Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 1:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 3:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
začala jsem brát collagen od Jardy a zatím jsem nepřišla na žádnej vhodnej způsob užití, než že zamíchám do vody, což jde dost blbě, udělaj se cucky, nalepí se to na lžičku, chuť divná. Nicméně ty cucky vypiju. Tak si říkám, jestli někdo nemáte ňákou lepší vychytávku, jak to baštit. Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 4:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Ja si s nim posypavam zeleninovy salat (taky stavnatejsi je idealny, s rajcinami, uhorkou...) tak je to uplne v pohode, ani to tam nejak zvlast necitit ani nevidiet, len trochu zhustne.
Do vody/stavy jedine rozmixovat mixerom, ale komu sa chce stale vytahovat mixer. Raz som si dokonca dal za lyzicku kolagenu len tak do ust, ani neskusajte, nasal som nejak prasok do nosa, to bolo neprijemneee! \":(\" \":lol:\"

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 4:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
[quote="Pavluša":31zbon62]Dobrý den,
začala jsem brát collagen od Jardy a zatím jsem nepřišla na žádnej vhodnej způsob užití, než že zamíchám do vody, což jde dost blbě, udělaj se cucky, nalepí se to na lžičku, chuť divná. Nicméně ty cucky vypiju. Tak si říkám, jestli někdo nemáte ňákou lepší vychytávku, jak to baštit. Díky Pavluša[/quote:31zbon62]
Mám něco takového asi za 100,-Kč a jde to výborně, pouzivam vlaznou vodu.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 5:22 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Tiež si dávam kolagen do vody a snažila som sa "cucky" rozmiešať,no márne.Teraz to jednoducho nasypem do vody,pomiešam a vypijem neskôr.Ono sa to rozpustí samé vo vode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 9:04 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den,
začala jsem brát collagen od Jardy a zatím jsem nepřišla na žádnej vhodnej způsob užití, než že zamíchám do vody, což jde dost blbě, udělaj se cucky, nalepí se to na lžičku, chuť divná. Nicméně ty cucky vypiju. Tak si říkám, jestli někdo nemáte ňákou lepší vychytávku, jak to baštit. Díky Pavluša

Tak rad se vám dostalo docela dost, nicméně asi nejlepší je přisypat ho do kořeněného jídla, funguje jako zahušťovadlo a vůbec ho v tom nepoznáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 10:00 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Jarda píše:
Pavluša píše:
Dobrý den,
začala jsem brát collagen od Jardy a zatím jsem nepřišla na žádnej vhodnej způsob užití, než že zamíchám do vody, což jde dost blbě, udělaj se cucky, nalepí se to na lžičku, chuť divná. Nicméně ty cucky vypiju. Tak si říkám, jestli někdo nemáte ňákou lepší vychytávku, jak to baštit. Díky Pavluša

Tak rad se vám dostalo docela dost, nicméně asi nejlepší je přisypat ho do kořeněného jídla, funguje jako zahušťovadlo a vůbec ho v tom nepoznáte.


Existuje na klouby i něco jineho než živočišného při čem by člověk mohl klouby vyživovat a dodáva vyzivu pri sportu?díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 1:18 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
Existuje na klouby i něco jineho než živočišného při čem by člověk mohl klouby vyživovat a dodáva vyzivu pri sportu?díky

Velice podobně se chovají i mořské řasy, třeba agar-agar a želatina, ale kolagen bude patrně lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv říj 18, 2012 4:46 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli collagen, kromě toho, že působí na klouby, může při vnitříním užívání také pozitivně působit na pokožku a zpomalovat stárnutí? A dále, jakou má collagen od pana Jardy konzistenci a jak se užívá? Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 9:28 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli collagen, kromě toho, že působí na klouby, může při vnitříním užívání také pozitivně působit na pokožku a zpomalovat stárnutí? A dále, jakou má collagen od pana Jardy konzistenci a jak se užívá? Díky za odpověď.

Kolagen je přeci základní stavební látkou jakékoliv tkáně, čili maká na všechno, ale je vhodné k němu dodávat i další věci, třeba MSM, lysin a další. Uvedený kolagen má jemnou práškovou formu a dá se přidávat jak do jídla, tak pít jako roztok a v případě zájmu bych ho mohl i nalisovat do tablet třeba i ve vhodném poměru s tím MSM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 11:36 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Jarda píše:
... a v případě zájmu bych ho mohl i nalisovat do tablet třeba i ve vhodném poměru s tím MSM.

\":arrow:\" první zájemce + návrh na 3v1 \":shock:\" = Collagen+MSM+VitC ( např 1:1:4 nebo 2:2:8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 10:22 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
já bych si dovolila se rovněž přidat 3v1 Collagen+MSM+Vit C dle předchozího příspěvku. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 12:40 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
....jen pro úplnější kombinace, zde je od pana Jardy k nabídce kolagen:

- vhodné kombinovat s bioaktivním vápníkem
- V kombinaci s malým množstvím vitaminů B a minerálů (Mg, Ca) se hydrolyzovaný Collagen poměrně úspěšně používá jako prostředek k vyléčení nebo ulehčení onemocnění kostí a kloubů



Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát říj 26, 2012 1:08 am 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Ještě prosím o info, jak přesně se collagen lisovaný v tabletách s MSM užívá. Tzn. kolik tablet denně, po jakou dobu a jestli je nějaká potravina, vitamín nebo minerál se kterým se "nesnese" a měl by se tedy užívat s odstupem. Pokud si nechám collagen namíchat i s tím céčkem, mohu pak ještě brát céčko zvlášť? (beru preventivně 3000 mg vitaminu C s šípky). Možná se ptám hloupě, ale slyším o tom poprvé. Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát říj 26, 2012 9:18 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Ještě prosím o info, jak přesně se collagen lisovaný v tabletách s MSM užívá. Tzn. kolik tablet denně, po jakou dobu a jestli je nějaká potravina, vitamín nebo minerál se kterým se "nesnese" a měl by se tedy užívat s odstupem. Pokud si nechám collagen namíchat i s tím céčkem, mohu pak ještě brát céčko zvlášť? (beru preventivně 3000 mg vitaminu C s šípky). Možná se ptám hloupě, ale slyším o tom poprvé. Díky za odpověd.

Tak já to zatím nedělám, ale není v tom žádný problém, suroviny zde mám a je to jenom o tom je namíchat do sebe, přidat kluzivo a smáčknout. Nepředpokládám, žádné negativní reakce, prostě se to bude chovat stejně jako když sníte samotné suroviny. Kolagenu se dá brát až 10 g denně, cca polovina tohoto množství se dá brát v MSM a u céčka bych šel taky maximálně na stejnou dávku jako u MSM, nebo raději níže, aby po tom většina lidí neměla běhavku. Pokud by jste k tomu mohla ještě dodat další céčko, nevidím v tom problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob pro 01, 2012 8:46 pm 
Offline

Registrován: sob pro 01, 2012 8:07 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, Jardo.
Kolagen, co mi od Vás přišel asi před dvěma týdny vypadá zcela jinak, než ten před několika měsíci. Tenhle je hrubší, nemá čistě bílou barvu, ale spíš zažloutlou, trochu jinak voní, ale chuť je víceméně podobná. Je to v pořádku?
Další otázka, dočítám se, že je asi 12 typů kolagenů, některé zdroje uvádí i více, pro stavbu tkání a chrupavek vyzdvihují kolagen typu I a typu II. Dá se někam zařadit ten Váš?
Dočetl jsem se, že kolagen je složen z aminokyselin a v těle se z nich vyrábí za pomoci kyseliny askorbové. Jednou z těchto aminokyselin je Lysin. Vy radíte míchat Kolagen s Lysinem, nestačilo by však dodávat buď jen kolagen nebo Vit. C + Lysin? Lysin si prý naše tělo neumí samo vyrobit a získáváme ho jenom z masa, nevíte jak je to s dalšími aminokyselinami potřebnými pro tvorbu kolagenu: glycin, prolin? Z čeho je získáváme?
Uvádíte, že je dobré míchat s kolegenem Ca a Mg, MSM, lysin, C. Chci pro tátu udělat co nejvhodnější směsku proti artroze. Co byste mi navrhl a v jakém poměru? Mám trochu guláš v důležitosti jednotlivých přísad které navrhujete. A může se to všechno smíchat a udělat si svůj práškový ArtroDrink? Co jedlá soda, nebyla by tam vhodná pro snížení kyselosti vitaminu C?
Budu rád, když mi alespoň něco vyjasníte, děkuji předem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz