Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 9:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 10:15 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Xylitol sa pridáva napr. do žuvačiek, zubných pást a ústnych vôd, dokonca sa z neho vyrábajú aj nosné spreje alebo spreje na hrdlo pri infekcii, lebo má antibakteriálne účinky

http://www.iherb.com/Xlear-Inc-Xclear-S ... 13-g/33922

Jednou z naj byliniek na ústnu hygienu je práve nimba, dá sa kúpiť aj priamo z nej prášok,pomerne lacný produkt na to, koľko to má vydržať, ca. 200 použití, asi ho najbližšie vyskúšam:

http://www.iherb.com/Organix-South-Ther ... 40-g/42369

má to zaujímavé zloženie: xylitol, sóda bikarbóna, extrakt zo škoricovej kôry, kardamónový olej, listy z nimby, kôra z nimby, anýzové semiačko, klinčeky a extrakt z grepových semien, nejaký vápnik, morská soľ, silica, stevia, dokonca ústne probiotikum streptococcus salivarius K12, aj keď neviem ako prežije v prítomnosti toľkých antibakteriálnych látok a asi je to tam skôr len do počtu, jediná diskutabilná látka je tam sodium methyl cocoyl taurate, používa sa na penenie - Sodium Methyl Cocoyl Taurate is a mild, anionic, vegetable oil (coconut oil) based cleansing agent. It has excellent foaming properties and is used to create gentle, non-striping surfactant systems with dense creamy leather.

Zaujímavý návod na výrobu domácej pasty:

Pomletá škorica sa zmieša s himalájskou soľou v rovnakom pomere z každého ca. 120 ml, do toho sa pridá ca. 10 kvapiek klinčekového oleja a dostatok palmového oleja - ale ja by som použila kokosový tuk, ktorý samotný má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti vďaka obsahu kyseliny kaprilovej. Aj vyplachovanie ústnej dutiny olejom sa používa na očistu, kedy sa olej viac krát v ústach premelie.

"Cinnamon Clove and Palm Fruit Oil Teeth/Gum Treatment
Grind organic sweet cinnamon chips (true cinnamon) to make 1/2 cup.
Add the powdered cinnamon to an equal amount of highest-quality pink Himalayan salt.
Using a glass dropper, add 10 drops of organic therapeutic-grade clove bud essential oil.
Add enough palm fruit oil (cold-pressed unrefined organic extra-virgin) -- by which highly detailed sustainable harvesting protocols are used -- to make a paste."

Tá pasta sa mi zdá dobrý nápad, lebo človek si toho urobí dopredu väčšie množstvo a vďaka kokosovému tuku a soli je to prirodzene konzervované. A možno by bolo fajn tam práve pridať aj ten xylitol, určite by to veci neuškodilo.

Alebo zmiešať polovicu kokosového tuku s polovicou sódy bikarbóny a do toho pár kvapiek esenciálneho oleja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 11:24 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Máš pravdu, Bludičko, "převalování" oleje v ústech by se vlastně také mohlo zahrnout do seznamu očist.
Pasta zní zajímavě, jen ta skořice mi trochu vrtá hlavou pro dlouhodobé používání.

Xeelee, dopisuji sem postup, ať se to nemusí hledat:
Postup:
Olej musíte převalovat asi 15-20 minut. Je závislost intenzity převalování na čase. Po tomto čase olej vyplivněte, nepolykat! Při vyplivnutí by měl být olej přeměněn v bílou emulzi podobnou mléku, pokud je emulze nažloutlá znamená to, že jste převalovali malou intenzitou nebo kratší čas.
Ústa vypláchněte teplou vodou.

četnost:
- původní autor příspěvku na tomto webu: 3x denně
- p. Jarda: ráno na lačno
- kvůli bičenkám (další příspěvek na tomto webu): ráno a večer + důkladně vypláchněte ústa převařenou vodou nebo (ještě lépe) výtažkem z pelyňku a k tomu žvýkejte trochu klikvy, a pokud máte, zapijte to klikvovým moštem

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Naposledy upravil Amy dne ned zář 02, 2012 2:45 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 1:56 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ale ak tú škoricu vypľujem, tak si myslím, že je to ok. Kopec ľudí berie škoricu dlhodobo vnútorne na úpravu hladiny krvného cukru. A ono je viacero druhov škoríc, nie všetky sú toxické- obsahujú priveľa kumarínu, teraz neviem presne ktorý, ale tuším čínska obsahuje najviac toho kumarínu, kdežto ceylónska a z Indonézie menej.

Škorica cinnamonum verum neobsahuje takmer žiadny toxický kumarín:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 3:39 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
bludicka píše:
...Kopec ľudí berie škoricu dlhodobo vnútorne na úpravu hladiny krvného cukru. A ono je viacero druhov škoríc, nie všetky sú toxické- obsahujú priveľa kumarínu, teraz neviem presne ktorý, ale tuším čínska obsahuje najviac toho kumarínu, kdežto ceylónska a z Indonézie menej...

Jo, jenže právě ta "čínská" (cassia) je zrovna na ten krevní cukr podstatně účinnější. Navíc mi o dost víc chutná. Jedna lžička denně není z hlediska kumarinu žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 4:36 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Citace:
Jo, jenže právě ta "čínská" (cassia) je zrovna na ten krevní cukr podstatně účinnější. Navíc mi o dost víc chutná. Jedna lžička denně není z hlediska kumarinu žádný problém.

A o kumaríne píšu, že nie je aktívna zložka škorice, ktorá má vplyv na hladinu krvného cukru a práve, keď človek berie tej škorice veľa, doporučuje sa brať druhy s nižším obsahom kumarínu. Píšu tam, že ceylónska škorica sa má vždy uprednostniť pred cassia a dávky sú denne od 1 po 6 g škorice. Ja by som asi neriskovala vnútorne vysoké dávky kumarínu, lebo je toxický na pečeň. Nikde neuvádzajú, že cassia je lepšia na reguláciu krvného cukru, píšu, že oba druhy, len pri tej cassia je riziko zvýšeného príjmu kumarínu.

http://examine.com/supplements/Cinnamon/

Prípadne sa užívajú vodné roztoky zo škorice, pretože kumarín nie je vodorozpustný. Inak škoricové výťažky neobsahujú kumarín, lebo vznikajú väčšinou parnou destiláciou a kumarín je tukorozpustný. Na wikipédii sa uvádza, že jedna čajová lyžička škorice obsahuje ca. 5,8 do 12,1 mg kumarínu.

Tu je o tom aj dobrý článok a diskusia:
http://renegadehealth.com/blog/2012/02/ ... owth-ideas

Záver z tej diskusie je taký, že cassia len vo forme doplnkov a ceylónska ako prášok. Už chuť tých dvoch druhov škoríc je asi čisto individuálna záležitosť ako u všetkého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 5:50 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Máš pravdu, asi jsem měl špatný zdroj, už ani nevím odkud to mám.
Možná je to dokonce naopak:

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 6:00 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ja by som už len pre istotu sa radšej orientovala na tú ceylon a kúpila by som si rovno z toho 1/2 kg, keby som to brala denne na krvný cukor:
http://www.iherb.com/Frontier-Natural-P ... 53-g/31018


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 12:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Ja pouzivam na umytie klasicku pastu, akurat bezfluorovu (vyber na trhu nie je velky, ale da sa najst, najma ako Lavera, Weleda, maju vsak take aj klasicke znacky z obchodu) a na vyplachnutie po umyti sa mi velmi osvedcila stevia, avsak v pripade ze citim cokolvek divne na zuboch ci dasnach (citlivost zubov po neoplachnutom kefire, grepovej stave a pod., prip. ak ma nahodou zaboli dasno z niecoho, nejaka rana a pod.) tak sa mi na 100% osvedcilo vyplachnutie ust po umyti koloidnym striebrom, niekolko dni za sebou (podrzim v ustach aj 5-10 min. - vyplujem, tym absorbujem cez sliznicu aj trochu striebra do tela). Po takejto kratkej striebornej kure, ktora mi velmi dobre zazenie aj citlivost skloviny, mam s ustami pokoj na dlhu dobu a nasledne pouzivam dalej steviu... Inak uz viac znamych mi potvrdilo, ze kvalitne koloidne striebro (vyplachovanie) im velmi pomohlo pri roznych problemoch v ustach...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 9:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Větší aktualizace prvního příspěvku. Přidané položky zvýrazněny kurzívou.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 8:52 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Co se týká té soli na čištění,má nějaký smysl na to používat himalájskou nebo mořskou sůl nebo stačí ta obyčejná?
Asi měsíc si čistím zuby výhradně peroxidem vodíku a mám pocit,že se staly citlivější,občas cítím takový pobolívání. Má někdo stejnou zkušenost?
A na tu desinfekci a alkalizaci po jídle-dalo by se praktikovat i rozžvýkání kousku zázvoru?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 10:33 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Také je na fóru zmiňován kostival - list a kořen.

- Kořen kostivalu se užívá proto, že urychluje růst kostí, zubů a tkání.
- Kořen může být čerstvý nebo sušený, pokud je sušený, mírně ho po 10 minut povařte, aby se rehydratoval. Pak rozmixujte asi palec kořene s pár lžícemi vody, aby vznikla tekutina. Tu převalujte v ústech a srkejte mezi zuby asi po 20 minut. Pak vyplivněte. ( praktikovat 1x denně ).Tato metoda opraví i drobné zubní kazy, ale musí se dělat denně.
- Žvýkání listů, nebo kousku kořeně - NEPOLYKAT! vyplivnout (nesmíte to polykat, jinak se mohou poškodit

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 11:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Nerazzurro píše:
Co se týká té soli na čištění,má nějaký smysl na to používat himalájskou nebo mořskou sůl nebo stačí ta obyčejná?
Asi měsíc si čistím zuby výhradně peroxidem vodíku a mám pocit,že se staly citlivější,občas cítím takový pobolívání. Má někdo stejnou zkušenost?
A na tu desinfekci a alkalizaci po jídle-dalo by se praktikovat i rozžvýkání kousku zázvoru?
Díky.
Jak přesně si ty zuby peroxidem čistíš? Denně? A jak koncentrovaným peroxidem? Tady se píše o použití jedenkrát týdně. Já to chápu spíš jako doplněk a prevenci. Při každodenním používání to bude o sklovinu.
Panda píše:
Pořád kolem sebe slyším nářky, musím k zubaři. Je to peklo. Mladí lidé mají pokročilou paradontozu, pro mne hrůza představit.

Nejsem tak naivní, abych si myslela, že níže popsaný tradiční trik mého dědečka vše a u každého tento problém vyřeší. Je to jistě mnohem komplikovanější, ale jako prevence-vynikající a hlavně vyzkoušená generacemi.

Můj dědeček válčil jako mladý v I. světové válce někde na Pijavě. A od svého nadřízeného ze zákopů si přinesl jeden zvyk, který se u nás předává a pečlivě dodržuje.(Kde by v zákopech za války hledali zubaře, že?!)

Vezmete klenici vlažné vody (necelých 200 ml) a přidáte 2 polévkové lžíce peroxidu vodíky na rány!!!! Tímto roztokem si pečlivě 1x týdně večer, zásadně těsně před spaním, vyčistíte nejen zuby, ale masírujete dásně nejméně 3 minuty. No, moc chutné to není, ale hrůza také ne. Pak jen vypláchnout ústa vodou a jít spát. Nic nejíst!!! Naučit se to jako rutinu a vydržet od dětství až do smrti!


Tak to dělal už můj dědeček, babička i matka-již mezi námi nejsou. Všichni odešli se všemi zuby! A tak jsem to převzala já, můj manžel i dítko. A musím říct, že návštěva zubaře pro nás není stres a strach, ale normální povídání, prohlídka a pochvala. A to už máme téměř 60!!!

Konzultovala jsem ten postup s mnoha stomatology a nenašla jediného, který by měl negativní názor na tento postup.

Zkuste to a hlavně vydržte. Stojí to pár haléřů. Vlastní zuby jsou přece vlastní zuby!!!!

A mrkněte se na obal zubních past, vždyť tam peroxid je, ale nestačí to!
Jak jsem se dočetl, peroxid se používá na bělení zubů a i desinfekci, proniká pod sklovinu. Ale nesmí se to přehánět, může sklovinu poškozovat, proto by měl být jen málo procentní (i ten 3% z lékárny by se měl ještě ředit, např. 1:1).
Radši sem za odkaz na tenhle příspěvek v sekci alternativy dopsal poznámku: (1× týdně dle návodu, doplněk, prevence).

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 11:27 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Xeelee píše:
Nerazzurro píše:
Co se týká té soli na čištění,má nějaký smysl na to používat himalájskou nebo mořskou sůl nebo stačí ta obyčejná?
Asi měsíc si čistím zuby výhradně peroxidem vodíku a mám pocit,že se staly citlivější,občas cítím takový pobolívání. Má někdo stejnou zkušenost?
A na tu desinfekci a alkalizaci po jídle-dalo by se praktikovat i rozžvýkání kousku zázvoru?
Díky.
Jak přesně si ty zuby peroxidem čistíš? Denně? A jak koncentrovaným peroxidem? Tady se píše o použití jedenkrát týdně. Já to chápu spíš jako doplněk a prevenci. Při každodenním používání to bude o sklovinu.
Panda píše:
Pořád kolem sebe slyším nářky, musím k zubaři. Je to peklo. Mladí lidé mají pokročilou paradontozu, pro mne hrůza představit.

Nejsem tak naivní, abych si myslela, že níže popsaný tradiční trik mého dědečka vše a u každého tento problém vyřeší. Je to jistě mnohem komplikovanější, ale jako prevence-vynikající a hlavně vyzkoušená generacemi.

Můj dědeček válčil jako mladý v I. světové válce někde na Pijavě. A od svého nadřízeného ze zákopů si přinesl jeden zvyk, který se u nás předává a pečlivě dodržuje.(Kde by v zákopech za války hledali zubaře, že?!)

Vezmete klenici vlažné vody (necelých 200 ml) a přidáte 2 polévkové lžíce peroxidu vodíky na rány!!!! Tímto roztokem si pečlivě 1x týdně večer, zásadně těsně před spaním, vyčistíte nejen zuby, ale masírujete dásně nejméně 3 minuty. No, moc chutné to není, ale hrůza také ne. Pak jen vypláchnout ústa vodou a jít spát. Nic nejíst!!! Naučit se to jako rutinu a vydržet od dětství až do smrti!


Tak to dělal už můj dědeček, babička i matka-již mezi námi nejsou. Všichni odešli se všemi zuby! A tak jsem to převzala já, můj manžel i dítko. A musím říct, že návštěva zubaře pro nás není stres a strach, ale normální povídání, prohlídka a pochvala. A to už máme téměř 60!!!

Konzultovala jsem ten postup s mnoha stomatology a nenašla jediného, který by měl negativní názor na tento postup.

Zkuste to a hlavně vydržte. Stojí to pár haléřů. Vlastní zuby jsou přece vlastní zuby!!!!

A mrkněte se na obal zubních past, vždyť tam peroxid je, ale nestačí to!
Jak jsem se dočetl, peroxid se používá na bělení zubů a i desinfekci, proniká pod sklovinu. Ale nesmí se to přehánět, může sklovinu poškozovat, proto by měl být jen málo procentní (i ten 3% z lékárny by se měl ještě ředit, např. 1:1).
Radši sem za odkaz na tenhle příspěvek v sekci alternativy dopsal poznámku: (1× týdně dle návodu, doplněk, prevence).

Aha,vycházel jsem z informace od Jardy v tématu Zuby a nehty a používal neředěný každý den,takže to bude asi opravdu z toho Takže přejdu na sůl nebo na sodu. Ty lze používat denně?
Jak ted pomoci tý pošramocený sklovině?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 4:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Nerazzurro píše:
Takže přejdu na sůl nebo na sodu. Ty lze používat denně?
Jak ted pomoci tý pošramocený sklovině?
Sůl určitě můžeš používat každej den.

  • Jez zásadotvorný potraviny, obzvlášť ty bohatý na vápník. Čím víc jich bude v syrovém stavu, tím líp. Zeptej se Googlu na potraviny bohaté na vápník.
  • Vyřaď z jídelníčku nebo co nejvíc omez bílý jedy. Rafinovanej cukr, sůl, výrobky z mouky a obilí a obzvlášť mléko a mléčné výrobky. Mléko neskutečně překyseluje a odplavuje z těla víc vápníku než obsahuje.
  • Alkalizuj ústní dutinu hned po každém jídle (viz 1. příspěvek). Jez co nejmíň kyselýho a kyselinotvornýho.
  • Pozor na ovoce. Obsahuje kyseliny a sacharidy. To první nedělá dobře sklovině a jednoduchý cukry maj rády bakterie. Nejez kyselý ovoce a rozhodně ne ananas s pH tuším někde kolem 4. Ten by ti zuby nejspíš nadobro rozpustil.
  • Po každém jídle použij něco na dezinfekci ústní dutiny. Osobně bych použil něco jinýho než sodu. V prvním příspěvku máš na výběr z víc možností (stévie, doma třeba řapíkatej celer...).
  • Remineralizuj sklovinu xylitolem.

http://cronometer.com/

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ústní hygiena
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 8:51 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Xeelee píše:
Sůl určitě můžeš používat každej den.

  • Jez zásadotvorný potraviny, obzvlášť ty bohatý na vápník. Čím víc jich bude v syrovém stavu, tím líp. Zeptej se Googlu na potraviny bohaté na vápník.
  • Vyřaď z jídelníčku nebo co nejvíc omez bílý jedy. Rafinovanej cukr, sůl, výrobky z mouky a obilí a obzvlášť mléko a mléčné výrobky. Mléko neskutečně překyseluje a odplavuje z těla víc vápníku než obsahuje.
  • Alkalizuj ústní dutinu hned po každém jídle (viz 1. příspěvek). Jez co nejmíň kyselýho a kyselinotvornýho.
  • Pozor na ovoce. Obsahuje kyseliny a sacharidy. To první nedělá dobře sklovině a jednoduchý cukry maj rády bakterie. Nejez kyselý ovoce a rozhodně ne ananas s pH tuším někde kolem 4. Ten by ti zuby nejspíš nadobro rozpustil.
  • Po každém jídle použij něco na dezinfekci ústní dutiny. Osobně bych použil něco jinýho než sodu. V prvním příspěvku máš na výběr z víc možností (stévie, doma třeba řapíkatej celer...).
  • Remineralizuj sklovinu xylitolem.

Dík za rady a ještě bych měl dotazy.
Stevii mám jen v tabletkách,stačí si po každým jídle jednu vycumlat?A na tu alkalizaci,pomůže třeba rozkousání pár tabletek chlorelly?(Tu si dávám na noc.)
A pak mě napadlo udělat si pastu z kokosovýho oleje a Tepperweinovy zasadité směsi a tím si čistit zuby. Nebo si jen po každým jídle vypláchnout tou Tepperweinkou. Bude to lepší než samotná soda? Ta taky nedělá sklovině dobře?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz