Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 12:02 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
bludicka píše:
V čase, keď sa tento výskum robil, nebola ešte identifikovaná aminokyselina taurín a zistilo sa, že táto je kľúčová na to, aby mačky správne metabolizovali proteíny, ale táto sa ničí práve varom. Aby mačky prežili na varenom mäse, musí sa im umelo dodávať aminokyselina taurín.

Myslím, že keď si vitariáni môžu dodáva do tela D3-ku, B12-tku, A, E vitamín, MSM (síra) a podobne, tak ja si možno vďaka informáciám od Teba, kúpim tabletkový Taurín....
Inak, neviem ako sa správajú aminokyseliny čo sa týka vyluhovania do vody... Možno niektoré ostávajú v tkanive, iné sa možno vyluhujú pri varení...NEVIEM, preto by ma zaujímalo, či to mäso bolo varené vo vode (predpokladám na 99% že áno), a hlavne, v akom množstve vody... Keď bolo dusené a najprv osmahnuté na masti napríklad, tak si uchovalo šťavnatosť, a menšie množstvo vody počas dusenia by nemuselo odobrať taurín do seba, AK sa taurín dá vyluhovať. Neviem, nechcme špekulovať, spomínam túto možnos len preto, lebo ako vieme, už veľa výskumov dokázalo všeličo, ale zistilo sa, že to boli omyli, a to často na základe nejakého detailu, ktorý vie obrátiť veci o 180 stupňov. ako vravím, NEVIEM.

Niečo o tauríne : Taurín alebo taurin je aminokyselina obsahujúca síru, známa pod chemickým názvom beta-aminoetansulfónová kyselina. Taurín vzniká v tele z aminokyseliny metionínu a cystenínu a nachádza sa vo väčšine buniek, a v svalovine. Taurín sa používa ako antioxidant, znižujúci vylučovanie chlornanov imunitnými bunkami. Taurín tiež pomáha pri osmoregulácii (udržovanie rovnovážnej koncentrácie iónov) vo vnútri bunky.
Taurín je obsiahnutý v rôznych potravinách, ako napr. v mäkkýšoch, rybách, hydine a je pridávaný do väčšiny detských výživ. Jednou z jeho funkcií je termoregulačná. Taurín pomáha regulovať teplotu tela takže sa telo neprehrieva ani nepodchladzuje.

Ale zas na druhej strane : Taurín je podmienečne esenciálna aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele.

Nachádza sa taurín aj v mačacom tele vo forme podmienečnej esenciálnej aminokyseliny ? Ak nie, tak už vieme, kde môže byť pes (alebo mačka) zakopaný....

Mačka je zvláštny tvor sám o sebe - osobnosť mačky je jedinečná, akoby to bolo zviera z inej planéty.... Mačka má rada elektromagenitcký smog (človek rozhodne nie), ľavotočivá voda (ktorá človeku tak prispieva) jej ŠKODÍ...
Radšej by som uvítal výskum na psoch...

Bludička ďalej píše toto : "tepelne upravené mäso vytvára toxíny tzv. heterocyklické amíny, ktoré sú jednoznačne karcinogénne" .... Pozastavím sa pri tom.... Chýba tu dôležitá informácia.... A to, o aké tepelné upravovanie ide.... Či ide o opekanie na ohni s tým, že padajúci tuk do pahreby sa znova zachytáva vo forme výparov v mäse už ako karcinogénny (údajne), alebo či ide o vysmážanie na rastlinnom oleji (rôzne druhy), alebo na masti, alebo na Ghí.... alebo či ide o varenie vo vode (100 stupňov celzia sa neprekročí, ak, tak na v tlakovom hrcni o pár stupňov).... Keď sa jedná o výskum ktorý mal hanobiť mäso ako také, čiže pochádzajúci "z dieľne" tých, ktorí hanobia jedenie mäsa, tak by som sa nedivil, keby paušalizovali negatívne účinky opekania mäsa na VŚETKY DRUHY tepelnej úpravy mäsa, pričom problém by mohol vytvárať napríklad jeden druh (opekanie), druhý by tvoril problém o polovicu menší (vysmážanie), ak vôbec... A tretí by bol neškodný (varenie vo vode)... Neviem, aj to je možné. Ja len chcem byť objektívny.... Nechcem "emocionálne" ani "mechanicky" ničomu veriť, som otvorený rôznym možnostiam. A viem, že vegánstvo a podobné stravovacie systémy tohto druhu založené na "morálke" sa často spráávajú ako náboženstvo, a to už nemusí byť o realite, ale o viere a presvedčeniach podmienených TÝM, že PODĽA NIEKOHO BOH NECHCE, ABY SME JEDLI ZVIERATÁ, tak tomu treba prispôsobiť teórie, a možno aj výskumy, lebo ako vieme, vo veľa náboženstvách"BOH" prináša obete na ľudských životoch, a aj milióny obetí... Tak čo je potom sfalšovaný výzkum ? To je len slabý odvar...Nepíšem ale, ŽE TO TAK MUSÍ BYŤ.... Píšem len svoj názor....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 8:12 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Pottengrova štúdia sa určite nedá na 100% uplatniť na ľudí, ale veď človek ani nie je mäsožravec, pre človeka je taurín za istých podmienok esenciálna aminokyselina:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12514918

Niečo o heterocyklických amínoch, je tam všetko o teplotách a spôsobe príprave mäsa:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 4-0048.pdf
http://ntp.niehs.nih.gov/ntp/roc/twelft ... amines.pdf
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15072585
http://www.cancer.gov/cancertopics/fact ... oked-meats

Na internete je toho kopec a rozhodne nie len z "vegánskeho tábora". Aj u vareného mäsa sa tieto chemikálie vytvárajú, ale vo významnejšom množstve, až keď je varené dlhšie, najviac ich obsahujú rôzne bujóny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 10:53 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
bludicka píše:
Pottengrova štúdia sa určite nedá na 100% uplatniť na ľudí, ale veď človek ani nie je mäsožravec....

Človek bude skôr mäsožravec, resp. konzument živočíšnych potravín, ako plodožravec... ... A keď sa nám na tom niečo nepáči, tak ešte môžeme zobrať do tábora "makrobiotikov", a tí nám budú tvrdi, že človek je obilninožravec...
To, že človek je plodožravec, to je len VIERA, pretože opice sú plodožravce..... To je vlastne ten "DôVOD", prečo si to myslia vitariáni o človeku.
Dobre, človek teda bude všežravec... Ale pomenovanie "všežravec" v sebe skrýva množstvo kombinácií a hlavne množstvo POMEROV.... A ja za seba poviem, že prevládať by mali živočíšne produkty nad rastlinnými, a nie naopak.
Fakt neviem, koho môže SKUTOČNE A ÚPRIMNE uspokojovať konzumovať ovocie, zeleninu a orechy, šaláty a šťavy z nich... Ja to konzmujem, ale iba ak dodatok k živočíšnych potravinám. Nízko koncentrované (živinami) potraviny, ako sú ovocie a zelenina, nemôžu uspokojovať ľudské telo ako primárny zdroj potravy..... Ale človek si vie "naklamať" sám sebe, že ho to uspokojuje, lebo vždy keď na neho príde pocit NEUSPOKOJENIA z tej ovocno-zeleninovej stravy, tak si proste povie, že ALE JA TOMU VERÍM, ŽE TOTO JE NAŠA PRIRODZENÁ STRAVA, TAK PROSTE SI NA TO ZVYKNEM, ZVÍŤAZÍM "NAD SEBOU"....
Či si myslíte, že človek je BANÁNOŽRAVEC ???? Lebo banány sú najviac konzumované ovocie vitariánov..... Človek a banány.... ??? ... Dobre, ak dva denne, o.k.... spolu so živočíšnymi potravinami.... Ale 10 ??? ...
Ako vravím, jablko je FAJN, červená repa je FAJN..... Ale ako DOPLNOK.... ...
Stačí mi pozrieť sa na telá vitariánov, a vidím len štíhlosť, s fakt malým objemom svalov....
Je tu ale aj druhá skupina vitariánov, a tí sú obalení aj trochou tuku.... Ale samozrejme, s tak isto malým objemom svaloviny...
Po okúsení "paleo diéty" (ak sa to tak dá nazvať), by som PLAKAL OD RÁNA DO VEČERA, keby som mal prejsť na vitariánstvo, alebo vegánstvo...... Moje telo POCHOPILO, ako mu prospievajú kvalitné živočíšne potraviny... Mám super postavu na to, že cvičím 3 krát týždenne, a na to, že mám 190cm.... Vďaka bielkovinám a tukom.... Na ovocí, zelenine a orechoch by som NIKDY NIČ TAKÉ NEVYBUDOVAL.... Tak tu prosím nemiešajme nejakú "VIERU" v to, že živočíšne potraviny (varené) sú pre človeka ŠKODLIVÉ.... Moje štíhle, ale svalnaté telo, bez vyrážky, s príjemným pachom, hovorí za všetko....
Mimochodom, jeden psychoterapeut ruského pôvodu pôsobiaci na Slovensku konzumuje ako hlavnú zložku potravy ovocie a zeleninu... Má 52 rokov, ale na menej ROZHODNE nevyzerá.... Skôr by som mu tipol viac. A áno, telo má v dobrej kondícii, lebo športuje... Ale no a ??? Sú kulturisti 50-tnici, ktoríí vyzerajú v tvári mladšie ako on, a to berú aj určité množstvo steroidov, a konzumujú nadbytok bielkovín... Proste ma jeho strava NEPRESVEDČILA....
Vzdávam HOLD živočíchom a potravinám z nich.... Mňam, aké fajné a aké výživné.... a ako pekne z toho rastú svaly...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 11:09 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Tu je kulturista, ktorý v podstate celý život berie steroidy (v určitom množstve a v určitých cykloch... čo samozrejme neuznávam), konzumuje kvalitné MäSO, VAJÍČKA, a iné potraviny, no najviac práve tie živočíšneho pôvodu.
Tu je jeho fotka z roku 2010.
Tipnite si, koľko má na nej rokov.


Přílohy:
Kulturista.jpg
Kulturista.jpg [ 76.25 KiB | Zobrazeno 12838 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 11:17 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
bludicka píše:
Aj u vareného mäsa sa tieto chemikálie vytvárajú, ale vo významnejšom množstve, až keď je varené dlhšie, najviac ich obsahujú rôzne bujóny.

Bujóny ? ... Bujón je chemická sr*čka..... Často krát som videl spomínané slovo "bujón" v článkoch či knihách... Ale aký bujón sa vlastne má na mysli ?... Vývar je VÝVAR... A bujón je SR*ČKA..... Napríklad taký hovädzí bujón obsahuje 0,1% sušeného hovädzieho mäsa, a zbytok sú glutamany, soľ, škroby, atď.... Bujón je asi to NAJHORŠIE, čo si do jedla môžeme pridávať...
Mimochodom, aj každé ovocie a zelenina, obilniny, strukoviny a orechy obsahujú ANTINUTRIENTY (mäso ich neobsahuje).... Antinutrienty sa dajú z väčšinovej časti "odbúrať" pri namáčaní a kvasení obilnín, strukovín a orechov... Ale ako ich chcú vitariáni odbúra z ovocia a zeleniny ? ..... Samozrejme, v ovocí a zelenine ich je zo spomínaných rastlinných potravín najmenej.... Ale na druhej strane sú aj najmenej výživné Z HĽADISKA MAKRONUTRIENTOV (absencia bielkovín a tukov) + majú málo vitamínov a minerálov.... Keby nemali, tak by Jarda nedoporučoval doplnky stravy na báze vitamínov a minerálov, a v takom hojnom množstve.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 11:51 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
NOWOCAYN_2 píše:
Tu je kulturista, ktorý v podstate celý život berie steroidy (v určitom množstve a v určitých cykloch... čo samozrejme neuznávam), konzumuje kvalitné MäSO, VAJÍČKA, a iné potraviny, no najviac práve tie živočíšneho pôvodu.
Tu je jeho fotka z roku 2010.
Tipnite si, koľko má na nej rokov.

Typuju 55 let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 11:58 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ates píše:
Typuju 55 let.

Fakt ? \":D\" \":D\" \":D\" ... je tragické, ako mu radšej pridáš ako uberieš len preto, aby si náhodou nepripustil, že na svoj vek vyzerá perfektne, aj keď je kopu živočíšnych potravín, a užíva steroidy... .. Ukáž mi 55 ročných na ulici, vyzerajú staršie ako on aspoň o 10 rokov..... Preto ma tvoj názor na túto tému nezaujíma, lebo je zaujatý, a je to očividné. Ahoj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 8:20 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Proboha vyhoďte toho blba oknem. Co má ten borec z obrázku společného s paleo dietou? Vypadá mladě, protože jí vařené maso? Kdyby jedl syrové, vypadal by starší?
Co jsou to za argumenty???

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 1:18 pm 
Offline

Registrován: pon úno 01, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 5
NOWOCAYN_2 píše:
Inak, dúfam, že tu niekoho nenapadne napísať o tom šušľavom čechovi, ktorý v nejakom vitariánskom videu spomínal, ako jeho pes prestal smrdieť, keď mu začal dávať surové mäso...... Je to zavádzajúce až to bolí... A čo mu dával jesť predtým ? Zbytky po varenej strave - keď ešte sám nebol vitariánom (zemiaky s cestovinami, knedlík s mäsom) ? Alebo nebodaj granule zložené z 90% obilnín a zvyšku mäsa ??? ... Viete, to máte tak.... keď niekto chce niečo zhanobiť, a niečo postaviť na "výslnie", tak často do toho zapáája neseriózne praktiky.... Hlavne také, kde nepovie VEĽMI DôLEŽITÉ DETAILY.... a to napríklad taký "DETAIL", ČÍNSKA STUDIE, ktorá hovorí o tom, ako je živočíšna bielkovina rakovinotvorná..... Testované to bolo na myšiach...Nič sa už ale nehovorí o tom, že myši dostávali bielkovinu KAZEÍN z kravského mlieka (čiže ten najhorší druh najhoršej biekoviny živočíšneho pôvodu)... A možno taký istý "detail" zabudol povedať ten pán na videjku, ktorý zabudol spomenúť že pred surovou mäsovou stravou pes dostával granule, alebo zbytky po bežných jedlách z bežnej českej kuchyne.... \":wink:\"

tady ten šušlavý čech \":-)\"
o mých psech podrobně zde : http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2177

tedy :
na syrovém jsem byl již v době zakoupení psů, oni Bella - stáří 3 měsíce, Adélka - 6 měsíců, co jedli do té doby netuším (útulek + nalezenec na ulici), u mně ihned na syrovém, po pár dnech detoxikace - mírného výtoku z očí a jednoho či dvou průjmů už bez problémů...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Standa Kunc píše:
tady ten šušlavý čech \":-)\"
o mých psech podrobně zde : http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2177

tedy :
na syrovém jsem byl již v době zakoupení psů, oni Bella - stáří 3 měsíce, Adélka - 6 měsíců, co jedli do té doby netuším (útulek + nalezenec na ulici), u mně ihned na syrovém, po pár dnech detoxikace - mírného výtoku z očí a jednoho či dvou průjmů už bez problémů...

Nehádam sa. Hlavne, že to bolo mäso. A keby bolo varené (ale šťava z jedla nevyliata, ale zúžitkovaná psami
), myslím, že by nastalo to isté - detoxikácia. Lebo enzými sú v podstate nato, aby sa surové vedelo stráviť. Varené je ľahšie stráviteľné, enzými priamo z jedla nie sú potrebné. To je môj názor (a nie len môj), a má rovnaké miesto, ako váš názor.
Dôležité je, že ich kŕmiš mäsom. Nech sa im darí...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 6:12 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
NOWOCAYN_2 píše:
Nehádam sa. Hlavne, že to bolo mäso. A keby bolo varené (ale šťava z jedla nevyliata, ale zúžitkovaná psami
), myslím, že by nastalo to isté - detoxikácia. Lebo enzými sú v podstate nato, aby sa surové vedelo stráviť. Varené je ľahšie stráviteľné, enzými priamo z jedla nie sú potrebné. To je môj názor (a nie len môj), a má rovnaké miesto, ako váš názor.
Dôležité je, že ich kŕmiš mäsom. Nech sa im darí...

viš co by mě u Tebe zajímalo jak dlouho jsi byl vitarian ?jak dlouho jsi byl vegan?jak dlouho jsi dělal kulturistiku ?jak dlouho jsi jedl paleo stravu ?jak dlouho si zkoušel stravováni dle ajurvedy?
jak dlouho jsi posiloval a jedl vitariansky,vegansky,vegetariansky a všežravě?kde máš své foto?

četl jsi činskou studii ?nešlo tam jen o testovaní na myších ,ale o vyskyt rakoviny v určitých lokacích tam kde se konzumovalo několikanásobné množství masa.

btw.pes by samozřejmě maso jist měl ,ale kvalitní
co třeba vegetarian Calling od roku 1977
http://www.kulturistika.com/andreas-cah ... ympia-2012


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
píše se to Cahling, na té fotce to není tak moc vidět, ale má ochrnutou půlku tváře po mrtvici nebo něčem podobném
ale ani to o ničem nevypovídá, oba dva to do sebe ládujou a jeden to snáší dobře a druhej ne, nemá to nic společnýho
s tím co kdo žral...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 9:47 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
HARMON3K píše:

viš co by mě u Tebe zajímalo jak dlouho jsi byl vitarian ?jak dlouho jsi byl vegan?jak dlouho jsi dělal kulturistiku ?jak dlouho jsi jedl paleo stravu ?jak dlouho si zkoušel stravováni dle ajurvedy?
jak dlouho jsi posiloval a jedl vitariansky,vegansky,vegetariansky a všežravě?kde máš své foto?

četl jsi činskou studii ?nešlo tam jen o testovaní na myších ,ale o vyskyt rakoviny v určitých lokacích tam kde se konzumovalo několikanásobné množství masa.

btw.pes by samozřejmě maso jist měl ,ale kvalitní
co třeba vegetarian Calling od roku 1977
http://www.kulturistika.com/andreas-cah ... ympia-2012

Vitarián som bol dva týždne... Môj orgnaizmus mi hneď povedal, že tadiaľ cesta nevedie... Za tie dva týždne (začal som niekedy v júny, asi v júny 2010) sa mi zmenil výraz v tvári na výraz vystrašenej mulice... Pohľad, akoby som to nebol ja. Keď som sa pozeral do svojich očí v zrkadle, nepáčili sa mi... začali ma chytať na tej strave depky. Díky, nikdy viac (čakám aký truľo napíše, že to bola "detoxikačná reakcia"... \":D\" \":D\" \":D\" )

Vegán som bol dva roky. Nikdy viac. Moja kvalita vlasov, kože a celkových telesných pocitov sa nedá porovnať s terajškom a vtedajškom, hoci dopomohli aj detoxikácie, nebudeme si klamať... Ale tie skôr čistia, živny rozhodne nedodávajú...

Na paleo strave som od februára 2011...do teraz.... \":-)\" Nemôžem si to vynachváliť... Som pokojnejší, akoby rozumnejší (ale to nemusím pripisovať strave, to skôr dozrievaniu...),...je mi oveľa lepšie \":)\"
Ajurvédu som neskúšal... vôbec necítim tú potrebu, nie je tam nič, čo by ma zaujalo... Je to o sacharidoch, díky, neprosím...

Posilňujem 5 rokov. Nemôžem byť žiadna "godzilla", keďže sú tu tieto faktory : som niekde medzi ektomorfom a mezomorfom (asi "presne" v strede), meriam 190cm, jem 3 jedlá denne, zo supelemtov užívam len proteín, a to len 3 krát týždenne 1 dávka).
Od augusta 2007 do februára 2011 som posilňoval ako všežravec (jednu dobu) a vegán (dajme tomu posledné dva roky do februára 2011) dva týždne na vitariánskej strave nepočítam.... Hneď som na nej schudol.... A keď niekto bude tvrdiť,že to bola voda, budem sa smiať.... Na 190cm vážim 82kg, a na to že mám 82kg pri takej výške, mám nadpriemerne svalnatú postavu na tie parametre. Dám tu foto (zajtra, alebo v piatok), a budem držať papierik s nápisom NOWOCAYN_2, aby nikto nepochyboval, či som tam ja, alebo nie (foto tváre nečakajte, načo...).

Nečítal som čínsku štúdiu (pokiaľ viem, nie je ani v slovenčine, ani v češtine...ale čítal som na ňu kritiku, už neviem kde...). Aj keby tá kritika bola vymyslená, mňa to nezaujíma... Na svete je toľko faloše (a hlavne v náboženstve, kde by som vegánstvo do určitej miery aj mohol priradiť), že si vie hocikto "otočiť na svoju stranu" čo len chce... Preto to neriešim.....

Čo sa týka kulturistu menom Andreas Cahling, má ochrnutú polku tváre (mŕtvica ? Možno.... a prečo ? Možno preto, že bol vegeterián... MOŽNO).... inak, ak si myslíš, že jeho telo je "prírodné", zabudni.... "zobe bobule".... Samozrejme, nie v nejakom extra množstve, ale zobe.... Tým výrazom myslím to, že berie steroidy.... No vidíš, aspoň si sa niečo dozvedel, a to napríklad to, že keď je niekto vegetarián, tak to ešte neznamená, že do seba nevopchá steroidy...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 6:28 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
jojo, zopakuj to po mně \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 8:01 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Citace:
I read on the internet that I had a stroke in the past. This is false. I never had a stroke.

I did have a very unusual tumor removed from a facial nerve about 10 years ago. It grew real close to my brain so I opted for surgical removal. This is one reason why my face looks as it does today. I have never suffered physically before or after the surgery.

For many years I was misdiagnosed as having a facial paralysis (Bell's Palsy).

Very grateful and happy just to be alive and feeling great. Facing my face does not face me!

—Andreas Cahling

tak je to trošku jinak, každopádně platí co jsem říkal, fotka jedince není žádný důkaz...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz