Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 3:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 8:12 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Lituji, že jsem tento topic, ve kterém vychvaluju do nebes Kwasnievského dietu nenazval Paleo dieta. Ve skutečnosti jsem chtěl psát o ní.
Teda kromě toho, že jsem detailně popsal všechny poměry živin, které doporučuje Kwasnievský. Kwasnievského žena vypadá neuvěřitelně
mladě, ale dělá chybu, že drží Kwasnievského dietu. Cholesterol mám nejlepší v životě, ale trochu zvýšený a nikdo vlastně doopravdy neví,
jaký má cholesterol být. Líbí se mi mladé holky nejradši mám ty kolem padesátky.
Možná by se to dalo vydat knižně \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
fero78 píše:
Jardo mohol by si mi povedať svoj názor na takéto stravovanie?

Maso hovadzie,hydinové,ryby...jest čo možno najlibovejšie s šetrnou upravou čo najmenej toxinov-teda najčastejšie varené,minimálizovat smažené.Ako prílohy zelenina v dostatočnom množstve.Tuk olivový,na smaženie jedine kokosový,živočíšny menej.Veľmi málo konzumovat udeniny..takmer vôbec.
ďalej orechy,vlákninu psylium,alebo ovesne otruby max 2030g denne..Ovocie tiež menej.Cukor žiadny ani med.Mliečne výrobky minimále,okrem klasického masla.

A samozrejme dodržiať low carb,ale nad hranicou ketozy teda okolo 100g denne a pridávat a uberať sacharidy podľa zatazenia.
Občas pôst.Takže ku ketoze by sem tam dochádzalo.Niekedy silnejšia,niekedy slabšia,vacsinou vobec.

A ako tuky pridávat kokosový,olivový,rybí...Proste človek buchne do seba polievkovu lyžicu kvalitného oleja.Tým by sa dodržiaval pomer ..ako odporucal kwasniewsky.

Môžeš mi napísať svoj názor ako by si Ty kwasniewskeho alebo paleo aplikoval v praxi tak aby to sedelo s tvojim znalostami a minimalizovalo by to podľa teba také problémy ako je rakovina žaludka ,ktora sa konzumentom OD proste stáva a hoci su v sile umerajú na takéto problémy?

Já maso obecně moc nemusím a hovězí už vůbec ne, doporučené druhy jsem zde již mnohokrát zmínil, stačí číst. Pokud vám vychází poměry bílkovin, tuků a sacharidů a udržíte z toho správné pH, není problém, čili nic složitého, udělejte si to maximálně jednoduché. Obě diety mohou teoreticky fungovat, ale osobně jdu na to jinak, čili pokud mohu doporučit, nedržet se konkrétních diet, ale držet se zdravého rozumu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 10:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Ty sa veľmi nešker, Xeelee \":wink:\" ... Ak budeš mať husté vlasy ako ja a tak dobrý zrak ako ja, a také svaly ako ja, potom môžeš skúšať "nahlodávať" moje ego.

Odpovím jednoduše a snad i srozumitelně, můžete mít v super stavu co chcete a pokud vás klepne pepka, tak vám to bude houby platné. To je zrovna ten moment, kdy je naše blbost trestána , ale většinou rychlou smrtí a jde o definitivní ukončení. Třeba rak i když zdánlivě vypadá hrozivě, je lepší, protože tam máte dost času opravit co jste podělal a to v tomto případě bohužel neplatí a rozhodně bych na vašem místě nedráždil dál hada bosou nohou.
Abych si vyzkoušel co lidem vůbec doporučuji, držím již déle než půl roku vysokotučnou bezsacharidovou dietu s příjmem tuku až 250 g denně, ale patrně na to jdu mnohem lépe, než vy. Nechal jsem si začátkem tohoto týdne udělat stejné testy, ovšem patrně vás zaujmou o dost jiné výsledné hodnoty.

S-Cholesterol : 4,38 (norma 3,40 - 5,60)
S-LDL-cholesterol : 2,28 (norma 1,80 - 4,10)
S-HDL-cholesterol : 2,09 (norma 1,00 -2,10)
S-Triglyceridy : 0,35 (norma 0,68-1,70)

Myslím, že to celkem slušně vypovídá o tom, že i dlouhodobé aplikované vysokotučné bezsacharidové diety nepředstavují žádný větší problém, problém je pojetí té diety a vždy bude záležet na tom, kdo a jak ji vlastně dělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 10:26 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
Odpovím jednoduše a snad i srozumitelně, můžete mít v super stavu co chcete a pokud vás klepne pepka, tak vám to bude houby platné. To je zrovna ten moment, kdy je naše blbost trestána , ale většinou rychlou smrtí a jde o definitivní ukončení. Třeba rak i když zdánlivě vypadá hrozivě, je lepší, protože tam máte dost času opravit co jste podělal a to v tomto případě bohužel neplatí a rozhodně bych na vašem místě nedráždil dál hada bosou nohou.
Abych si vyzkoušel co lidem vůbec doporučuji, držím již déle než půl roku vysokotučnou bezsacharidovou dietu s příjmem tuku až 250 g denně, ale patrně na to jdu mnohem lépe, než vy. Nechal jsem si začátkem tohoto týdne udělat stejné testy, ovšem patrně vás zaujmou o dost jiné výsledné hodnoty.

S-Cholesterol : 4,38 (norma 3,40 - 5,60)
S-LDL-cholesterol : 2,28 (norma 1,80 - 4,10)
S-HDL-cholesterol : 2,09 (norma 1,00 -2,10)
S-Triglyceridy : 0,35 (norma 0,68-1,70)

Myslím, že to celkem slušně vypovídá o tom, že i dlouhodobé aplikované vysokotučné bezsacharidové diety nepředstavují žádný větší problém, problém je pojetí té diety a vždy bude záležet na tom, kdo a jak ji vlastně dělá.

Mozna by bylo jeste dobre ze strany NOWOCAYNA znat, jak je na tom s krevnim tlakem a srdecnim tepem. To take dost vypovida o tom, jak si stoji s tim infartem nebo mozkovou mrtvici.
O PH se take zatim nezminil.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 5:26 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Odpovím jednoduše a snad i srozumitelně, můžete mít v super stavu co chcete a pokud vás klepne pepka, tak vám to bude houby platné. To je zrovna ten moment, kdy je naše blbost trestána , ale většinou rychlou smrtí a jde o definitivní ukončení. Třeba rak i když zdánlivě vypadá hrozivě, je lepší, protože tam máte dost času opravit co jste podělal a to v tomto případě bohužel neplatí a rozhodně bych na vašem místě nedráždil dál hada bosou nohou.
Abych si vyzkoušel co lidem vůbec doporučuji, držím již déle než půl roku vysokotučnou bezsacharidovou dietu s příjmem tuku až 250 g denně, ale patrně na to jdu mnohem lépe, než vy. Nechal jsem si začátkem tohoto týdne udělat stejné testy, ovšem patrně vás zaujmou o dost jiné výsledné hodnoty.

S-Cholesterol : 4,38 (norma 3,40 - 5,60)
S-LDL-cholesterol : 2,28 (norma 1,80 - 4,10)
S-HDL-cholesterol : 2,09 (norma 1,00 -2,10)
S-Triglyceridy : 0,35 (norma 0,68-1,70)

Myslím, že to celkem slušně vypovídá o tom, že i dlouhodobé aplikované vysokotučné bezsacharidové diety nepředstavují žádný větší problém, problém je pojetí té diety a vždy bude záležet na tom, kdo a jak ji vlastně dělá.

Mohl byste prosím uvést příklad, jak vypadá váš jídelníček, pokud zkonzumujete 200-250g dobře složených tuků za den? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
John píše:
Mohl byste prosím uvést příklad, jak vypadá váš jídelníček, pokud zkonzumujete 200-250g dobře složených tuků za den? Děkuji.

Naprostá většina z celkového objemu stravy v uvedeném období byla syrová nízkosacharidová zelenina a k tomu nějaký domácí jogurt, nebo kefír, občas sýr, třeba olomoucké tvarůžky, nebo vejce, nějaká semínka a hlavně tuk, vše důkladně vyladěné ostrou paprikou. Tuky většinou v podobě olejů, tedy 2 lžíce lněného, 1 lžíce rybího, 2 lžíce brutnáku, značné množství oliváče a nějaké ghí, nebo kachní sádlo, vše v celkovém uvedeném objemu a jak vidíte nic škodlivého.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 10, 2012 1:48 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
Jarda, neviem nájsť vaše postrehy a závery z tej nízkosacharidovej diéty. Máte to niekde zhrnuté?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 10, 2012 6:55 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jarda píše:
Odpovím jednoduše a snad i srozumitelně, můžete mít v super stavu co chcete a pokud vás klepne pepka, tak vám to bude houby platné. To je zrovna ten moment, kdy je naše blbost trestána , ale většinou rychlou smrtí a jde o definitivní ukončení. Třeba rak i když zdánlivě vypadá hrozivě, je lepší, protože tam máte dost času opravit co jste podělal a to v tomto případě bohužel neplatí a rozhodně bych na vašem místě nedráždil dál hada bosou nohou.
Abych si vyzkoušel co lidem vůbec doporučuji, držím již déle než půl roku vysokotučnou bezsacharidovou dietu s příjmem tuku až 250 g denně, ale patrně na to jdu mnohem lépe, než vy. Nechal jsem si začátkem tohoto týdne udělat stejné testy, ovšem patrně vás zaujmou o dost jiné výsledné hodnoty.

S-Cholesterol : 4,38 (norma 3,40 - 5,60)
S-LDL-cholesterol : 2,28 (norma 1,80 - 4,10)
S-HDL-cholesterol : 2,09 (norma 1,00 -2,10)
S-Triglyceridy : 0,35 (norma 0,68-1,70)

Myslím, že to celkem slušně vypovídá o tom, že i dlouhodobé aplikované vysokotučné bezsacharidové diety nepředstavují žádný větší problém, problém je pojetí té diety a vždy bude záležet na tom, kdo a jak ji vlastně dělá.

Pán Jarda, keby ste začali mať tvrdé tréningy v posilňovni, zvýšil by sa cholesterol aj Vám (nakoľko ľudia ktorí posilňujú majú LDL cholesterol väčší než tí, ktorí neposilňujú... atď...proste ja už v otázkach cholesterolu si netrúfam nič označiť za pravdu...)... Ako vravím (a ako som pochopil z rôznych článkov), téma "cholesterol" je tak nejasná, že myslím, že len výnimočne sa nájde niečo nejasnejšie v otázkach "správnych a nesprávhnych" hodnôt.
Mimochodom, som rád, že skúšate takýto typ stravy.... A je fajn, že (pokiaľ som dobre pochopil) väčšinu tuku u vás tvoria živočíšne tuky.... Tie sú totiž najlepšie. \":)\"
Inak, o také tri mesiace si pôjdem dať znova zmerať cholesterol.... A napíšem tu hodnoty.... Hoci neviem, k čomu mi to bude platné.... Lebo neviem čomu veriť..... \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Miroslav píše:
Jarda, neviem nájsť vaše postrehy a závery z tej nízkosacharidovej diéty. Máte to niekde zhrnuté?

Někde jsem to zde psal, ale v jiném vlákně, nicméně já osobně v ní nevidím problém a řekl bych, že z hlediska kvasinek funguje opravdu dobře. Člověku je trochu šoufl cca 3 dni a pak vše běží zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Pán Jarda, keby ste začali mať tvrdé tréningy v posilňovni, zvýšil by sa cholesterol aj Vám (nakoľko ľudia ktorí posilňujú majú LDL cholesterol väčší než tí, ktorí neposilňujú... atď...proste ja už v otázkach cholesterolu si netrúfam nič označiť za pravdu...)... Ako vravím (a ako som pochopil z rôznych článkov), téma "cholesterol" je tak nejasná, že myslím, že len výnimočne sa nájde niečo nejasnejšie v otázkach "správnych a nesprávhnych" hodnôt.
Mimochodom, som rád, že skúšate takýto typ stravy.... A je fajn, že (pokiaľ som dobre pochopil) väčšinu tuku u vás tvoria živočíšne tuky.... Tie sú totiž najlepšie. \":)\"
Inak, o také tri mesiace si pôjdem dať znova zmerať cholesterol.... A napíšem tu hodnoty.... Hoci neviem, k čomu mi to bude platné.... Lebo neviem čomu veriť..... \":D\"

Obávám se, že jste vedle, cholesterol má mnoho společného s jídlem a hlavně s konkrétním podílem omega mastných kyselin ve stravě, pochybuji, že by se mě rozhodil zvýšenou zátěží, ale té mám i tak dost, nicméně v posilovně určitě ne. Živočišných tuků jím spíše minoritní podíl i zde se mýlíte, určitě u mě denně nepřesahuje třetinu přijímaného tuku ve stravě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 18, 2012 7:25 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Paleo dieta:-)
http://www.novinky.cz/koktejl/281733-pr ... esati.html

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 18, 2012 2:40 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:

Každý verí tomu, čomu chce... Ty keď veríš tejto debilite, ktorá hovorí aká je paleo diéta zlá, je mi ľúto... Pozri na Wolfganga Lutza, ktorý sa dožil nejakých 89 či 91 rokov (stále aktívne pracoval, jazdil na bicykli, atď) v plnej forme, len proste umrel, z nejakého dôvodu. Očisty určite nerobil, keby hej, dožil by sa aj 110 \":wink:\" ... A načo sú potrebnné očisty aj pri vhodnom stravovaní ? ASI PRETO, ŽE ZA MINIMÁLNE 50% ZDRAVOTNÝCH PROBLÉMOV MôŽE PSYCHIKA... a tá možno z 50% podielu vytvára podmienky pre orgány - či už dobré, alebo skôr ZLÉ (lebo väčšinou je psychicka v dnešnej dobe negatívna). Ja sa cítim na svojej strave perfektne... A samozrejme, lepšie teraz, ako niekedy na jar, pretože už mám za sebou 6 očísť pečene (a plno kamienkov opustilo moje telo - samozrejme v tom pokračujem). Áno, kaimenky a piesok... A prečo ? Dodžubkaná psychicka CELÉ ROKY ROKÚCE (čím ďalej, tým je to lepšie, a už celé dlhé mesiace nepoznám stav ako "depka"...), a nevhodná strava celé roky rokúce (keď som sa nestravoval zdravo podľa žiadneho stravovacieho smeru).
A ja hlupák som sa divil, prečo mi dostatočne nepomáhajú klystíry z uriny, výplachy žalúdka... atď..., keď som mal v pečeni kopu svinstva.... \":D\"

to Jarda : Pán Jarda, bolo by fajn, keby ste na Vašu stránku niekde napísali ČIERNYM o tom, že keď si niekto robí kopu klystírov, výplachov žalúdka, a konzumuje čokoľvek čo by mu malo prospievať, tak BEZ OČÍST PEČENE (olejom a šťavou - viete čo myslím) je to MÁLO EFEKTÍVNE, a problém sa proste NEDSTRÁNI, lebo krv sa bude stále nazášať, a trávenie nikdy nebude DOBRÉ, hoci človeka nemusí nič bolieť a nemusí to vnímať.... Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 18, 2012 2:45 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jarda píše:
Já maso obecně moc nemusím a hovězí už vůbec ne, doporučené druhy jsem zde již mnohokrát zmínil, stačí číst. Pokud vám vychází poměry bílkovin, tuků a sacharidů a udržíte z toho správné pH, není problém, čili nic složitého, udělejte si to maximálně jednoduché. Obě diety mohou teoreticky fungovat, ale osobně jdu na to jinak, čili pokud mohu doporučit, nedržet se konkrétních diet, ale držet se zdravého rozumu.

Tak vidíte, pán Jarda, každý sme rozdielni... Mne najlepšie trávi práveže hovädzie mäso... \":)\". Ale radšej ho mám uvarené vo vode bez predsmážania. Tuk doplním potom.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 10:19 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN_2 píše:
Každý verí tomu, čomu chce... Ty keď veríš tejto debilite, ktorá hovorí aká je paleo diéta zlá, je mi ľúto... Pozri na Wolfganga Lutza, ktorý sa dožil nejakých 89 či 91 rokov (stále aktívne pracoval, jazdil na bicykli, atď) v plnej forme, len proste umrel, z nejakého dôvodu. Očisty určite nerobil, keby hej, dožil by sa aj 110 \":wink:\" ... A načo sú potrebnné očisty aj pri vhodnom stravovaní ? ASI PRETO, ŽE ZA MINIMÁLNE 50% ZDRAVOTNÝCH PROBLÉMOV MôŽE PSYCHIKA... a tá možno z 50% podielu vytvára podmienky pre orgány - či už dobré, alebo skôr ZLÉ (lebo väčšinou je psychicka v dnešnej dobe negatívna). Ja sa cítim na svojej strave perfektne... A samozrejme, lepšie teraz, ako niekedy na jar, pretože už mám za sebou 6 očísť pečene (a plno kamienkov opustilo moje telo - samozrejme v tom pokračujem). Áno, kaimenky a piesok... A prečo ? Dodžubkaná psychicka CELÉ ROKY ROKÚCE (čím ďalej, tým je to lepšie, a už celé dlhé mesiace nepoznám stav ako "depka"...), a nevhodná strava celé roky rokúce (keď som sa nestravoval zdravo podľa žiadneho stravovacieho smeru).
A ja hlupák som sa divil, prečo mi dostatočne nepomáhajú klystíry z uriny, výplachy žalúdka... atď..., keď som mal v pečeni kopu svinstva.... \":D\"

to Jarda : Pán Jarda, bolo by fajn, keby ste na Vašu stránku niekde napísali ČIERNYM o tom, že keď si niekto robí kopu klystírov, výplachov žalúdka, a konzumuje čokoľvek čo by mu malo prospievať, tak BEZ OČÍST PEČENE (olejom a šťavou - viete čo myslím) je to MÁLO EFEKTÍVNE, a problém sa proste NEDSTRÁNI, lebo krv sa bude stále nazášať, a trávenie nikdy nebude DOBRÉ, hoci človeka nemusí nič bolieť a nemusí to vnímať.... Ďakujem.

význam mého sdělení není snadné pochopit, jak se zde ukazuje v plné šíři. V tém článku se nepíše nic o tom, "aká je paleo dieta zlá". Píše se v něm o tom,
že paleo člověk byl zhuntovaný za poloviční dobu oproti modernímu člověku. Paleo dieta se ráda opírá o to, jaká strava je pro člověka nejpřirozenější, že na ní
byl už pravěký člověk, který byl ve formě a kypěl zdravím. Bez ohledu na to, jaká je nebo není paleo dieta, tohle je přinejmenším zajímavá informace.

jo, a o debilitě bysme si mohli vyprávět pane Gaborčík \":wink:\" myslím, že máte informace z první ruky.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 12:02 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
význam mého sdělení není snadné pochopit, jak se zde ukazuje v plné šíři. V tém článku se nepíše nic o tom, "aká je paleo dieta zlá". Píše se v něm o tom,
že paleo člověk byl zhuntovaný za poloviční dobu oproti modernímu člověku. Paleo dieta se ráda opírá o to, jaká strava je pro člověka nejpřirozenější, že na ní
byl už pravěký člověk, který byl ve formě a kypěl zdravím. Bez ohledu na to, jaká je nebo není paleo dieta, tohle je přinejmenším zajímavá informace.

jo, a o debilitě bysme si mohli vyprávět pane Gaborčík \":wink:\" myslím, že máte informace z první ruky.

Ako vravím, každý verí tomu, čomu chce... Existuje dajme tomu 10 hlavných výživových smerov, z toho každý na ten druhý kydá hnoj... Makrobiotika kydá na vitariánstvo, vitariánstvo kydá na "mäsožrútov", paleo kydá na vegánov, atď...
Napísalo sa obrovské množtvo článkov, a každý jeden výživový smer hlása, že on je ten najlepší... Hádžu na seba špinu, atď......
Neviem o čo sa snažíš ty, Vševěd, ale doslova sa divím, že veríš tým drístom z toho článku... Samozrejme, takeh WHO by skutočne VADILO, keby sa ľudia začali stravovať Paleo diétou... Prečo ? Boli by zdravší ako sú, neboli by obézni, atď, a neboli by tak často chorí... ... Proste si si, Vševěd, povedal, že tomu veríš, lebo ti to vyhovuje.... Tak si tomu ver... Ale skôr si naštuduj viac o kmeňoch stravovacích sa živočíšnymi potravinami, kde konzumujú dosť tukov, a málo sacharidov... Alebo, vlastne ani nemusíš... Pozri sa napríklad na eskimákov, a priraď k nim zlú kondíciu, trdlo.....
A nezabudni napísať, že oni si mäso nevaria..... A ja ti na to poviem : Áno, nevaria si.... Keby si varili, boli by ešte v lepšej kondícii.... Ako tu niekto nedávno písal (neviem už kto), že čítal o výskume, kde dávali myšiam a iným zvieratám jesť VARENÚ STRAVU (také potraviny, ktoré bežne jedávajú tie živočíchy, ale nie v surovom stave, varenom). Zvieratá boli v lepšej kondícii a lepšie im fungoval mozog ako tým, ktoré jedli surovú stravu....
Inak, dúfam, že tu niekoho nenapadne napísať o tom šušľavom čechovi, ktorý v nejakom vitariánskom videu spomínal, ako jeho pes prestal smrdieť, keď mu začal dávať surové mäso...... Je to zavádzajúce až to bolí... A čo mu dával jesť predtým ? Zbytky po varenej strave - keď ešte sám nebol vitariánom (zemiaky s cestovinami, knedlík s mäsom) ? Alebo nebodaj granule zložené z 90% obilnín a zvyšku mäsa ??? ... Viete, to máte tak.... keď niekto chce niečo zhanobiť, a niečo postaviť na "výslnie", tak často do toho zapáája neseriózne praktiky.... Hlavne také, kde nepovie VEĽMI DôLEŽITÉ DETAILY.... a to napríklad taký "DETAIL", ČÍNSKA STUDIE, ktorá hovorí o tom, ako je živočíšna bielkovina rakovinotvorná..... Testované to bolo na myšiach...Nič sa už ale nehovorí o tom, že myši dostávali bielkovinu KAZEÍN z kravského mlieka (čiže ten najhorší druh najhoršej biekoviny živočíšneho pôvodu)... A možno taký istý "detail" zabudol povedať ten pán na videjku, ktorý zabudol spomenúť že pred surovou mäsovou stravou pes dostával granule, alebo zbytky po bežných jedlách z bežnej českej kuchyne.... \":wink:\"

Vševěd, mimochodom to, že tu spomínaš moje priezvisko (som neznámy človek pre verejnosť) je znak tvojej primitívnosti. Ale dobre, nech sa páči... takými "ťahmi" len čitateľom tohto fóra ukazuješ svoju "mentálnu jednoduchosť" zabalenú do pozlátka štylisticky dobre napísaných slov. Alebo inak - čo z možno aj nadpriemerného IQ, ak je na ňom pleseň z nenávisti voči iným... ? Nič, len deštruktívna sila. Tvoj "podpis" "emoční upír" len dokazuje, že si to rád priznávaš (niekoho hodnotenie tvojej osoby), pretože to asi uspokojuje tvoju potrebu spájať inteligenciu s neprííjemnosťou, aroganciou, atď.... A názov tvojho nicku je už len "čerešnička na torte"...
Týmto príspevkom chcem ešte v závere povedať, že som s tebou dokomunikoval. Tebe ide viac o to sa s niekym hádať a provokovať (viď zverejnenie môjho priezviska - neviem z akého dôvodu ????...), než komunikovať NA ÚROVNI.... Lebo čo z toho, že tvoje slová a vety sú zo štylistického hľadiska na úrovni, keď ich obsah je plný zloby a duševnej "malosti" ? Nič...
Kľudne si napíš na to čo chceš, kľudne maj posledné slovo. Mňa odteraz vôbec nezaujímaš, sorry.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz