Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2018 8:38 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Kde na Slovensku (v Košiciach asi ťažko, že ? \":D\" ) sa dajú zisťovať hodnoty hormónov zo slín ?
Zaujímal by ma môj testosterón a progesterón. Mám knihu "Prírodná Hormonálna liečba", ktorá je vlastne celá o tom, aké biologické (alebo bio-identické...) hormóny si zohnať, keď má človek nedostatok "toho" a prebytok "toho"..... Uvádza sa tam, že určovanie hodnôt hormónov ZO SLÍN je oveľa presnejšie ako z krvi, lebo obsah hormónov v krvi nejak kolíše, či sa delí na "voľné a viazané", či ako to bolo, a v slinách je len jeden, URČUJÚCI druh každého konkrétneho hormónu...
Otázka znie...
Kde na Slovensku sa dajú zisťovať hodnoty hormónov zo slín, a koľko to stojí ?
Ako popravde, vôbec sa mi to doho nechce, sme tu ZA OPICAMI !!!!!!!!! .... Aj keď som dal vyhľadávať cez google napríklad bio-identický progesterón ktorý je možný kúpiť na území Slovenskej republiky, našlo "AŽ" JEDNU INTERNETOVÚ STRÁNKU....
Objednať bio-identický progesterón (masť) z iHerbu ? Ak áno, ktorý konkrétne ?

Ďakujem pekne za odpoveď/e.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2018 9:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Kde na Slovensku (v Košiciach asi ťažko, že ? \":D\" ) sa dajú zisťovať hodnoty hormónov zo slín ?
Zaujímal by ma môj testosterón a progesterón. Mám knihu "Prírodná Hormonálna liečba", ktorá je vlastne celá o tom, aké biologické (alebo bio-identické...) hormóny si zohnať, keď má človek nedostatok "toho" a prebytok "toho"..... Uvádza sa tam, že určovanie hodnôt hormónov ZO SLÍN je oveľa presnejšie ako z krvi, lebo obsah hormónov v krvi nejak kolíše, či sa delí na "voľné a viazané", či ako to bolo, a v slinách je len jeden, URČUJÚCI druh každého konkrétneho hormónu...
Otázka znie...
Kde na Slovensku sa dajú zisťovať hodnoty hormónov zo slín, a koľko to stojí ?
Ako popravde, vôbec sa mi to doho nechce, sme tu ZA OPICAMI !!!!!!!!! .... Aj keď som dal vyhľadávať cez google napríklad bio-identický progesterón ktorý je možný kúpiť na území Slovenskej republiky, našlo "AŽ" JEDNU INTERNETOVÚ STRÁNKU....
Objednať bio-identický progesterón (masť) z iHerbu ? Ak áno, ktorý konkrétne ?

Ďakujem pekne za odpoveď/e.

na progesteron z iherbu pozor neprosel mi celnim rizenim.. doporucuji tady:
https://www.onasnatural.uk/collections/all

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2018 9:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
...to aj v Anglicku to stoji tolke prachy (plus postovne)?? ... Tak...nic.... ..

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 7:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Kde na Slovensku (v Košiciach asi ťažko, že ? \":D\" ) sa dajú zisťovať hodnoty hormónov zo slín ?
Zaujímal by ma môj testosterón a progesterón. Mám knihu "Prírodná Hormonálna liečba", ktorá je vlastne celá o tom, aké biologické (alebo bio-identické...) hormóny si zohnať, keď má človek nedostatok "toho" a prebytok "toho"..... Uvádza sa tam, že určovanie hodnôt hormónov ZO SLÍN je oveľa presnejšie ako z krvi, lebo obsah hormónov v krvi nejak kolíše, či sa delí na "voľné a viazané", či ako to bolo, a v slinách je len jeden, URČUJÚCI druh každého konkrétneho hormónu...
Otázka znie...
Kde na Slovensku sa dajú zisťovať hodnoty hormónov zo slín, a koľko to stojí ?
Ako popravde, vôbec sa mi to doho nechce, sme tu ZA OPICAMI !!!!!!!!! .... Aj keď som dal vyhľadávať cez google napríklad bio-identický progesterón ktorý je možný kúpiť na území Slovenskej republiky, našlo "AŽ" JEDNU INTERNETOVÚ STRÁNKU....
Objednať bio-identický progesterón (masť) z iHerbu ? Ak áno, ktorý konkrétne ?

Ďakujem pekne za odpoveď/e.

Pochopitelně to neberte jako jednoznačnou odpověď já situaci u vás plně zmonitorovanou nemám a stále se to mění, ale pokud jde o kortizol neměl by být problém to tam dělají tuším dvě laborky ovšem s tím že dostanete pouze hodnoty a ostatní si musíte řešit sám a jiné hormony se tam zatím nedělají. Zde je to podobné akorát ten kortizol nabízí více pracovišť, ale ten zbytek nikdo kromě mě to je uvedeno na e-schopu. Pokud jde o progesteron je dosti obtížné ho předávkovat a nákup musí proběhnout v EU jinak vám to celnice patrně zabaví. Ideální je nakupovat v Polsku, nebo zde v ČR to někdo prodává v Jablonci http://www.relaxace.com/prirodni-proges ... a-slozeni/ a zrovna ten nejlepší co se dá koupit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 7:04 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Pán Jarda, ďakujem pekne za odpoveď.
Len nechápem, prečo koreň divokého Yamu nie je spomenutý v knihe "Prírodná hormonálna liečba"...
Bioidentický progesterón (ktorým sa označuje ten krém, na ktorý ste mi poslal odkaz) ... myslel som, podľa knihy, že bioidentický progesterón je buď "extrahovaný" z človeka (čo prakticky je asi veľmi ťažko), alebo je proste dokonale vyrobený ("vyklonovaný") v laboratóriu, "okopírovaný" z ľudského progesterónu...a nie, že bude vyrobený z koreňa rastliny...
Píšete, že spomínaný produkt je najkvalitnejší na našom ČESKOSLOVENSKOM trhu...
Moja otázka znie : Môže ho používať aj muž ? Totiž progesterón je síce viac zastúpený v ženskom tele, ale používa sa aj u mužov (lebo je zastúpený aj tam), ako prekurzor iných hormónov. Akurát pri tom bioidentickom progesteróne z tej stránky sa vôbec nespomína používanie u mužov.
Chcel by som totiž progesteron používať aj ja... Je to vraj najviac protidepresívny hormón, a myslím si, že ho mám NEDOSTATOK. Napríklad včera som mal veľmi silnú depresiu. Síce moje depresie majú REÁLNY podklad (to, že pripisujem nejakým nenaplneným veciam v mojom živote pravdepodobne ZBYTOČNE príliš vysokú dôležitosť...to je druhá vec...). Myslím, že mám aj ďalšie príznaky nedostatku progesterónu (vyčítané z knihy). Som nešťastný posledných možno 15 rokov..... určite to negatívne vplýva na moje hormóny (nemám však žiadne javy dominancie estrogénu)...
Myslím, že progesterón by mi mohol pomôcť, všetko iné čo viem ovplyvniť (a záleží to odo mňa) mám špičkové - stravu, detox, dýcham kvalitný vzduch, chodím na slnko (pracujem doma, mám čas ísť hocikedy vonku keď svieti slnko), športujem denne...

Ďakujem pekne za odpoveď.

EDIT : Ako dlho vlastne treba užívať progesterón ? Nestačí jedno balenie pre mňa ako muža ? ... Viem si predstaviť kúpiť si maximálne dve balenia pre seba (mamka by si kupovala viac, ona si to môže dovoliť, zarába viac \":D\" )... S tým, že chcem, aby za dve balenia to spravilo čo má, a potom aby som to už nemusel užívať...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 8:47 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
JednorazovyNICK píše:
Otázka znie...
Kde na Slovensku sa dajú zisťovať hodnoty hormónov zo slín, a koľko to stojí ?

Skúšal si Biomedox? Inzerujú test testosteronu zo slín za 39 eur. Neviem ale či je to ešte aktuálne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 9:19 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Tamariška píše:
Skúšal si Biomedox? Inzerujú test testosteronu zo slín za 39 eur. Neviem ale či je to ešte aktuálne.

Neskúšal som, ale popravde testosterón mi asi netreba riešiť... Jedna vec je, že zarastám na tvári riedko, a hruď by tiež mohla byť chlpatejšia než je (ale zas chlpy tam sú, aj na bruchu), no keď sa na seba pozerám (svalstvo), tak aj napriek tomu že vlastne 3 roky idem v priemere IF 22/2, a dávam 1-2x mesačne 46 hodinovú hladovku, tak tie svaly vyzerajú fakt dobre... Keby bol problém s testosterónom, nemal by som takú muskulatúru akú mám... úzky pás, široké ramená, široký chrbát, tuk minimálny, a rovnomerne po celom tele, nič navyše v oblasti stehien, brucha, zadku... to nie sú znaky problému s testosterónom.
Ja budem mať určite problém s progesterónom, a možno aj s DHEA. Takže test na testosterón mi vlastne netreba... Ale ďakujem pekne za "echo", Tamariška \":)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Pán Jarda, ďakujem pekne za odpoveď.
Len nechápem, prečo koreň divokého Yamu nie je spomenutý v knihe "Prírodná hormonálna liečba"...
Bioidentický progesterón (ktorým sa označuje ten krém, na ktorý ste mi poslal odkaz) ... myslel som, podľa knihy, že bioidentický progesterón je buď "extrahovaný" z človeka (čo prakticky je asi veľmi ťažko), alebo je proste dokonale vyrobený ("vyklonovaný") v laboratóriu, "okopírovaný" z ľudského progesterónu...a nie, že bude vyrobený z koreňa rastliny...
Píšete, že spomínaný produkt je najkvalitnejší na našom ČESKOSLOVENSKOM trhu...
Moja otázka znie : Môže ho používať aj muž ? Totiž progesterón je síce viac zastúpený v ženskom tele, ale používa sa aj u mužov (lebo je zastúpený aj tam), ako prekurzor iných hormónov. Akurát pri tom bioidentickom progesteróne z tej stránky sa vôbec nespomína používanie u mužov.
Chcel by som totiž progesteron používať aj ja... Je to vraj najviac protidepresívny hormón, a myslím si, že ho mám NEDOSTATOK. Napríklad včera som mal veľmi silnú depresiu. Síce moje depresie majú REÁLNY podklad (to, že pripisujem nejakým nenaplneným veciam v mojom živote pravdepodobne ZBYTOČNE príliš vysokú dôležitosť...to je druhá vec...). Myslím, že mám aj ďalšie príznaky nedostatku progesterónu (vyčítané z knihy). Som nešťastný posledných možno 15 rokov..... určite to negatívne vplýva na moje hormóny (nemám však žiadne javy dominancie estrogénu)...
Myslím, že progesterón by mi mohol pomôcť, všetko iné čo viem ovplyvniť (a záleží to odo mňa) mám špičkové - stravu, detox, dýcham kvalitný vzduch, chodím na slnko (pracujem doma, mám čas ísť hocikedy vonku keď svieti slnko), športujem denne...

Ďakujem pekne za odpoveď.

EDIT : Ako dlho vlastne treba užívať progesterón ? Nestačí jedno balenie pre mňa ako muža ? ... Viem si predstaviť kúpiť si maximálne dve balenia pre seba (mamka by si kupovala viac, ona si to môže dovoliť, zarába viac \":D\" )... S tým, že chcem, aby za dve balenia to spravilo čo má, a potom aby som to už nemusel užívať...

Nikdy jsem ani nezaznamenal že by se to vyrábělo jinak, protože je obecně známo že ty chemické výplody moderní farmacie dělají hodně vedlejších komplikací. Progesteron není ženský hormon, jde o pohlavně neutrální hormon a klidně ho tedy můžete užívat. Běžně se bere 3 měsíce a pak se dělá kontrolní vyšetření. Pokud je hladina dobrá další 3 měsíce se vynechá a pokud znovu neklesne není potřeba jej dále dodávat. Někdo to netestuje a bere ho pouze občas a vlastně stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 9:53 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Nikdy jsem ani nezaznamenal že by se to vyrábělo jinak, protože je obecně známo že ty chemické výplody moderní farmacie dělají hodně vedlejších komplikací. Progesteron není ženský hormon, jde o pohlavně neutrální hormon a klidně ho tedy můžete užívat. Běžně se bere 3 měsíce a pak se dělá kontrolní vyšetření. Pokud je hladina dobrá další 3 měsíce se vynechá a pokud znovu neklesne není potřeba jej dále dodávat. Někdo to netestuje a bere ho pouze občas a vlastně stále.

Ja som len nejak nepochopil "matematiku" toho, kto písal o užívaní konkrétneho progesterónu.
Citácia č.1 : "Obsah: 85 gramů, při obvyklém užívání na 3 měsíce."

Citácia č.2 : "Jedna dávka je přibližně 1 gram krému....Užívá se dlouhodobě, zpočátku 2x denně, vždy jeden stisk dávkovací pumpičky."

Zpočátku 2x denne.......... to znamená prvých 10 dní ? ... Prvých 20 dní ? ... Lebo potom sú z troch mesiacov mesiace dva... \":D\"
Už som na 100% rozhodnutý objednať ho spolu s mamkou (čiže 2x krém, z toho 1x pre mňa, keď pocítim účinky, objednám potom ešte jeden).

Ako fajn, že Vás tu máme, pán Jarda \":)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2018 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ja som len nejak nepochopil "matematiku" toho, kto písal o užívaní konkrétneho progesterónu.
Citácia č.1 : "Obsah: 85 gramů, při obvyklém užívání na 3 měsíce."

Citácia č.2 : "Jedna dávka je přibližně 1 gram krému....Užívá se dlouhodobě, zpočátku 2x denně, vždy jeden stisk dávkovací pumpičky."

Zpočátku 2x denne.......... to znamená prvých 10 dní ? ... Prvých 20 dní ? ... Lebo potom sú z troch mesiacov mesiace dva... \":D\"
Už som na 100% rozhodnutý objednať ho spolu s mamkou (čiže 2x krém, z toho 1x pre mňa, keď pocítim účinky, objednám potom ešte jeden).

Ako fajn, že Vás tu máme, pán Jarda \":)\"

Matematiku producenta, nebo dodavatele vám asi nevysvětlím a pokud jde o to užívání z dlouhodobého pohledu pro muže stačí 3 mg denně a jedno pumpnutí toho krému má tuším 15 mg. Pak prostě buď budete dávat pouze trochu, nebo celé pumpnutí občas jak jsem vám již psal. Obecně se zpočátku bere více aby se srovnal deficit a pak již pouze udržovací dávka a na době moc nezáleží spíše na dávce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2018 9:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Jarda píše:
Matematiku producenta, nebo dodavatele vám asi nevysvětlím a pokud jde o to užívání z dlouhodobého pohledu pro muže stačí 3 mg denně a jedno pumpnutí toho krému má tuším 15 mg. Pak prostě buď budete dávat pouze trochu, nebo celé pumpnutí občas jak jsem vám již psal. Obecně se zpočátku bere více aby se srovnal deficit a pak již pouze udržovací dávka a na době moc nezáleží spíše na dávce.

hmmm.. stejne mne vychazi tohle https://www.onasnatural.uk/products/4-o ... 1208126785
podstatne levneji v prepoctu na ucinou latku, naberu si kolik chci a mazu... slozeni chapu ze je take naprosto v poradku. proc se vam ta pumpicka libi vic?

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2018 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ash píše:
hmmm.. stejne mne vychazi tohle https://www.onasnatural.uk/products/4-o ... 1208126785
podstatne levneji v prepoctu na ucinou latku, naberu si kolik chci a mazu... slozeni chapu ze je take naprosto v poradku. proc se vam ta pumpicka libi vic?

Tak o ceně netřeba hovořit, tam je to evidentně jasné plus, ovšem další faktory již tak jasné nejsou. Ten v té pumpičce jsem nevybral z důvodu nějakého komfortu toho dávkovače, ale z důvodu původní receptury která striktně dodržuje podmínky Dr. Johna Lee, snadné dostupnosti v ČR a také z praktického důvodu že se prakticky okamžitě vpíjí do pokožky, což se o jiných krémech ani zdaleka tvrdit nedá. Já bytostně nesnáším jakékoliv masné povlaky na pokožce, což nemusí být stejně vnímáno každým, ale když si představím že se tím namažu a než se obléknu tak trvá půl hodiny, nebo i déle než se krém vstřebá to by mě trefil šlak. Jinak není jasné o jaký vitamín E se tam jedná a kolik sojových přísad si z krému tělo vezme, ale zase tolik to není třeba hrotit, jde o malé dávky těchto složek tedy zrovna pro mě by bylo podstatné to rychlé vpíjení krému do pokožky a to bez vyzkoušení nedovedu posoudit. Pokud ho máte vyzkoušený napište jak vidíte to vpíjení to by mě docela zajímalo, vyzkoušel jsem více variant a vše bylo horší než ten co doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2018 12:37 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
to Jarda : jedno "pumpnutie" toho Vami odporucaneho kremu ma 20mg bioidentickeho pogesteronu. Takze super, krem mi vydrzi aj 4 mesiace, a to nim ani nemusim setrit... Super.... !
Dakujem pekne za to, ze ste mi ozrejmil davkovanie pre muzov, pan Jarda.

Mimochodom, uz tri dni uzivam tinkturu z kotvicniku, nakvapkami si davku do malickej odmerky, vylejem p9d jazyk, jazykom vylizem odmerku, a v ustach mam 10 minut, potom zhltnem. Otazka znie : Bude sa "bit" progesteron s kotvicnikom? ALEBO - odporucate mi pouzivat progesteron samostatny, aby som mal.iatotu, ze zmena/zmeny ktora/ktore nastane/nastanu mozem pripisat progesteronu? Objednal som ho prave teraz (progesteron), dojde mozno do konca buduceho tyzdna ? Zacatim uzivania progesteronu mozem vysadit tinkturu kotvicniku... Myslim, ze by to bol takto dobry napad...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2018 2:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
to Jarda : jedno "pumpnutie" toho Vami odporucaneho kremu ma 20mg bioidentickeho pogesteronu. Takze super, krem mi vydrzi aj 4 mesiace, a to nim ani nemusim setrit... Super.... !
Dakujem pekne za to, ze ste mi ozrejmil davkovanie pre muzov, pan Jarda.

Mimochodom, uz tri dni uzivam tinkturu z kotvicniku, nakvapkami si davku do malickej odmerky, vylejem p9d jazyk, jazykom vylizem odmerku, a v ustach mam 10 minut, potom zhltnem. Otazka znie : Bude sa "bit" progesteron s kotvicnikom? ALEBO - odporucate mi pouzivat progesteron samostatny, aby som mal.iatotu, ze zmena/zmeny ktora/ktore nastane/nastanu mozem pripisat progesteronu? Objednal som ho prave teraz (progesteron), dojde mozno do konca buduceho tyzdna ? Zacatim uzivania progesteronu mozem vysadit tinkturu kotvicniku... Myslim, ze by to bol takto dobry napad...

Podle mě to klidně můžete vysadit, nebo nechat a patrně nebude zásadní rozdíl, kotvičník je rovnač hormonů, ale sám o sobě žádné nedodává. V té knížce na straně 25 máte graf jak to funguje, tak se podívejte. Pochopitelně jistotu že maká ten krém na vás získáte pouze po vysazení toho kovičníku, ale ten krém maká určitě to je vyzkoušeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodnoty HORMÓNOV zo SLÍN
PříspěvekNapsal: sob čer 30, 2018 8:01 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Mam este jednu otazku, a budem mat uplne jasno...
Pan Jarda....ak jedna davka kremu obsahuje 20mg progesteronu, bude mi stacit napriklad prvych 10 dni davat jednu davku kazdy druhy den, a po desiatich dnoch kazdy treti den az do spotrebovania bioidentickeho progesteronoveho kremu?
Viem ze z dlhodobeho hladiska pre muza stacia 3g denne... Ale 4 mesiace (resp. spotreba jedneho kremu) nie su dlhodobe hladisko, a chcem mat istotu, ze progesteronom kvalitne zasobim svoje telo...
Dakujem za odpoved \":-)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz