Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2016 4:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
romaneta píše:
dobry vecer,
jake je tedy dobre skladovani? zajimalo by me i jak skladovat msm a glycin.
dekuju za odpoved

Dobré skladování je bez přístupu vzduchu a vlhkosti. Já doporučuji sypké látky přesypat do PET lahví a tam mají životnost prakticky neomezenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2016 1:08 am 
Offline

Registrován: stř srp 31, 2016 12:35 am
Příspěvky: 1
Zdravim,je ještě možnost tablet kolagenu s MSM ? Mel bych vazny zajem pro sebe i pro maminu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
luky.st píše:
Zdravim,je ještě možnost tablet kolagenu s MSM ? Mel bych vazny zajem pro sebe i pro maminu.

Nyní jsem je dlouho nedělal, nebyl na to čas, ale na podzim se k tomu snad dostanu. Ozvěte se mě do emailu a nějak se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2016 1:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Rybí kolagen by měl být nejlépe vstřebatelný a bez rizika alergií. Pro mě je naprosto odpuzující ta pachuť vepřového. Pokaždé když piju vepřový, uvažuju o rybím, ikdyž je podstatně dražší.
Zatím nejlevnější 1kg rybího jsem našel tady tak bude snad poživatelný. Vepřového se 1kg dá hravě sehnat za polovinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2017 1:29 pm 
Offline

Registrován: stř lis 30, 2016 5:36 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak užíváte collagen? Když si ho smicham s vodou tak me ten smrad dost odpuzuje a ani ta chuť není extra dobrá, vždycky mě to natahuje. Beru cca 8g denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2017 1:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Johnyyyyyyyyyy píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak užíváte collagen? Když si ho smicham s vodou tak me ten smrad dost odpuzuje a ani ta chuť není extra dobrá, vždycky mě to natahuje. Beru cca 8g denně.

pridavam do zeleninoveho kari. masala s prepustenym maslem nebo sadlem spolehlive chut zamaskuji.
jednoduse kolagen rovnomerne nasypu do misky na hotove kari a zamicham...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2017 3:47 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
Johnyyyyyyyyyy píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak užíváte collagen? Když si ho smicham s vodou tak me ten smrad dost odpuzuje a ani ta chuť není extra dobrá, vždycky mě to natahuje. Beru cca 8g denně.

Tak nejleší si myslím je, koupit si největší prázdné kapsle velikost 00 a nasypat to do nich. Pravda je, že hydrolyzovaný kolagen chutná opravdu ohavně a nepomůže ho s něčím rozředit, pořád to smrdí. Nakapslovat prášek kolegenu je podle mě jediná možnost, jak se vyhnout té hnusné chuti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 11:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Johnyyyyyyyyyy píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak užíváte collagen? Když si ho smicham s vodou tak me ten smrad dost odpuzuje a ani ta chuť není extra dobrá, vždycky mě to natahuje. Beru cca 8g denně.

Nakonec jsem to vyřešil tak, že do dávky kolagenu přisypu lžičku raw kakaa. Jakmile se to oboje rozpustí, tak se z toho stane čoko koktejl. Stejně dobře fungují i prášky typu Maca, Lucuma, Baobab nebo Mesquite.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Rybí kolagen by měl být nejlépe vstřebatelný a bez rizika alergií. Pro mě je naprosto odpuzující ta pachuť vepřového. Pokaždé když piju vepřový, uvažuju o rybím, ikdyž je podstatně dražší.
Zatím nejlevnější 1kg rybího jsem našel tady tak bude snad poživatelný. Vepřového se 1kg dá hravě sehnat za polovinu.

Pak dejte vědět jak jste dopadl, většina lidí s tím moc spokojena není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 3:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Boranam píše:
Tak nejleší si myslím je, koupit si největší prázdné kapsle velikost 00 a nasypat to do nich. Pravda je, že hydrolyzovaný kolagen chutná opravdu ohavně a nepomůže ho s něčím rozředit, pořád to smrdí. Nakapslovat prášek kolegenu je podle mě jediná možnost, jak se vyhnout té hnusné chuti.

To je zbytečné blbnutí, prostě ho přidejte do jídla a nemůžete ho tam ani poznat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2017 2:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Když tady zmiňujete přidávat kolagen do jídla. Co je lepší z hlediska využití kolagenu a MSM, zda přidávat do jídla nebo vypít na lačno? Máte zkušenosti, jaká by mohla být denní dávka pro dlouhodobé užití, aby se to opravdu projevilo na zdraví člověka ať už jako prevence nebo za nějakým ozdravným účelem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2017 2:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Když tady zmiňujete přidávat kolagen do jídla. Co je lepší z hlediska využití kolagenu a MSM, zda přidávat do jídla nebo vypít na lačno? Máte zkušenosti, jaká by mohla být denní dávka pro dlouhodobé užití, aby se to opravdu projevilo na zdraví člověka ať už jako prevence nebo za nějakým ozdravným účelem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Růstový hormon - kolagen
PříspěvekNapsal: úte bře 14, 2017 5:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2016 5:46 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

mám několik zdravotních problémů, všechno syndromy bez zjevného důvodu. Lékař mi udělal testy ( např cholesterol, cukr, albumin, celk. bílovina, krevní obraz) a všechno perfektně v ve středu mezí. Takže usoudil že přijímám málo glycinu (a je to dost možné) a tak mi doporučil hydrolyzovaný kolagen 16g každý den do dvou dávek ( na lačno ráno a večer před spaním). Moje symptomy se nijak výrazně nezlepšily ale cítím se silnější. No po 3-4 týdnech jsem začal mít sucho v puse a trošku mě bolela hlava, tak jsem si testy nechal zopakovat a výsledky byly: cholesterol, albumin, celk. bílkovina, byly těžce na horní hranici, glukóza už byla zvýšená a erytrocyty a hematocrit také.

Z toho co jsem si zjistil tak může ten kolagen zvýšit růstový hormon a ten pak zvýší všechno tohle, usuzuji tedy správně že deficit glycinu asi nebude ten problém který hledám ? Zkoušet samotný glycin asi nemá smysl ? Pokud ne, tak řekne mi tento experiment něco ?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový hormon - kolagen
PříspěvekNapsal: úte bře 14, 2017 9:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
As za sebou detoxikacie organizm7 typu urinove klystiry, sankhapraksalana, ocista pecene, pôsty? Ak nie, prvorade je prave toto...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový hormon - kolagen
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 7:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
alexandr147 píše:
Dobrý den,

mám několik zdravotních problémů, všechno syndromy bez zjevného důvodu. Lékař mi udělal testy ( např cholesterol, cukr, albumin, celk. bílovina, krevní obraz) a všechno perfektně v ve středu mezí. Takže usoudil že přijímám málo glycinu (a je to dost možné) a tak mi doporučil hydrolyzovaný kolagen 16g každý den do dvou dávek ( na lačno ráno a večer před spaním). Moje symptomy se nijak výrazně nezlepšily ale cítím se silnější. No po 3-4 týdnech jsem začal mít sucho v puse a trošku mě bolela hlava, tak jsem si testy nechal zopakovat a výsledky byly: cholesterol, albumin, celk. bílkovina, byly těžce na horní hranici, glukóza už byla zvýšená a erytrocyty a hematocrit také.

Z toho co jsem si zjistil tak může ten kolagen zvýšit růstový hormon a ten pak zvýší všechno tohle, usuzuji tedy správně že deficit glycinu asi nebude ten problém který hledám ? Zkoušet samotný glycin asi nemá smysl ? Pokud ne, tak řekne mi tento experiment něco ?

Děkuji

Obávám se že takto učiněné závěry jsou přesně to co by jste nikdy dělat neměl. Je vysoce nepravděpodobné že by kolagen navíc v takto malé dávce mohl během jednoho měsíce rozházet tolik hodnot v těle. Hlava navíc bolí v naprosté většině případů z rozhašeného střeva tedy bych problém hledal spíše v relativně silné autointoxikaci organizmu, než v kolagenu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz