Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 11:25 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Jan Skála píše:
Dobrý den, našel jsem výborný hráškový protein také zde: http://www.sunwarrior.cz/blend/ - mají několik příchutí. Já mám vyzkoušenou čokoládovou a je opravdu výbroný....

Hráškový protein od Sunwarrior jsem také měl a z nutričního hlediska je opravdu špičkově vyvážený. Bohužel jeho chuť je příšerná a zvedal se mi z toho žaludek, takže od Sunwarrior kupuju jen rýžový protein (ten mi chutná) a hrachový beru od Olympianlabs (ten je chuťově dobrý).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2012 10:20 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
A co kličky adzuki,mungo,cizrna to by vadilo pri takové dietě?
Já jsem na 80% vitarian a 90% veganske diete přes rok také posiluji .občas si dám vejce,kefír,kozi-ovčí syr,ale to tak 1-2x do tydne.
Šel jsem za tu dobu ze 108na 95 kg kde jsem již zůstal.Z počátku jsem hubl rychle pote 1kg měsičně.
A musím přiznat ,že převážná většina toho co jsem zhodil byl prorostlej tuk ve svalovině..Každy totiž pojem svalnaty vidí jinak.Jsem ted mrštnější ,rychlejší,vyrysovanější a nejsem takzvanej mikinovej kulturista \":)\"(co vypada nabouchane v mikine pak ji sunda a je to cele zatučnělé nebo vodnaté)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 11:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
A co kličky adzuki,mungo,cizrna to by vadilo pri takové dietě?
Já jsem na 80% vitarian a 90% veganske diete přes rok také posiluji .občas si dám vejce,kefír,kozi-ovčí syr,ale to tak 1-2x do tydne.
Šel jsem za tu dobu ze 108na 95 kg kde jsem již zůstal.Z počátku jsem hubl rychle pote 1kg měsičně.
A musím přiznat ,že převážná většina toho co jsem zhodil byl prorostlej tuk ve svalovině..Každy totiž pojem svalnaty vidí jinak.Jsem ted mrštnější ,rychlejší,vyrysovanější a nejsem takzvanej mikinovej kulturista \":)\"(co vypada nabouchane v mikine pak ji sunda a je to cele zatučnělé nebo vodnaté)

Tak zdravému člověku to určitě vadit nijak nebude, nicméně tam je již dost slušný podíl sacharidů a ty třeba lidem s kvasinkou nemusí dělat dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 12:00 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Stáhl jsem si protikvasinkovou dietu napsanou v excelu, ale není mi jasné o čem vypovídají sloupce 0-5. U sloupce pH jsou 3 typy emotikonů, občas zdvojené. Co se tedy posuzuje v oněch 6 sloupcích? Nikde v tom dokumentu jsem nenašel vysvětlivky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 12:13 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Jarda píše:
Tak zdravému člověku to určitě vadit nijak nebude, nicméně tam je již dost slušný podíl sacharidů a ty třeba lidem s kvasinkou nemusí dělat dobře.

Velice vhodná při kandidóze a mnoha dalších chorobách (dokonce i rakovině) je veganská dieta, která je současně nízkosacharidová. Hlavním zdrojem energie je panenský olivový a kokosový olej. Googlovat více info se dá taky pod názvem VEGAN PALEO, zejména v angličtině se toho najde dost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 9:41 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Zkus se chvilku živit jenom olejem. Uvidíš jak ti to bude fungovat.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 10:26 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Vševěd píše:
Zkus se chvilku živit jenom olejem. Uvidíš jak ti to bude fungovat.

Nepochopil jsi to. Veganská nízkosacharidová strava není založená jen na oleji, jí se neomezeně zeleniny, může se i omezené množství munga nebo čočky, dále lze doplňovat bílkoviny rýžovým nebo hrachovým proteinovým doplňkem. Taky se mohou mandle a některé druhy ořechů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 6:28 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Willis píše:
Nepochopil jsi to. Veganská nízkosacharidová strava není založená jen na oleji, jí se neomezeně zeleniny, může se i omezené množství munga nebo čočky, dále lze doplňovat bílkoviny rýžovým nebo hrachovým proteinovým doplňkem. Taky se mohou mandle a některé druhy ořechů.

Ono tím nízkosacharidová se u candidy myslí bez sacharidů. Tak jak to popisuješ to obsahuje docela dost sacharidů.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 6:47 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Vševěd píše:
Ono tím nízkosacharidová se u candidy myslí bez sacharidů. Tak jak to popisuješ to obsahuje docela dost sacharidů.

Pokud sníš denně 1 až 2 gramy sacharidů na kilo váhy denně, je to rozhodně nízkosacharidová dieta. Pokud by ses chtěl dostat do ketózy, tak stačí vynechat to malé množství čočky a munga. Ketogenní dieta je sice velmi prospěšná nejen při kandidóze, ale dokonce i při epilepsii nebo rakovině, ale kolik lidí takovou dietu psychicky zvládne? Ve většině případů kandidózy nízkosacharidová dieta stačí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 2:17 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Willis píše:
Pokud sníš denně 1 až 2 gramy sacharidů na kilo váhy denně, je to rozhodně nízkosacharidová dieta. Pokud by ses chtěl dostat do ketózy, tak stačí vynechat to malé množství čočky a munga. Ketogenní dieta je sice velmi prospěšná nejen při kandidóze, ale dokonce i při epilepsii nebo rakovině, ale kolik lidí takovou dietu psychicky zvládne? Ve většině případů kandidózy nízkosacharidová dieta stačí.

Osobní zkušenost? každý gram sacharidů je žrádlo pro candidu. čím míň jich sníš, tím líp. 2 gramy na kilogram by třeba u mně bylo 180 g sacharidů. to si nejsem jistý, jestli je to nízkosacharidová dieta
Ani z pohledu candidy.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2015 3:30 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 11, 2015 3:26 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
nechci zakládat nové vlákno a tak by mě zajímal váš názor na hráškový protein.

Cituji Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrCs : “… Pro lidské tělo je nebezpečná právě volná aminokyselina, tedy glutamát v podobě hydrolyzátu rostlinných proteinů, autolyzovaných rostlinných proteinů,kvasničného extraktu, hydrolyzovaného kvasničného extraktu, upraveného sójového proteinu. To všechno jsou krycí názvy, pod kterými výrobci toto ochucovadlo dodávají do svých produktů. Bohužel i do výrobků určených dětem. A protože ho nedodali jako syntetickou sůl - glutamát sodný - označovaný zkratkou MSG, zcela mylně označují takové výrobky jako “glutamate free” - bez glutamátu. Matky se potom domnívají, že dětem kupují zdravé vývary a biopotraviny.

Glutamát vždy obsahují tyto přídatné látky vyznačené na etiketách:
- extrakt z kvasnic (yeast extract)
- autolyzovaný extrakt z kvasnic
- hydlozyzovaný pšeničný protein
- všechny hydrolyzované proteiny, jako jsou hrachový, kukuřičný, hydrolyzovaný lepek”


To opravdu obsahuje hráškový protein volný glutamát, který je pro tělo škodlivý?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Stáhl jsem si protikvasinkovou dietu napsanou v excelu, ale není mi jasné o čem vypovídají sloupce 0-5. U sloupce pH jsou 3 typy emotikonů, občas zdvojené. Co se tedy posuzuje v oněch 6 sloupcích? Nikde v tom dokumentu jsem nenašel vysvětlivky.

Tak jde o to jaký dokument, to by jste měl vysvětlit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jaykay píše:
Dobrý den,
nechci zakládat nové vlákno a tak by mě zajímal váš názor na hráškový protein.

Cituji Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrCs : “… Pro lidské tělo je nebezpečná právě volná aminokyselina, tedy glutamát v podobě hydrolyzátu rostlinných proteinů, autolyzovaných rostlinných proteinů,kvasničného extraktu, hydrolyzovaného kvasničného extraktu, upraveného sójového proteinu. To všechno jsou krycí názvy, pod kterými výrobci toto ochucovadlo dodávají do svých produktů. Bohužel i do výrobků určených dětem. A protože ho nedodali jako syntetickou sůl - glutamát sodný - označovaný zkratkou MSG, zcela mylně označují takové výrobky jako “glutamate free” - bez glutamátu. Matky se potom domnívají, že dětem kupují zdravé vývary a biopotraviny.

Glutamát vždy obsahují tyto přídatné látky vyznačené na etiketách:
- extrakt z kvasnic (yeast extract)
- autolyzovaný extrakt z kvasnic
- hydlozyzovaný pšeničný protein
- všechny hydrolyzované proteiny, jako jsou hrachový, kukuřičný, hydrolyzovaný lepek”


To opravdu obsahuje hráškový protein volný glutamát, který je pro tělo škodlivý?

Na to nedovedu odpovědět, ale patrně bude dost i záležet na technologickém postupu jak se konkrétně zpracovává.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2018 2:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Xeelee píše:
Jan Skála píše:
Dobrý den, našel jsem výborný hráškový protein také zde: http://www.sunwarrior.cz/blend/ - mají několik příchutí. Já mám vyzkoušenou čokoládovou a je opravdu výbroný...
Rýžový protein od té samé firmy je kvalitnější, co se složení aminokyselin týká. Nejvhodnější je pak oba výrobky kombinovat.

Pokud chcete řešit vege proteiny, tak se určitě vyplatí mix více rostlinných proteinů. Osobně používám dlouhodobě tento Triple Vegan 77 a jsem s ním max. spokojený co do kvality i stravitelnosti. Protože je chuťově nijaký, tak si do něho míchám raw kakao, občas přisypu kolagen, MSM, glutamin nebo jiné ingredience, takže mám vlastní proteiňák na míru. Cenově je nesrovnatelný s předraženým zbožím většiny e-shopů. Co se mi ještě zamlouvá je tento hrachový, který ale nemám zatím vyzkoušený.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz