Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 1:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 1:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
lu1234 píše:

Tak proč ne, ale většinu těchto přípravků zde koupíte asi levněji a fungují také. Ono to ani není o nějaké kombinaci, ale o tom co opravdu je příčinou toho že máte nějaké hodnoty zvýšené. Třeba u poruchy MTHFR, vám to fungovat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2017 11:10 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobry den, dnes mi ukazaly vysledky krve homocystein 28,04.
Dlouhodobeji jsem mel hypofunkci stitne zlazy, nyni diky temto strankam celkem v norme. Leta se mi nedaří snizit prolaktin, mám ho stale kolem 40. Ale nejvyse jsem ho mel kolem 85, takze pokracuji bez léků. Myslim ze se nejak váže s testosteronem, ten mam kolem 11. Tedy nic moc, strava snad v norme, Vitamix, Angel, kazdy den trochu skrobu, bez masa, klystyry atd. Uz nevim co dal, ted docela nahodou napsan pri odberech homocystejn a takove cislo. Doporuceno Two per day. Urcite si to koupim, ale co prosim jeste zkouset dál? Doplnuji chlorid hořecnaty..
Necitim se v porovnani s dřívějšími léty až tak spatne, ale zdravy také ne. Před léty jsem byl nekolik mesicu na syntet. lecich a malem jsem ohybal kolejnice. Prolaktin byl pod 17, tedy v norme a testost.snad kolem 20. To byl život...Docela po tech pocitech toužím, ale chci vydržet. Svepomoci jsem si pomohl s boreliozou i dalsimi vecmi (tedy s pomoci Jardy.)Prijde mi to poctivejsi, nez se huntovat zase jinak..
Mate jeste nejakou radu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 6:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobry den, dnes mi ukazaly vysledky krve homocystein 28,04.
Dlouhodobeji jsem mel hypofunkci stitne zlazy, nyni diky temto strankam celkem v norme. Leta se mi nedaří snizit prolaktin, mám ho stale kolem 40. Ale nejvyse jsem ho mel kolem 85, takze pokracuji bez léků. Myslim ze se nejak váže s testosteronem, ten mam kolem 11. Tedy nic moc, strava snad v norme, Vitamix, Angel, kazdy den trochu skrobu, bez masa, klystyry atd. Uz nevim co dal, ted docela nahodou napsan pri odberech homocystejn a takove cislo. Doporuceno Two per day. Urcite si to koupim, ale co prosim jeste zkouset dál? Doplnuji chlorid hořecnaty..
Necitim se v porovnani s dřívějšími léty až tak spatne, ale zdravy také ne. Před léty jsem byl nekolik mesicu na syntet. lecich a malem jsem ohybal kolejnice. Prolaktin byl pod 17, tedy v norme a testost.snad kolem 20. To byl život...Docela po tech pocitech toužím, ale chci vydržet. Svepomoci jsem si pomohl s boreliozou i dalsimi vecmi (tedy s pomoci Jardy.)Prijde mi to poctivejsi, nez se huntovat zase jinak..
Mate jeste nejakou radu?

Tam je více možných příčin a je dobré řešit tu pravou. U hodně lidí se ta hladina upraví pouze dodáváním sestavy vitamínů která zde byla mnohokrát uvedena, ale funguje i dodávání HCl, snižuje je ho kolagen, glycin, acetylcystein a mnoho dalších postupů, ale může jít i o genetickou mutaci MTHFR a to pak vyžaduje speciální doplňky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2017 3:07 am 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2017 3:03 am
Příspěvky: 1
Stačí si nechat udělat laboratorní test na homocystein a v případě, že je vysoký, začít užívat sestavu vitamínů, nebo je potřeba nechat si otestovat i jednotlivé vitamíny v laboratoři?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2017 12:59 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Jarda píše:
Tam je více možných příčin a je dobré řešit tu pravou. U hodně lidí se ta hladina upraví pouze dodáváním sestavy vitamínů která zde byla mnohokrát uvedena, ale funguje i dodávání HCl, snižuje je ho kolagen, glycin, acetylcystein a mnoho dalších postupů, ale může jít i o genetickou mutaci MTHFR a to pak vyžaduje speciální doplňky.

Dobry den. Po mesici jsem byl na kontrolni odber a Homocystein 10,7. Beru kombinace dr Erbena. Byl jsem na jeho detaš. pracovisti pobliz meho bydliste. Mam velikou radost, asi mi chybely vitaminy, a to jsem si myslel ze vedu tak zdravy zivot.
Mam vsak hypofunkci stitne zlazy a velmi vysoky prolaktin. S tim asi vitaminy nic neudelaji. Uzivam guar.kasicku, snazim se topit jak to jde..ale mozna vim pořád malo. I vařene žampiony jak mi radil Jarda...Uvitam každou radu. Nechci se vratit k umelym lekum.. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2017 1:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
freml píše:
....bez masa...

By si sa divil, ako by ti kvalitné hovädzie mäso či divina pomohli.... Alebo domáce kuracie, v kefíre 3 či viac dní marinované bravčové..... Zas jeden, ktorý naletel, že mäso škodí zdraviu. Akurát tak kuracie napichané antibiotikami...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 12:58 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
SemTamTuPrídem píše:
By si sa divil, ako by ti kvalitné hovädzie mäso či divina pomohli.... Alebo domáce kuracie, v kefíre 3 či viac dní marinované bravčové..... Zas jeden, ktorý naletel, že mäso škodí zdraviu. Akurát tak kuracie napichané antibiotikami...

Popravde bez masa jsem byl mnoho let a to vylozene z etickych duvodu. Ted nekolik mesicu minimalne jedenkrat tydne maso jím. Ale presne jak pises, velice si hlidam zdroj. Mame svoje slepice, takze v prumeru 7 vajec týdne snim. Prave ted jsme koupili domaci hovezi.. Ale asi se to nestane uplne samozrejmosti, ze se budu cpát masem. ..mozná si ale zvyknu, pokud by mi to melo pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 2:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
elliska5 píše:
Stačí si nechat udělat laboratorní test na homocystein a v případě, že je vysoký, začít užívat sestavu vitamínů, nebo je potřeba nechat si otestovat i jednotlivé vitamíny v laboratoři?

Je lepší udělat ještě B12 a folát protože mnohdy stačí brát pouze něco.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 2:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobry den. Po mesici jsem byl na kontrolni odber a Homocystein 10,7. Beru kombinace dr Erbena. Byl jsem na jeho detaš. pracovisti pobliz meho bydliste. Mam velikou radost, asi mi chybely vitaminy, a to jsem si myslel ze vedu tak zdravy zivot.
Mam vsak hypofunkci stitne zlazy a velmi vysoky prolaktin. S tim asi vitaminy nic neudelaji. Uzivam guar.kasicku, snazim se topit jak to jde..ale mozna vim pořád malo. I vařene žampiony jak mi radil Jarda...Uvitam každou radu. Nechci se vratit k umelym lekum.. Dekuji

Pokud štítná nereaguje na doplňky může být na vině nízký progesteron, tedy otestovat hormony a případné rozhození porovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 3:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="SemTamTuPrídem":3dwfjg23][quote="freml":3dwfjg23]....bez masa...[/quote:3dwfjg23]By si sa divil, ako by ti kvalitné hovädzie mäso či divina pomohli.... Alebo domáce kuracie, v kefíre 3 či viac dní marinované bravčové..... Zas jeden, ktorý naletel, že mäso škodí zdraviu. Akurát tak kuracie napichané antibiotikami...[/quote:3dwfjg23]
Minimalne bravcove je absolutny humus, to by som nejedol, ako prve by som to vylucil este aj ako masozrut. Maso je humus vzdy... ked kupujes bio maso, zase maju tie zvierata parazity. Sice ich zabijes tepelnou upravou, ale predstava, ze jes upecene vajicka parazitov a hnusne cervy, to asi nebude to prave orechove. Kludne sa pozri, co jes:
https://www.youtube.com/watch?v=9MxI2bMwFNE

dobru chut... \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 10:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
XION, si uplne zmagoreny. Vyslovene ti PRAJEM z celeho srdca sa ocitnut v divocine (napr. Yukon, na mesiac), aby si tam bol s nejakym partakom, a bol by som k vam stedry - nechal by som vam rozne zbrane na lov. Ciata priroda... Tri krat hadaj co by si tam jedol... Len mäso, nic ine by nebolo na vyber... A to prakticky v kazdej oblasti mimo tropov. Ty mimo realitu zijuci clovek...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2020 2:46 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Prosím vás, nevíte někdo, kde si v Praze nechat udělat homocystein aby byla jistota rychlého zpracování a kvalitních výsledků? Děkuji

Edit: tak si i odpovím, kdyby to někdo taky potřeboval - Aesculab na Budějovické má laboratoř ve stejné budově jako odběrové místo a výsledky mi zaslali online už za 4 hodiny po odběru, takže to nikde dlouho neleželo.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2021 9:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Minulý rok som tiež riešil Hcy. Zistili mi hodnotu 18,9 - podľa doktora je to cit. "klinicky nevýznamné". V prvom rade musím poznamenať, že niektoré hodnoty markérov (testosterón, homocysteín, štítna žľaza, diabetes mellitus ap.) sú stanovené na "nezdravej" populácii, čiže podľa mainstream dr. je jednooký človek úplne (ale že úplne) zdravý - medzi slepými \":D\". A potom to konštatovanie, že nič sa nedeje, aj keď som mimo normu - čo by malo znamenať, že to treba riešiť - úplná katastrofa.

Následne som si dal spraviť genetický test na polymorfizmus mtfhr a zistili mi mutáciu C667T, homozygot (= kópia od oboch rodičov, aby som to nemal na koho zvaliť \":D\"). A mohol som sa čudovať, prečo mi acidum folicum (kys. listová) a cyanocobalamin (b12), ktoré mi naordinovala iná dr., nefunguje. Takže takto dnes funguje mainstream medicína...

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2021 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Minulý rok som tiež riešil Hcy. Zistili mi hodnotu 18,9 - podľa doktora je to cit. "klinicky nevýznamné". V prvom rade musím poznamenať, že niektoré hodnoty markérov (testosterón, homocysteín, štítna žľaza, diabetes mellitus ap.) sú stanovené na "nezdravej" populácii, čiže podľa mainstream dr. je jednooký človek úplne (ale že úplne) zdravý - medzi slepými \":D\". A potom to konštatovanie, že nič sa nedeje, aj keď som mimo normu - čo by malo znamenať, že to treba riešiť - úplná katastrofa.

Následne som si dal spraviť genetický test na polymorfizmus mtfhr a zistili mi mutáciu C667T, homozygot (= kópia od oboch rodičov, aby som to nemal na koho zvaliť \":D\"). A mohol som sa čudovať, prečo mi acidum folicum (kys. listová) a cyanocobalamin (b12), ktoré mi naordinovala iná dr., nefunguje. Takže takto dnes funguje mainstream medicína...

No a to můžete být rád že patříte mezi alternativní a konspirativní teoretiky kteří naslouchají šamanům jinak by jste byl v pohodě v problému a nevěděl kudy z toho ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2021 10:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Rozumiem vám, Jarda, len je podľa mňa smutné, že ak chce byť človek dnes zdravý (mám na myslí, že sa tak cíti), tak sa nesmie 100% spoliehať na ZDRAVOtníctvo.

HCy okrem trojky B6, B12 a folátov redukuje aj betain (červená repa), ktorý vzniká z cholínu (vajcia, lecitín). To by vysvetľovalo, prečo sa neviem dožrať vaječného žĺtka a konzumácia cvikly s mäsom má blahodárne účinky (to bude zrejme znížením pH v žalúdku). S extraktom lecitínu nemam žiadne skúsenosti. Má niekto klinické skúsenosti, že lecitín (aká dávka) výrazne redukuje Hcy? Čítal som tu, že sa užíva až 10 g denne, dôvod?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz