Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 6:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
No a co se Vám milá bludičko stane, když si obarvíte vlasy chemickou barvou? Kdybyste nějakou chemii polykala, tak bych to pochopil /normálně všelijaké
chemie vdechujeme na kila denně/, ale tohle snad není nic proti ničemu? Zajděte si k holiči, nechte si udělat hlavu, budete se dobře cítit a následkem toho
psychického rozpoložení Vám bude celkově blaze. A trochu chemie bych neřešil...

Tak s tím bych nesouhlasil, zde má pravdu členka bludicka a matlat si chemikálie na hlavu, kde ten sajrajt jde skoro přímo do mozku, vidím jako velice nebezpečné a rozhodně to nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 7:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Kdyby to tu četl pan Jarda, řekl by, že je to jenom maskování symptomů a že by řešil příčinu a ne důsledek.

To je pravda, ovšem ne vždy se u tohoto problému dá tak snadno najít řešení, mnohdy jde o dost zamotané hormonální komplikace a ty se neřeší moc snadno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 8:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
Silvia píše:
aby iny neurobili taku chybu ako ja....s experimentovanim na chvilu prestanem a zvolim iny postup, napr. http://www.khadi-cz.cz/cz/page/0/ukazky ... etail=3149

Silvi,

to ma moc mrzí, že si si takto dorasovala pokožku. Snáď ti to čím skôr prejde.
Nebola som tu, ale napriek tomu sme asi na rovnakej vlne, čo sa týka hľadania, lebo tvoj odporúčaný link som našla aj ja a písala im. Dostala som dnes odpoveď, tak preto sa ozývam. Chcem to tiež skúsiť.

Prosím bludičku o jej názor na ten link.

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 9:33 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ten obchod vyzerá celkom fajn ako zdroj kvalitnej henny, ale ja osobne by som už nemiešala hennu s vodou - toto mi nikdy dobre nefungovalo a nedržalo na hlave. Použila by som ten návod s citrónovou šťavou. Ja som si hennu+indigo nechávala potom na hlave aj pár hodín, hlavu som si omotala potravinárskou fóliou a dala na to nejakú starú čiapku, aby to bolo v teple.

Problém u tých farieb je, že sú to kompletné mixy, čiže henna je už zamiešaná s indigom a ďalšími bylinkami, treba takú farbu, kde je henna oddelene v sáčku a indigo taktiež.

V tom obchode sa dá ale kúpiť čistá henna a čisté indigo, akurátne neviem v akých pomeroch to mixnúť, aby to dalo želaný odtieň, možno by poradili, keby tam človek napísal.

Potom som si prečítala tie stránky podrobnejšie a aj tam uvádzajú ten postup s citrónovou šťavou:

"Všechny naše červené odstíny můžete zintenzivnit, pokud namícháte Vaši barvící pastu „nakyselo“. V tomto případě namíchejte pastu s použitím horké vody a přidejte 1 – 3 polévkové lžíce citrónové šťávy. Lze také použít několik lžic jablečného moštu nebo přírodního octu.

Namíchanou pastu zakryjte fólií nebo alobalem a nechte ji stát na teplém místě, aby došlo k uvolnění barviv. Doba, po kterou se směs vyvíjí, je závislá na okolní teplotě. Při normální pokojové teplotě doporučujeme nechat pastu odležet cca 12 hodin. Čím tepleji Vaši misku uložíte, tím je tato doba kratší. Kyseliny vyvolávají během této doby uvolnění barviva z rostlinného podílu, které se ukáže viditelné jako tzv. efekt „dye-release“ - uvolnění barviv."

Ja by som použila ale čistú citrónovú šťavu bez vody. Ale ja som vždy farbila na tmavo-hnedú, neviem ako je to u čiernej, kde je prevažne len indigo.

Aj to dvojkrokové farbenie šedých vlasov vyzerá zaujímavo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 9:51 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
TO: Nso ci , bludicko dakujem za reakciu.....no ja som sa po tom experimentovani dala rychlo do poriadku....urina urobila svoje a uz ani nevidno tu popalenu kozu.....ta sa krasne uz od pondelka zlupovala a pod nou normalna koza....kazdy den vecer som si davala urinovy obklad...parada....k tej farbe Khadi - ak som dobre citala tak tie farby nie su vsetky s indigom...citala som tam aj ich forum a tam dievcata pisu vselijake navody, skusenosti, davaju rady ako prirodzene farbit vlasy bez chemickych latok...aj tam dievcata rozoberaju farbenie orechovymi supkami...tak som si to precitala, no a chybu som urobila, ze som to nevarila, ja som si to dala na hlavu surove \":(\" a to bola chyba...no co uz, aj s chybami sa clovek uci.....tiez som pisala do ich shopu...dosla mi aj odpoved ako to mam objednat, lebo na Slovensku zatial nieje mozne tu farbu dostat...ale vraj sa uz na tom pracuje....pekny vecer prajem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 11:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
Silvia,
tak to je skvelé, že si sa z toho tak rýchlo dostala \":)\" , je som sa obávala, že to bude na dlhšie.

bludička,
vďaka, skúsim si zadovážiť z toho linku. Nemusí byť výsledná farba priamo čierna, tmavohnedá by bohato stačila. Tak vyskúšam a zreferujem \":)\"

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 7:19 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Inak niekedy je jednoduchšie objednať veci z Nemecka, UK ako z Čiech.

http://www.indien-produkte.de/

Poštovné na SK z Nemecka je 7,90 Eur, pričom česká dobierka je minimálne okolo 220,- Kč.

Ceny na tých nemeckých stránkach sú o trochu nižšie ako českých, záleží od kurzu českej koruny.

Tak napr. farba tmavohnedá 158,- Kč, čo je ca. 6,4 Eur, nemecké stránky cena 5,95 Eur.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 7:57 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Kopec info o henne:

http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema ... ovani.html

Často sa tam píše o pridávaní do henna zmesí rôznych ďalších prímesí ako žĺtko, olej, rôzne bylinky, výluhy z čajov a pod. Ja som to skúšala, ale efekt z toho som nevidela nejaký extra, len zbytočná námaha navyše, podľa mňa to len potom bráni prenikaniu henny do vlasu, hlavne ten olej. Vlasy zregenerovať žĺtkom a olejom sa môžu aj po zafarbení. Jediné, čo som občas pridala do henny bol esenciálny rozmarínový al. levanduľový olej - dobre stimuluje vlasové korienky a prekrví pokožku - ale naozaj len pár kvapiek 3-4, aby to nedráždilo pokožkku hlavy. Základ je kvalitná henna, ak nemám kvalitnú hennu, môžem tam pridávať, čo chcem, výsledok je nevaľný. A na noc som dávala tú hennu s citrónovou šťavou zakrytú fóliou na radiátor alebo jogurtovača, lebo teplo podporuje uvoľňovanie toho farbiva. Indigo som potom len rozrobila s teplou vodou, môže sa aj nejaký rozmarínový výluh použiť a primiešala do henny a potom hneď na vlasy.

Výborný článok o henne:
http://dlouhevlasy.cz/pece-o-vlasy-barv ... henna.html

"Na spoustě stránek se uvádí, že po přidání citronové šťávy dojde k zesvětlení, tzn. že výsledek bude tak nějak ohnivý. Mé zkušenosti jsou ale v podstatně opačné. Čím víc přidám citronu, tím tmavší je výsledek, protože tím z henny dostanu nejvíc barviva, to se na vlasy pěkně nabalí a odstín pak může být klidně kaštanově hnědočervený (asi tak, jak to mám na hlavě já). Nebojte se toho množství citronu, pokud tedy nemáte nějaké ekzémy nebo jiné problémy s kůží. Mám zkušenosti i s hennou, která byla smíchaná jen s citronem, a ještě navíc jsem do ní dala půl pytlíčku kyseliny citronové."

" Myslím si, že z hlediska barevnosti je to zbytečnost, nijak ji to nezmění. Henna je sama o sobě docela silné barvivo a nějaká káva nebo heřmánek myslím nemá šanci nějak ovlivnit výslednou barvu. Spíš jsem na sobě vypozorovala, že čím víc jsem do henny přimíchala jiných přísad jako koření atd., tím méně barvila, protože byla naředěná tím, co prakticky skoro nebarví, nebo rozhodně ne déle, než do dalšího umytí. Hodně také záleží na tom, zda je henna čerstvá."

Čím viac citrónu, tým lepšie!!! Ja som hennu zarabávala s čistou citrónovou šťavou a výsledok bola krásna tmavohnedá, ktorá super držala na vlasoch.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 12:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Ano citrón funguje bezvadně, ale i jablečný ocet - alespoň mě \":D\" . Jinak mám též názor, že barva henny se ovlivnit moc nedá různými příměsemi. Vyzkoušela jsem různé druhy a experimentovala s přidáním všeho možného, ale nakonec skončím vždy s téměř stejnou barvou, která se odvíjí od toho, co má člověk na hlavě od přírody:)....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 1:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
Zdravím Vás, dievčatá,

tak objednávala som zo stránky http://www.khadi-cz.cz/. Môžem povedať, že takú nezvyčajne serióznu firmu asi len tak ľahko nenájdem. Mala som objednávku v prepočte necelých 60 € a poštovné mi vôbec neúčtovali (objednávka nad 1 200 Kč, platí aj pre SR \":)\", ale aj pri účtovní poštovného sa mi toto zdá priaznivé). V balíku mi súčasne vrátili 1,26 € \":)\". Takže spôsob úhrady, aký majú dočasne vyriešený na zasielanie do SR, je v pohode, stačí im napísať. V dnešnej dobe je to mimoriadny jav, ak by človek stretával iba takýchto ľudí, žili by sme v raji, všetko je teda o ľuďoch...
P.S. Ešte som nefarbila, ale sa chystám a dám vedieť.

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2012 12:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
Zdravím Vás, dievčence,

tak dnes som farbila s Khadi a som úplne šťastná \":D\". Popravde, aj keď som ju kúpila, neverila som veľmi, že to bude výrazne lepšie chytať, ako Henna, ktorú bežne dostať v drogérii, mýlila som sa, je naozaj skvelá. Použila som ten dvojkrokový návod kvôli tým šedivým, teda najskôr som si umyla vlasy tým šampónom KHADI NEEM proti lupinám, potom ešte na mokré som naniesla farbu Khadi HENNA & AMLA, to som nechala hodinu. Tie šedivé boli najskôr úplne oranžové, hneď potom som naniesla tmavohnedú zmiešanú s čiernou 1:1, pridala štvrtinku kávovej lyžičky soli (je v návode) a nechala som to iba pol hodinu, lebo som potrebovala odísť. Urobila som to riedke, samozrejme som na prvýkrát neodhadla. Už po tej pol hodine bol ale viac ako slušný výsledok. Keďže mi tej farby zostalo, dala som ju do chladničky (ostatky sa vraj dajú zmraziť a použiť na ďalší raz) a keď som sa vrátila, zmiešala som trošku čiernej s odvarom z usušeného a rozomletého oplodia orecha (inak ten odvar z oplodia myslím, nezohral asi extra úlohu) a pridala tú, čo mi predtým zvýšila. Zohrievala som to vo vodnom kúpeli, aby to bolo teplé, pričom to dosť stmavlo a husté to bolo tak akurát. Naniesla som to, nechala tentoraz 2 hodiny a výsledok excelentný, dokonca bez akéhokoľvek štípania a farebnej "prilby" na koži, ktorá sa naozaj len ťažko dala po chemickej farbe odstrániť. Nakoniec som zmyla a votrela ten ich olej na vlasy VITALITA, krásny lesk... VIVAT Khadi \":D\", VIVAT India! \":D\" Teším sa ako malá \":wink:\".

P.S. Ešte treba podotknúť, že to vôbec nie je drahé farbenie, za Hennu o obsahu 33 gr. v DM drogérii som dala 4,40 €, o účinku nemôže byť ani reči, Khadi stojí cca 6 €, obsah má 100 gr., a účinok božský. A aby som nezabudla, vďaka Silvii a bludičke \":)\".

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2012 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
TO: Nso ci....tak som rada, ze si spokojna.....ja idem tiez skusit tu farbu Khadi.....teraz mam trosku hekticke dni, ale uz sa tesim kedy si ju objednam a vyskusam...ked si spokojna ty..tak dufam budem spokojna aj ja \":)\"...len potom budem si musiet nechat niekde vzadu hole miesto, lebo si chcem dat urobit vlasovu analyzu...len cakam kedy zverejnia clenovia vysledky z laboratoria...za co im budem vdacna....tak Nso ci nech ti ta radost z farbenia vydrzi este dlho \":)\"...maj sa krasne


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
TO: Nso ci , bludicko dakujem za reakciu.....no ja som sa po tom experimentovani dala rychlo do poriadku....urina urobila svoje a uz ani nevidno tu popalenu kozu.....ta sa krasne uz od pondelka zlupovala a pod nou normalna koza....kazdy den vecer som si davala urinovy obklad...parada....k tej farbe Khadi - ak som dobre citala tak tie farby nie su vsetky s indigom...citala som tam aj ich forum a tam dievcata pisu vselijake navody, skusenosti, davaju rady ako prirodzene farbit vlasy bez chemickych latok...aj tam dievcata rozoberaju farbenie orechovymi supkami...tak som si to precitala, no a chybu som urobila, ze som to nevarila, ja som si to dala na hlavu surove \":(\" a to bola chyba...no co uz, aj s chybami sa clovek uci.....tiez som pisala do ich shopu...dosla mi aj odpoved ako to mam objednat, lebo na Slovensku zatial nieje mozne tu farbu dostat...ale vraj sa uz na tom pracuje....pekny vecer prajem \":)\"

Tak urina je mimořádně regenerující roztok, léčí prakticky vše a pokožku zvláště efektivně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 25, 2013 7:00 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Ahoj, moc Vám děvčátka, děkuji za tipy; hlavně Nšo-Či za http://www.khadi-cz.cz/. Barva na vlasy nádherná ( coby zcela šedivá bývalá černovláska bez barvení vypadám jak myš, i mému manželovi " lesnímu muži", jak mu přezdívají, se líbím víc s vlasy jako dřív \":-)\"). Objednala jsem si také růžovou vodu a lotosový olej, přestože je to pro mne větší výdaj, neodolala jsem a čekám i na kokosový krém. Indie je navíc moje srdeční záležitost- žila jsem tam jako dívka tři roky... Děkuji ♥ Dag.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: skúsenosti s REPAREX na šediny
PříspěvekNapsal: stř kvě 21, 2014 9:34 am 
Offline

Registrován: stř kvě 21, 2014 9:29 am
Příspěvky: 1
Ahojte, máte niekto skúsenosti s prípravkom na šedivé vlasy REPAREX? Chcela som vyskúšať na otcovi ale vopred si zisťujem či to má nejaký efekt a účinok.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz