Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 8:30 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
No a co se Vám milá bludičko stane, když si obarvíte vlasy chemickou barvou? Kdybyste nějakou chemii polykala, tak bych to pochopil /normálně všelijaké
chemie vdechujeme na kila denně/, ale tohle snad není nic proti ničemu? Zajděte si k holiči, nechte si udělat hlavu, budete se dobře cítit a následkem toho
psychického rozpoložení Vám bude celkově blaze. A trochu chemie bych neřešil...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Citace:
No a co se Vám milá bludičko stane, když si obarvíte vlasy chemickou barvou? Kdybyste nějakou chemii polykala, tak bych to pochopil /normálně všelijaké
chemie vdechujeme na kila denně/, ale tohle snad není nic proti ničemu? Zajděte si k holiči, nechte si udělat hlavu, budete se dobře cítit a následkem toho
psychického rozpoložení Vám bude celkově blaze. A trochu chemie bych neřešil...

Niečo o zložení a účinkoch chemických farieb na vlasy:

http://www.naturalnews.com/022575_hair_ ... icals.html

Obsah látok vo farbivách na vlasy s potenciálnym karcinogénnym a mutagénnym účinkom:

6-Methoxy-2,3-Pyridinediamine and its HCl salt
* 2,3-Naphthalenediol
* 2,4-Diaminodiphenylamine
* 2,6-Bis(2-Hydroxyethoxy)-3,5-Pyridinediamine
* 2-Methoxymethyl-p-Aminophenol
* 4,5-Diamino-1-Methylpyrazole and its HCl salt
* 4,5-Diamino-1-((4-Chlorophenyl)Methyl)-1H-Pyrazole Sulfate
* 4-Chloro-2-Aminophenol
* 4-Hydroxyindole
* 4-Methoxytoluene-2,5-Diamine and its HCl salt
* 5-Amino-4-Fluoro-2-Methylphenol Sulfate
* N,N-Diethyl-m-Aminophenol
* N,N-Dimethyl-2,6-Pyridinediamine and its HCl salt
* N-Cyclopentyl-m-Aminophenol
* N-(2-Methoxyethyl)-p-phenylenediamine and its HCl salt
* 2,4-Diamino-5-methylphenetol and its HCl salt
* 1,7-Naphthalenediol
* 3,4-Diaminobenzoic acid
* 2-Aminomethyl-p-aminophenol and its HCl salt
* Solvent Red 1 (CI 12150)
* Acid Orange 24 (CI 20170)
* Acid Red 73 (CI 27290)

A toto už teda rozhodne v súlade s prírodou nie je, takže ja si to na hlavu ani dávať nebudem.

A len tak pre informáciu, koža je najväčší absorpčný orgán a čo dáte na ňu, sa všetko dostáva do organizmu - viď natieranie kože napr. jódom. V podstate by si mal človek dávať na seba len takú kozmetiku, ktorú je schopný bez problémov aj zjesť bez následkov na zdraví. Látky z chemickej farby nemajú problém sa cez kožu na hlave dostať sa do tela.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 9:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
bludicka píše:
samotný prášok henny a indiga sa dá kúpiť o dosť lacnejšie, ale práve ten postup nanášania tej farby zabezpečí, že tá hena vydrží veľmi dlho, oveľa dlhšie ako bežné henny, vlasy musia doslova odrásť. Princíp je v tom, že tá farba sa musí nechať pomaly v teple celú noc zamiešaná so šťavou z citróna v miske, to zabezpečí dokonale uvoľnenie farbív a následne vo vlasoch to funguje niečo ako oxidant. Mne tento postup fungoval výborne, som bola vlastne prekvapená, že niečo ako prírodné farbivo mi držalo na vlasoch pomaly lepšie ako chémia a dalo to teda dosť intezívnu farbu, ono aj v tých hennách je dosť rozdiel v kvalite a hlavne aký pomer sa použije henna:indigo + ďalšie mixy . Dovtedy som použila x-výrobkov henny s veľmi mizerným výsledkom, až tak, že už som sa na celé farbenie chcela vykašľať. Farbenie henou je celá veda, používa sa aj na farbenie kože a kvalitné prášky henny sú aj dosť drahé.

Veľká vďaka ti, bludička za celý príspevok, naozaj cenný, lebo vidím možnosť znova skúsiť Hennu podľa tvojich rád. Ako píšeš, aj ja som mala mizerný, až trápny výsledok farbenia Hennou, je to už dlho a netušila som o tom, že sú rozne druhy, o pridávaní citróna už vôbec nie. Ak budeš taká láskavá, dáš tip na kúpu tebou odskúšanej Henny a indiga?

P.S. K príspevkom, ktoré evokujú nikam nevedúce rýpanie sa v zosúladení života s prírodou a farbením vlasov, prípadne k poučeniam o vplyvu ontogenézy na farbu vlasov sa radšej vyjadrovať nebudem, nestojí za to plytvať energiou. Snáď by bolo užitočnejšie realizovať sa vo všeobecnejších témach.

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 9:15 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
bludicka píše:
Možno preto, že chlap vyzerá v šedinách "dôstojne", kdežto žena "staro". Príp. chlap si môže tie šediny aj oholiť a stále vyzerá ok.

Kým žena úplne nezošedivie a neprehrá boj s prírodou, má kopec medzištádií, kedy je dajme tomu tretina vlasov šedivých a nevyzerá to veľmi pekne, žena si môže zafarbiť jednoducho vlasy pre svoj vlastný pocit, aby sa cítila lepšie.

Neviem teda, či sa henou dá dosiahnúť úplne čierny odtieň vlasov, ja som ju používala len na hnedú farbu, ale hena z tých stránok fungovala perfektne, hlavnú rolu tam možno nehrala ani tak tá henna, samotný prášok henny a indiga sa dá kúpiť o dosť lacnejšie, ale práve ten postup nanášania tej farby zabezpečí, že tá hena vydrží veľmi dlho, oveľa dlhšie ako bežné henny, vlasy musia doslova odrásť. Princíp je v tom, že tá farba sa musí nechať pomaly v teple celú noc zamiešaná so šťavou z citróna v miske, to zabezpečí dokonale uvoľnenie farbív a následne vo vlasoch to funguje niečo ako oxidant. Mne tento postup fungoval výborne, som bola vlastne prekvapená, že niečo ako prírodné farbivo mi držalo na vlasoch pomaly lepšie ako chémia a dalo to teda dosť intezívnu farbu, ono aj v tých hennách je dosť rozdiel v kvalite a hlavne aký pomer sa použije henna:indigo + ďalšie mixy . Dovtedy som použila x-výrobkov henny s veľmi mizerným výsledkom, až tak, že už som sa na celé farbenie chcela vykašľať. Farbenie henou je celá veda, používa sa aj na farbenie kože a kvalitné prášky henny sú aj dosť drahé.

Henna sa dá použiť aj na zafarbenie na čierno - použije sa ale väčší pomer indiga k henne, ale netuším aký presne odtieň tej čiernej farby to je, tu je presne postup ako použiť hennu na zafarbenie na čierno, ja som to kedysi dávno robila presne podľa toho len na hnedý odtieň:

http://www.mehandi.com/shop/hairindigo/black.pdf

Aby ste si nezafarbili pokožku, treba napr. kokosovým tukom potrieť kožu okolo vlasov, uší a pod.

Dakujem za typy....suhlasim s bludickou, ze zena so sivymi vlasmi vyzera staro a to neviem, ci by sa pacilo nasim chlapom, aj ked je to prirodzene.....ja som hennu uz vyskusala, ale nebola som spokojna...ale je mozne, ze som nemala tu spravnu kvalitu, aj postup aku tu popisuje bludicka taky nebol...proste len zmiesat a nanasat.....takze bludicko..mozes poradit, ktora henna je kvalitna, co mas vyskusanu? Inac robila som si odvar z orechovych listov - orechove supky som nemala \":(\" skoda.....vlasy su krasne leskle, ale tie sedive sa len slabo zafarbili....myslim, ze tie supky urobia viac...skusim aj tie a dam potom vediet....a este jedna vec by ma zaujimala, chcem si dat urobit vlasovu analyzu - tak by som nemala farbit vlasy, ze? \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 9:22 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Inak hľadala som nejaké lacnejšie alternatívy k tej henne z tých stránok, lebo je to tam dosť drahé, našla som napr. toto, ešte som to neskúšala:

henna:
http://www.iherb.com/Starwest-Botanical ... 1-lb/30030

indigo (v názve je síce "black henna", ale v zložení je písané indigo):
http://www.iherb.com/Starwest-Botanical ... 1-lb/30031

Je to čistý prášok henny a čistý prášok indiga, keby sa to možno namixovalo v tom pomere ako píšu na tých stránkach, teda 1 diel henny a 1 diel indiga, ale toto som nikdy neskúšala. S tým originálnym balením z toho odkazu na hnedé vlasy, čo som uviedla, to fungovalo super.

Problém práve je, že drtivá väčšina henny v obchodoch je už mixnutá dokopy, teda henna+indigo a to je práve ten problém, henna musí uvoľňovať tie farbivá pomaly celú noc v kyslom prostredí, ale indigo nie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 9:31 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
bludicka píše:
Niečo o zložení a účinkoch chemických farieb na vlasy:

http://www.naturalnews.com/022575_hair_ ... icals.html

Obsah látok vo farbivách na vlasy s potenciálnym karcinogénnym a mutagénnym účinkom:

6-Methoxy-2,3-Pyridinediamine and its HCl salt
* 2,3-Naphthalenediol
* 2,4-Diaminodiphenylamine
* 2,6-Bis(2-Hydroxyethoxy)-3,5-Pyridinediamine
* 2-Methoxymethyl-p-Aminophenol
* 4,5-Diamino-1-Methylpyrazole and its HCl salt
* 4,5-Diamino-1-((4-Chlorophenyl)Methyl)-1H-Pyrazole Sulfate
* 4-Chloro-2-Aminophenol
* 4-Hydroxyindole
* 4-Methoxytoluene-2,5-Diamine and its HCl salt
* 5-Amino-4-Fluoro-2-Methylphenol Sulfate
* N,N-Diethyl-m-Aminophenol
* N,N-Dimethyl-2,6-Pyridinediamine and its HCl salt
* N-Cyclopentyl-m-Aminophenol
* N-(2-Methoxyethyl)-p-phenylenediamine and its HCl salt
* 2,4-Diamino-5-methylphenetol and its HCl salt
* 1,7-Naphthalenediol
* 3,4-Diaminobenzoic acid
* 2-Aminomethyl-p-aminophenol and its HCl salt
* Solvent Red 1 (CI 12150)
* Acid Orange 24 (CI 20170)
* Acid Red 73 (CI 27290)

A toto už teda rozhodne v súlade s prírodou nie je, takže ja si to na hlavu ani dávať nebudem.

A len tak pre informáciu, koža je najväčší absorpčný orgán a čo dáte na ňu, sa všetko dostáva do organizmu - viď natieranie kože napr. jódom. V podstate by si mal človek dávať na seba len takú kozmetiku, ktorú je schopný bez problémov aj zjesť bez následkov na zdraví. Látky z chemickej farby nemajú problém sa cez kožu na hlave dostať sa do tela.

Jak často si barvíte hlavu? Denně? Jednou za dvě měsíce? Za tři? Ano, můžou se dostat do těla, ale budete je mít na hlavě chvilku a pak to smyjete... je naprosto bez pochyb
prokázáno, že dieselové motory, které jsou v převaze, produkují skutečně karcinogenní výfukové plyny, dýcháte je každý den a neřešíte to... a kvůli jednomu obarvení hlavy
děláte tolik humbuku...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 9:34 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ja som naposledy kupovala túto kvalitnú hennu - http://www.mehandi.com/shop/, ale to bolo pred tromi rokmi, medzitým som bola dlhodobo chorá a farbenie vlasov bola moja posledná starosť.

Pri vlasovej analýze by som si určite nefarbila vlasy, mohlo by to skresliť výsledky. Ja keď som si dávala robiť vlasovú analýzu, oni sa ma tam ale pýtali v tom formulári na názov šampónu a či vlasy boli farbené, ale pre istotu si myslím, že je lepšie bez farbenia.

Ja som si vlasovú analýzu objednávala tu, vyšetruje sa to v Amerike v tomto laboratóriu, medzitým ale ako pozerám tam dosť stúpla cena, ja som to objednávala vtedy za nejakých 30 libier:

http://www.the-natural-choice.co.uk/Hai ... lysis.html
http://www.traceelements.com/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 3:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
bludicka píše:
Možno preto, že chlap vyzerá v šedinách "dôstojne", kdežto žena "staro". Príp. chlap si môže tie šediny aj oholiť a stále vyzerá ok.

Souhlas. Nečet sem vlákno od začátku a nevěděl sem, jestli má šediny. Zrovna nějak nebyl čas. Proto sem se ptal.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 5:19 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kdyby to tu četl pan Jarda, řekl by, že je to jenom maskování symptomů a že by řešil příčinu a ne důsledek.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 8:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
Kdyby to tu četl pan Jarda, řekl by, že je to jenom maskování symptomů a že by řešil příčinu a ne důsledek.

Ona se snad nějak dá navrátit vlasům barva? To se mi moc nezdá a nikde sem o tom nenašel ani písmenko. Víme proč vlasy šednou, jak šednutí oddálit nebo zpomalit, ale jak tenhle proces obrátit? Víš něco co my ne?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 9:17 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="Xeelee":1o7m5iu4]Ona se snad nějak dá navrátit vlasům barva? To se mi moc nezdá a nikde sem o tom nenašel ani písmenko. Víme proč vlasy šednou, jak šednutí oddálit nebo zpomalit, ale jak tenhle proces obrátit? Víš něco co my ne?[/quote:1o7m5iu4]
takový bystrý chasník a nezná funkci hledat?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1o7m5iu4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 3:28 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
[quote="Vševěd":29l5wk51]Ona se snad nějak dá navrátit vlasům barva? To se mi moc nezdá a nikde sem o tom nenašel ani písmenko. Víme proč vlasy šednou, jak šednutí oddálit nebo zpomalit, ale jak tenhle proces obrátit? Víš něco co my ne?[/quote:29l5wk51]
takový bystrý chasník a nezná funkci hledat?


Naposledy upravil Silvia dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
t=1175&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 10:27 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
experimentovala som a nedopadlo to slavne...niekde som urobila chybu...ale clovek sa uci...ale poporiadku....rozmixovala som orechove supky (oplodie), pridala olivovy olej a ovocny ocot, tak ako to bolo v navode a zacala som si to davat na vlasy...kedze ta masa bola dost riedka, tak sa to tazko davalo na vlasy, tieklo to vsade....zacala som z predu od korienkov vlasov...tieklo to do usi, cez obocie, celo...hlavu som mala naklonenu vpredu, ale aj tak to tieklo..nejak sa mi podarilo to napatlat na vlasy..rychlo do igelitu a uteraka a doba posobenia mala byt 20-30 min. uz pri nanasani (hlavne od cela korienky vlasov) som citila mierne palenie, aj potom, ale pomyslela som si, ze aj ked davam na hlavu chemiu - tiez to mierne pali.....isla som si citat, ale asi po 6 min. som myslela ze som si na hlavu dala Habanero \":)\"...hlava mi doslova horela, hlavne tam kde mi to stekalo (obocie, celo, usi za usami, spanky)..ihned som isla do kupelne ze co sa deje a zhrozila som sa...vsade tam kde to palilo bolo cervene ako paprika...okamzite som vzala sprchu s chladnejsou vodou a zmyvala a zmyvala......nechapala som v tom momente co sa stalo...co v danej situacii robit...napadlo ma dat si ihned urinovy zabal na cervene miesta....velmi to pomohlo a ukludnilo asi po 20 min. mala som pocit spalenia pokozky...tam kde to bolo najintenzivnejsie (palenie) to fakt spalilo a zatial ostali stopy ako po popalenine....stale si na to davam urinu a potom kokosovy olej...myslim ze to pokozke robi dobre..uz to nieje cervene ale tie spalene miesta sa proste musia zahojit.....tak som rozmyslala kde som urobila chybu....po prve si myslim ze som dala asi malo olivoveho oleja - ked to tak tieklo...po druhe - mam urcite kvasinku a ta ma uz dlhsi cas vyraznesie trapi na oboci, pod obocim (nadocny obluk), potom usi a za usami...vsade tam je velmi sucha koza..stale sa lupe az praska.....takze si myslim, ze ten oresak, ktory som vyrobila \":)\" velmi podrazdil kvasinku, lebo len tam to neskutocne palilo a scervenalo a doteraz to mam ako spalene....ci to je pravda..neviem.....ostatna cast hlavy palila trosku len zo zaciatku ale potom uz vobec nie a ani nezcervenala...inac vlasy sa trosku zafarbili aj tie sedive (za 6 min) ...moje tmavohnede vlasy dostali krasny lesk, su take hodvabne...len tie sedive sa trochu sfarbili do neidetifikovatelnej farby...ale uz tak "nesvietia"...myslim ze keby ta farba bola na vlasoch tych 20 min, tak sa zafarbia....trosku som sa rozpisala, ale pisem aj detaily, aby iny neurobili taku chybu ako ja....s experimentovanim na chvilu prestanem a zvolim iny postup, napr. http://www.khadi-cz.cz/cz/page/0/ukazky ... etail=3149


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 6:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zdravim Ta Nco ci

Ako som uz pisala, mam tiez podobny problem ako ty, ale len zacinam patrat po prirodnych prostriedkoch \":)\"...tiez googlim po nete a objavujem. Tie orechove listy a oplodie idem teraz vyskusat..tak uvidim ako to pojde...ten kamenec by sa mal dat kupit v lekarnach...medzitym som nasla dalsi clanok ... celkom zaujimave...bolo by pekne keby sa k tomu clanku vyjadril aj pan Jarda, ked bude taky dobry..... http://www.reparex.sk/farbit-ci-nefarbit-sedive-vlasy ...ešte budem badat \":)\"

Ono jde o to k čemu se vyjádřit, zda k nesmyslnému pohledu společnosti a zaměstnavatelů, nebo k tomu přípravku. Přípravek ohodnotit nedovedu, jenom řeknu, že na barvu vlasů má zásadní vliv hormonální rovnováha a dostatek konkrétních látek v těle. Můj názor je takový, že mít husté a černé vlasy ve vyšším věku nemusí být v naší stresované společnosti normální a jde tedy spíše o to jakou má člověk jiskru a vitalitu, pak i bílé vlasy nejsou překážkou v zaměstnaneckém poměru a na můj vkus někoho i zdobí a může si z tohoto zdánlivého hendikepu udělat spíše výhodu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 6:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
:) ja tiez hladam prírodné prostriedky na farbenie vlasov
Rastliny na prírodné farbenie vlasov

•Pre jemné farbenie použite rastliny vo forme odvaru alebo zmiešané s prírodným šampónom. Ak chcete, aby výsledné zafarbenie bolo výraznejšie, nechajte koncentrovaný odvar na čerstvo umytých vlasoch bez oplachovania.
•Na čierne vlasy použite levanduľu, indigový prášok alebo čierny slez. Odvar z týchto rastlín nechajte pôsobiť 30 minút, potom opláchnite.
•Pokiaľ ide o hrdzavé vlasy, skúste šípky, papriku, čiernu kávu, jamajské kvety, červený ibištek, červený Zwinger čaj, iskerník alebo klinčeky. Aplikujte odvar na vlasy a nechajte pôsobiť po dobu 15 minút, potom vlasy opláchnite.
•Ak máte tmavé gaštanové vlasy, použite rozmarín, žihľavu, ďumbier, vlašské orechy, klinčeky, šalviu, mladé papradie, kávu, gaštany, javorovú kôru. Odvar sa musí nechať pôsobiť 30 minút, potom ho môžete opláchnuť.
•V prípade svetlých gaštanových vlasov skúste rumanček, iskerník, žlté kvety mrlíku, pomarančovú kôru alebo žlté kvety divozelu. Odvar sa aplikuje 15 minút a potom sa opláchne.
•Na veľmi svetlé či biele vlasy sa odporúča rumanček, koreň kostihoja lekárskeho alebo modrý slez. Odvar sa nechá pôsobiť 10 minút.
•Koreň rebarbory zosvetlí akúkoľvek farbu vlasov, jeho účinok je ešte viac viditeľný, keď si necháte vlasy vysušiť na slnku. Odvar sa musí nechať na vlasoch po dobu 15 minút a potom opláchnuť.
•Rastlina hena predstavuje pre vlasy ideálne ošetrenie a dodá im výrazne hrdzavú farbu. Kyselina henatanová, aktívna zložka tejto rastliny, pokryje každý vlas ochrannou vrstvou, takže vlasy si uchovajú svoje prírodné oleje a budú ešte žiarivejšie. Hena sa však nesmie používať na biele a plavé vlasy, a tiež na vlasy, ktoré už boli farbené prípravkami na chemickej báze. A ani na vlasy, ktoré boli ošetrené roztokom na trvalú onduláciu.
•Hena môže byť použitá vo forme nálevu, alebo vo forme pasty, čím sa dosiahne výraznejší efekt. Ako sa získava henová pasta? Do čistej heny sa postupne pridáva voda a emulzia sa mieša, až kým nezíska krémovú konzistenciu. Ak chcete tmavšiu farbu, pridajte lyžičku kávy, pre svetlejšiu farbu pridajte vaječný žĺtok a citrónovú šťavu. V každom prípade pridajte aj lyžičku octu, aby farba lepšie chytila. Dajte pastu do smaltovanej nádoby a zahrejte ju nad parou. Pasta sa nanáša na čisté a suché vlasy pri znesiteľnej teplote. Pastu nechajte pôsobiť 10 až 30 minút. Čím dlhšia bude doba pôsobenia, tým výraznejšia bude výsledná farba. Nesmiete ju však na vlasoch ponechať dlhšie ako 6 hodín.

Tak možností je evidentně dost a dost, jenom mě by se třeba nechtělo se s tím patlat, mám rád přirozenost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz