Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 3:14 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Hodně se tady diskutuje o možnosti, jestli musí být protikvasinková dieta založena na pojídání velkého množství masa a vajec. Jelikož v posledních týdnech jsem dělal zajímavé experimenty se svojí stravou a objevil jsem nové skutečnosti, dovolil jsem si založit na tohle téma nové vlákno. Základní problém stravy bojující proti candidě je, že musí být nízkosachaŕidová, což se při prvním pohledu neslučuje se stravou rostlinnou, protože ta přirozeně nemá bílkoviny oddělené od sacharidů. Když chcete do sebe dostat bílkoviny, musíte si dát luštěninu, která však obsahuje současně s bílkovinami 60 až 70 procent sacharidů. Při zajištění dostatečného množství bílkovin do sebe člověk dostane na rostlinné stravě minimálně 180 gramů bílkovin, což je hrozně moc a takto se vyléčit opravdu nemůže. Objevil jsem však, že existují rostlinné proteiny (hrachový a rýžový), díky kterým lze tento špatný poměr srovnat. Když si dám denně 30 gramů hrachového a 40 gramů rýžového proteinu a mimo to nějaké mandle, zeleninu a malou pohankovou placku, tak mám sacharidů minimum, bílkovin dostatek (takže nehubnu), a přitom do sebe nemusím ládovat to kyselinotvorné maso a vajíčka. Co se týče tuků, beru jen olivový a kokosový a brutnákový (ten je vyníkající nejen na záněty, ale i na plísně). V životě jsem se necítil tak výborně, jako na rostlinné stravě s nízkým příjmem sacharidů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 3:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Bílkoviny, byť by byly rostlinné, vždycky překyselují, protože k jejich trávení je potřeba kyselé prostředí. Obávám se, že veganská strava
a candida moc nejdou dohromady.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 3:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
Bílkoviny, byť by byly rostlinné, vždycky překyselují, protože k jejich trávení je potřeba kyselé prostředí. Obávám se, že veganská strava
a candida moc nejdou dohromady.

To by ale nešla dohromady ani s živočišnou stravou, ne? V tý sou taky bílkoviny. A ona nejde dohromady ani protikvasinková dieta s bojem proti kvasinkám, protože ketóza taky tělo silně překyseluje. Co z toho vyplývá? Je jedno co člověk při bezsacharidový dietě jí, ale musí pracovat na intenzivním odkyselování.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 7:16 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xeelee píše:
To by ale nešla dohromady ani s živočišnou stravou, ne? V tý sou taky bílkoviny. A ona nejde dohromady ani protikvasinková dieta s bojem proti kvasinkám, protože ketóza taky tělo silně překyseluje. Co z toho vyplývá? Je jedno co člověk při bezsacharidový dietě jí, ale musí pracovat na intenzivním odkyselování.

Ak ketóza telo silne prekysľuje, tak prečo majú mongoli a eskimáci tak dobré kosti a zuby ? Hmmm ? ... \":wink:\"
Veď kyseliny si berú zásady najčastejšie zo zubov a kostí.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 8:27 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Bílkoviny, byť by byly rostlinné, vždycky překyselují, protože k jejich trávení je potřeba kyselé prostředí. Obávám se, že veganská strava
a candida moc nejdou dohromady.

Veganská a protivkasinková to je opravdu dost ošidná záležitost. Podle mne lze ale jen krátkodobě, v rozmezí max do 6 týdnů. Těžiště stravy musí být zelené lupení a další nízkosacharuidová zelenia doplněná příležitostně o ořechy a avokáda.

Jakmile se člověk dostane na kritickou hranici váhy, musí zase pomalu zpět. Podle mne tedy možné je, ale ne každému tak krátké období na likvidaci kvasinky bude stačit. Nicméně jednoho vegana kterému se to takto povedlo znám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 8:01 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Xeelee píše:
To by ale nešla dohromady ani s živočišnou stravou, ne? V tý sou taky bílkoviny. A ona nejde dohromady ani protikvasinková dieta s bojem proti kvasinkám, protože ketóza taky tělo silně překyseluje. Co z toho vyplývá? Je jedno co člověk při bezsacharidový dietě jí, ale musí pracovat na intenzivním odkyselování.

Ty dvě věty na sebe nenavazují (myšlenkově)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 10:33 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Vševěd píše:
Bílkoviny, byť by byly rostlinné, vždycky překyselují, protože k jejich trávení je potřeba kyselé prostředí. Obávám se, že veganská strava
a candida moc nejdou dohromady.

Rostlinné bílkoviny překyselují mnohem méně než živočišné. Měřením pH uriny jsem zjistil, ža na živočišné protikvasinkové stravě se pH pohybovylo většinou kolem 6. Na rostlinné protikvasinkové stravě mám Ph většinou 8, takže k překyselování rozhodně nedochází. Navíc se cítím plný energie (taky důkaz správného pH) a úplně zmizely i ty poslední nejdrobnější projevy spojené s candidou, dokonalá pleť, vůbec žádná únava, jasná mysl a dokonce se mi i snížila potřeba spánku z 9 hodin na 7 hodi. Ráno vstanu a jsem čilý jak rybička, což se mi na živočišné stravě nedělo. Samozřejmě veganskou stravu asi není dobré držete celoživotně, ale rozhodně na pár týdnů nemůže uškodit, zásoba vitamínu B12 je v těle na několik let, železo taky pár týdnů vydrží, takže dát občas na 3 nebo 4 týdny tuhle dietu rozhodně neuškodí. A jako nejjasnější důkaz účinnosti beru hodnoty kyselinny vinné v moči: před jakoukoliv dietou (když jsem jedl i cukr) byly hodnoty překročeny 360 krát!!! Na živočišné nízkosacharidové dietě bylo překročení pouze 5 krát a nyní na veganské bezsacharidové dietě hladina kyseliny vinné v normě.


Naposledy upravil Ates dne pon dub 16, 2012 12:06 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 10:50 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ates píše:
Rostlinné bílkoviny překyselují mnohem méně než živočišné. Měřením Ph uriny jsem zjistil, ža na živočišné protikvasinkové stravě se Ph pohybovylo většinou kolem 6. Na rostlinné protikvasinkové stravě mám Ph většinou 8, takže k překyselování rozhodně nedochází. Navíc se cítím plný energie (taky důkaz správného Ph) a úplně zmizely i ty poslední nejdrobnější projevy spojené s candidou, dokonalá pleť, vůbec žádná únava, jasná mysl a dokonce se mi i snížila potřeba spánku z 9 hodin na 7 hodi. Ráno vstanu a jsem čilý jak rybička, což se mi na živočišné stravě nedělo. Samozřejmě veganskou stravu asi není dobré držete celoživotně, ale rozhodně na pár týdnů nemůže uškodit, zásoba vitamínu B12 je v těle na několik let, železo taky pár týdnů vydrží, takže dát občas na 3 nebo 4 týdny tuhle dietu rozhodně neuškodí. A jako nejjasnější důkaz účinnosti beru hodnoty kyselinny vinné v moči: před jakoukoliv dietou (když jsem jedl i cukr) byly hodnoty překročeny 360 krát!!! Na živočišné nízkosacharidové dietě bylo překročení pouze 5 krát a nyní na veganské bezsacharidové dietě hladina kyseliny vinné v normě.

Můžeš mi prosím tě ukázat laboratorní výsledky hladiny kyseliny vinné v moči? Kde ti je dělali? Rád bych viděl scan toho výsledku, ne jenom tvrzení.
Ty nesmysly okolo pH nebudu ani komentovat (btw. ty písmenka máš naopak:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 11:15 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ates : Fakt to tak škodí ? Hmmmm... A čo takí JAPONCI ? Zo všetkých celému svetu známych civilizovaných národov sa dožívajú najdlhšieho veku (lebo v podstate neviem o tom, že by nejaký civilizovaný národ konzumoval stravu založenú výhradne na tukoch. Ich strava je zložená z 3,2 g sacharidov a 0,65 g tukov na každý gram bílkoviny, ktorú prijímajú NAJMä z rýb (čiže živočíšna strava).
Čo mi k tomu povieš ? ...

A keď tak pozerám na tvoje hodnoty toho a toho.... tak... chudáci mongoli a eskimáci, ktorí ovplývajú zdravím a silou.... Musia mať hodnoty prekročené 500 krát... Ale je to prd platné, keďže sú zdraví, majú dobré zuby, kosti, a sú v dobrej kondícii (tí, ktorí ostali pri tradičnej strave, ale žiaľ, veľa mongolov začína používať v strave cestoviny, múku, a to nie len na zahustenie polievok...).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 12:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
NOWOCAYN píše:
Ates : Fakt to tak škodí ? Hmmmm... A čo takí JAPONCI ? Zo všetkých celému svetu známych civilizovaných národov sa dožívajú najdlhšieho veku (lebo v podstate neviem o tom, že by nejaký civilizovaný národ konzumoval stravu založenú výhradne na tukoch. Ich strava je zložená z 3,2 g sacharidov a 0,65 g tukov na každý gram bílkoviny, ktorú prijímajú NAJMä z rýb (čiže živočíšna strava).
Čo mi k tomu povieš ? ...

A keď tak pozerám na tvoje hodnoty toho a toho.... tak... chudáci mongoli a eskimáci, ktorí ovplývajú zdravím a silou.... Musia mať hodnoty prekročené 500 krát... Ale je to prd platné, keďže sú zdraví, majú dobré zuby, kosti, a sú v dobrej kondícii (tí, ktorí ostali pri tradičnej strave, ale žiaľ, veľa mongolov začína používať v strave cestoviny, múku, a to nie len na zahustenie polievok...).

Pochopil jsi mě úplně špatně. Já neříkám, že na živočišné protikvasinkové straavě jsem se cítil nějak zle, jen říkám, že na veganské protikvasinkové stravě se cítím ještě lépe. A nemůžeš porovnávat eskimáky, kteří nikdy nejedli cukr a nikdy neměli prolezlý organismus plísněmi jako já. Já jsem 30 let denně jedl kvanta cukru a zničil si tak zdraví. Než jsem zjistil co mi je, tak jsem se kvůli únavě dva měsíce nehnul z postlele, měl jsem zjištěnou jen osteoporézu, ale doktoři nevěděli od čeho to je, nenapadlo je, že se odvápňuju kvůli překyselení. Kůži na celém těle jsem měl suchou a plnou lupů, podezření padlo na lupenku, pak seboroiu, ale nakonec se nic z toho nepodařilo prokázat. Teprve až léčitel Pavlica mi nechal ve Švýcarsku udělat rozbor moči a vyšly tyhle výsledky a candida se potvrdila na sto procent. Teprve z této startovací pozice jsem začal držet dietu, tak se asi těžko mohu srovnávat s eskimáky. Který eskimák kdy trpěl polysystémovou candidózou?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 12:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ates píše:
Který eskimák kdy trpěl polysystémovou candidózou?

Veru to, žiadny..... Ale stále sa natejto stránke nájdu "experti", ktorí tvrdia, že za Candidu môže tuk (samozrejme v kombinácii s cukrami)... Ak by to predsa len bola z nejakého uhlu pohľadu pravda, tak by som skôr povedal, že za Candidu môže CUKOR (a to buď v kombinácii s ďalším cukrom, alebo prípadne v kobminácii s tukmi - ale vinu nesie CUKOR).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ates píše:
Hodně se tady diskutuje o možnosti, jestli musí být protikvasinková dieta založena na pojídání velkého množství masa a vajec. Jelikož v posledních týdnech jsem dělal zajímavé experimenty se svojí stravou a objevil jsem nové skutečnosti, dovolil jsem si založit na tohle téma nové vlákno. Základní problém stravy bojující proti candidě je, že musí být nízkosachaŕidová, což se při prvním pohledu neslučuje se stravou rostlinnou, protože ta přirozeně nemá bílkoviny oddělené od sacharidů. Když chcete do sebe dostat bílkoviny, musíte si dát luštěninu, která však obsahuje současně s bílkovinami 60 až 70 procent sacharidů. Při zajištění dostatečného množství bílkovin do sebe člověk dostane na rostlinné stravě minimálně 180 gramů bílkovin, což je hrozně moc a takto se vyléčit opravdu nemůže. Objevil jsem však, že existují rostlinné proteiny (hrachový a rýžový), díky kterým lze tento špatný poměr srovnat. Když si dám denně 30 gramů hrachového a 40 gramů rýžového proteinu a mimo to nějaké mandle, zeleninu a malou pohankovou placku, tak mám sacharidů minimum, bílkovin dostatek (takže nehubnu), a přitom do sebe nemusím ládovat to kyselinotvorné maso a vajíčka. Co se týče tuků, beru jen olivový a kokosový a brutnákový (ten je vyníkající nejen na záněty, ale i na plísně). V životě jsem se necítil tak výborně, jako na rostlinné stravě s nízkým příjmem sacharidů.

To je docela zajímavá myšlenka a možná by jí mohlo vyzkoušet více lidí. Pokud to není nějaké tajemství, tak sem dejte odkazy na zdroje potřebných surovin a vzorový denní jídelníček, třeba se ukáže, že to funguje více lidem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 6:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="Ates":766zecn1]Když si dám denně 30 gramů hrachového a 40 gramů rýžového proteinu a mimo to nějaké mandle, zeleninu a malou pohankovou placku, tak mám sacharidů minimum, bílkovin dostatek (takže nehubnu), a přitom do sebe nemusím ládovat to kyselinotvorné maso a vajíčka. Co se týče tuků, beru jen olivový a kokosový a brutnákový (ten je vyníkající nejen na záněty, ale i na plísně). V životě jsem se necítil tak výborně, jako na rostlinné stravě s nízkým příjmem sacharidů.[/quote:766zecn1]
To konzumuješ namáčenej nebo vařenej hrách a vařenou rýži s takovým obsahem bílkovin, nebo máš jinej zdroj? Zajímalo by mě, jak kvasinka reaguje na přísun škrobů.

Co sem se dočet, tak velmi podobný složení tuku jako olivovej olej má olej řepkovej a v některých ohledech prej řepka ten olivovej dokonce předčí. Prodávanej olej z vyšlechtěný řepky s nízkým obsahem kyseliny erukový je bez problémů poživatelnej. Stejně tak by měl být dobrým zdrojem omega3 mastných kyselin s dost příznivým poměrem k omega6.

Z tuků bych doporučil kořeněný přepuštěný máslo s velkým množstvím fungicidů, pokud ti nevadí, původ tohodle čistýho tuku. Pokud jsi vegan kvůli zdraví, tak je ghí OK.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne čtv led 01, 1970 2:12 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 5:14 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Xeelee, to jsi mě velmi špatně pochopil. Hlavní myšlenka, kterou jsem chtěl vyjádřit je, že jím místo luštěnin nebo obilovin proteinové doplňky na bázi hrachu (výrobce Olympian Labs) nebo rýže (výrobce Sunwarrior), čímž do sebe dostanu dostatek bílkovin ale sacharidy skoro žádné. Díky proteinovýcm doplňků jsem schopen zachovat nízkosachoridový charakter stravy tak ,jak je tomu na stravě živočišné. Mám stejné poměry základních živin jako na živočišné stravě: na kilo hmotnosti 1-1,5 gr bílkovin, 2 gr tuku a maximálně 1 gr. sacharidů. Tento profil mi vyhovoval už na živočišné stravě, ale na rostlinné mám ještě výhodu v tom, že tělo lépe drží alkalický stav. Jak jsem už poznamenal dříve, nebudu držet tuto dietu stále a časem opět postupně začnu zařazovat živočišné produkty, ale už jen do nezbytně nutné míry (dostatek B12, zinku a železa).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2012 9:50 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ates píše:
Xeelee, to jsi mě velmi špatně pochopil. Hlavní myšlenka, kterou jsem chtěl vyjádřit je, že jím místo luštěnin nebo obilovin proteinové doplňky na bázi hrachu (výrobce Olympian Labs) nebo rýže (výrobce Sunwarrior), čímž do sebe dostanu dostatek bílkovin ale sacharidy skoro žádné. Díky proteinovýcm doplňků jsem schopen zachovat nízkosachoridový charakter stravy tak ,jak je tomu na stravě živočišné. Mám stejné poměry základních živin jako na živočišné stravě: na kilo hmotnosti 1-1,5 gr bílkovin, 2 gr tuku a maximálně 1 gr. sacharidů. Tento profil mi vyhovoval už na živočišné stravě, ale na rostlinné mám ještě výhodu v tom, že tělo lépe drží alkalický stav. Jak jsem už poznamenal dříve, nebudu držet tuto dietu stále a časem opět postupně začnu zařazovat živočišné produkty, ale už jen do nezbytně nutné míry (dostatek B12, zinku a železa).

1g sacharidov, 1-1,5g bielkovín a 2g tuku na 1kg telesnej váhy ? ... Koľko máš kíl ? ... Ak chudneš, o.k.... Ak chceš pribrať svaly - zabudni. Možno tak jedno kilo. Za rok.

Ja konzumujmem 5,5-6g tuku 1,5-1,8g bielkovín a 1-1,1g sacharidov (len teraz pri protikvasinkovej kúre menej...) na 1kg telesnej hmotnosti, a aj keď cvičím POCTIVO celé telo 3 krát týždenne, rozdiely už (asi rok) prakticky nebadám... A to vkuse obmieňam cviky, aby si svaly nezvykali a z toho dôvodu nestagnovali. Je pravda, že už cvičím takmer 5 rokov (s ročnou prestávkou niekde medzi tým obdobím), ale... proteíny v prášku sú vždy menšej akosti, akurát sú lacné. Aj ja beriem proteín, ale srvátkový (má lepšiu biologickú hodnotu, ako tie tvoje rastlinné proteíny, a nie je tak nehorázne drahý... mám bez príchute, základný, stillmass.eu). Ale cvičím. CVIČÍŠ AJ TY ? Ak náhodou nie, tak je tvoje branie proteínov v prášku riadne HARAŠENIE... A vychádza čisto z blbého názoru, a z potláčania logiky - keďže tie proteíny v prášku (ak necvičíš), berieš LEN PRETO, lebo zo spomínaných rastlín (hrach, ryža) chceš len proteíny, ale sacharidy nie, pričom zo živočíšnych potravín chceš v podstate len vitamíny, minerály a možno tuky, ale bielkoviny radšej nie... Robíš somarinky... Sám sebe nahováraš že živočíšne bielkoviny sú horšie než rastlinné (hlúposť), ale opovrhuješ ryžou a strukovinami ako celkom, chceš len ich bielkoviny. KEBY NEBOLI MOŽNOSTI EXTRAHOVANIA BIELKOVÍN Z RASTLÍN, tak by tvoj nápad nebol realizovateľný, a asi by si bol v pomykove, čo teraz spraviť... lebo v tom prípade keby si chcel rastlinné bielkoviny, tak by si musel jesť celý hrach, a to aj 200g denne (50g bielkovín)... a to ani zďaleka nie je ani 1g bielkovín na 1kg tvojej váhy... či ?...
O ryži sa ani nevyjadrujem, tá má na 100g možno 7,5g bielkovín.... mizerné...
Povedz mi, KOĽKO PEŇAZÍ DÁVAŠ NA PROTEÍNY V PRÁŠKU mesačne ? Z čoho ty vlastne prijímaš bielkoviny ? LEN Z PRÁŚKOV ? Alebo 10 (desať) gramov z prirodzenej stravy, a zvyšok (70-100g približne, neviem koľko máš kíl) z práškov ?
Ak áno, tak... IDEŠ FAKT ZLOU CESTOU, a si závislý na proteínových doplnkoch v prášku. Navyše tie tvoje sú brutálne drahé.
AK ŽIJEŠ V ANGLICKU ČI AMERIKE a máš ich odtamadiaľ, tak tak drahé nebudú, lebo aj plat je tam podstatne vyšší než v našich dvoch krajinách. Ale ak žiješ v ČR, tak... by som sa nedivil, keby si za tie prípravky dal aj 3000 (tritisíc) Kč MESAČNE... Alebo možon aj viac...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz