Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 9:55 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Luban píše:
Děkuju za vyjádření, mohu ty béčka brát ve formě pangaminu? Co jsem vyšťoural na internetu, tak by v pangaminu měla být kompletní řada vit. B. Akorát si nejsem jistej, jestli pangamin nejde k duhu kandidě.

Kdysi jsem zkoušel brát pangamin a šíleně se mi po něm přemnožila kandida. Pangamin je imho velmi škodlivý a nezdravý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 3:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Zdravim,
existuje nejaka alternativa ke collagenu? Neco jako agar-agar? Nachazime se v Australii a je tady nemozne sehnat collagen v praskove podobe. Pouze tady prodavaj ruzne kombinace MSM, Glukosamin a Chondroitin apod. ale za naprosto silene ceny.

Diky za jakekoliv tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Děkuju za vyjádření, mohu ty béčka brát ve formě pangaminu? Co jsem vyšťoural na internetu, tak by v pangaminu měla být kompletní řada vit. B. Akorát si nejsem jistej, jestli pangamin nejde k duhu kandidě.

Udržovací dávka béček se tak brát dají, pokud vás nezlobí kvasinky, nicméně léčebné dávka takto do těla dostat nelze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Zdravim,
existuje nejaka alternativa ke collagenu? Neco jako agar-agar? Nachazime se v Australii a je tady nemozne sehnat collagen v praskove podobe. Pouze tady prodavaj ruzne kombinace MSM, Glukosamin a Chondroitin apod. ale za naprosto silene ceny.

Diky za jakekoliv tipy.

Tak agar-agar celkem vyhovuje a doplnil bych k němu asi i BCAA, aby tam bylo více esenciálních aminokyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob črc 27, 2013 11:58 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Tento kolagén je možné pridávať do každého jedla aj do tých menej zdravých ako napríklad klasické pšeničné, relatívne lepajzné cestoviny,chleba,atd?
Nebude sa to bit? Mne je jasné,že zo zdravotného hladiska bude asi najvhodnejšie kombinovať to so zeleninou, alebo orechmi, ale cestovina,chleba obilovina všeobecne má u vačšiny ľudí status drogy, ktorej sa nechcú vzdať. Ale aspon vidím v mojom okolí,prevažne ženy,že sa už aspoň trochu zaujímajú o zdravú výživu:)

Ďakujem za rekciu/e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Tento kolagén je možné pridávať do každého jedla aj do tých menej zdravých ako napríklad klasické pšeničné, relatívne lepajzné cestoviny,chleba,atd?
Nebude sa to bit? Mne je jasné,že zo zdravotného hladiska bude asi najvhodnejšie kombinovať to so zeleninou, alebo orechmi, ale cestovina,chleba obilovina všeobecne má u vačšiny ľudí status drogy, ktorej sa nechcú vzdať. Ale aspon vidím v mojom okolí,prevažne ženy,že sa už aspoň trochu zaujímajú o zdravú výživu:)

Ďakujem za rekciu/e

Kolagen můžete přidávat opravdu prakticky do všeho a není v tom problém, mnoho lidí přeci jí chleba s tlačenkou a ta je zdrojem kolagenu. Chleba je opravdu droga na tom není co řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát srp 30, 2013 2:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Ten nový colLagen je o stránku nazpět komentován Jardou:
"Ano, to je pravda, je jiný a také je to v nabídce uvedeno. Původní dodavatel totiž brutálně zdražil a nezbylo nic jiného než najít nového. Kvalita je, jak správně píšete, prakticky identická a cenu tak bylo možné zachovat. Na kvalitě je důležité jak vypadá po rozpuštění ve vodě a zde evidentně docílíte naprosto čirou tekutinu, což je známka dobré kvality."

Mam od Jardy také collagen, kupovaný letos, je nažloutlý. Po rozpuštění není zdaleka čirý, je nažloutlý a dost nechutný. Pokud bych do něj nepřidal třeba céčko, nevypil bych to \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
Ten nový colLagen je o stránku nazpět komentován Jardou:
"Ano, to je pravda, je jiný a také je to v nabídce uvedeno. Původní dodavatel totiž brutálně zdražil a nezbylo nic jiného než najít nového. Kvalita je, jak správně píšete, prakticky identická a cenu tak bylo možné zachovat. Na kvalitě je důležité jak vypadá po rozpuštění ve vodě a zde evidentně docílíte naprosto čirou tekutinu, což je známka dobré kvality."

Mam od Jardy také collagen, kupovaný letos, je nažloutlý. Po rozpuštění není zdaleka čirý, je nažloutlý a dost nechutný. Pokud bych do něj nepřidal třeba céčko, nevypil bych to \":(\"

To jste měl bohužel docela smůlu, po první várce, která byla naprosto bez problémů, jsem obdržel další, ze které manželka část rozeslala a teprve když pro dceru míchala protein s kolagenem zjistila, že se chuťově liší. Okamžitě jsem tu dodávku reklamoval a nyní je zde stejná kvalita jako u první várky. Je to celkem divné a byl jsem dost překvapen, jde o materiál od farmaceutického dodavatele a je určený pro kompresi do tablet, čili by měl mít kvalitu velice stabilní, nicméně možná jim ten rozdíl v chuti u tablet tolik nevadí, no nevím. Každopádně jsem byl ujištěn, že i u té vrácené várky byla kvalita testována a v pořádku a není tedy důvod k obavám. Jinak lehce nažloutlý je po rozpuštění každý kolagen, tam se sleduje hlavně rychlost rozpouštění a nesmí být zakalený, tedy čirá tekutina bez příměsí a zákalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 9:57 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Chtěla bych se zeptat, jestli by bylo vhodné colagen s msm a s vit. C přimíchat ráno do ovocné šťávy, a jestli by bylo možné vypít takto celou dávku ( 10g colagen, 5g msm a 3g vit. C) najednou a nebo je lepší to rozdělit třeby do dvou dávek, ráno a večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 11:53 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
lenka 67 píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli by bylo vhodné colagen s msm a s vit. C přimíchat ráno do ovocné šťávy, a jestli by bylo možné vypít takto celou dávku ( 10g colagen, 5g msm a 3g vit. C) najednou a nebo je lepší to rozdělit třeby do dvou dávek, ráno a večer.

Bežne to tak pijem,dokonca dávam si to len do vody


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 1:12 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Jen info - to co na první stránce doporučuje PavelZ - jednoduchý ruční mixer na dvě tužkové baterky - je dnes v IKEA k mání za 25,-Kč. Kromě - podle Jardy - pašování kolagenu přímo do jídla, běžně tímto mixerem v troše vody roztočím jak kolagen a msm, tak i kaolín a další... velmi praktická věc..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli by bylo vhodné colagen s msm a s vit. C přimíchat ráno do ovocné šťávy, a jestli by bylo možné vypít takto celou dávku ( 10g colagen, 5g msm a 3g vit. C) najednou a nebo je lepší to rozdělit třeby do dvou dávek, ráno a večer.

V tom není problém, pokud snesete najednou tu dávku céčka, ovšem výhodnější je dávku rozdělit, vždy je pak vyšší využitelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2014 6:39 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 08, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 15
Mám colagen od pana Jardy asi rok starý,chtěla jsem si ho dát do kapslí,ale je dost hořký.
Je to jeho normání chuť nebo je už prošlý a nedá se konzumovat?

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 12:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Lazarka píše:
Mám colagen od pana Jardy asi rok starý,chtěla jsem si ho dát do kapslí,ale je dost hořký.
Je to jeho normání chuť nebo je už prošlý a nedá se konzumovat?

Děkuji za odpověď

Pokud je správně skladovaný, tak má životnost minimálně dva roky, pouze nesmí zvlhnout. Jinak chuť kolagenu nikdy není velký gurmánský zážitek, proto se domnívám, že ten váš bude asi v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte kvě 27, 2014 11:03 am 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Tom Kořenek píše:
Zdravim,
existuje nejaka alternativa ke collagenu? Neco jako agar-agar? Nachazime se v Australii a je tady nemozne sehnat collagen v praskove podobe. Pouze tady prodavaj ruzne kombinace MSM, Glukosamin a Chondroitin apod. ale za naprosto silene ceny.

Diky za jakekoliv tipy.

Dobry den,

chcem sa opytat, ci by ste mi vedeli odporucit nejaky dobry agar-agar, ktory ma dobru vstrebatelnost.
Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz