Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 7:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Jdu to doplnit. Taky už mám jasno v tom čím si budu čistit zuby \":)\"

Na pocení mám konopnou mastičku. Jakej to je zázrak člověk zjistí po celodenní tůře v uzavřený obuvi. Asi by ale bylo vhodný vyrobit si i lihovou tinkturu a rozprašovač. Konopí má IMHO o dost silnější antibakteriální a dezinfekční účinky než kokosák s jedlou sodou. Je dokonce antibiotický a prej i protizánětlivý.

Tak konopí funguje na uvedené věci určitě špičkově a co se běžně neví, že funguje špičkově i na raka, což je podle všeho důvod, proč nám je tento léty prověřený a snadno dostupný prostředek státní mafií upírán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 7:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
No neviem, lebo z kokosu sa vyrába jedna z najsilnejších antibakteriálnych látok monolaurin a kyselina kaprylová, používa sa dokonca u HIV pacientov, zoznam vírusov, na ktoré sa používa kyselina kaprylová a monolaurin:
http://www.advancedhealing.com/blog/201 ... uric-acid/
http://www.easihealth.co.za/wordpress/w ... laurin.pdf

Ja som to raz používala pri infekcii.

Ale ten konopný olej je takisto super tip! Som si pozerala teraz nejakú konopnú masť našla som toto na ústnu hygienu:
http://www.kozmetikazkonope.sk/afty-opa ... m-5ml.html

Obsahuje len konopný olej, klinčekový olej, arnika, tea tree olej.
Má to čisté zloženie, žiadne glyceríny, parafíny, voda a iné plnivá - čo je väčšina krémov a kozmetiky, kde platím primárne za plnivá a nie účinné látky, bežná masť z konope obsahuje asi len 20% konopného oleja z technického konope.

A na telo by som si kúpila asi rovno čistý konopný olej na jedenie + nejaký éterický olej pridať. Pri tej kozmetike vždy vyjdú lacnejšie potraviny ako kozmetika - napr. zmiešať kakaové maslo+konopný olej, aby to malo tuhšiu konzistenciu, kozmetika je vždy drahšia, pritom tie na jedenie sú vždy kvalitnejšie, sú minimálne čerstvejšie a čo môžem zjesť, to je aj bezpečné na kožu.

Ešte táto masť má celkom čisté zloženie - konopný olej, bambucké maslo, glycerín a výťažok z izopu, vyskúšam na nohy pri túre a mixnem to s nejakým tea-tree antibakteriálnym:

http://www.kozmetikazkonope.sk/drsna-po ... -mast.html

Ešte ma napadlo, či ten liehový výluh nebude nejak v spojení s potom dráždiť pokožku? Ono tie oleje a tuky zároveň tú kožu aj chránia, ale neviem, v živote som nepoužívala dezodoranty z kokosového tuku. Väčšinou používam len trocha soľného mydla.

Tak líh na pokožku není ideální, vždy vysušuje a dráždit jí může, nicméně v této kombinaci se mě to zase tak nebezpečné nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 8:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Ja som s hrôzou zistila,že mi na predných horných zuboch odchádza zvrchu sklovina.U zubára som zatiaĺ nebola,určite by navrhol korunky.Neviem,čo sa stalo.Dopĺňam už rok minerály a vitamíny,pretože som bola dosť demineralizovaná.Napadlo ma,či to nespôsobilo pitie HCL /síce pijem cez slamku/ alebo askorbát sodný /C-čko z Dm a jedlá vitasóda/.Dopĺňam aj chlorid horečnatý denne.Nechcem prísť o zuby.Myslíte,že stačí začať robiť tu uvedené postupy/kokosový olej,rakytník,soľ,škorica.../?Zuby si čistím pastou od f.Weleda-nechtíková.

Tak jediné z toho co uvádíte, co může zuby poškozovat je HCl, pokud se pije neopatrně, ale když si připravíte trošku jedlé sody a tu si ihned po vypití HCl, dáte do úst, chvilku prožbluchujete a pak vyplivnete, nemůže s tím být problém. Vyzkoušejte na regeneraci zubů kostival, to jsem zde také někde uváděl a nechte si vyšetřit vitamín D3, ten za tím stojí dost zásadně a K2 dodávejte preventivně, tím nic nepokazíte. Zuby bych pastou z obchodu vůbec nečistil, většina z nich vytváří v ústech kyselost a tím zuby vlastně likviduje i když krásně voní. Bohatě stačí vzít na kartáček kokosový olej, tím zuby ošmrdlat a jít spát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Nechapu prečo berete vit. C synteticky z DM ked ho je dostatokk v ovoci a zelenine.

Ono dost záleží v jaké, pokud myslíte tu ze superhypermarketů, tak tím bych si zase tak jistý nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 3:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Tak konopí funguje na uvedené věci určitě špičkově a co se běžně neví, že funguje špičkově i na raka, což je podle všeho důvod, proč nám je tento léty prověřený a snadno dostupný prostředek státní mafií upírán.

Tak já se znám z lidmi z Konopné apatyky a o léčení konopí toho vím opravdu hodně. Dušana Dvořáka třeba jednou napadlo nechat listy zkvasit a dělat z nich obklady. Účinky předčily jeho očekávání. Netradičních způsobů využití konopí je víc a léčit se s ním dá skoro všechno. Stačí mít správnou formu léku a správnou odrůdu. Neznám nic univerzálnějšího. Výborný na spostu problémů je třeba čaj z rumištního konopí, jehož listy si člověk může zajet natrhat na Moravu, kde planě roste. Kromě THC je v konopí i další účinná látka CBD, která je i v technickém a rumištním konopí.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 5:13 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Níže kopíruji info z vlákna "Posilnenie zubov". Xeelee, prosím doplň na první stránku k ústní hygieně.

Dagmara píše:
Xion píše:
Co pouzivate na zuvanie? Verim, ze niekolko hodin nieco zuvat masiruje dasna a pomaha to sile a zdraviu zubov. Ja na hodinove zuvanie zeleniny nemam cas, a chcel by som objavit nieco, co sa da prezuvat pocas dna a nieje to nezdrave.
Komercne zuvacky... asi nie... tak co pouzivate? Jarda a ostatni?
Diky.

Zde pan Zajíček prodává žvýkačky slazené xylitolem nebo se dá použít surová masticha http://www.salviaparadise.cz/masticha-surova-p-409.html?cPath=13_270

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Tak já se znám z lidmi z Konopné apatyky a o léčení konopí toho vím opravdu hodně. Dušana Dvořáka třeba jednou napadlo nechat listy zkvasit a dělat z nich obklady. Účinky předčily jeho očekávání. Netradičních způsobů využití konopí je víc a léčit se s ním dá skoro všechno. Stačí mít správnou formu léku a správnou odrůdu. Neznám nic univerzálnějšího. Výborný na spostu problémů je třeba čaj z rumištního konopí, jehož listy si člověk může zajet natrhat na Moravu, kde planě roste. Kromě THC je v konopí i další účinná látka CBD, která je i v technickém a rumištním konopí.

To máte pravdu, je to výborná a užitečná rostlina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 10:06 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Našla jsem zajímavé žvýkačky http://bylinka.cz/shop/zvykaci-pryskyrice.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Našla jsem zajímavé žvýkačky http://bylinka.cz/shop/zvykaci-pryskyrice.html

To jsem ještě neviděl a nezdá se to být špatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 11:48 pm 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 13
chtěl bych se zeptat, zda na tomto fóru nebo vůbec existuje někdo, kdo může potvrdit regenerační schopnost kostivalu? zubař mi na podzim minulého roku našel spousty malých kazů a většina z nich už bohužel dosáhl na dentin - na vrtání. užíval jsem kostival dle návodu, který je všude po internetu... tedy 10 minut povařený kostival a 20 minut nechat v ústech působit... dělal jsem to asi 3 měsíce a výsledek naprosto žádný. přišlo mi, že to na zubech tak akorát zanechává pigment. už to dál nezkouším. prý ten kořen kostivalu není jinak zrovna zdravá věc

já používám na čištění obyčejnou elmex pastu. kokosového oleje na zuby se bojím... zde jsem četl, že to někomu odrovnalo zuby a o bělící efekt nestojím... mám dojem, že jakékoliv bělení vede jen k oslabení skloviny a navíc mám už nějaké bílé plomby na zubech a nechci, aby začli být vidět

jediné k čemu se teď upínám, je ten případ, kdy si chlapík kapal propolisové kapky do díry v zubu a dorostl mu... možná propolis fakt funguje, ale možná to je jen další pohádka \":-(\"

vitamin D3 beru denně 800 UI a koupil jsem si omega 3 m.k. v tabletách. mám taky hořčík od jardy, ten beru cca obden. časem si chci udělat hodně zmiňovaný vlasový test, až o tom najdu nějaké info

pouze u xylitolu jsem nikde nenašel žádný rozpor. xylitolové bombony od jardy užívám opravdu ve velké míře.... po každém jídle zapíjím jídlo čistou vodou a pak xylitol na srovnání ph. pokud sním něco, co se lepí na zuby, tak to zajím jablkem, abych zuby očistil. snažím se vždy čistit zuby kartáčkem až po nějaké doby. prý se zuby čištěním hned po jídle ještě víc ničí, čemuž bych i věřil, ale občas si to bohužel neuvědomím... je potřeba si ten časový odstup hlídat


Naposledy upravil ghostdog32 dne pát bře 29, 2013 12:07 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 12:02 am 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 13
bludicka píše:
Mne všetko kyslé ako kyselina askorbová, kyslé ovocie, aj chelátory, keď som ich pila v roztoku, je to tiež kyselina... po čase spôsobovali precitlivelú sklovinu, takže už si na to dávam pozor, vždy ich poriadne zapijem čistou vodou alebo dávam do kapslí - napr. ten vitamín c z DM.

To HCl tiež nebude asi 2x šetrné k sklovine zubov.

já cucám xylitolové tabletky od jardy, který do nich také dává kys. askorbovou... taky se mi zdá trochu zvláštní dávat kyselinu do xylitolu, ale tak snad to ten xylitol všechno zneutralizuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
ghostdog32 píše:
chtěl bych se zeptat, zda na tomto fóru nebo vůbec existuje někdo, kdo může potvrdit regenerační schopnost kostivalu? zubař mi na podzim minulého roku našel spousty malých kazů a většina z nich už bohužel dosáhl na dentin - na vrtání. užíval jsem kostival dle návodu, který je všude po internetu... tedy 10 minut povařený kostival a 20 minut nechat v ústech působit... dělal jsem to asi 3 měsíce a výsledek naprosto žádný. přišlo mi, že to na zubech tak akorát zanechává pigment. už to dál nezkouším. prý ten kořen kostivalu není jinak zrovna zdravá věc

já používám na čištění obyčejnou elmex pastu. kokosového oleje na zuby se bojím... zde jsem četl, že to někomu odrovnalo zuby a o bělící efekt nestojím... mám dojem, že jakékoliv bělení vede jen k oslabení skloviny a navíc mám už nějaké bílé plomby na zubech a nechci, aby začli být vidět

jediné k čemu se teď upínám, je ten případ, kdy si chlapík kapal propolisové kapky do díry v zubu a dorostl mu... možná propolis fakt funguje, ale možná to je jen další pohádka \":-(\"

vitamin D3 beru denně 800 UI a koupil jsem si omega 3 m.k. v tabletách. mám taky hořčík od jardy, ten beru cca obden. časem si chci udělat hodně zmiňovaný vlasový test, až o tom najdu nějaké info

pouze u xylitolu jsem nikde nenašel žádný rozpor. xylitolové bombony od jardy užívám opravdu ve velké míře.... po každém jídle zapíjím jídlo čistou vodou a pak xylitol na srovnání ph. pokud sním něco, co se lepí na zuby, tak to zajím jablkem, abych zuby očistil. snažím se vždy čistit zuby kartáčkem až po nějaké doby. prý se zuby čištěním hned po jídle ještě víc ničí, čemuž bych i věřil, ale občas si to bohužel neuvědomím... je potřeba si ten časový odstup hlídat

Kostival opravuje zuby určitě, akorát to chce svůj čas, dále vitamín D3 v této dávce celkem nic neřeší, pokud ho máte nedostatek. V takovém případě se bere třeba 40000 I.U denně, ale musíte si postup srovnání monitorovat vyšetřením z krve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: sob čer 01, 2013 11:23 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Tak ja sa veru chváliť nemôžem čo sa týka
zubov . Žiaľ v mladosti som to riadne zanedbal
a teraz som rád že tam mám ešte niečo.
Inak používam iba zriedka a to
detské pasty z Lidl a hlavne používam-
Stévia namočená do kefky, to sa mi javy ako
dostatočná náhrada za všetky dráhe a reklamované
pasty aj keď mi to už zdravý chrup nevráti.

Inak otázka, čítal som o tom kosovom oleji.
Práve sme ho objednali a tiež ho ideme
zaradit do nášho rodinného jedálnička.

Znamená to že, iba namočím kefku olejom
a čistíme? Ako často je vhodné v kombinácii
Stévia, kokos.olej prip. xylitol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: stř črc 31, 2013 4:12 pm 
Offline

Registrován: stř črc 31, 2013 4:06 pm
Příspěvky: 2
Pořád kolem sebe slyším nářky, musím k zubaři. Je to peklo. Mladí lidé mají pokročilou paradontozu, pro mne hrůza představit.

Nejsem tak naivní, abych si myslela, že níže popsaný tradiční trik mého dědečka vše a u každého tento problém vyřeší. Je to jistě mnohem komplikovanější, ale jako prevence-vynikající a hlavně vyzkoušená generacemi.

Můj dědeček válčil jako mladý v I. světové válce někde na Pijavě. A od svého nadřízeného ze zákopů si přinesl jeden zvyk, který se u nás předává a pečlivě dodržuje.(Kde by v zákopech za války hledali zubaře, že?!)

Vezmete klenici vlažné vody (necelých 200 ml) a přidáte 2 polévkové lžíce peroxidu vodíky na rány!!!! Tímto roztokem si pečlivě 1x týdně večer, zásadně těsně před spaním, vyčistíte nejen zuby, ale masírujete dásně nejméně 3 minuty. No, moc chutné to není, ale hrůza také ne. Pak jen vypláchnout ústa vodou a jít spát. Nic nejíst!!! Naučit se to jako rutinu a vydržet od dětství až do smrti!


Tak to dělal už můj dědeček, babička i matka-již mezi námi nejsou. Všichni odešli se všemi zuby! A tak jsem to převzala já, můj manžel i dítko. A musím říct, že návštěva zubaře pro nás není stres a strach, ale normální povídání, prohlídka a pochvala. A to už máme téměř 60!!!

Konzultovala jsem ten postup s mnoha stomatology a nenašla jediného, který by měl negativní názor na tento postup.

Zkuste to a hlavně vydržte. Stojí to pár haléřů. Vlastní zuby jsou přece vlastní zuby!!!!

A mrkněte se na obal zubních past, vždyť tam peroxid je, ale nestačí to!

Tohle mě dost zaujalo, ale pořádně jsem nepochopil jak přesne si takto ty zuby čistit. Jako jen vypláchnout, nebo nalít do úst a kartáčkem čistit?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Tak ja sa veru chváliť nemôžem čo sa týka
zubov . Žiaľ v mladosti som to riadne zanedbal
a teraz som rád že tam mám ešte niečo.
Inak používam iba zriedka a to
detské pasty z Lidl a hlavne používam-
Stévia namočená do kefky, to sa mi javy ako
dostatočná náhrada za všetky dráhe a reklamované
pasty aj keď mi to už zdravý chrup nevráti.

Inak otázka, čítal som o tom kosovom oleji.
Práve sme ho objednali a tiež ho ideme
zaradit do nášho rodinného jedálnička.

Znamená to že, iba namočím kefku olejom
a čistíme? Ako často je vhodné v kombinácii
Stévia, kokos.olej prip. xylitol.

Ano, určitě se kokosový olej dá takto užívat a se stévií také v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz