Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 2:21 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Rád bych zde otevřel téma snížené srážlivosti krve v souvislosti se zapracováváním postupů uváděných na těchto stránkách. Neustále se setkáváme s oslavnými chóry na nejrůznější potraviny či doplňky proto, že ředí krev. Je to pochopitelné s ohledem na běžné stravovací návyky populace, kde je krevní řečiště plné věcí, které tam nemají co dělat a existuje riziko trombů. Já bych se chtěl podívat na některé zde uváděné postupy pod jiným úhlem pohledu. Možná nebudu jediný s tímto problémem. Celoživotně se u mě vyskytuje mírně snížený počet trombocytů, vždy mírně pod normu. Nic dramatického, ale přece jen je potřeba si to hlídat a věnovat tomu pozornost. Měl bych proto několik dotazů, které s tím souvisejí.
První z nich se týká zeleného nápoje. Pane Jardo, velmi tento nápoj doporučujete. Je ale vhodný i u snížené srážlivosti? Moje matka má od narození výrazné problémy s nízkým počtem krevních destiček. Podle MUDrů se jí zřejmě již od narození tvoří menší množství trombocytů v kostní dřeni (měla na to i částečný invalidní důchod). A ona má za ta léta vypozorováno, že po zelené zelenině se její stav znatelně zhoršuje (celková intenzivní vyčerpanost, únava). Sám beru MUDry již s velkou rezervou, ale slyšel jsem od několika lidí, kteří musí brát léky na ředění krve, že jim doktoři zakazují jíst ve velkém množství zelenou zeleninu, zřejmě proto že ředí krev. Co si o použití zeleného nápoje v takovém případě myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 3:27 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Leon píše:
Rád bych zde otevřel téma snížené srážlivosti krve v souvislosti se zapracováváním postupů uváděných na těchto stránkách. Neustále se setkáváme s oslavnými chóry na nejrůznější potraviny či doplňky proto, že ředí krev. Je to pochopitelné s ohledem na běžné stravovací návyky populace, kde je krevní řečiště plné věcí, které tam nemají co dělat a existuje riziko trombů. Já bych se chtěl podívat na některé zde uváděné postupy pod jiným úhlem pohledu. Možná nebudu jediný s tímto problémem. Celoživotně se u mě vyskytuje mírně snížený počet trombocytů, vždy mírně pod normu. Nic dramatického, ale přece jen je potřeba si to hlídat a věnovat tomu pozornost. Měl bych proto několik dotazů, které s tím souvisejí.
První z nich se týká zeleného nápoje. Pane Jardo, velmi tento nápoj doporučujete. Je ale vhodný i u snížené srážlivosti? Moje matka má od narození výrazné problémy s nízkým počtem krevních destiček. Podle MUDrů se jí zřejmě již od narození tvoří menší množství trombocytů v kostní dřeni (měla na to i částečný invalidní důchod). A ona má za ta léta vypozorováno, že po zelené zelenině se její stav znatelně zhoršuje (celková intenzivní vyčerpanost, únava). Sám beru MUDry již s velkou rezervou, ale slyšel jsem od několika lidí, kteří musí brát léky na ředění krve, že jim doktoři zakazují jíst ve velkém množství zelenou zeleninu, zřejmě proto že ředí krev. Co si o použití zeleného nápoje v takovém případě myslíte?

Asi by bylo nejdriv dobre se podivat, o jaky zeleny napoj se vlastne jedna.

Nejdriv by to chtelo zhlednou toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=_8q7GqXEeSo

Bohuzel uz je dostupne. \":-(\"
Byla v nem ukazka toho, jak se ve Spanelsku ve sklenicich pestuje zelenina, ktera se k nam dovazi. Ta zelenina nevidela slunce, ani hlinu. Co v ni asi muze byt, dusicnany, fosfaty, .... ?

Vitaminy tezko a minerali asi taky tezko. Jakasi zelena hmota.
Takze po tech dusicnanech a fosfatech se mamince asi moc dobre neudela.

Pokus chcete pro maminku opravdu neco zeleneho, tak nezbyva nez toto:
http://suprememastertv.cz/raw1.php?anim ... avy_CZ.flv

Osobne to resim jako Jarda.
Zeleny napoj z vojtesky, kopriv, pampelisek, hluchavky, jitrocele, rebricku, strucha zelna, cesnek medvedi, proste co najdu na zahone nebo na louce a neni to vyslovene jedovate, tak to nacpu do ANGELa. Ten zeleny napoj je, na rozdil od zelene vody ze spanelske zeleniny, jak ridka kase. Viz uvodni stranka tohoto webu.
Tam uz je urcite podstatne vic veci, nez v te zelene vode.

Obcas tam skonci i trava, ale co, ta je taky zelena. \":-)\"

Pak teprve muzete posoudit skutecne ucinky zeleneho napoje.
Ze sve zkusenosti mohu rici, ze jsou fantasticke.

Po zhlednuti toho videa jsem pridal i kvety vseho co kde najdu kvezt. Nektere kvety chutnaji opravdu skvele.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Rád bych zde otevřel téma snížené srážlivosti krve v souvislosti se zapracováváním postupů uváděných na těchto stránkách. Neustále se setkáváme s oslavnými chóry na nejrůznější potraviny či doplňky proto, že ředí krev. Je to pochopitelné s ohledem na běžné stravovací návyky populace, kde je krevní řečiště plné věcí, které tam nemají co dělat a existuje riziko trombů. Já bych se chtěl podívat na některé zde uváděné postupy pod jiným úhlem pohledu. Možná nebudu jediný s tímto problémem. Celoživotně se u mě vyskytuje mírně snížený počet trombocytů, vždy mírně pod normu. Nic dramatického, ale přece jen je potřeba si to hlídat a věnovat tomu pozornost. Měl bych proto několik dotazů, které s tím souvisejí.
První z nich se týká zeleného nápoje. Pane Jardo, velmi tento nápoj doporučujete. Je ale vhodný i u snížené srážlivosti? Moje matka má od narození výrazné problémy s nízkým počtem krevních destiček. Podle MUDrů se jí zřejmě již od narození tvoří menší množství trombocytů v kostní dřeni (měla na to i částečný invalidní důchod). A ona má za ta léta vypozorováno, že po zelené zelenině se její stav znatelně zhoršuje (celková intenzivní vyčerpanost, únava). Sám beru MUDry již s velkou rezervou, ale slyšel jsem od několika lidí, kteří musí brát léky na ředění krve, že jim doktoři zakazují jíst ve velkém množství zelenou zeleninu, zřejmě proto že ředí krev. Co si o použití zeleného nápoje v takovém případě myslíte?

Já na to mám podobný názor jako člen inzenyr a srovnávat zelné potraviny ze superhypermarketů s obyčejným jetelem z louky, to je opravdu nesrovnatelné. I já lidem zakazuji některé zelené potraviny, zvláště pak to nazelenalé uzené od háčku, co je občas k mání za skvělou cenu, ale dosti srandy, obyčejné volně rostoucí zelné kytky těžko udělají nějakou větší škodu, to opatrně vyzkoušejte a obnova krvetvorby je po této zelené hmotě excelentní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 10:32 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Díky za názor. Dál bych se chtěl zeptat na vitamín E. Rád bych ho začal užívat kvůli jeho účinkům na imunitu, proti plísním, na rozmnožovací orgány atd. Dočetl jsem se ale, že tento vitamín ve větších dávkách působí proti vitamínu K, což opět naráží na potíž s nižším počtem trombocytů. Napadlo mě, že by bylo vhodné před zahájením podávání vitamínu E užívat nějakou dobu vitamín K klidně i v syntetické formě a pak třeba brát oba vitamíny, ovšem v delším časovém rozestupu během dne. Dala by se tímto způsobem snížit rizika spojená s užíváním éčka ve vztahu ke snížené srážlivosti? Obvykle doporučujete užívat ze začátku 800 mg a poté 400 mg éčka. Jaké dávkování byste doporučil ve výše uvedené souvislosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 11:21 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Leon píše:
Díky za názor. Dál bych se chtěl zeptat na vitamín E. Rád bych ho začal užívat kvůli jeho účinkům na imunitu, proti plísním, na rozmnožovací orgány atd. Dočetl jsem se ale, že tento vitamín ve větších dávkách působí proti vitamínu K, což opět naráží na potíž s nižším počtem trombocytů. Napadlo mě, že by bylo vhodné před zahájením podávání vitamínu E užívat nějakou dobu vitamín K klidně i v syntetické formě a pak třeba brát oba vitamíny, ovšem v delším časovém rozestupu během dne. Dala by se tímto způsobem snížit rizika spojená s užíváním éčka ve vztahu ke snížené srážlivosti? Obvykle doporučujete užívat ze začátku 800 mg a poté 400 mg éčka. Jaké dávkování byste doporučil ve výše uvedené souvislosti?

Ohledne vitaminu E, K a omezeni vzniku trombu bych si Vas dovolil nasmerovat na rakytnikovy olej.

Treba zde:
http://www.terezia.eu/cz/produkt/100_ra ... 3wod1jUvCQ

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-v ... ergie.html

http://prirodni-leciva.cz/DetailPage.asp?DPG=40563

http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=6485

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Díky za názor. Dál bych se chtěl zeptat na vitamín E. Rád bych ho začal užívat kvůli jeho účinkům na imunitu, proti plísním, na rozmnožovací orgány atd. Dočetl jsem se ale, že tento vitamín ve větších dávkách působí proti vitamínu K, což opět naráží na potíž s nižším počtem trombocytů. Napadlo mě, že by bylo vhodné před zahájením podávání vitamínu E užívat nějakou dobu vitamín K klidně i v syntetické formě a pak třeba brát oba vitamíny, ovšem v delším časovém rozestupu během dne. Dala by se tímto způsobem snížit rizika spojená s užíváním éčka ve vztahu ke snížené srážlivosti? Obvykle doporučujete užívat ze začátku 800 mg a poté 400 mg éčka. Jaké dávkování byste doporučil ve výše uvedené souvislosti?

Tak člen inzenyr vám to píše správně a na tom dávkování není mnoho co změnit, možná maximálně trochu ubrat, nicméně dávka je relativně bezpečná. Také klidně můžete ty vitamíny brát jak uvádíte, tím by jste také neměl nic zhoršit. Navíc v zelné hmotě je dost látek regulujících kvalitu krve a moderní medicína u lidí, kterým ředí krev zelené lupení nedoporučuje, čili to by vám teoreticky mělo vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 3:07 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
A ještě jeden dotaz k tématu, který tu asi musí zaznít. Rád bych doplňoval omega 3 mastné kyseliny. Uvažoval jsem o rybím oleji. Ale tady je asi opravdu opatrnost na místě vzhledem k tomu, jak ředí krev. Pane Jardo, běžně doporučujete 1 - 2 lžíce rybího oleje denně. Kolik byste doporučil u člověka s nižším počtem trombocytů? Hádám, že i tady by to mohlo kompenzovat braní vitamínu K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížená srážlivost
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
A ještě jeden dotaz k tématu, který tu asi musí zaznít. Rád bych doplňoval omega 3 mastné kyseliny. Uvažoval jsem o rybím oleji. Ale tady je asi opravdu opatrnost na místě vzhledem k tomu, jak ředí krev. Pane Jardo, běžně doporučujete 1 - 2 lžíce rybího oleje denně. Kolik byste doporučil u člověka s nižším počtem trombocytů? Hádám, že i tady by to mohlo kompenzovat braní vitamínu K.

To je otázka jaký máte deficit, ale jako udržovací dávka stačí i kávová lžička denně. Vitamín K by měl problém řešit, ovšem zde je opatrnost určitě na místě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz