Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 9:13 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s přípravekem
VITATONIC
Cena pro zákazníky: 468,- Kč,
100 g výrobku obsahuje:
Energetická hodnota 773 kJ = 181 kcal
Bílkoviny 1,46 g
Sacharidy 44,73 g
Tuky 0,03 g
vitamin B2 20,00 mg
vitamin B6 21,00 mg
vitamin B12 500 μg
kyselina listová 5200 μg
Znáte někdo nějakou levnější variantu??? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Ram píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s přípravekem
VITATONIC
Cena pro zákazníky: 468,- Kč,
100 g výrobku obsahuje:
Energetická hodnota 773 kJ = 181 kcal
Bílkoviny 1,46 g
Sacharidy 44,73 g
Tuky 0,03 g
vitamin B2 20,00 mg
vitamin B6 21,00 mg
vitamin B12 500 μg
kyselina listová 5200 μg
Znáte někdo nějakou levnější variantu??? Děkuji

Zkušenost nemám, ale fungovat by to mohlo i když některé dávky jsou docela nízké, ovšem pokud se natáhne doba užívání, tak proč ne. Patrně levnější bude nakoupit si samostatné vitamíny v USA, tam je vše okolo pilulí poměrně levné, nebo rozhodně levnější než zde. Uvažujte, že pomalu polovina té ceny je za cukr, což je dost drahý cukr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon čer 09, 2014 1:54 pm 
Offline

Registrován: stř led 23, 2013 11:56 am
Příspěvky: 10
Mám takový dotaz snižovala jsem hodnotu homocysteinu podle Jardy. dostala jsem se až na 7 z 11.
Nyní jsem dva měsíce jen na udržování B-100 a homocystein mám už zase 9.
Může mi někdo poradit co s tím. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon čer 09, 2014 9:19 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 4:50 am
Příspěvky: 17
Vitamín B12 může předepsat obvodní lékař v injekcích. Dvě balení, tj 10 ampulí vitaminu B12 po 1000 μg vyjde něco přes 100Kč. Aplikace injekce do svalu není problém, obejde se tím nízká vstřebatelnost vitaminu B12 trávicím traktem. Přebytek si ogranismus uschová na pozdější využití, nevyloučí ho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jitka69 píše:
Mám takový dotaz snižovala jsem hodnotu homocysteinu podle Jardy. dostala jsem se až na 7 z 11.
Nyní jsem dva měsíce jen na udržování B-100 a homocystein mám už zase 9.
Může mi někdo poradit co s tím. Děkuji

Zvýšený homocystein můžete držet trvale dole buď obnovením funkce tvorby HCl v žaludku, nebo pomocí potravin s vysokým obsahem TMG a což je nejednodušší trvalou udržovací dávkou suplementů podle tabulky, kterou jsem vám poslal. Dává se tak třetina dávky a to doživotně, nebo do obnovení tvorby HCl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2014 11:15 am 
Offline

Registrován: sob pro 07, 2013 11:24 am
Příspěvky: 5
Hezký den,
potřebovala bych snížit hladinu homocysteinu alespoň o polovinu.Má někdo osvědčený recept na kombinaci vitamínů?
Četla jsem o VITATONICU,myslíte,že by mohl učinkovat.Dále mám doma Kyselinu listovou-super.Pokud budu užívat 2 tablety denně je to dostatečné?Děkuji moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2014 12:48 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Vitatonic je fakt za hubičku když uvážím kolik toho v tom je:))Dala jste moc stručné info,jak silnou máte listovou doma a v jaké formě,kolik máte homocystein,co Vám k tomu řekli lidé co Vám to změřili,jaký myslíte že je důvod že ho máte zvýšený?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2014 3:05 pm 
Offline

Registrován: sob pro 07, 2013 11:24 am
Příspěvky: 5
Mám doma toto:NATURVITA Kyselina listová super 60 tablet

Takže ten Vitatonic je dobrý?Ještě mám doma B komplex z DM,taky vypadá celkem dobře.
Homocystein mám 20 a co mi řekli?Že je to prakticky jedno,jaká je hladina...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 09, 2014 6:35 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Omlouvám se to byl vtip-vitatonic je strašně předražený.Ta listová co máte je dobrá za ty peníze ale je to jen b komplex.Ještě navíc pokud máte genetickou vadu tak budete mít problémy s homocysteinem celý život a budete si muset vybírat doplńky protože ty běžné nevstřebáte a některé Vám můžou i uškodit.
Co Vás to vyšetřovalo za odborníky?Oni jako přímo popřeli že vysoký homocystein nemá souvislost s kardiovaskulárním onemocněním,mrtvicí,některými rakovinami, potraty?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sona1 píše:
Hezký den,
potřebovala bych snížit hladinu homocysteinu alespoň o polovinu.Má někdo osvědčený recept na kombinaci vitamínů?
Četla jsem o VITATONICU,myslíte,že by mohl učinkovat.Dále mám doma Kyselinu listovou-super.Pokud budu užívat 2 tablety denně je to dostatečné?Děkuji moc za rady.

Tak dobře vám odpovídá člen Pavel Veselý, není to vždy stejné, ale začal bych následující sestavou a pokud se za 60 dní hladina nesníží cca o polovinu je vysoce pravděpodobné, že jde o genetickou poruchu. Tu pak musíte primárně zjistit vyšetřením a následně řešit, což je trochu složitější.

Položka.............................. Denní dávka léčebná 60 dní

Vitamín B6...........................100 mg
Vitamín B9 Kyselina listová........5000 mcg
Vitamín B12.........................1500 mcg
Vitamín B2.......................... 50 mg
Zinek.................................50 mg
Hořčík................................400 mg minimálně
Lecitin................................10 g


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 7:35 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Dobrý den,

pokud tomu dobře rozumím pane Zajíček, tak vitamín B100 lze užívat jako udržovací dávku zdravé hladiny homocysteinu? Myslím, že jste zmiňoval, že vitamíny skupiny B, není vhodné užívat dohromady jako komplex, ale zvlášť. Je tomu tedy u vitamínu B100 např. od swansonu jinak?.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř pro 24, 2014 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Dobrý den,

pokud tomu dobře rozumím pane Zajíček, tak vitamín B100 lze užívat jako udržovací dávku zdravé hladiny homocysteinu? Myslím, že jste zmiňoval, že vitamíny skupiny B, není vhodné užívat dohromady jako komplex, ale zvlášť. Je tomu tedy u vitamínu B100 např. od swansonu jinak?.

Děkuji

To jste pochopil evidentně špatně, konkrétně kyseliny listové tam zrovna moc není a ta je hlavní součástí přípravků na snížení homocysteinu. Jinak se dá asi užívat tak polovina až jedna tobolka tohoto vitamínu denně i dlouhodobě, ale jde o opravdu silné béčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 3:51 pm 
Offline

Registrován: úte srp 17, 2010 7:25 pm
Příspěvky: 3
Jara píše:
Dobrý den,

pokud tomu dobře rozumím pane Zajíček, tak vitamín B100 lze užívat jako udržovací dávku zdravé hladiny homocysteinu? Myslím, že jste zmiňoval, že vitamíny skupiny B, není vhodné užívat dohromady jako komplex, ale zvlášť. Je tomu tedy u vitamínu B100 např. od swansonu jinak?.

Děkuji

Záludnosť B100 je v tom, že sa v ňom v dávke 100mg vyskytuje aj niacín a ten dosť výrazne zvyšuje úrovne homocysteinu. Skúste si to pregúgliť - budete prekvapený, ja som bola tiež, nechápala som totiž prečo mi je (brala som B100 od Now) zo dňa na deň horšie. Bohužiaľ, B complex bez niacínu sa nedá zohnať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 12:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
S kyselinou listovou pozor
http://www.paleolit.sk/je-cas-bit-na-po ... nterakcie/

http://www.paleolit.sk/?s=folat

U B-12 si zaobstarajte aktivnu formu vitaminu B a doplnajte ju pod jazyk.
Swanson ma este jednu velmi dobru formu, hydroxycobalamin, ten sa prave pouziva na doplnanie B12 injekciami. Ide vsak tiez o neaktivnu formu, ktoru si telo musi premenit na aktivne (moze tam zlyhavat ta premena, ktora ide cez 4 stupne, a kazdy stupen nieco potrebuje, enzymi, a tak, u niektorych ludi kvoli genetickej poruche nieco chyba, a nemoze sa to premenit... ale neviem, nakolko to byva caste, mozno ide len o ojedinely jav).

Celkovo sa mi u tychto vitaminoch nepaci komplexnost, vznikaju tam rozne neziaduce ucinky, a casta je aj nevedomost, ako to cele funguje. B-100 nedoporucujem, ani B-50. B-25 je tak maximum, co brat.
Takisto je vyhodnejsie brat tie vitaminy 2x za den. Alebo s postupnym uvolnovanim.

Takisto je vhodnejsie brat ko-enzymove formy. Hlavne u kyseliny listovej. Je tam riziko, ze ked sa berie ta synteticka kyselina listova, ze telo to nevie premienat na aktivnu formu, a vznikaju tam neziaduce ucinky (samozrejme homocystein sa kvoli tomu nehne)... vtedy treba pouzit folat - aktivnu formu.

Ta obava z predavkovania niacinom je opodstatnena. Vela ludom to sposobuje aj zaludocne tazkosti. Prave preto je najlepsi b-komplex okolo davky 25, respektive, ze je to nastavene individualne na kazdy b-vitamin. B-12 najlepsie, keby tam ani nebol, lebo lepsie je doplnat ho pod jazyk.

A co sa tyka B6- tam by som radsej bral mensie davky, ale aktivnej formy 5-P-5
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute ... -Caps/1642

Takisto dobry B-komplex by mal maj aj cholin a insitol aj PABA.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř dub 15, 2015 3:58 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den Jardo,

mám dotaz ohledně braní vitamínů. Byla jsem na krvi zjistit si homocystein a tam mi řekli, že mám brát vitamíny B před jídlem, což Vy doporučujete po jídle a naopak hořčík a zinek po jídle, což Vy doporučujete ráno na lačno. Poněvadž se mi osvědčily Vaše rady, spíš bych sázela na Vás \":-)\", na druhou stranu tamní doktoři mi přijdou docela solidní, fakt teď nevím, jak to mám tedy brát. Taky mi bylo řečeno, že vitamíny B ničí v těle vitamín C, takže se nemají brát najednou, ale B ráno a večer a C v poledne.

Předem děkuji za odpověď,

Jana


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz