Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2015 1:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tip na aktivnu kyselinu listovu
http://www.iherb.com/product-reviews/So ... 13961/?p=1

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den Jardo,

mám dotaz ohledně braní vitamínů. Byla jsem na krvi zjistit si homocystein a tam mi řekli, že mám brát vitamíny B před jídlem, což Vy doporučujete po jídle a naopak hořčík a zinek po jídle, což Vy doporučujete ráno na lačno. Poněvadž se mi osvědčily Vaše rady, spíš bych sázela na Vás \":-)\", na druhou stranu tamní doktoři mi přijdou docela solidní, fakt teď nevím, jak to mám tedy brát. Taky mi bylo řečeno, že vitamíny B ničí v těle vitamín C, takže se nemají brát najednou, ale B ráno a večer a C v poledne.

Předem děkuji za odpověď,

Jana

No ono dost záleží na formě té látky, například hořčík, může být oxid, chlorid, citrát, malát, taurát, glycinát a já nevím jaký ještě a každý funguje jinak, tedy je klidně možné, že moje rady se nekryjí s jejich, protože každý doporučujeme něco jiného. Podobně to platí pro vitamín C, těch taky více forem a chovají se odlišně. Čistě teoreticky by to mělo být naprosto jedno, protože v jídle je přijímáte najednou s jídlem, tedy ani před, ani po. Pokud chcete zavolejte a upřesníme vše co je třeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2015 11:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Tak dobře vám odpovídá člen Pavel Veselý, není to vždy stejné, ale začal bych následující sestavou a pokud se za 60 dní hladina nesníží cca o polovinu je vysoce pravděpodobné, že jde o genetickou poruchu. Tu pak musíte primárně zjistit vyšetřením a následně řešit, což je trochu složitější.

Položka.............................. Denní dávka léčebná 60 dní

Vitamín B6...........................100 mg
Vitamín B9 Kyselina listová........5000 mcg
Vitamín B12.........................1500 mcg
Vitamín B2.......................... 50 mg
Zinek.................................50 mg
Hořčík................................400 mg minimálně
Lecitin................................10 g

Dobrý den, chci snížit hladinu homocysteinu, měl jsem jí vysokou a pochybuji, že se to zlepšilo (crohn ve špatném stavu).

Chci použít toto Vaše doporučení. Psal jste, že nejlepší je nakoupit vitamíny přímo v Americe, máte tip na konkrétní eshop, kde bych vše sehnal pohromadě? V obchodech ČR mám dojem, že vše je smíchané dohromady, tudíž se dávkování stává složitější...
Píšete zde např vitamín B6 100 mg denně...to znamená, že bych měl každý den spolykat toto jedno balení? http://www.puritan.com/puritans-pride-b ... ?scid=6831 . Výrobků je velmi mnoho a Vy jistě máte zkušenosti s těmi, které za něco stojí, prosím vás tedy o radu, nerad bych nakoupil něco, co nebude funkční. K této sestavěí si ještě přidám gel aloe vera, který mi hodně lidí doporučovalo. Moc Vám děkuji \":)\"

Po doporučení eshopu zde hodím odkazy na konkrétní produkty, abych se ujistil, že kupuji správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2015 1:21 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jen tak přemýšlím, jestli by nestačilo na srovnání homocysteinu brát denně 2-3 lžíce pivovarských kvasnic pro koně a 3 listy kapusty \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2015 2:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ercihi píše:
Dobrý den, chci snížit hladinu homocysteinu, měl jsem jí vysokou a pochybuji, že se to zlepšilo (crohn ve špatném stavu).

Chci použít toto Vaše doporučení. Psal jste, že nejlepší je nakoupit vitamíny přímo v Americe, máte tip na konkrétní eshop, kde bych vše sehnal pohromadě? V obchodech ČR mám dojem, že vše je smíchané dohromady, tudíž se dávkování stává složitější...
Píšete zde např vitamín B6 100 mg denně...to znamená, že bych měl každý den spolykat toto jedno balení? http://www.puritan.com/puritans-pride-b ... ?scid=6831 . Výrobků je velmi mnoho a Vy jistě máte zkušenosti s těmi, které za něco stojí, prosím vás tedy o radu, nerad bych nakoupil něco, co nebude funkční. K této sestavěí si ještě přidám gel aloe vera, který mi hodně lidí doporučovalo. Moc Vám děkuji \":)\"

Po doporučení eshopu zde hodím odkazy na konkrétní produkty, abych se ujistil, že kupuji správně.

To jste to nějak pomotal, tu tabletu by jste si vzal pochopitelně pouze jednu, optimálně rozdělenou do třech dílčích dávek za den. Jinak rozepisovat se zde co a jak kde koupit, to je na knihu a tolik času nemám. Klidně mě zavolejte a vysvětlím vše potřebné. Nechápu proč každý do sebe musí lít tu aloe, já na ní nevidím nic pozitivního pokud neberu v potaz provizi prodejce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2015 2:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Jen tak přemýšlím, jestli by nestačilo na srovnání homocysteinu brát denně 2-3 lžíce pivovarských kvasnic pro koně a 3 listy kapusty \":?:\"

Tak možná i stačilo, nakonec za našich předků homocystein také nikdo nerovnal pomocí pilulek, ale zase na druhou stranu jídlo se ještě dalo jíst, mělo v sobě důležité nutrienty a stresu asi také nebylo tolik, tedy třeba to dnes již postaru nepůjde, nebo možná blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2016 2:06 pm 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2012 4:02 pm
Příspěvky: 9
Nevím, zda-li již to zde bylo: http://www.prvopodstata.com/2016/01/02/5778/ každopádně opakování matka moudrosti \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2016 3:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Rozhovor moderátorky Drtinové s doktorem - primářem Erbenem

https://www.youtube.com/watch?v=97b3USWOO88


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 2:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
drozva píše:
Nevím, zda-li již to zde bylo: http://www.prvopodstata.com/2016/01/02/5778/ každopádně opakování matka moudrosti \":-)\"

Tak jistě, jak se do zdraví namontuje i kšeft, většinou z toho nekouká nic dobrého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 2:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Rozhovor moderátorky Drtinové s doktorem - primářem Erbenem

https://www.youtube.com/watch?v=97b3USWOO88

Tento pořad je celkem cíleně mazán z většiny serverů, asi to bude mít nějaký důvod, nebo že by náhoda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 11:02 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravím, nedávno jsem zahlédl na tomto foru příspěvek, že Vit B3 zvyšuje hladinu Homocysteinu. Ted už tento příspěvek nemohu dohledat. Mohli byste se k tomu prosím vyjádřit?

Já beru sadu béček na snížení homocysteinu -B9,B6,B12 a rovnou si k tomu přihazuju i B3, dělám chybu?

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2016 11:55 pm 
Offline

Registrován: ned pro 27, 2015 11:45 pm
Příspěvky: 8
Zdravím \":-)\"
Tak jsem bral po dobu 3. měsíců vytamíny dle MUDr. Karla Erbena, viz. tabulka.
měl jsem HCI 11,7. Před týdnem jsem byl znovu na testu a výsledek 11,9 . . .
Myslíte že když jsem bral v té době i 4 týdny antibiotika a další 4 týdny nějaká chemoterapeutika na zánět prostaty tak to ovlivnilo výsledky ??? Rovněž jsem někde četl o kyselině listové že podporuje zánět. Je to možné? Po měsíci užívání vitamínů a kyseliny listové se mi rozjel. Dávka zinku v tabulce se mi zdá jako nedostatečná!
T A B U L K A:
P.č. Přípravek Obsah tableta ráno poledne večer poznámka
1. Kyselina listová – Folic-Pharma Nord 400 Mikrog. 1tbl. 1 1 20 min. před jídlem
2. B6 Pyridoxin 20 Miligr. 1tbl. 1 1 20 min. před jídlem
3. B12 500 Mikrog. 1tbl. 1 - 20 min. před jídlem
4. B2 Ryboflavin 10 Miligr. 1tbl. 1 1 20 min. po jídle
5. Zinek 15 Miligr. - - 1tbl. Po jídle
6. Magnesii lactiti 0,5 (Medicamenta) 0,5 1tbl. 1 1 Po jídle
7. Lecithin 1200 Mikrog. 1200 Mikrog. 1kaps. - - Během jídla

Kys. listová, B6, B12 se berou 20 minut před jídlem a B2 až po jídle protože jinak by se umenšovala účinnost, kdyby se sešla s kys. listovou v žaludku.

Prima večer přeje benda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2016 3:57 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
jeste trochu premyslim o te kyseline listove a ingrediecich v tech tobolkach..

hlavne se mrknete na ty ingredience od pharma Nord-folic co doporucuje Erben..
To me hlava nebere fakt!!!
Jak tohle obejit to je taky vec-)
Dejme tomu,ze chci najit kyselinu listovou aby mela co nejmene prisad..
Kdyz si vemu Swanson Folic acid 800mcg tak tam je toto: Other ingredients: Rice flour, gelatin, calcium palmitate... tot vse..
dobra-mouka z rejze bude asi modifikovana ale oproti pharma nord to zni lip-)
Pak zas ale na Pharma Nord pisou ze jejich bioaktivní Folic obsahuje folacin který se v zažívacím traktu velmi dobře vstřebává.
Myslej tim folacinem vlastne folat?Metafolin??5-Methyltetrahydrofolic Acid?Nebo co je to folacin??Na palici fakt..
Kdyby ano tak to zas nesplnuje Swanson folic acid 800mcg a pokud tedy budem chtit tu stejnou formu kys.listove jako je ve pharma nord ale od swansonu tak by to byl Swanson folate (5-Methyltetrahydrofolic Acid)
No a ted mame dalsi problematiku a to folid acid vs folate
Co vim od Jardy tak folat nebo takto premeneny becko by se melo brat pouze v pripade,ze vase telo neumi premenit klasický becka a mate genetickou poruchu.V tomto pripade si musite vzit treba misto Thiaminu Benfotiamin.To same plati tedy asi i u kyseliny listovy.
Jestli to tak je tak nerozumim proc doporucuje Erben vlastne aktivovanou formu kyseliny listovy kdyz nevi jestli umi vase telo normalni kyselinu listovou premenit..
Omlouvam se vam,jestli to pisu blbe ale mam v tom chaos-)
Rozhodne Erbena si vazim..
Kdyz si vemu ze nektery lidi maj homocystejn fakt nad rámec a kyseliny listovy musi snist opravdu hodne a dlouhodobe tak ty ingredience u pharma nord jsou fakt nevhodne a zase se zamorujete jinak-)A to mate jen jeden druh vitaminu na snizeni homocysteinu.Vemte si dalsi ingredience v B6 a B12..

Jardo kdyby vy jste mel zvolit mezi folic acid od Swansonu nebo od Pharma Nord tak do ceho by jste sel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravím, nedávno jsem zahlédl na tomto foru příspěvek, že Vit B3 zvyšuje hladinu Homocysteinu. Ted už tento příspěvek nemohu dohledat. Mohli byste se k tomu prosím vyjádřit?

Já beru sadu béček na snížení homocysteinu -B9,B6,B12 a rovnou si k tomu přihazuju i B3, dělám chybu?

děkuji

To asi ano, B3 skutečně dost zvedá jeho hladinu i když hodně záleží na dávkování, třeba 50 mg denně asi nebude tolik vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
benda píše:
Zdravím \":-)\"
Tak jsem bral po dobu 3. měsíců vytamíny dle MUDr. Karla Erbena, viz. tabulka.
měl jsem HCI 11,7. Před týdnem jsem byl znovu na testu a výsledek 11,9 . . .
Myslíte že když jsem bral v té době i 4 týdny antibiotika a další 4 týdny nějaká chemoterapeutika na zánět prostaty tak to ovlivnilo výsledky ??? Rovněž jsem někde četl o kyselině listové že podporuje zánět. Je to možné? Po měsíci užívání vitamínů a kyseliny listové se mi rozjel. Dávka zinku v tabulce se mi zdá jako nedostatečná!
T A B U L K A:
P.č. Přípravek Obsah tableta ráno poledne večer poznámka
1. Kyselina listová – Folic-Pharma Nord 400 Mikrog. 1tbl. 1 1 20 min. před jídlem
2. B6 Pyridoxin 20 Miligr. 1tbl. 1 1 20 min. před jídlem
3. B12 500 Mikrog. 1tbl. 1 - 20 min. před jídlem
4. B2 Ryboflavin 10 Miligr. 1tbl. 1 1 20 min. po jídle
5. Zinek 15 Miligr. - - 1tbl. Po jídle
6. Magnesii lactiti 0,5 (Medicamenta) 0,5 1tbl. 1 1 Po jídle
7. Lecithin 1200 Mikrog. 1200 Mikrog. 1kaps. - - Během jídla

Kys. listová, B6, B12 se berou 20 minut před jídlem a B2 až po jídle protože jinak by se umenšovala účinnost, kdyby se sešla s kys. listovou v žaludku.

Prima večer přeje benda

Tak na každého normální béčka nezabírají, pokud by jste měl genetickou poruchu MTHFR musí se dodávat speciální doplňky, ale to nejde dělat bez jistoty, že ten problém máte. Jinak zinek zase likviduje měď, tedy u větších dávek musíte vědět jak jste na tom s mědí a folát se opravdu v některých studiích dává do souvislosti se zánětem i když je otázkou, zda by totéž dělal, pokud by se souběžně bral kolagen, nebo glycin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz