... cobalamin/

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne ned kvě 01, 2016 2:47 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2016 8:20 pm 
Offline

Registrován: pon dub 18, 2016 8:12 pm
Příspěvky: 3
Poslouchal jsem přednášku, kde zaznělo, že vegetariáni mívají nízký homocystein, máto s tímhle někdo zkušenosti?

_________________
S alergií mi pomohla tradiční čínská medicína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2016 2:52 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tak docital som sa, ze cyanocobalamin, bezna synteticka forma vitaminu B12, ktora sa pouziva v doplnkoch, situaciu s homocysteinom este zhorsuje:
http://www.naturalnews.com/032766_cyano ... _B-12.html

Je tam spomenute, ze telo ho musi v peceni premenit na methylcobalamin, a na ten potrebuje molekulu z methyl-group, ktoru telo pouziva na eliminovanie homocysteinu.

Cize jednoznacne treba doplnat methylcobalamin, nie cyanocobalamin.

Dobre by bolo doplnat aj adenosylcobalamin, co je druha aktivna forma vitaminu B12, ktoru telo pouziva.
Funguje to tak bezne, ze z hydroxycobalaminu, ktory sa bezne v prirode vyskytuje a produkuju ho aj bakterie v creve, vyrobi bud methylcobalamin alebo adenosylcobalamin. Otazne je, ci aj na tuto premenu netreba methyl-group molekulu. Proste naistejsie, bohuzial najdrahsie, bude doplnat methylcobalamin aj adenosylcobalamin.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2016 10:31 am 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Xion píše:
Vyhodene peniaze. Kyselinu listovu neber, ta je dokonca v mnoho pripadoch nebezpecna.
Precitaj si tento clanok:
http://www.paleolit.sk/je-cas-bit-na-po ... nterakcie/

Co sa tyka B12, na znizenie homocysteinu musis brat methylcobalamin:
http://freshbeetle.com/methylcobalamin- ... cobalamin/

Ahoj Xione , je tenhle multimineral-multivitamin v pohodě ?Myslim tím kvalitu. http://www.onefit.cz/reflex-nutrition-nexgen-60-kapsli. díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2016 4:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
pavell píše:
Ahoj Xione , je tenhle multimineral-multivitamin v pohodě ?Myslim tím kvalitu. http://www.onefit.cz/reflex-nutrition-nexgen-60-kapsli. díky Pavel

Ahoj, otazky davaj radsej do temy "vitaminy". Toto ,co sa pytas sa netyka homocysteinu.

Co Ti budem hovorit, otazka, ktoru sa pytas nieje dobre postavena. Ano, obsahuje niektore dobre formy, ale tak malo, ze je to ekvivalentne tomu, ako keby si nic nebral. Takto sa oblbuje zakaznik.
Priklad... predstav si, ze chces natankovat auto... dojdes na pumpu a pytas sa, ci maju kvalitny benzin. Povedzme ze maju, zaplatis si plnu nadrz, ale daju ti ho len par kvapiek. Je to ekvivalentne tomu, akoby si vyhodil peniaze. Ak chces vobec jazdit, lepsie natankovat menej kvalitny benzin, a plnu nadrz, nech mozes aspon vobec jazdit. Samozrejme, nieje to dobry priklad, ide o to, ze platis zbytocne vela za malo muziky. Napriklad, vitaminu K2 tam ma 5mcg v 2 tabletach... no a denna davka je 90-120. Toho b12 je tam zalostne malo. Chcelo by to aspon 300mcg.
Takisto, tie mnozstva su na 2 tabletky, cize na 30 dni davok, a platis v podstate 12 eur.
Porovnaj to s Two-Per-Day, od Life extension, kde ti staci 1 tableta, a uz v nej mas toho celkovo viac. No a za 15 eur to mas na 120 dni. Cize asi 3,5x lacnejsie, a navyse, lepsie formy a lepsie davky. Teda davky, ktore uz aj na nieco su ,aby som bol presny.
Toto je ta zla vec, ako zakerne klamu tito predajcovia a reklamuju si to, ako keby predavali nieco dobre.
Ten multivitamin by som bral, keby stal takych 100kc, nie 300kc. Ak iny nemas, tak ber tento, ale hovorim ti, ze preplacas asi 3 nasobne. Ved z iherbu sa da objednavat ako nic, tak preco si nekupit two-per-day? Najlepsie by bolo, keby zacali vsetci kupovat len tento, hoci uz teraz byva vypredany, ostatni vyrobcovia by sa museli spametat, a zvysit kvalitu a davky.

PS. Probiotika v multivitamine su dalsi trik... je to absolutn nanic. Multivitamin musis brat po jedle, ale probiotika sa musia brat nalacno. A 100 milionov CFU je absolutne nic. POtrebujes aspon par miliard CFU, cize tak 50x viac. Dobre probiotika maju ale aspon 10 miliard CFU, niektore aj 30... cize to je uz 300x viac. Navyse, do 2 hodin v zaludku su probiotika mrtve, maloktory kmen vie prezit viac ako 2 hodiny v zaludku. Drtiva vacsina zdochne do pol hodiny. Neprezije z nich nic, ani 0,1%. V testoch sa to oznacuje, ako non-detectable... teda ze nevedia najst ani 1 zivu kulturu pri zbeznom hladani.
Cize... absolutne len reklamny tah. Je to presne ako s tymi par kvapkami benzinu... zaplatis 12 eur a oni ti daju par kvapiek benzinu... sice super kvalitneho, ale auto ti aj tak nepojde.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 1:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
JojovskaJ píše:
Poslouchal jsem přednášku, kde zaznělo, že vegetariáni mívají nízký homocystein, máto s tímhle někdo zkušenosti?

To bych si tvrdit nedovolil, oni nemají ve stravě vitamín B12 a bez něj to nefunguje, tedy vegetarián by ho musel určitě dodávat. Navíc jde pouze o vegetariána, který nemá poruchu genu MTHFR, ale pokud ji mít bude, tak to stravou stejně moc neovlivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak docital som sa, ze cyanocobalamin, bezna synteticka forma vitaminu B12, ktora sa pouziva v doplnkoch, situaciu s homocysteinom este zhorsuje:
http://www.naturalnews.com/032766_cyano ... _B-12.html

Je tam spomenute, ze telo ho musi v peceni premenit na methylcobalamin, a na ten potrebuje molekulu z methyl-group, ktoru telo pouziva na eliminovanie homocysteinu.

Cize jednoznacne treba doplnat methylcobalamin, nie cyanocobalamin.

Dobre by bolo doplnat aj adenosylcobalamin, co je druha aktivna forma vitaminu B12, ktoru telo pouziva.
Funguje to tak bezne, ze z hydroxycobalaminu, ktory sa bezne v prirode vyskytuje a produkuju ho aj bakterie v creve, vyrobi bud methylcobalamin alebo adenosylcobalamin. Otazne je, ci aj na tuto premenu netreba methyl-group molekulu. Proste naistejsie, bohuzial najdrahsie, bude doplnat methylcobalamin aj adenosylcobalamin.

Tak jistě, ideální stav je prostě si ten vitamín normálně vyrábět ve střevě pomocí vlastních bakterií, ale jde o bakterie z hlíny a tu dnes v našich podmínkách nejí skoro nikdo. Každý vše vyblejská v saponátu, aby nedejbože nějaká bakterie nepřežila a pak se divíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2016 6:15 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 12, 2016 4:17 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Zajíčku,

trpím zažívacími problémy již od roku 2010, kdy se objevily příznaky tlaku v břiše a říhání. Tehdy jsem prošel fibroskopií, sonem břicha, kolonoskopií, rozborem krve. Nikde nic objektivního nezjištěno. Závěr syndrom dráždivého tračníku. Loni na podzim se tyto problémy zhoršily. Objevila se silná bolest pod hrdní kostí - vyšetření fibroskopie až do duodena (D2) - zjištěn reflux jícnu, ostatní nález normální. Dostal jsem Controloc (rabeprazolum) - na protonovou pumpu. Bolest u hrudní kosti ustoupila, nicméně se dosti zhoršil tlak v celé oblasti břicha, v nadbřišku, kde mám často tupou bolest, přetrvávají. Velmi často říhám (zvlaštní i po vypití vody). Hlad ale mám a celkem i chuť k jídlu. K tomu únava, malátnost, vyčerpanost, slabost jako když z člověka vysají energii. Do půl a ž hoďky po jídle se mi chce strašně spát. I přes celkem relativní spánek se budím unavený. Řekl bych, že se ty potíže těmi prášky zhoršily, ale po vysazení (po 3 měsících) ke zlepšení, kromě té bolesti na konci pod hrudní kostí, nedošlo. Mohla mi ta látka rabeprazolum ovlivnit/poškodt něco jiného? Podstoupil jsem vyšetření krve, sono a CT břicha - nález normální. Čeká mě ještě kolonoskopie.
Protože vidím, že nelze nic objektivního najít přes mé velké obtíže, nechal jsem si vyšetřit homocystein. Naměřená hodnota je 15,1 (je mi 37 let). V poradně CCH mi řekli, že můj zdravotní stav a popsané problémy ukazují na počáteční stav autoimunitního onemocnění.

Předepsali mi toto: 1.skupina

kys. listová (folic, pharma nord) - 1600mcg/den
B6 - 80mg/den
B12 - 1500mcg/den
B2 - 40mg/den
Zinek - 15mg/den
Magnesii Lactici 0.5
Lecithin 1200

Dále 2.skupina: aloe vera freedom, colostrum impact a direct, probiotic 12, reishi, probalance (minerály pro udržování acidobazické rovnováhy) a pokud budu chtít, tak mind master, vše od LR

Vše na 2 měsíce. Na konci tohoto období znovu na krev.

Chtěl bych znát váš názor na celou věc. Může mi toto všechno pomoci od mých problémů a to ne jenom dočasně jako antibiotika a po dobrání to do týdne je zpět? Pravda, že mi bylo řečeno, že v nějaké míře to budu muset užívat již doživotně. Co se týče té druhé skupiny od fy LR, co z toho je nezbytně nutné pro doplnění/podporu první skup., tak aby to fungovalo? Probiotika, minerály? Případněte můžete doporučit?Je to přímo šíleně drahé od té fy LR. To co by bylo vhodné, lze to nahradit něčím finančně dostupnějším od jiného výrobce? U první skupiny mi bylo řečeno, že si mám koupit od daného výrobce akorát kys. listovou a hořčík, ostatní je prý jedno. Vídím, že tady na foru se rozebírají různé formy - lepší/horší, popravdě řečeno se v tom nevyznám, tak budu rád za každou radu.

Předem děkuji.
Jindra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2016 3:12 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dovod, preco sa methylfolatu berie len 400-800mcg, je ten, ze ma cca 4-5x vyssiu bioavabilitu, ako synteticka kyselina listova. Tuto informaciu som kdesi cital, ale neviem to znovu najst. Nepoznacil som si to. Cize 1mg methylfolatu nahradi 5mg kyseliny listovej. Musi to byt oznacene ako 5-MTHF, Quatrefolic, co je 4-ta generacia folatu.
http://www.quatrefolic.com/generationsFolate.php

Chemicke oznacenie je (6S)-5-methyltetrahydrofolate glucosamine salt.

Niekomu ale moze byt aj tych 800mcg vela, vtedy staci brat 400mcg. Viac ako 1g methylfolatu je podla mna zbytocne a prilis riskantne uzivat.

Dalsiu informaciu, ktoru son nasiel, kedze niektorym ludom methylfolat sposobuje neziaduce ucinky, je, ze niekedy pomoze prestat brat methylcobalamin, a nahradit ho hydroxycobalaminom. (mozno bude fungovat aj adenosylcobalamin). Niekedy pomoze aj niacin.
http://dramyneuzil.com/methylfolate-makes-me-crazy/

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2016 7:34 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
http://www.drsinatra.com/the-ideal-homo ... ac-health/

For a high homocysteine level, I suggest taking the following:

800 mcg of folic acid,
40 mg of vitamin B6
200 mcg of vitamin B12 daily

If this doesn’t work (because of the genetic defect), you can consider switching to a methyl folate supplement, such as metafolin, the most highly bioavailable form of folic acid (not to be confused with the diabetes medication Metformin). I normally recommend 800 mcg daily.

If metafolin doesn’t normalize your homocysteine level, you can add oral B12 in the form of methylcobalamin (2–5 mg daily).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2016 7:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Jjindra píše:
Dobrý den pane Zajíčku,

trpím zažívacími problémy již od roku 2010, kdy se objevily příznaky tlaku v břiše a říhání. Tehdy jsem prošel fibroskopií, sonem břicha, kolonoskopií, rozborem krve. Nikde nic objektivního nezjištěno. Závěr syndrom dráždivého tračníku. Loni na podzim se tyto problémy zhoršily. Objevila se silná bolest pod hrdní kostí - vyšetření fibroskopie až do duodena (D2) - zjištěn reflux jícnu, ostatní nález normální. Dostal jsem Controloc (rabeprazolum) - na protonovou pumpu. Bolest u hrudní kosti ustoupila, nicméně se dosti zhoršil tlak v celé oblasti břicha, v nadbřišku, kde mám často tupou bolest, přetrvávají. Velmi často říhám (zvlaštní i po vypití vody). Hlad ale mám a celkem i chuť k jídlu. K tomu únava, malátnost, vyčerpanost, slabost jako když z člověka vysají energii. Do půl a ž hoďky po jídle se mi chce strašně spát. I přes celkem relativní spánek se budím unavený. Řekl bych, že se ty potíže těmi prášky zhoršily, ale po vysazení (po 3 měsících) ke zlepšení, kromě té bolesti na konci pod hrudní kostí, nedošlo. Mohla mi ta látka rabeprazolum ovlivnit/poškodt něco jiného? Podstoupil jsem vyšetření krve, sono a CT břicha - nález normální. Čeká mě ještě kolonoskopie.
Protože vidím, že nelze nic objektivního najít přes mé velké obtíže, nechal jsem si vyšetřit homocystein. Naměřená hodnota je 15,1 (je mi 37 let). V poradně CCH mi řekli, že můj zdravotní stav a popsané problémy ukazují na počáteční stav autoimunitního onemocnění.

Předepsali mi toto: 1.skupina

kys. listová (folic, pharma nord) - 1600mcg/den
B6 - 80mg/den
B12 - 1500mcg/den
B2 - 40mg/den
Zinek - 15mg/den
Magnesii Lactici 0.5
Lecithin 1200

Dále 2.skupina: aloe vera freedom, colostrum impact a direct, probiotic 12, reishi, probalance (minerály pro udržování acidobazické rovnováhy) a pokud budu chtít, tak mind master, vše od LR

Vše na 2 měsíce. Na konci tohoto období znovu na krev.

Chtěl bych znát váš názor na celou věc. Může mi toto všechno pomoci od mých problémů a to ne jenom dočasně jako antibiotika a po dobrání to do týdne je zpět? Pravda, že mi bylo řečeno, že v nějaké míře to budu muset užívat již doživotně. Co se týče té druhé skupiny od fy LR, co z toho je nezbytně nutné pro doplnění/podporu první skup., tak aby to fungovalo? Probiotika, minerály? Případněte můžete doporučit?Je to přímo šíleně drahé od té fy LR. To co by bylo vhodné, lze to nahradit něčím finančně dostupnějším od jiného výrobce? U první skupiny mi bylo řečeno, že si mám koupit od daného výrobce akorát kys. listovou a hořčík, ostatní je prý jedno. Vídím, že tady na foru se rozebírají různé formy - lepší/horší, popravdě řečeno se v tom nevyznám, tak budu rád za každou radu.

Předem děkuji.
Jindra

Zda tím odstraníte veškeré zmíněné problémy to nevím, spíše se domnívám že asi ne, ale pokud jde o hladinu homocysteinu s tím by ta 1. skupina hnout měla. Pokud jde o 2. skupinu, to vidím jako vyhazování peněz, to s homocysteinem ani s tím co zmiňujete podle mě nehne a vyhodíte mnoho peněz zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2016 5:31 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 14, 2016 11:10 pm
Příspěvky: 12
Co poviete na tuto kombinaciu

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best ... Caps/38067
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-B6- ... lets/48607
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quic ... lets/55222
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-B2- ... lets/13514
http://www.iherb.com/Life-Extension-Mag ... Caps/47676


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz