Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 10:47 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Ahojte!

Niekoľkokrát som mal zápal nosných / prínosových dutín. Vždy vyliečené pomocou rôznych antibiotík.
V posledných mesiacoch zisťujem, že sa zobúdzam vždy s plným nosom. Každý večer v posteli mi stekajú hlieny dole hrdlom na priedušky a následne kašlem. Po pár minútach to prestane resp. zaspím.

Stravoval som sa dosť typicky slovensky, ale posledné roky sa snažím stravovať rozumnejšie (veľa zeleniny, ovocia, pitie len vody... ) Kvôli zahlieneniu som vypustil takmer všetky mliečne výrobky, dnes sem-tam zjem iba jogurt. Pravidelne športujem. Dodržiavam pitný režim. Nefajčím, nepijem. V najbližších dňoch plánujem sa vyčistiť z vnútra - klystýr hrub. čreva, následne očista pečene a žalúdka (samozrejme podľa rád p. Jardu).

Otázka znie, či postačí sa očistiť zvnútra alebo je potrebná iná špeciálna liečba, aby moje telo už nebola zahlienené.

Ďakujem za každú radu.

Braňo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 6:17 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bombay píše:
Ahojte!

Niekoľkokrát som mal zápal nosných / prínosových dutín. Vždy vyliečené pomocou rôznych antibiotík.
V posledných mesiacoch zisťujem, že sa zobúdzam vždy s plným nosom. Každý večer v posteli mi stekajú hlieny dole hrdlom na priedušky a následne kašlem. Po pár minútach to prestane resp. zaspím.

Stravoval som sa dosť typicky slovensky, ale posledné roky sa snažím stravovať rozumnejšie (veľa zeleniny, ovocia, pitie len vody... ) Kvôli zahlieneniu som vypustil takmer všetky mliečne výrobky, dnes sem-tam zjem iba jogurt. Pravidelne športujem. Dodržiavam pitný režim. Nefajčím, nepijem. V najbližších dňoch plánujem sa vyčistiť z vnútra - klystýr hrub. čreva, následne očista pečene a žalúdka (samozrejme podľa rád p. Jardu).

Otázka znie, či postačí sa očistiť zvnútra alebo je potrebná iná špeciálna liečba, aby moje telo už nebola zahlienené.

Ďakujem za každú radu.

Braňo.

Uplne nejjednodussi mas pust. Mel jsem 2x podobne problemy a vzdy stacilo 12 dni. Mas tu na to vlakno

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 9:37 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
bombay píše:
Ahojte!

Niekoľkokrát som mal zápal nosných / prínosových dutín. Vždy vyliečené pomocou rôznych antibiotík.
V posledných mesiacoch zisťujem, že sa zobúdzam vždy s plným nosom. Každý večer v posteli mi stekajú hlieny dole hrdlom na priedušky a následne kašlem. Po pár minútach to prestane resp. zaspím.

Stravoval som sa dosť typicky slovensky, ale posledné roky sa snažím stravovať rozumnejšie (veľa zeleniny, ovocia, pitie len vody... ) Kvôli zahlieneniu som vypustil takmer všetky mliečne výrobky, dnes sem-tam zjem iba jogurt. Pravidelne športujem. Dodržiavam pitný režim. Nefajčím, nepijem. V najbližších dňoch plánujem sa vyčistiť z vnútra - klystýr hrub. čreva, následne očista pečene a žalúdka (samozrejme podľa rád p. Jardu).

Otázka znie, či postačí sa očistiť zvnútra alebo je potrebná iná špeciálna liečba, aby moje telo už nebola zahlienené.

Ďakujem za každú radu.

Braňo.

Kromě změny stravy zkuste také:

Pravidelné čistění nosu pomocí "nosní sprchy" (džala néti) - krátký návod je ve vlákně "Prehladne, strucne a aktualizovane navody" (klikněte zde) a více podrobností včetně fotografií provádění očisty a výroby néti konvičky je na hlavních stránkách (klikněte zde). Z vlastní zkušenosti mohu říci, že metoda nemá chybu a funguje velmi rychle.

+ Na odhlenění organismu používat křenovou kašičku - návod je např. ve vlákně "Prehladne, strucne a aktualizovane navody" (klikněte zde).

+ Cituji p. Jardu: "...Na záněty kdekoliv v těle, nebo na těle musíte primárně nahodit nadledvinky a odkyselit se. Teprve poté mají svůj význam jiné věci z nichž základ jsou omega 3 mastné kyseliny, třeba lněný olej, rybí olej a brutnákový olej ..."

+ Klasiku - tj. čištění střev

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 3:37 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 11:27 am
Příspěvky: 9
Amy píše:
Na odhlenění organismu používat křenovou kašičku - návod je např. ve vlákně "Prehladne, strucne a aktualizovane navody"
Klasiku - tj. čištění střev

Ta křenová kašička je slabá na odhlenění,aspoň na mě to nezabírá,také mám problémy se záněty dutin...každý organismus je jiný a na každého to působí jinak,někomu to zabere jinému jako v mém případě ne...samozřejmě očistu střev-šanku +očistu jater, mám jich už několik za sebou+doplňování minerálů,ostropestřec,odkyselující směs,strava... a záněty dutin se vrací,tak se teď zkouším zaměřit na parazity...ale tím nechci nikoho odrazovat od některých návodů zde na fóru,ta křenová kašička zabírá možná v některých mírnějších případech zahlenění,možná to chce řešit také candidu,každý ať si vyzkouší co jeho tělu prospěje a pak uvidí sám...

_________________
Hora ruit, respice finem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 5:19 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
egdu píše:
samozřejmě očistu střev-šanku +očistu jater, mám jich už několik za sebou+doplňování minerálů,ostropestřec,odkyselující směs,strava...

To je v poriadku, že ste použili všetky tieto prostriedky, ale nepíšete o v tomto prípade najdôležitejšom spôsobe - nosnej sprche (džala néti). Mám vyskúšané jej dobré účinky a určite Vám to potvrdia všetci, čo to vyskúšali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 5:31 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
egdu píše:
Ta křenová kašička je slabá na odhlenění,aspoň na mě to nezabírá,také mám problémy se záněty dutin...každý organismus je jiný a na každého to působí jinak,někomu to zabere jinému jako v mém případě ne...samozřejmě očistu střev-šanku +očistu jater, mám jich už několik za sebou+doplňování minerálů,ostropestřec,odkyselující směs,strava... a záněty dutin se vrací,tak se teď zkouším zaměřit na parazity...ale tím nechci nikoho odrazovat od některých návodů zde na fóru,ta křenová kašička zabírá možná v některých mírnějších případech zahlenění,možná to chce řešit také candidu,každý ať si vyzkouší co jeho tělu prospěje a pak uvidí sám...

Tak ještě mě napadá zdánlivě zastaralé: "pravidelně otužovat" - přeci jen to pomáhá imunitě.
Jedna z variant otužování je i pomocí džala néti (nosní sprcha - odkaz na návod viz můj příspěvek výše). Pokud néti chceme používat pro otužování, tak místo klasického teplého nálevu, který je více pročišťovací, použijeme chladnější.
Na akutní bolest bych zkusila ještě i infralampu a inhalaci.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 9:10 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 11:27 am
Příspěvky: 9
Bohuš píše:
To je v poriadku, že ste použili všetky tieto prostriedky, ale nepíšete o v tomto prípade najdôležitejšom spôsobe - nosnej sprche (džala néti). Mám vyskúšané jej dobré účinky a určite Vám to potvrdia všetci, čo to vyskúšali.

Nosní sprchu jsem zkoušel také,jenže se mně záněty dutin pravidelně vrací,vždy na jaře,podzim ,zima,před několika lety jsem prodělal těžký zánět dutin,prošel jsem bolestivou léčbou,tzn.drátkováním neboli punkcí,kdy se proráží nosem injekční (koňskou)jehlou díra do dutin a následuje výplach,těchto punkcí jsem prodělal za 2 týdny 14 ,každý den a nakonec si doktoři nevěděli rady a řešily to operativně,prosekli nosní přepážku,aby větší dírou mohlo svinstvo z dutin odtékat ven nosem +ATB...ale záněty se vrací ,jen díky bohu ,už ne v takovém rozsahu jako tenkrát...možná za tím může být nějaký parazit...

_________________
Hora ruit, respice finem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 10:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
egdu píše:
Ta křenová kašička je slabá na odhlenění,aspoň na mě to nezabírá,také mám problémy se záněty dutin...každý organismus je jiný a na každého to působí jinak,někomu to zabere jinému jako v mém případě ne...samozřejmě očistu střev-šanku +očistu jater, mám jich už několik za sebou+doplňování minerálů,ostropestřec,odkyselující směs,strava... a záněty dutin se vrací,tak se teď zkouším zaměřit na parazity...ale tím nechci nikoho odrazovat od některých návodů zde na fóru,ta křenová kašička zabírá možná v některých mírnějších případech zahlenění,možná to chce řešit také candidu,každý ať si vyzkouší co jeho tělu prospěje a pak uvidí sám...

Tak ona křenová kašička určitě zabírá, ale patrně se rychleji stačíte tím hlenem zásobovat, než ho vylučovat, čili čistit střeva, dodat laktobacily a zařadit třeba i inhalaci koloidního stříbra, nebo peroxidu, to odhlení plíce perfektně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 12:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
egdu píše:
Nosní sprchu jsem zkoušel také,jenže se mně záněty dutin pravidelně vrací,vždy na jaře,podzim ,zima,před několika lety jsem prodělal těžký zánět dutin,prošel jsem bolestivou léčbou,tzn.drátkováním neboli punkcí,kdy se proráží nosem injekční (koňskou)jehlou díra do dutin a následuje výplach,těchto punkcí jsem prodělal za 2 týdny 14 ,každý den a nakonec si doktoři nevěděli rady a řešily to operativně,prosekli nosní přepážku,aby větší dírou mohlo svinstvo z dutin odtékat ven nosem +ATB...ale záněty se vrací ,jen díky bohu ,už ne v takovém rozsahu jako tenkrát...možná za tím může být nějaký parazit...

Kdysi jsem hledal neco na podobne problemy na netu a nejlepsi dojem delal kajenky pepr, slov kajenska paprika. Lzicku do sklenice horke vody a kloktat, prst do kajenu a pak do nosni dirky a co nejvic nasat a pokud se ti to bude zdat slaby tak neti misto se soli s vodou s kajenem. Davky abys to jeste snesl, tak nejdriv hooodne opatrne \":lol:\" A samozrejme detoxikace a zmena jidelnicku, aby uz se ti to nevracelo. S tim kajenem jsem to kdysi i sam delal a pomohlo to znamym. Ale pro jistotu jsem to ted zkusil opet na sobe, namocil jsem prst do kajenu, strcil do nosnich direk a vtahnul jak to slo. Pred 5 minutama a stale je to vyborny \":lol:\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Kdysi jsem hledal neco na podobne problemy na netu a nejlepsi dojem delal kajenky pepr, slov kajenska paprika. Lzicku do sklenice horke vody a kloktat, prst do kajenu a pak do nosni dirky a co nejvic nasat a pokud se ti to bude zdat slaby tak neti misto se soli s vodou s kajenem. Davky abys to jeste snesl, tak nejdriv hooodne opatrne \":lol:\" A samozrejme detoxikace a zmena jidelnicku, aby uz se ti to nevracelo. S tim kajenem jsem to kdysi i sam delal a pomohlo to znamym. Ale pro jistotu jsem to ted zkusil opet na sobe, namocil jsem prst do kajenu, strcil do nosnich direk a vtahnul jak to slo. Pred 5 minutama a stale je to vyborny \":lol:\" .

Tak ostrá paprika je super prostředek skoro na všechno, ale někdy také nic moc. Zrovna včera jsem si míchal k jídlu svoji obvyklou večerní žíravinu a jak jsem to usilovně míchal, tak mě to ošplíchlo celý ksicht a jak na potvoru jsem si tou žíravinou vypláchnul i pravé oko a musím říci, že mě ho to vyčistilo opravdu skvěle. Tak dobře fungující slzné kanálky jsem neměl ani jako dítě po výprasku, ale po nějaké chvilce zrak jak ostříž. Možná to stojí za vyzkoušení, ale roztok by musel být slabší, takto by si slabší jedinec asi cvrnknul do Trioly.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz