Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 11:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
BloodyJack píše:
Dobrý den, Jardo.
Kolagen, co mi od Vás přišel asi před dvěma týdny vypadá zcela jinak, než ten před několika měsíci. Tenhle je hrubší, nemá čistě bílou barvu, ale spíš zažloutlou, trochu jinak voní, ale chuť je víceméně podobná. Je to v pořádku?
Další otázka, dočítám se, že je asi 12 typů kolagenů, některé zdroje uvádí i více, pro stavbu tkání a chrupavek vyzdvihují kolagen typu I a typu II. Dá se někam zařadit ten Váš?
Dočetl jsem se, že kolagen je složen z aminokyselin a v těle se z nich vyrábí za pomoci kyseliny askorbové. Jednou z těchto aminokyselin je Lysin. Vy radíte míchat Kolagen s Lysinem, nestačilo by však dodávat buď jen kolagen nebo Vit. C + Lysin? Lysin si prý naše tělo neumí samo vyrobit a získáváme ho jenom z masa, nevíte jak je to s dalšími aminokyselinami potřebnými pro tvorbu kolagenu: glycin, prolin? Z čeho je získáváme?
Uvádíte, že je dobré míchat s kolegenem Ca a Mg, MSM, lysin, C. Chci pro tátu udělat co nejvhodnější směsku proti artroze. Co byste mi navrhl a v jakém poměru? Mám trochu guláš v důležitosti jednotlivých přísad které navrhujete. A může se to všechno smíchat a udělat si svůj práškový ArtroDrink? Co jedlá soda, nebyla by tam vhodná pro snížení kyselosti vitaminu C?
Budu rád, když mi alespoň něco vyjasníte, děkuji předem.

Ano, to je pravda, je jiný a také je to v nabídce uvedeno. Původní dodavatel totiž brutálně zdražil a nezbylo nic jiného než najít nového. Kvalita je, jak správně píšete, prakticky identická a cenu tak bylo možné zachovat. Na kvalitě je důležité jak vypadá po rozpuštění ve vodě a zde evidentně docílíte naprosto čirou tekutinu, což je známka dobré kvality. Typově ho zařadit nedovedu, to výrobce neuvádí. Proč zkoušet zda si ho vyrobíte, nebo ne, když je levný a dá se snadno dodat, stejně jako další uvedené látky. Pochopitelně by asi bylo vhodnější ho dodat stravou, ovšem v dnešních podmínkách to až tak jednoduché není, vše je kontaminované a vitamíny skoro v ničem, jak pak chcete zajistit ty potřebné dávky. Pokud jde o směs, tak vápník vám v tom je celkem k ničemu bez dostatku déčka a vitamínu K2, což je jiná kapitola, jinak to můžete udělat jak uvádíte a já sám vyrábím a mohu i dodat tablety kde je 10 dílů kolagenu, 5 dílů MSM a 3 díly céčka, což funguje velice slušně a cena je 450,-Kč kilo. Ostatní můžete přidat v průběhu dne, to nemusí jít do těla naráz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 10:18 am 
Offline

Registrován: úte čer 12, 2012 8:23 am
Příspěvky: 7
dobrý den, myslíte, že Váš hydrolyzát Collagenu můžu doporučit bráchovi, který trpí dnou?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Boris Godunov píše:
dobrý den, myslíte, že Váš hydrolyzát Collagenu můžu doporučit bráchovi, který trpí dnou?
děkuji

Tak můžete i když dna je z překyselení, čili jako první krok jednoznačně odkyselit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 11:33 pm 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je na tom Vámi dodávaný Collagen co se týče nutričních hodnot. Ptám se proto, jelikož jsem se dočetl, že Collagen je jedním z nejlepších zdrojů bílkovin. Můj problém je, že po přechodu na živou stravu, jsem částečně zhubl ale rozhodně nechci přijít o svalovou hmotu a proto přemýšlím jak zdravě doplňovat bílkoviny. Užívání kolagenu mi přijde jako jeden z dobrých zdrojů. Pokud mi poradíte další zdravé zdroje bílkovin budu jedině rád \":)\" denně bych do sebe potřeboval dostat cca 80g bilkovin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 10:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Cernano píše:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je na tom Vámi dodávaný Collagen co se týče nutričních hodnot. Ptám se proto, jelikož jsem se dočetl, že Collagen je jedním z nejlepších zdrojů bílkovin. Můj problém je, že po přechodu na živou stravu, jsem částečně zhubl ale rozhodně nechci přijít o svalovou hmotu a proto přemýšlím jak zdravě doplňovat bílkoviny. Užívání kolagenu mi přijde jako jeden z dobrých zdrojů. Pokud mi poradíte další zdravé zdroje bílkovin budu jedině rád \":)\" denně bych do sebe potřeboval dostat cca 80g bilkovin.


Toto by mohlo trochu napovedet. Ja momentalne jedu system 1x denne sirna patlanina, 2x denne proteinovy prasek (2 lzice normal proteinu + lzice kolagenu). Potrebuju taky udrzovat prijem bilkovin na 1.2 az 1.5 g/kg vahy.


Přílohy:
sojovy_protein.jpg
sojovy_protein.jpg [ 35.97 KiB | Zobrazeno 19730 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Cernano píše:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je na tom Vámi dodávaný Collagen co se týče nutričních hodnot. Ptám se proto, jelikož jsem se dočetl, že Collagen je jedním z nejlepších zdrojů bílkovin. Můj problém je, že po přechodu na živou stravu, jsem částečně zhubl ale rozhodně nechci přijít o svalovou hmotu a proto přemýšlím jak zdravě doplňovat bílkoviny. Užívání kolagenu mi přijde jako jeden z dobrých zdrojů. Pokud mi poradíte další zdravé zdroje bílkovin budu jedině rád \":)\" denně bych do sebe potřeboval dostat cca 80g bilkovin.

Myslím, že tabulka, kterou sem vložil člen Tom Kořenek je dostatečně vypovídající a dokážete si udělat představu. Kolagen se dá celkem snadno přimíchat do jídla, kde se při správném ochucení téměř ztratí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2013 2:03 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Jak to vypadá s připravovanými tabletkami? Měl bych zájem. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 8:42 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Koupil jsem si kvalitní hydrolyzovaný kolagen od 4fitness, ale zvedá se mi z něj žaludek. Jeho příšernou pachuť nelze vůbec ničím přerazit, pořád to chutná jako močůvka. Při několika pokusech jsem se málem pozvracel. Mrzí mě to, že ho nedokážu pozřít, protože je relativně levný a kvalitní. Nezná tady někdo z vás nějaký jiný kolagenový výrobek, který je bez chuti? Předpokldádám, že příšerná pachuť vznikla procesem hydrolýzy, tedy asi hledat mezi kolageny bez téhle úpravy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 8:09 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Já mám kolagen od Jardy. Co do chuti je vpohodě! Sním ho i samotný a přidávám ho i do jídla a nejni problem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 8:48 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Chci se zeptat Jardy nebo i někoho dalšího znalého věci, hodně toho najezdím přes týden autem a tak jsem přišel na to, že nejlepší způsob jak přijímat kolagen bude formou nápoje, někde jserm se dočetl, že je lépe denní dávku kolagenu konzumovat v několika dílčích dávkách a já to pak popíjím celý den. Dám si 1,5l láhev pramenité vody částečně zamrazit kvůli mřížce, do toho nasypu kolagen - msm- lysin v poměru 10-5-3g, promíchám a po odstátí je nápoj čirý. Před napitím si do toho namačkám ještě citronovou šťávu, která se v těle chová zásaditě na rozdíl od kys. askorbové, která je kyselinotvorná. Tak a pak jsem zjistil, že vápník je dobré brát s kolagenem, potom se Ca lépe zabuduje do těla. Na stránkách 4fitness http://www.4fitness.cz/vyhodna-baleni-n ... cik-p-366/ jsem našel nabídku bioaktivního vápníku v kombinaci s hořčíkem a fosforem v poměru 2-1-1. Ještě bych si do toho bio Ca nechal přimíchat i glukosamin. Otázka tedy stojí takto - mohu do té 1,5l pramenité vody rozmíchat kolagen - msm- lysin v poměru 10-5-3g + Ca-Mg-P poměr 2-1-1
+ glukosamin? Už jsem byl rozhodnut, že to tak budu dělat, ale pak jsem se dočetl, že Jarda v jedné odpovědi uvádí, že vápník tam nemá cenu bez vitamínu D a K2. Mám tam tedy ty dva vitamíny ještě přimíchat a v jaké formě? A teď z toho mám pěknej hokej. Díky všem za rady, jsem v této problematice nováček, začal jsem se o to zajímat koncem roku když mně vážně onemocněla manželka a ve spolupráci s Jardou se to snažíme řešit. Nutno podotknout, že za ty cca 2,5 měsíce jsme dosáhli slušných pokroků. Jardovi věříme a velmi si ho vážíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 1:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
Jak to vypadá s připravovanými tabletkami? Měl bych zájem. \":)\"

Tak se mě ozvěte a nějak se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Chci se zeptat Jardy nebo i někoho dalšího znalého věci, hodně toho najezdím přes týden autem a tak jsem přišel na to, že nejlepší způsob jak přijímat kolagen bude formou nápoje, někde jserm se dočetl, že je lépe denní dávku kolagenu konzumovat v několika dílčích dávkách a já to pak popíjím celý den. Dám si 1,5l láhev pramenité vody částečně zamrazit kvůli mřížce, do toho nasypu kolagen - msm- lysin v poměru 10-5-3g, promíchám a po odstátí je nápoj čirý. Před napitím si do toho namačkám ještě citronovou šťávu, která se v těle chová zásaditě na rozdíl od kys. askorbové, která je kyselinotvorná. Tak a pak jsem zjistil, že vápník je dobré brát s kolagenem, potom se Ca lépe zabuduje do těla. Na stránkách 4fitness http://www.4fitness.cz/vyhodna-baleni-n ... cik-p-366/ jsem našel nabídku bioaktivního vápníku v kombinaci s hořčíkem a fosforem v poměru 2-1-1. Ještě bych si do toho bio Ca nechal přimíchat i glukosamin. Otázka tedy stojí takto - mohu do té 1,5l pramenité vody rozmíchat kolagen - msm- lysin v poměru 10-5-3g + Ca-Mg-P poměr 2-1-1
+ glukosamin? Už jsem byl rozhodnut, že to tak budu dělat, ale pak jsem se dočetl, že Jarda v jedné odpovědi uvádí, že vápník tam nemá cenu bez vitamínu D a K2. Mám tam tedy ty dva vitamíny ještě přimíchat a v jaké formě? A teď z toho mám pěknej hokej. Díky všem za rady, jsem v této problematice nováček, začal jsem se o to zajímat koncem roku když mně vážně onemocněla manželka a ve spolupráci s Jardou se to snažíme řešit. Nutno podotknout, že za ty cca 2,5 měsíce jsme dosáhli slušných pokroků. Jardovi věříme a velmi si ho vážíme.

Tak míchat do vody vitamíny rozpustné v tuku, hlavně D3, asi nebude ideální nápad, ty prostě dodávejte dle aktuálních potřeb těla a také počítat s tím, že se na rozdíl od vitamínů rozpustných ve vodě dají i předávkovat a konkrétně u D3 to není sranda. Jinak ta směs vyhovuje a chuť nedovedu posoudit, nicméně asi nic moc a vápníkem bych šetřil, ten chce rovnat dle výsledků krevních testů, jinak ho většinou má každý spíše moc než málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 9:13 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Jarda píše:
Tak míchat do vody vitamíny rozpustné v tuku, hlavně D3, asi nebude ideální nápad, ty prostě dodávejte dle aktuálních potřeb těla a také počítat s tím, že se na rozdíl od vitamínů rozpustných ve vodě dají i předávkovat a konkrétně u D3 to není sranda. Jinak ta směs vyhovuje a chuť nedovedu posoudit, nicméně asi nic moc a vápníkem bych šetřil, ten chce rovnat dle výsledků krevních testů, jinak ho většinou má každý spíše moc než málo.

Jestli tomu teda dobře rozumím tak mám míchat jen kolagen - lysin - msm a nekombinovat to s ničím jiným? Co se týká chuti, tak dřív to bylo celkem neutrální a teď s tím novým kolagenem to má trochu pachuť, ale dá se na to zvyknout. Mně to takhle vyhovuje, protože pít musím a trávím hodně času v autě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Jestli tomu teda dobře rozumím tak mám míchat jen kolagen - lysin - msm a nekombinovat to s ničím jiným? Co se týká chuti, tak dřív to bylo celkem neutrální a teď s tím novým kolagenem to má trochu pachuť, ale dá se na to zvyknout. Mně to takhle vyhovuje, protože pít musím a trávím hodně času v autě.

Ano, chápete to správně, ale můžete tam míchat i vše co je rozpustné ve vodě, třeba céčko, nebo béčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 9:11 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Jarda píše:
Ano, chápete to správně, ale můžete tam míchat i vše co je rozpustné ve vodě, třeba céčko, nebo béčka.

Děkuju za vyjádření, mohu ty béčka brát ve formě pangaminu? Co jsem vyšťoural na internetu, tak by v pangaminu měla být kompletní řada vit. B. Akorát si nejsem jistej, jestli pangamin nejde k duhu kandidě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz