Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 12:30 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Tohle je všechno hezké povídání, ale pokud uvažuji logicky, vytane mi na mysli jedna otázka. Pokud je možné, aby buňky přijímaly rovnou tu tajemnou energii, která je všude okolo nás, volně dostupná, tak proč "Matka příroda" (zde si každý doplní oč se jedná, podle své víry) vybavila všechny tvory velmi sofistikovaným zažívacím ústrojím \":?:\" Proč jsou živočichové, včetně člověka, odsouzeni na dost nespolehlivý zdroj energie, když je všude kolem nás "něco", co dokážeme po pouhém povelu buňkám, přijímat a žít z toho \":?:\" Proč se za ty stovky miliónů let neobjevil nějaký živočich, obdařený touto funkcí \":?:\"
Přiznávám, že po takových úvahách jsem lehce skeptický \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 7:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ano, jak říká Jarda, je to v zásadě na fyzické úrovni hlavně o vyčištění (i když jen to nestačí - je známo třeba mnoho jogínů co jsou perfektně pročištění fyzicky, přesto breathariánů mezi nimi je velmi málo...)

(Pozn. to OndraN: slepé střevo bylo také dlouho považováno za zbytečné a rádo odstraňováno...dnes už se ví trochu víc...a taky že je-li nevyužíváno následkem úrazu třeba nějaké centrum mozku, může za něj v některých případech přebrat jiná část mozku do značné míry jeho funkce atd atd... Mne třeba fascinuje už sám fakt že mozek není z většiny procent využívaný, a jeho potenciál a kapacita jsou obrovské a málo prozkoumané....ukazuje že je zde mnoho prostoru pro lecjaké schopnosti (včetně ovšem těch negativních a sebezničujících pro lidstvo...).
-------------

Další, dle mne závažnější rub stejné mince, je duchovní vyspělost, ovšem bez jakéhokoli souzení druhých (zdání může klamat a první snadno se mohou stát posledními...)...ono pokorné Einsteinovské přiznání že většinu toho zdaleka ještě nevíme oproti tomu co víme...ono slavné "Scio me nihil scire" – Vím, že nic nevím. (Sókratés)
- právě proto že nevíme nabeton co je po smrti, je zapotřebí (oproštěně od existenciálního strachu) zacházet opatrně a s respektem s dalším "údělem" co nás "čeká" (pokud nás tedy něco ještě čeká... \":-)\" ). Protože pokud nic není, tak je jedno jak zhuntované (a nepročištěné) tělo do hrobu odejde... \":-)\"

Jak už jsem naťukl, je to dle mne do značné míry o tom zda opravdu existuje či neexistuje DUALITA... (pokud něco funguje a zdá se dlouhou dobu že je to přínosné, ještě neznamená že tomu tak musí být i v konečném výsledku... - to naznačil Pavel Mácha v mém příspěvku, když se zmiňoval o karmickém vývoji...a naznačil sem to i já v úvaze o možnostech náhledu některých rizik z filozoficko-teologického pohledu....

Je otázkou zda všichni lidé mají mít tytéž schopnosti a "dary" (to by byl svět nuda), ale hlavně v tradičnějším pojetí : od koho jsem to získal - zda opravdu čistě svým usilováním a využitím "normálních" (byť ještě ne zcela vědecky prozkoumaných) zákonitostí a sil ("kvantouši" - kvantoví fyzici, astronomové a mikrobiologové mimochodem patří ve většině mezi (nějak) věřící...

...nebo zda jde o něco co je KRÁTKODOBĚ (byť třeba přes 100 let života ap.) využívané jako něco vykoupeného za cenu jinou (odtud ten příměr s krutou daní drog co mnohé dají ale daleko více si vezmou zpět...a ta filozofická dualistická narážka na Goethova Mefistofela, byť tvářícího se někdy jako "anděl světla"...v zájmu manipulace pro své vlastní zájmy...).

Nechci zde dělat kázání (maximálně jen se zmínit o možných "vedlejších účincích" ), ani se příliš pouštět na tenký led spekulací (neboť víme-li že většina hmoty (černá hmota) ve vesmíru je dosud neobjasněna - lze říci že toho co opravdu víme "nabeton" je o dost méně oproti tomu co ještě nevíme... \":-)\" ) , v tomto ohledu je to skutečně o duchovním vývoji, hledání a nalézání a opouštění předsudků a vlivu většinového filozoficko-náboženského či vědeckého mainstreamového pohledu (neplatí zde ono komunistické ale ani "demokratické" že většina má vždy pravdu...).

Odhlédnu-li trochu od (možná stěžejního) boje s vlastním egem, zbývá stále ještě mnoho prostoru pro nějakou formu "boje o duši" - (chcete-li, tak spíš o srdce), každého jednotlivce (a zde je možná zakopaný ten pes...neboť kritik duality - včetně většiny východních směrů, ale i třeba
Jarda Dušek apod. řekne, že já sem ty a ty seš zase to samé jako rostlina, kámen atd a že rozlišovat individualitu a ohraničenost není správné... (to by jak to chápu, ale člověku pak mělo být jedno že ho sežere predátor, neboť je to "v zájmu celku"..., zdravé buňce s pevnou hradbou proti "vetřelcům" by pak mělo být jedno zda si nechá prolomit své bariéry rakovinnou či jinou exogenní zákeřnou buňkou či molekulou...nebo že manipulace ze strany druhých mi nemá vadit když jsme všichni na jedné palubě...??? atd atd... Takže vždy bude mnoho otazníků (i když na určité úrovni otázky přestávají a je to více o maximální možné důvěře...- ale nikoli lehkověrnosti) a hledání odpovědí na své otázky je už věcí právě toho duch.vývoje (možná po letech kdy jsme byli o něčem pevně přesvědčeni zjistíme že "vše je trochu (dost) jinak"...snad tedy na závěr jen trochu víc útěšné: "Hledejte a naleznete...a každému kdo klepe bude otevřeno..."


Naposledy upravil muflon dne ned led 15, 2012 2:38 pm, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 10:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
OndraN píše:
Tohle je všechno hezké povídání, ale pokud uvažuji logicky, vytane mi na mysli jedna otázka. Pokud je možné, aby buňky přijímaly rovnou tu tajemnou energii, která je všude okolo nás, volně dostupná, tak proč "Matka příroda" (zde si každý doplní oč se jedná, podle své víry) vybavila všechny tvory velmi sofistikovaným zažívacím ústrojím \":?:\" Proč jsou živočichové, včetně člověka, odsouzeni na dost nespolehlivý zdroj energie, když je všude kolem nás "něco", co dokážeme po pouhém povelu buňkám, přijímat a žít z toho \":?:\" Proč se za ty stovky miliónů let neobjevil nějaký živočich, obdařený touto funkcí \":?:\"
Přiznávám, že po takových úvahách jsem lehce skeptický \":oops:\"

Člen muflon vám to píše správně a skepse není na místě, ten kdo to zde stvořil u toho docela dost přemýšlel a těm co vyspějí dal tuto schopnost, která není automatická, ale musí se k ní duchovně vyzrát, což se většině lidí ani za jeden život nepovede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2012 10:19 pm 
Offline

Registrován: sob led 14, 2012 9:34 pm
Příspěvky: 1
OndraN píše:
Tohle je všechno hezké povídání, ale pokud uvažuji logicky, vytane mi na mysli jedna otázka. Pokud je možné, aby buňky přijímaly rovnou tu tajemnou energii, která je všude okolo nás, volně dostupná, tak proč "Matka příroda" (zde si každý doplní oč se jedná, podle své víry) vybavila všechny tvory velmi sofistikovaným zažívacím ústrojím \":?:\" Proč jsou živočichové, včetně člověka, odsouzeni na dost nespolehlivý zdroj energie, když je všude kolem nás "něco", co dokážeme po pouhém povelu buňkám, přijímat a žít z toho \":?:\" Proč se za ty stovky miliónů let neobjevil nějaký živočich, obdařený touto funkcí \":?:\"
Přiznávám, že po takových úvahách jsem lehce skeptický \":oops:\"

Pokud se podíváte zpátky do historie, tak v každém období lidské historie soubor oficiálně uznávaných poznatků zahrnoval jen část skutečnosti, ba co víc, silně ovlivňoval to, co bylo pro danou kulturu poznatelné. Není důvod nepředpokládat, že totéž neplatí o naší soudobé kultuře.

Kromě toho i pro éru materialistické vědy rozvíjející se od 19. století je charakteristické, že popírala existenci některých jevů, dokud se nenašlo pár lidí, kteří je dokázali teoreticky popsat a experimentálně prokázat (namátkou - kvanotvé jevy, existence kulového blesku - dlouho popíraný jev, nebo chlamydiová infekce - ještě v 80. letech 20. století byli v klasické medicíně pacienti s jasnými příznaky chlamydiové infekce odesíláni na psychiatrii, zatímco dnes jsou léčeni).

Dualita možnosti příjmu energie (stravou nebo z energie kolem nás) rozhodně sama o sobě nepředstavuje rozpor. Lze navrhnout řadu teorií, proč by tomu tak mohlo být, tj. proč je člověk vybaven jak trávicí soustavou, tak schopností přijímat energii z okolí , např. 1) TEORIE 1: výživa ve formě klasické stravy je nutná pro přežití kojence (kojenec je zvyklý na výživu skrz placentu z těla matky a nemusel by se pránickému způsobu výživy být schopen přizpůsobit) a pro růst organismu (= příjem stavebních látek = děti v prvních letech života velmi rychle rostou), schopnost žít z pránické energie se získává s fyzickou dospělostí 2) TEORIE 2: Je výhodnější z hlediska přežití mít k dispozici oba systémy 3) TEORIE 3: Je to něco, k čemu má genetickou dispozici jen určitá část jedinců, tato genetická schopnost se vyvinula později a trávicí soustava zůstala atd. Dualita sama o sobě není rozporem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2012 11:10 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
amba píše:
Pokud se podíváte zpátky do historie, tak v každém období lidské historie soubor oficiálně uznávaných poznatků zahrnoval jen část skutečnosti, ba co víc, silně ovlivňoval to, co bylo pro danou kulturu poznatelné. Není důvod nepředpokládat, že totéž neplatí o naší soudobé kultuře.

Kromě toho i pro éru materialistické vědy rozvíjející se od 19. století je charakteristické, že popírala existenci některých jevů, dokud se nenašlo pár lidí, kteří je dokázali teoreticky popsat a experimentálně prokázat (namátkou - kvanotvé jevy, existence kulového blesku - dlouho popíraný jev, nebo chlamydiová infekce - ještě v 80. letech 20. století byli v klasické medicíně pacienti s jasnými příznaky chlamydiové infekce odesíláni na psychiatrii, zatímco dnes jsou léčeni).

Dualita možnosti příjmu energie (stravou nebo z energie kolem nás) rozhodně sama o sobě nepředstavuje rozpor. Lze navrhnout řadu teorií, proč by tomu tak mohlo být, tj. proč je člověk vybaven jak trávicí soustavou, tak schopností přijímat energii z okolí , např. 1) TEORIE 1: výživa ve formě klasické stravy je nutná pro přežití kojence (kojenec je zvyklý na výživu skrz placentu z těla matky a nemusel by se pránickému způsobu výživy být schopen přizpůsobit) a pro růst organismu (= příjem stavebních látek = děti v prvních letech života velmi rychle rostou), schopnost žít z pránické energie se získává s fyzickou dospělostí 2) TEORIE 2: Je výhodnější z hlediska přežití mít k dispozici oba systémy 3) TEORIE 3: Je to něco, k čemu má genetickou dispozici jen určitá část jedinců, tato genetická schopnost se vyvinula později a trávicí soustava zůstala atd. Dualita sama o sobě není rozporem.

Velmi pěkný příspěvek, doufám že se připojíte častěji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 12:24 am 
Offline

Registrován: ned led 15, 2012 12:06 am
Příspěvky: 2
Zdravím,
jelikož to tu Jarda vede na vysoké úrovni a moje diskuze už je několik let uzavřena, rozhodl jsem se využít jeho služeb a prostoru tady. Jako každý rok píšu "projev" pro půstařskou komunitu ve kterém upozorňuji na chyby a události v půstovní komunitě. Jelikož mám po návštěvě HM zasypán mail se žádostmi o názory na to čudo, zařadil jsem je do povídání o minulém roce. Mám to rozepsané, jsou tam ještě chyby a chybí tam fotka. Osazenstvo zde bych chtěl poprosit o přečtení projevu a sdělení těch pasáží, které nejsou pochopitelné. Pokud něčemu nerozumíte, napište to sem stylem nerozumím tomu a tomu, postupně to do textu doplním aby to každý pochopil. Vyhnu se tím pozdějšímu vysvětlování v mailech. Na otázky tu tedy odpovídat nebudu, připravuju programy na letovou sezonu. proto nemám čas forum pravidelně sledovat. Odpovědi na vše, na co se tu zeptáte, najdete v doplněné stránce koncem měsíce.
Děkuji hezký den
p.
http://pust.cz/html/2011.html

P.S Malá poznámka pro Jardu. Stavba nových základů je nesmysl. Základy máme každý, jinak bychom neexistovali. Není potřeba je stavět, ale očistit je od humusu. Pak začnou normálně fungovat. Přejmenuj to na očista až do základů \":)\")


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 5:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
PavelM píše:
Zdravím,
jelikož to tu Jarda vede na vysoké úrovni a moje diskuze už je několik let uzavřena, rozhodl jsem se využít jeho služeb a prostoru tady. Jako každý rok píšu "projev" pro půstařskou komunitu ve kterém upozorňuji na chyby a události v půstovní komunitě. Jelikož mám po návštěvě HM zasypán mail se žádostmi o názory na to čudo, zařadil jsem je do povídání o minulém roce. Mám to rozepsané, jsou tam ještě chyby a chybí tam fotka. Osazenstvo zde bych chtěl poprosit o přečtení projevu a sdělení těch pasáží, které nejsou pochopitelné. Pokud něčemu nerozumíte, napište to sem stylem nerozumím tomu a tomu, postupně to do textu doplním aby to každý pochopil. Vyhnu se tím pozdějšímu vysvětlování v mailech. Na otázky tu tedy odpovídat nebudu, připravuju programy na letovou sezonu. proto nemám čas forum pravidelně sledovat. Odpovědi na vše, na co se tu zeptáte, najdete v doplněné stránce koncem měsíce.
Děkuji hezký den
p.
http://pust.cz/html/2011.html

Proved sem korekturu a stylistický úpravy na http://piratenpad.de/ald45QVcx8. Je to kolaborativní nástroj pro vytváření textů v reálném čase a je tam i chat, tak text můžeš s ostatními doladit tam. Současnou verzi sem uložil a můžeš se k ní kdykoliv vrátit. Každej kdo do dokumentu přispěje bude mít text zvýrazněnej nějakou barvou.
Citace:
Pakliže Vám něco chutná, tak tělo říká, že mu to chybí, dejte mu to.

Lidem chutná hlavně nezdravý jídlo, na kterém sou často silně závislí viz http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vz ... -potraviny. Navíc je ta věta strašně kostrbatá. Jestli myslíš lidi po půstech, tak by to bylo vhodný zmínit.
Citace:
Tělo dokáže dodávat psychice energii jen po určitý čas. Pak se vyčerpá a je po něm, ale psychika tělu neomezeně pokud se to s ní umí…

Tady si nejsem jistej významem, tak si to nějak oprav sám. Ve druhé věco chybí.

Videjko s Nerem a Čičíkem sem si dovolil opravit na video, tak to případně můžeš vrátit zpátky.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 2:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
amba píše:
...Dualita možnosti příjmu energie (stravou nebo z energie kolem nás) rozhodně sama o sobě nepředstavuje rozpor. Lze navrhnout řadu teorií, proč by tomu tak mohlo být, tj. proč je člověk vybaven jak trávicí soustavou, tak schopností přijímat energii z okolí , např. 1) TEORIE 1: výživa ve formě klasické stravy je nutná pro přežití kojence (kojenec je zvyklý na výživu skrz placentu z těla matky a nemusel by se pránickému způsobu výživy být schopen přizpůsobit) a pro růst organismu (= příjem stavebních látek = děti v prvních letech života velmi rychle rostou), schopnost žít z pránické energie se získává s fyzickou dospělostí 2) TEORIE 2: Je výhodnější z hlediska přežití mít k dispozici oba systémy 3) TEORIE 3: Je to něco, k čemu má genetickou dispozici jen určitá část jedinců, tato genetická schopnost se vyvinula později a trávicí soustava zůstala atd. Dualita sama o sobě není rozporem.

Ano v tomto smyslu souhlasím, ale pojem dualita ve slovníku cizích slov má vícero významů (nejen fyzikálně (třeba kvantově), biologicky apod., ale i filozoficko-teologicky). Nespecifikoval jsem to, neboť nechci být propagátorem něčeho...v čem se navíc (každý) může mýlit. Z mých poznámek ohledně možnosti dočasného prospěchu versus pozdějších možných následků (ala drogy, nebo ala Goethův Mefistofeles a "smlouva" s ním apod.). S dualitou (zjednodušeně řečeno jako odděleností dobra a zla) nesouhlasili už Peršané a zoroastrismus (a dnes nejznámější je čínský, podobný proncip: jin-jang, nebo Kniha proměn apod) ...nechci se zde o tom moc rozepisovat- kdo chce najde si...
(s tímto principem však nesouhlasí třeba křesťané, pro něž je nepředstavitelné že by (nějaký) řekněme ďábel, byl jen "pomocníkem" a "doplňkem" (chcete-li vyvážením druhé misky vah) jejich dobrotivého Boha ve formě jak si jej představují...

odtud pak nepřímo plyne i další "kontroverzní" dilema duality na osobní úrovni:

PRVNÍ Z MOŽNOSTÍ - zda opravdu existuje individualita člověka která má být zharmonizována s něčím vyšším až do takové úrovně že úplně vymizí - zda je cílem, jak říkají třeba védy - nějaká nirvána, jako SPLYNUTÍ s "všehomírem" a rozpuštění vlastní individuality...
(ale podle mne by se mělo rozlišovat mezi potlačení ega ve smyslu sobeckosti a vlastních nevhodných představ a tužeb, a odlišit to od "zániku ega" ve smyslu úplné ztráty individuality \":!:\" )

...nebo DRUHÁ MOŽNOST (pokud někdo připustí možnost stvořitele a původce života) zda není spíše záměrem stvořitele aby si svět byl pestrý (jakov přírodě) a aby každý člověk si mohl zachovat svou individualitu a nebyl jen pokroucenou nedokonalou "kopií" někoho jiného (jak vidíme dnes, kdy lze vidět mnoho pitvorných nápodob, ošizených duplikátů a kočičího zlata, místo ryzosti originality každého individua...

Další "dilema" by mohlo pro mnohé být to, zda je opravdu "cílem" oprostit se úplně od všeho hmotného , jako od něčeho co v očích některých (např. gnostikové) nutně musí být
nečisté, "hříšné", "moc hrubohmotné" a jakkoli jinak si to kdo pro sebe definuje...


Naposledy upravil muflon dne ned led 15, 2012 9:45 pm, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 2:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
těm co vyspějí dal tuto schopnost, která není automatická, ale musí se k ní duchovně vyzrát, což se většině lidí ani za jeden život nepovede.

Nerad bych aby to vyznělo a bylo pochopeno jako že vše hmotné musí být nutně špatné (včetně jídla)...a že kdo nedosáhne breathariánství, není dostatečně duchovně vyvinutý (aspoň tak jsem to pochopil já, že to není prvotní cíl, ale jen "možnost" nebo "doprovodný jev" něčeho...). Myslím že existovali už lidi na nejvyšší možné úrovni duchovního vývoje, kteří nemuseli být breathariáni aby...(každý ať si doplní podle sebe).

Dost lidí může vést vnitřní dilema ohledně těch v historii, kteří byli na velmi vysoké duchovní úrovni a nebyli breathariáni, spíš jen měli taková "období" (Budha,Ježíš,atd.)...

...i když pravda pokud bereme něco jako "dar shůry", včetně čichu, chutí a dalších smyslů, tak i zdravé jídlo může člověk považovat za dar pro člověka (bez slunce a energií "zhůry" by nic nevyrostlo...). Je však opravdu nutné oprostit se od dnešní epidemie konzumu a živočišné úrovně lidstva (přežírání, sobectví, násilí atd...). Rozhodně nechci vystupovat jako zapřisáhlý zastánce jídla (jen uvádím zamyšlení nad tím že "pro čistého je vše čisté..." (nejde jen o to zda je jídlo "zdravé" či košer, ale i o POSTOJ s jakým jej (ne)přijímáme.... \":!:\" ).
Nedělá mi potíže se jídla vzdát, půsty považuju za něco co by mělo být automatické jako přirozenost (zvířata když cítí potřebu také pár dní nejí a dříve bylo naprosto normální že zvláště na jaře naše prababičky půstovali aby se vyčistili po zimních tučných hodováních...), nebo když lidé chtěli být soustředěnější na kontemplaci,rozjímání,meditaci apod.

PS:
Ta poznámka Pavla Máchy o přejmenování "Stavba nových základů" na "Očista až do (úplných) základů" je opravdu k zamyšlení. Jen bych filozoficky dodal, že pokud samotné "jádro" (původní čistá forma) v nás je již "od Adama" narušené, pak ani důkladná snaha člověka o docílení "očisty až na samotný základ" nemusí být dostatečná... \":?\" , pokud je to opravdu nad lidské možnosti (zatím mne dost oslovuje možnost výkupného Ježíše, ale ne v tradičním pojetí naboženství která to mají jako alibistickou berličku, a k tomu potřebné samotné usilování jedince o duchovní vývoj jde u většiny často dost stranou - což určitě není dobře). Nechci být propagátorem nějakého směru (v každé tradici jsou ZRN(K)A fungujících univerzálních zákonů...ač si někdy tradice a učení různých směrů někdy i dost protiřečí - u každého je to o hledání, nalézání, opouštění či setrvání u toho co je dobré... \":)\"

- je to o poskládání si střípků rozesetých do mnoha směrů a tradic, a snahu každého jednotlivce utvořit si pokud možno co nejucelenější MOZAIKU (puzzle) odpovídající SKUTEČNOSTI....samozřejmě s rizikem že občas nějaký díl puzzle dáme jinam než kam patří \":mrgreen:\" )
Jde tedy možná i o představy (předsudky či neúplné informace) každého člověka o tom, jak to je se všemi (účinnými...) možnostmi odstranění karmy (chcete-li někdo to nazve hříchu). Monfort sám o sobě říkal že není žádný guru, ani nechce mít "své stoupence" ..., je to o individuálním snažení se a hledání u každého.

O nebezpečí naletět na zvědavost z tajemna a mystična psal také Pavel Mácha na pust cz:
http://www.pust.cz/frame.php?load=365_2010
("...Lidé, kteří propaguji půst v žumpě, jsou půstu velkým nebezpečím ...Půst je tisíce let stará metoda, která byla vždy držena v pozadí a každé jeji vytažení na přímé světlo, znamenalo jeji okamžitou likvidaci. Nezbývá, než znovu zopakovat, že půst je branou do duchovního světa, branou k vlastnímu sebepoznání, k poznání vlastního hradu uvnitř sebe."
O delších půstech zde píše:
"Následkem přílišné reklamy (pozn: rozumějme tedy - příličné propagace půstů), skončilo několik lidí v nemocnici. Ne následkem půstu, ale následkem nezvládnuté návratovky. Tito lidé byli zařazeni v nemocnici mezi bláznivé bulimisty a potrhlé lidi, kteří zkoušejí neověřené diety. Pro půst to tedy nemělo zatím žádný následek. Někteří z těch, kteří překonali svoje ego a napsali si o pomoc, půstují dnes dále přesně tak, jak to má být- pomalu, opatrně, podle kalendáře. Jiní, kteří se přes svoje ego nedokáží přenést, hledají na Internetu pasáže a útržky z různých lékařských publikací, tvrdí svému okolí a hlavně sami sobě, že to je určitě to ono..."
Dále píše:
"...V této chvíli (25. ledna 2011) probíhá hon na další sektu, které naletělo mnoho lidí. Obligátní vařenou nudlí, na které se nechali věřící utáhnout, je opět ezoterično, duchovno, duševno viz - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... torka.html (moje pozn: ač je to bulvární zpráva, přeci jen podobné události ukazují něco o podstatě mnoha lidí , v honbě za "zážitky" nebo někdy možná i zoufalých lidí, co už neví kudy kam a obrací se kamkoli kdo nabízí "pomoc"...).
Zájemcům o půst je neustále potřeba opakovat nutnost znát teorii, přečíst co nejširší spektrum knih, než se člověk do půstu pustí.. Nechat se zlákat podiovým vystoupením a hned vše zkoušet, je tou nejrychlejší cestou k problémům...."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
PavelM píše:
Zdravím,
jelikož to tu Jarda vede na vysoké úrovni a moje diskuze už je několik let uzavřena, rozhodl jsem se využít jeho služeb a prostoru tady. Jako každý rok píšu "projev" pro půstařskou komunitu ve kterém upozorňuji na chyby a události v půstovní komunitě. Jelikož mám po návštěvě HM zasypán mail se žádostmi o názory na to čudo, zařadil jsem je do povídání o minulém roce. Mám to rozepsané, jsou tam ještě chyby a chybí tam fotka. Osazenstvo zde bych chtěl poprosit o přečtení projevu a sdělení těch pasáží, které nejsou pochopitelné. Pokud něčemu nerozumíte, napište to sem stylem nerozumím tomu a tomu, postupně to do textu doplním aby to každý pochopil. Vyhnu se tím pozdějšímu vysvětlování v mailech. Na otázky tu tedy odpovídat nebudu, připravuju programy na letovou sezonu. proto nemám čas forum pravidelně sledovat. Odpovědi na vše, na co se tu zeptáte, najdete v doplněné stránce koncem měsíce.
Děkuji hezký den
p.
http://pust.cz/html/2011.html

P.S Malá poznámka pro Jardu. Stavba nových základů je nesmysl. Základy máme každý, jinak bychom neexistovali. Není potřeba je stavět, ale očistit je od humusu. Pak začnou normálně fungovat. Přejmenuj to na očista až do základů \":)\")

Děkuji za pochvalu, od tebe to potěší dvojnásob a pokud jde o ten název fóra, tam je otázkou, jak to člověk vnímá, myšleno to bylo jako regenerace základů našeho zdraví a zde patrně oba sledujeme stejný cíl i když třeba trochu jinak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Nerad bych aby to vyznělo a bylo pochopeno jako že vše hmotné musí být nutně špatné (včetně jídla)...a že kdo nedosáhne breathariánství, není dostatečně duchovně vyvinutý (aspoň tak jsem to pochopil já, že to není prvotní cíl, ale jen "možnost" nebo "doprovodný jev" něčeho...). Myslím že existovali už lidi na nejvyšší možné úrovni duchovního vývoje, kteří nemuseli být breathariáni aby...(každý ať si doplní podle sebe).

Dost lidí může vést vnitřní dilema ohledně těch v historii, kteří byli na velmi vysoké duchovní úrovni a nebyli breathariáni, spíš jen měli taková "období" (Budha,Ježíš,atd.)...

...i když pravda pokud bereme něco jako "dar shůry", včetně čichu, chutí a dalších smyslů, tak i zdravé jídlo může člověk považovat za dar pro člověka (bez slunce a energií "zhůry" by nic nevyrostlo...). Je však opravdu nutné oprostit se od dnešní epidemie konzumu a živočišné úrovně lidstva (přežírání, sobectví, násilí atd...). Rozhodně nechci vystupovat jako zapřisáhlý zastánce jídla (jen uvádím zamyšlení nad tím že "pro čistého je vše čisté..." (nejde jen o to zda je jídlo "zdravé" či košer, ale i o POSTOJ s jakým jej (ne)přijímáme.... \":!:\" ).
Nedělá mi potíže se jídla vzdát, půsty považuju za něco co by mělo být automatické jako přirozenost (zvířata když cítí potřebu také pár dní nejí a dříve bylo naprosto normální že zvláště na jaře naše prababičky půstovali aby se vyčistili po zimních tučných hodováních...), nebo když lidé chtěli být soustředěnější na kontemplaci,rozjímání,meditaci apod.

PS:
Ta poznámka Pavla Máchy o přejmenování "Stavba nových základů" na "Očista až do (úplných) základů" je opravdu k zamyšlení. Jen bych filozoficky dodal, že pokud samotné "jádro" (původní čistá forma) v nás je již "od Adama" narušené, pak ani důkladná snaha člověka o docílení "očisty až na samotný základ" nemusí být dostatečná... \":?\" , pokud je to opravdu nad lidské možnosti (zatím mne dost oslovuje možnost výkupného Ježíše, ale ne v tradičním pojetí naboženství která to mají jako alibistickou berličku, a k tomu potřebné samotné usilování jedince o duchovní vývoj jde u většiny často dost stranou - což určitě není dobře). Nechci být propagátorem nějakého směru (v každé tradici jsou ZRN(K)A fungujících univerzálních zákonů...ač si někdy tradice a učení různých směrů někdy i dost protiřečí - u každého je to o hledání, nalézání, opouštění či setrvání u toho co je dobré... \":)\"

- je to o poskládání si střípků rozesetých do mnoha směrů a tradic, a snahu každého jednotlivce utvořit si pokud možno co nejucelenější MOZAIKU (puzzle) odpovídající SKUTEČNOSTI....samozřejmě s rizikem že občas nějaký díl puzzle dáme jinam než kam patří \":mrgreen:\" )
Jde tedy možná i o představy (předsudky či neúplné informace) každého člověka o tom, jak to je se všemi (účinnými...) možnostmi odstranění karmy (chcete-li někdo to nazve hříchu). Monfort sám o sobě říkal že není žádný guru, ani nechce mít "své stoupence" ..., je to o individuálním snažení se a hledání u každého.

O nebezpečí naletět na zvědavost z tajemna a mystična psal také Pavel Mácha na pust cz:
http://www.pust.cz/frame.php?load=365_2010
("...Lidé, kteří propaguji půst v žumpě, jsou půstu velkým nebezpečím ...Půst je tisíce let stará metoda, která byla vždy držena v pozadí a každé jeji vytažení na přímé světlo, znamenalo jeji okamžitou likvidaci. Nezbývá, než znovu zopakovat, že půst je branou do duchovního světa, branou k vlastnímu sebepoznání, k poznání vlastního hradu uvnitř sebe."
O delších půstech zde píše:
"Následkem přílišné reklamy (pozn: rozumějme tedy - příličné propagace půstů), skončilo několik lidí v nemocnici. Ne následkem půstu, ale následkem nezvládnuté návratovky. Tito lidé byli zařazeni v nemocnici mezi bláznivé bulimisty a potrhlé lidi, kteří zkoušejí neověřené diety. Pro půst to tedy nemělo zatím žádný následek. Někteří z těch, kteří překonali svoje ego a napsali si o pomoc, půstují dnes dále přesně tak, jak to má být- pomalu, opatrně, podle kalendáře. Jiní, kteří se přes svoje ego nedokáží přenést, hledají na Internetu pasáže a útržky z různých lékařských publikací, tvrdí svému okolí a hlavně sami sobě, že to je určitě to ono..."
Dále píše:
"...V této chvíli (25. ledna 2011) probíhá hon na další sektu, které naletělo mnoho lidí. Obligátní vařenou nudlí, na které se nechali věřící utáhnout, je opět ezoterično, duchovno, duševno viz - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... torka.html (moje pozn: ač je to bulvární zpráva, přeci jen podobné události ukazují něco o podstatě mnoha lidí , v honbě za "zážitky" nebo někdy možná i zoufalých lidí, co už neví kudy kam a obrací se kamkoli kdo nabízí "pomoc"...).
Zájemcům o půst je neustále potřeba opakovat nutnost znát teorii, přečíst co nejširší spektrum knih, než se člověk do půstu pustí.. Nechat se zlákat podiovým vystoupením a hned vše zkoušet, je tou nejrychlejší cestou k problémům...."

Nyní to nějak nechápu, vše co píšete je právě o duchovním růstu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 10:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Nyní to nějak nechápu, vše co píšete je právě o duchovním růstu.

Chci tím naznačit, že potenciálně může existovat možnost že i upřímně hledající se může po velkou část svého života mýlit, a slupnout někomu (Někomu) návnadu i s udičkou (ona pověstná jediná kapka jedu v poháru jinak 100% prospěšného a lahodného nápoje). Existují totiž i značná rizika na cestě hledače \":mrgreen:\" ...málokdo domyslí jaké pozdější dlouhodobé následky by třeba pro Ježíše (a potažmo nejspíš i lidstvo) mělo, kdyby po 40denním půstu na poušti selhal...
...po 40 denním nejedení a nepití v poušti, k němu přistoupil ďábel (kdo chce dosadí si pod ten pojem své pojmenování), a pokoušel ho v době kdy byl nejvíc oslaben fyzicky a tedy nejvíc přístupný případným snadnějším nebo přitažlivějším "řešením" a zkratkám v životě... \":shock:\"

Prostě hledající nikdy nebude mít na růžích ustláno (mnohdy může sejít z cesty), a půjde proti proudu..

PS: Chápat se všichni vždycky nemusíme, některé zkušenosti jsou nesdělitelné nebo je lépe je příliš nerozebírat, když je to osobní cesta každého.
V souvislosti s duch.růstem, zdá se přibývá jednotlivců kteří v naší zemi ten stále omýlaný morální marasmus překonávají na osobní úrovni zájmem o "něco Vyššího nad námi", ač zůstává dle mne nebezpečí že zůstanou někde uprostřed cesty (což platí pro každého z nás), a naznačil jste to tím že ani několik životů na to nemusí stačit (s čímž zase třeba mnoho křesťansky cítících a smýšlejících nemusí souhlasit...).

Souhlasím že každý člověk se někam časem dopracuje. Nemyslím že by se zde měli vést dalekosáhlé debaty, to už je na každém a usnadňovat příliš cestu neprospívá.


Naposledy upravil muflon dne pon led 16, 2012 1:14 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 12:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Chci tím naznačit, že potenciálně může existovat možnost že i upřímně hledající se může po velkou část svého života mýlit, a slupnout někomu (Někomu) návnadu i s udičkou (ona pověstná jediná kapka jedu v poháru jinak 100% prospěšného a lahodného nápoje). Existují totiž i značná rizika na cestě hledače \":mrgreen:\" ...málokdo domyslí jaké pozdější dlouhodobé následky by třeba pro Ježíše (a potažmo nejspíš i lidstvo) mělo, kdyby po 40denním půstu na poušti selhal...
...po 40 denním nejedení a nepití v poušti, k němu přistoupil ďábel (kdo chce dosadí si pod ten pojem své pojmenování), a pokoušel ho v době kdy byl nejvíc "oslaben" fyzicky a tedy nejvíc "přístupný" případným snadnějším nebo jemu přitažlivějším "řešením"... \":shock:\"

Prostě hledající nikdy nebude mít na růžích ustláno (mnohdy může sejít z cesty), a půjde proti proudu..

PS: Chápat se všichni vždycky nemusíme, některé zkušenosti jsou nesdělitelné nebo je lépe je příliš nerozebírat, když je to osobní cesta každého.
V souvislosti s duch.růstem, zdá se přibývá jednotlivců kteří v naší zemi ten stále omýlaný morální marasmus překonávají na osobní úrovni zájmem o "něco Vyššího nad námi", ač zůstává dle mne nebezpečí že zůstanou někde uprostřed cesty (což platí pro každého z nás), a naznačil jste to tím že ani několik životů na to nemusí stačit (s čímž zase třeba mnoho křesťansky cítících a smýšlejících nemusí souhlasit...).

Souhlasím že každý člověk se někam časem dopracuje. Nemyslím že by se zde měli vést dalekosáhlé debaty, to už je na každém a usnadňovat příliš cestu neprospívá.

Tak s tím není důvod nesouhlasit a počet životů, to bude opravdu co člověk, to názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 11:18 am 
Offline

Registrován: ned led 15, 2012 12:06 am
Příspěvky: 2
Výborně, jde nám to jak po másle, právě jsem uploadnul poslední verzi kde máte odpovědi na to, na co se ptáte. Ještě dodělám vývojové grafy a fotoline z toho hodně pochopíte.
dík
hezký den
p.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 2:09 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
PavelM píše:
Další pitomost – řekněte svým buňkám, že budou jíst pránu
Buňkám můžete říkat co chcete, těm je úplně jedno co říkáte \":)\"
Není nutně říkat jako říkat. Ten rozdíl jsem si uvědomil na Monfortově přednášce. Rozdíl mezi běžným intelektuálním něco říkáním a mluvením "buňkami uvnitř těla" (nebo jak bych to měl vyjádřit, zní to poněkud hloupě tajuplně, ale nic lepšího mě nenapadá). Tohle by mě nenapadlo (zkušenost), kdyby nebyl osobně Henri přítomný. Čili pravděpodobně bude mít nějaké šamanské schopnosti / schopnosti léčit lidi. Docela by mě v této souvislosti zajímalo, jak je to s tím vymazání paměti buněk, o kterém se zmínil.

PavelM píše:
Vidíte ty časy? Vidíte ta léta skutečné práce? Stále věříte, že Vás někdo v drahém kurzu v době jedno měsíce přivede k breathariánství?
"Jak já například bych k tomu přišel, abych za všechny tyto mimořádné zásluhy byl odměněn stejně" \":)\"
Ale nic naplat, přísnost muší bejt, o tom žádná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz