Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Latentní tetanie
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 9:50 am 
Offline

Registrován: sob úno 26, 2011 10:26 am
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Zajíček,moc Vás chci poprosit o radu.Máme s dcerou nedostatek hořčíku v těle,hořčík se nám stále neuchycuje,jsme naprosto vyčerpané.ani po hodinách spánku nemůžeme nabrat sílu,také po nějaké fyzické námaze i po delší chůzi začne velká únava a rovněž bolest kyčlí.Nevypadáme dobře,pleť je neprokrvená,jsme bledé a nevýkonné.Prosím poraďte jak z toho ven a co jíst a nejíst,aby se hořčík začal uchycovat a byl v buňkách,né jen koloval v krvi.Velmi děkuji Božena Prosím buďte tak moc hodný.

ještě jednou děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: latentní tetanie
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 3:30 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
brucmelda píše:
Dobrý den pane Zajíček,moc Vás chci poprosit o radu.Máme s dcerou nedostatek hořčíku v těle,hořčík se nám stále neuchycuje,jsme naprosto vyčerpané.ani po hodinách spánku nemůžeme nabrat sílu,také po nějaké fyzické námaze i po delší chůzi začne velká únava a rovněž bolest kyčlí.Nevypadáme dobře,pleť je neprokrvená,jsme bledé a nevýkonné.Prosím poraďte jak z toho ven a co jíst a nejíst,aby se hořčík začal uchycovat a byl v buňkách,né jen koloval v krvi.Velmi děkuji Božena Prosím buďte tak moc hodný.

ještě jednou děkuji

Předpokládala bych, že je toto veřejné forum \":twisted:\" a odpověd by mohla pomoci i mnoha dalším, takto postiženým lidem, proto se přimlouvám za odpověd veřejnou \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: latentní tetanie
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
brucmelda píše:
Dobrý den pane Zajíček,moc Vás chci poprosit o radu.Máme s dcerou nedostatek hořčíku v těle,hořčík se nám stále neuchycuje,jsme naprosto vyčerpané.ani po hodinách spánku nemůžeme nabrat sílu,také po nějaké fyzické námaze i po delší chůzi začne velká únava a rovněž bolest kyčlí.Nevypadáme dobře,pleť je neprokrvená,jsme bledé a nevýkonné.Prosím poraďte jak z toho ven a co jíst a nejíst,aby se hořčík začal uchycovat a byl v buňkách,né jen koloval v krvi.Velmi děkuji Božena Prosím buďte tak moc hodný.

ještě jednou děkuji

Sice váš případ neznám, nicméně pokud ho dodáváte, jde o formu dodávání a také je třeba si pohlídat antagonisty hořčíku, protože pokud jich budete mít nadbytek, hořčík do těla dostat opravdu nemusíte. V takových případech je nutné antagonisty snížit, nebo jít do medicínského řešení problému pomocí infuzí, ale je s tím problém a lékaři se do toho zrovna nehrnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: latentní tetanie
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Předpokládala bych, že je toto veřejné forum \":twisted:\" a odpověd by mohla pomoci i mnoha dalším, takto postiženým lidem, proto se přimlouvám za odpověd veřejnou \":P\"

Toho se bát nemusíte, já již prakticky nestíhám odpovídat ani zde a na soukromou korespondenci tedy většinou ani nereaguji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: latentní tetanie
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2012 10:04 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Dobry den.
Manželka měla po několika letech diagnostikovanou tetánii než to došlo lekářum tvralo to 4 roky všech možných vyšetření zatím do ní cpali antidepresíva proti záchvatům .Byla snad na všech vyšetřeních co jsou a vysledek neumíme léčít.
Tetanii měla 9 let
Po zjistění ,že má tetanii jejich léčba:
Antidepresiva´+ hořčík
Měla silne zachvaty několikrát tydně.
Od té doby co změnila životosprávu (1 1/2roku)Naprosto bez záchvatu,vysadily jsme i antidepresiva (která byla k ničemu a jen ji zpusobovaly na ně zavyslost)od změny jídelníčku neměla 1 rok již žádny záchvat a skoro žádny problém.
Provedli jsme detoxikaci ,7 krokovou očistu.Protiarazitni kuru.A tu plánujeme znova na jaro další rok.

Jediny problém co jí přetrvával je zornice oka.Ta na jednom oku nereagovala na světlo a zustávala stále roztažená.Nepřijemné pro ní bylo dennísvětlo stále nosila sluneční brýle.Poté to začlo postupovat i do druhého oka.
Ted po změně stravy jedno oko to co bylo méně zasaženo se vylečilo ,ale to špátne se po změně jidelničku a vysazení antidepresiv mírně zlepšilo ,ale zatim je stále špatné.

Na očním a všech vyšetření opět doktoří nic nevideli neznají nevědí.
Tak třeba by tu někdo mohl vědět děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: latentní tetanie
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
Dobry den.
Manželka měla po několika letech diagnostikovanou tetánii než to došlo lekářum tvralo to 4 roky všech možných vyšetření zatím do ní cpali antidepresíva proti záchvatům .Byla snad na všech vyšetřeních co jsou a vysledek neumíme léčít.
Tetanii měla 9 let
Po zjistění ,že má tetanii jejich léčba:
Antidepresiva´+ hořčík
Měla silne zachvaty několikrát tydně.
Od té doby co změnila životosprávu (1 1/2roku)Naprosto bez záchvatu,vysadily jsme i antidepresiva (která byla k ničemu a jen ji zpusobovaly na ně zavyslost)od změny jídelníčku neměla 1 rok již žádny záchvat a skoro žádny problém.
Provedli jsme detoxikaci ,7 krokovou očistu.Protiarazitni kuru.A tu plánujeme znova na jaro další rok.

Jediny problém co jí přetrvával je zornice oka.Ta na jednom oku nereagovala na světlo a zustávala stále roztažená.Nepřijemné pro ní bylo dennísvětlo stále nosila sluneční brýle.Poté to začlo postupovat i do druhého oka.
Ted po změně stravy jedno oko to co bylo méně zasaženo se vylečilo ,ale to špátne se po změně jidelničku a vysazení antidepresiv mírně zlepšilo ,ale zatim je stále špatné.

Na očním a všech vyšetření opět doktoří nic nevideli neznají nevědí.
Tak třeba by tu někdo mohl vědět děkuji.

Tak ono je otázka, co dalšího by bylo potřeba vědět, když se vám vše zlepšilo a dle mého názoru je nyní potřeba pouze pokračovat v čištění, prostě to chce svůj čas. Určitě si ty vady nepořídila ze dne na den a není tedy logické, že by je dokázala nějak hodně rychle opravit, zvláště u očí jde o dlouhodobější záležitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tikani vička
PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2014 11:03 am 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den všem ,prosím o radu .používám magnesium 500+vitamin b6 a stejnak mám tikani v oku dolního vička \":(\" ,beru tak 15 dnu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tikani vička
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 2:49 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
malinka658 píše:
Dobrý den všem ,prosím o radu .používám magnesium 500+vitamin b6 a stejnak mám tikani v oku dolního vička \":(\" ,beru tak 15 dnu

Beres toho magnesia dost? ...az do stavu prujmu?
Tetanie muze souviset ale i s nedostatkem vapniku a vitaminu D. Ja bych si nasadila i B -complex. A pokud mozno, vyhybej se stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tikani vička
PříspěvekNapsal: sob lis 15, 2014 8:15 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
moc krát děkují za radu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tikani vička
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 6:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
malinka658 píše:
Dobrý den všem ,prosím o radu .používám magnesium 500+vitamin b6 a stejnak mám tikani v oku dolního vička \":(\" ,beru tak 15 dnu

Tak chtít srovnat hořčík za 15 dní, to je spíše vtip, ten se rovná většinou několik měsíců, až rok. Dost záleží i na rychlosti doplňování a na druhé straně na spotřebě, tedy je klidně možné, že sice nějaký dodáváte, ale mnohem více ho spotřebováváte, tedy hladina v těle dále klesá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Latentní tetanie
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2016 8:16 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:46 am
Příspěvky: 1
Dobrý den všem, mám otázky, na které pořád nedokážu najít odpověď a byl bych vděčný za jakýkoliv názor. Už nějakých pět let bojuji se zánětem prostaty, po několikanásobném přeléčení antibiotiky se prostata pořád hlásila. Teď mám už nějakou dobu klid a to hlavně díky tomuhle fóru aniž bych zde přímo přispíval nebo se přímo dotazoval, všechno jsem si pročetl a musím zaklepat, prostata drží. Píšu až teď. Před rokem mě doktoři "diagnostikovali" tetanii. Předcházel dlouhodobý stres v práci, s přítelkyní..Klasické příznaky jako točení hlavy, brnění rukou, slabost, nevolnost, bolest v oblasti žaludku. Odvezla mě rychlá do špitálu, nacpali do mě magnesium a nějaký uklidňovák a bylo. Následovala řada vyšetření na neurologii, nefrologii..podle doktorů naprosto zdravý člověk, verdikt - omezit stres atd.. Nasadil jsem si chlorid hořečnatý a od té doby doplňuju, nebudu ani zmiňovat kolik peněz jsem vyhodil za všemožné preparáty a doplňky.
Teď k věci: měl jsem už půl roku víceméně klid, ale v létě na dovolené u moře mě to zase chytlo, třes, nevolnost, brnění, zase žaludek.. a vždycky mám u těhletěch stavů průjem, vždycky. A bolest v solaru a vlevo pod žebry. Potom se to zase nějak samo zklidnilo, asi měsíc klid. Přišlo nějaké nachlazení tak jsem si naordinoval vitamín c, zhruba 5g denně. Do toho zjistili otci rakovinu, takže stres, dost práce kolem baráku, docela těžká dřina v lese. Vypozoroval jsem, že mě to vyvolala těžká fyzická zátěž. Ještě mě napadnul vitamín c???
Teď už cca 2 měsíce pořád to samé, jsem neuvěřitelně unavený, pořád. Ráno když vstanu se těším až půjdu zase do postele. Bolí mě lokte, záda, dlaně rukou, lýtka. Nohy jako by mě pořád brní, musím s prsty na chodidlech pořád hýbat a šmejdit, bolí mě i lýtka. Pocit jako když si nasunete příliš malé boty. Do toho se přidalo dost velké bušení srdce a buší i v žaludku. Jinak, během těch asi 4 let jsem zhubnul asi 15kg. Měřím 173cm a teď vážím cca 50kg.
Co mě dost pomáhá a na to bych chtěl znát váš názor. Náhodou jsem si jednou vzal půlku aspirinu a divil jsem se, že mě hned pomohl od bušení srdce i nevolnosti, ale jen krátkodobě - PROČ?
Dost mě pomáhá Vitamarin - rybí olej, tzn. omega-3 + vitamín e. A oxy-oxc - výborná věc. Jinak mě ze všech suplementů a doplňků nedělá dobře nic, takže jsem je postupně všechny vypustil. Přemýšlím pořád nad tím acylpyrinem. Vyčetl jsem, že dost dobře snižuje kortizol, takže by to mohl být můj problém? To znamená dlouhodobý stres - nadledvinky -

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Latentní tetanie
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 2:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jaroslav S.":3mkdijq3]Dobrý den všem, mám otázky, na které pořád nedokážu najít odpověď a byl bych vděčný za jakýkoliv názor. Už nějakých pět let bojuji se zánětem prostaty, po několikanásobném přeléčení antibiotiky se prostata pořád hlásila. Teď mám už nějakou dobu klid a to hlavně díky tomuhle fóru aniž bych zde přímo přispíval nebo se přímo dotazoval, všechno jsem si pročetl a musím zaklepat, prostata drží. Píšu až teď. Před rokem mě doktoři "diagnostikovali" tetanii. Předcházel dlouhodobý stres v práci, s přítelkyní..Klasické příznaky jako točení hlavy, brnění rukou, slabost, nevolnost, bolest v oblasti žaludku. Odvezla mě rychlá do špitálu, nacpali do mě magnesium a nějaký uklidňovák a bylo. Následovala řada vyšetření na neurologii, nefrologii..podle doktorů naprosto zdravý člověk, verdikt - omezit stres atd.. Nasadil jsem si chlorid hořečnatý a od té doby doplňuju, nebudu ani zmiňovat kolik peněz jsem vyhodil za všemožné preparáty a doplňky.
Teď k věci: měl jsem už půl roku víceméně klid, ale v létě na dovolené u moře mě to zase chytlo, třes, nevolnost, brnění, zase žaludek.. a vždycky mám u těhletěch stavů průjem, vždycky. A bolest v solaru a vlevo pod žebry. Potom se to zase nějak samo zklidnilo, asi měsíc klid. Přišlo nějaké nachlazení tak jsem si naordinoval vitamín c, zhruba 5g denně. Do toho zjistili otci rakovinu, takže stres, dost práce kolem baráku, docela těžká dřina v lese. Vypozoroval jsem, že mě to vyvolala těžká fyzická zátěž. Ještě mě napadnul vitamín c???
Teď už cca 2 měsíce pořád to samé, jsem neuvěřitelně unavený, pořád. Ráno když vstanu se těším až půjdu zase do postele. Bolí mě lokte, záda, dlaně rukou, lýtka. Nohy jako by mě pořád brní, musím s prsty na chodidlech pořád hýbat a šmejdit, bolí mě i lýtka. Pocit jako když si nasunete příliš malé boty. Do toho se přidalo dost velké bušení srdce a buší i v žaludku. Jinak, během těch asi 4 let jsem zhubnul asi 15kg. Měřím 173cm a teď vážím cca 50kg.
Co mě dost pomáhá a na to bych chtěl znát váš názor. Náhodou jsem si jednou vzal půlku aspirinu a divil jsem se, že mě hned pomohl od bušení srdce i nevolnosti, ale jen krátkodobě - PROČ?
Dost mě pomáhá Vitamarin - rybí olej, tzn. omega-3 + vitamín e. A oxy-oxc - výborná věc. Jinak mě ze všech suplementů a doplňků nedělá dobře nic, takže jsem je postupně všechny vypustil. Přemýšlím pořád nad tím acylpyrinem. Vyčetl jsem, že dost dobře snižuje kortizol, takže by to mohl být můj problém? To znamená dlouhodobý stres - nadledvinky -

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Latentní tetanie
PříspěvekNapsal: stř dub 26, 2017 12:09 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:46 am
Příspěvky: 1
Jarda píše:
Tak dobrým směrem uvažujete, podle všeho jde o adrenální únavu, ale závěr je trochu mylný. Podle všeho nejde o vysoký kortizol, ale již o nízký, což by potvrzoval ten acylpirin, který silně omezuje výlevy adrenalinu které probíhají pokud není tělo schopno produkovat v dostatečném množství kortizol. Adrenalin také snižuje niacinamid - B3, to můžete vyzkoušet a stačí použít cca 50 mg. Oboje je pochopitelně na chvilku a dlouhodobě to fungovat bohužel nikdy nebude. Na to potřebujete změnit celkově přístup ke stravování, fyzické a psychické zátěži, prostě začít žít jinak. Ohledně vhodné stravy jsem se zde již několikrát vyjadřoval tedy pouze zopakuji to samé. Základ vidím v tom si na nutriční kalkulačce cronometer.com spočítat naprosto přesně kalorické a nutriční dávky potravin s tím že budete jíst minimálně 200 kcal nad denní bazální limit a stravu takovou aby nerozhazovala ani inzulín ani kortizol. Tedy je potřeba jíst sestavu 2 g pomalých sacharidů na 1 g kvalitního tuku a 1 g kvalitních bílkovin v každém jídle, tím nekolísá prakticky nic, tělo je srovnané, plné energie a orgány mohou do značné míry odpočívat. Pochopitelně nejde o jediné nutné opatření, tak si to trochu prostudujte a klidně mě můžete zavolat a vysvětlím co bude potřeba.

Předem moc děkuju za rady. Hlásím po čase jakési zlepšení. Jídelníček se snažím dodržovat, někdy to ale podle plánu nejde. Navíc jsem začal cca před dvěma týdny doplňovat B1 100mg a B5 500+500mg a b-komplex k tomu - tady mě zajímá jestli toto dělám dobře při nízkém kortizolu..?

Panických atak je řekl bych méně, spíš mám skoro stabilně tep kolem stovky. Mám tendeci se na to pořád soustředit, takže to bude možná i psychosamatická záležitost. A taky mám pořád sevřený hrudník - tady bych to eventuelně viděl samozřejmě jak z psychiky tak i od zad, protože mě nedávno fiklo mezi lopatkama. Ještě mě trápí často studené ruce..
Chtěl bych pochválit Taurin, který jsem nedávno zkusil. Ráno 1g, docela slušně to projasní mysl a večer 500mg nádherně uspí.

No a ještě jedna důležitá věc, kterou teprve nacvičuju a to jste mi pane Jardo poradil vy - vysrat se na všechno co přímo neohrožuje život. Je to zadarmo a účinky fantastické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Latentní tetanie
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 1:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jaroslav S. píše:
Předem moc děkuju za rady. Hlásím po čase jakési zlepšení. Jídelníček se snažím dodržovat, někdy to ale podle plánu nejde. Navíc jsem začal cca před dvěma týdny doplňovat B1 100mg a B5 500+500mg a b-komplex k tomu - tady mě zajímá jestli toto dělám dobře při nízkém kortizolu..?

Panických atak je řekl bych méně, spíš mám skoro stabilně tep kolem stovky. Mám tendeci se na to pořád soustředit, takže to bude možná i psychosamatická záležitost. A taky mám pořád sevřený hrudník - tady bych to eventuelně viděl samozřejmě jak z psychiky tak i od zad, protože mě nedávno fiklo mezi lopatkama. Ještě mě trápí často studené ruce..
Chtěl bych pochválit Taurin, který jsem nedávno zkusil. Ráno 1g, docela slušně to projasní mysl a večer 500mg nádherně uspí.

No a ještě jedna důležitá věc, kterou teprve nacvičuju a to jste mi pane Jardo poradil vy - vysrat se na všechno co přímo neohrožuje život. Je to zadarmo a účinky fantastické.

Uvedená béčka mohou zlepšit nadledvinky tedy dobře asi děláte. Psychiku může uvolnit konopí konkrétně CBD to si trochu nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Latentní tetanie
PříspěvekNapsal: ned srp 25, 2019 4:30 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím Vás jaké vitamíny a minerály ovlivňují vstřebání hořčíku? Nemohu pořádně nic dohledat. Jen že pomůže vitamín B6.

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz