Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 9:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 9:21 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
"Vševěd" : áno, mám asi 4-tí nick na jednom kulturistickom fóre..... to (ronnie.cz) je jediné fórum, kde som si urobil toľko nickov po toľkých "banoch". Inde po zabanovaní (inde sa mi to ani nestalo....) si nový nick neurobím. A z čoho sa mi tam vysmievali ? S čím nesúhlasili ? Nesúhlasili s tým, s čím by súhlasil každý z tohto fóra... alebo 9 ľudí z desiatich. Tak neviem, načo tu spomínaš tie výsmechy. "Hleď si svýho, voe".

ravima : áno, súhlasim, ale Kwasniewski odporúča aj mäso, síce v najmenšom množstve (v porovnaní s vajíčkami a syrmi). Ale vraví : "V žádnem případe se nezříkejte masa...". Viem, myslím tým hlavne vnútornosti, ku ktorým nemám prístup. Ale fajn, že si mi to pripomenul, mäso teda bude tvoriť najmenší podiel stravy u mňa, z týchto troch "ingredientsií", pričom slaninu do mäsa nezarátavam, je to tuk (ten tukový druh slaniny).
A čo sa týka Kwasniewskeho odporúčania jesť vegánsky.... vegánsky a zároveň dodržiavať pomery S:B:T .... 0,5 : 1 : 3-(?). ... to je blbosť... to je tá najhoršia varianta, a to odporúča možno už len z dôvodu, aby aj vegán dodržiaval tento pomer.... Ale ja osobne keby som mal byť vegánom, tak by som rozhodne nedodržiaval tieto pomery S:B:T .... lebo z toľkých orechov, toľkého rastlinného tuku.... by mi bolo na rozdiel od vajec, mäsa, syrov, slaniny a masla zle.... a nie len mne, ale každému. Orechy vôbec nie sú ideálnou potravinou vo veľkom množstve, obsahujú enhybítor trypsínu, a aj fytáty. Do 100g denne nevidím problém s orechmi, ale aby som dosiahol denne napr. 60g bielkovín (čo je pre mňa málo, budujem svalovú hmotu), tak už len vtedy by som musel zjesť nejakých 300g orechov denne.... a z toho by ma bolel žalúdok, lebo orechy sa vo veľkom množstve proste nemôžu jesť... organizmus človeka na to nie je stavaný.

sakul : pochop, že z kvalitných živočíšnych produktoch, keď ich kombinuješ s minimom sacharidov, tak sa z nich nebudeš znečisťovať... chápeš to ? A morálne hľadisko sem neťahaj... hlavne, keď by si mäso jedol len dva-tri krát týždenne, a väčšinou vajíčka a syry (vajíčka domáce, syry nepasterizované, najlepšie kozie). Proste tu nemá čo robiť morálka, tu ide o potreby organizmu.
A "vymakané telo" - to je znak zlého stravovania ? To je znak niečoho neprirodzeného ? Telo s vymaká, ak dodáš vhodnú výživu pri tom, keď posilňuješ.... "Vymakané telo" je estetický zážitok takmer pre každého. Samozrejme sa bavíme o tele s minimom tuku (pri Kwasniewskeho diéte priberať tuk nebudeš), a s plným svalovým rozvojom, BEZ používania doplnkov na cvičenie "prírodného charakteru", a iných látok, čisto chemických.
A v hlave a duši sa to ľuďom poplietlo potom, čo začali pestovať obilie..... a rozmnožili sa na toto neuveriteľné množstvo.... ktoré spôsobuje problémy. Čo už, stalo sa. A my asi máme pre to trpieť, a jesť obilniny, lebo tie rýchlo rastú, aj keď sú pre organizmus NEVHODNÉ. Nie nie, ja keď mám možnosť, tak proste budem jesť niečo úplne iné, to, čo mi prospieva oveľa viac. Ale ty to asi nepochopíš, keby si do toho nezaťahoval morálku, mal by si "čistejší" úsudok a pozeral na vec inak. Ale tam, kde zasadíš morálku (pričom sa jená o obživu, nie o týranie... lebo ja konzumujem domáce výrobky...), tam už je všetko skreslené.... O morálke sa bavme vtedy, ak sa bavíme o ľuďoch a o zbytočnom vykorisťovaní zvierat (na kožuch, kly, a podobne...), nie keď sa bavíme o celkovom "zhodnotení" tela zvieraťa, kde sa využije všetko, od kože cez mäso, po kosti. Nezabúdaj, že zvieratá sú len prostriedkom, ktorý hnojí pôdu, nastoľuje nejakú rovnováhu, a je pripravený na to, že bude zjedený - napríklad ľuďmi.
A žeby to zatemňovalo mozog ? Tak si naštuduj pravý opak, ale len v zdrojoch, kde sa "živočíchožrútstvo" neodsudzuje, lebo každý si nájde svoje "fakty"... človek nech si zistí sám, na sebe.
Dnes si idem po dlhej dobe po kozí syr.... takže mäso budem môcť obmedziť, ale ponechám si ho. Budem ho jesť tak 4 krát týždenne, zbytok "chodov" budú tvoriť vajíčka, kozí syr, z tukov slanina, maslo, a z "oboch" každý druhý deň porcia lieskových orechov. K tomu denne 6dcl zeleninových štiav (rozdelené na tri porcie).

to Jarda : pán Jarda, prekyslenia sa rozhodne neobávam... zabúda sa na to, že sa bude dodržiavať POMER medzi S:B:T .... nebudú sa "byť" palivá, nebude prekyslenie.... Táto strava nemá NIČ spoločné s Atkinsovou diétou a podobne.... Je to strava podstatne rozdielna, i keď je tiež nízkosacharidová. Má ale podstatne viac tuku, a menej bielkovín, než Atkinsova diéta. A prekyslenie tela spôsobuje práve Atkinsova diéta, a diéty jej veľmi blízke, pričom Kwasniewskeho diéta rozhodne nie je blízka Atkinsovej diéte, čo si žiaľ veľa ľudí mýli, lebo aj jedna aj druhá "diéta" patrí do rodiny "low-carb".

Ja už do úst obilniny a strukoviny (ani vyklíčené) nikdy nedám.... a predstaviť si, žeby som aspoň JA OSOBNE mohol fungovať na sacharidoch typu ovocie, zelenina a kefír či trochu bryndze (teda vysokosacharidová diéta s nízkym obsahom tukov)... to si neviem predstaviť, nefunguje to u mňa, týra ma to. Zbožňujem tuk, robí mi vyslovene dobre.... hladí ma po duši. A prospieva mi, lebo ho nekombinujem s pečivom a so sacharidmi (40g sacharidov denne, to je "za mak"). PRETO mi prospieva, a iným škodí PRÁVE PRETO, lebo ho kombinujú so sacharidmi, najmä pečivom, cestovinami, ryžou a podobne....Ja nechcem ani olivový a kokosový tuk - absolútne mi nechutia, a po kokosovom mi býva zle, už po 30 gramoch... ale domáca slaninka (ktorej viem zjesť kopu, a absolútne ma neťaží na žalúdku a neunavuje...ale nabije energiou), vajíčka, mäso, maslo, syry (ktoré mi už problém robiť nebudú, lebo ich nebudem ako šašo kombinovať s ryžou, čo som robil...)....
Všetky problémy počas stravovania sa živočíšnymi produktami vznikli LEN Z DôVODU, že sa do toho pchalo aj OBILIE.......... a CUKOR, koláče, ovocie kombinované v jednom jedle s obilím či mäsom a podobne...). Bez toho by ten problém NENASTAL. Bez obilnín by nás tu nebolo 6,5 miliardy, nebol by tak zničený svet, a ľudia by boli ZDRAVŠÍ, a aj múdrejší.
Toto všetko som pochopil, takže už nie som schopný zobrať do úst žiadne obilie.... proste žiadne zrno (jedine semeno - orech naprílad).

Ľudia, prosím, nepchajte tu morálku... Čo my vieme, či nerobíme oveľa nemorálnejšie veci, o ktorých si pritom myslíme, že sú správne.... že ? Teraz nenarážam na sexualitu, tam nemá morálka čo hľadať.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 9:48 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Já tomu nerozumím, Vy máte zkušenost s tímto stravováním 3 týdny, máte přečtenou půlku knížky a stal jste se horlivým (až se mi zdá přehorlivým) zastáncem této metody a píšete zde dlouhosáhlé argumenty o její báječnosti. Pročpak?

Já bych si odvážil být takto jistý alespoň půl roce praktikování a sledování různých aspektů, bádání, načítání literatury a diskuzích s ostatními lidmi. A i kdybych její účinky měl na sobě vyzkoušeny, stále bych k jakémukoli hodnocení přistupoval obezřetně protože bych nevědě co to se mnou udělá za roky nebo desetiletí. Nebylo by lepší se stáhnout do ústraní, vše pořádně vyzkoušet a poté nám přinést své cenné zkušenosti?

No a co se týče morálky, pro mne je důležité jaké mé jednání má vliv na mé okolí a jaké má dopady. Pokud se budu účastnit této diskuze tak to sem s dovolením tahat budu. Vy mi ale přijdete že si tu chcete vést svůj vlastní dlouhý a horlivý monolog, kde máte po třech týdnech o všem jasno a diktujete ostatním co mají a nemají do diskuze přinášet.

Promiňte, ale přijdete mi trochu popletený.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : pán Jarda, prekyslenia sa rozhodne neobávam... zabúda sa na to, že sa bude dodržiavať POMER medzi S:B:T .... nebudú sa "byť" palivá, nebude prekyslenie.... Táto strava nemá NIČ spoločné s Atkinsovou diétou a podobne.... Je to strava podstatne rozdielna, i keď je tiež nízkosacharidová. Má ale podstatne viac tuku, a menej bielkovín, než Atkinsova diéta. A prekyslenie tela spôsobuje práve Atkinsova diéta, a diéty jej veľmi blízke, pričom Kwasniewskeho diéta rozhodne nie je blízka Atkinsovej diéte, čo si žiaľ veľa ľudí mýli, lebo aj jedna aj druhá "diéta" patrí do rodiny "low-carb".

Ja už do úst obilniny a strukoviny (ani vyklíčené) nikdy nedám.... a predstaviť si, žeby som aspoň JA OSOBNE mohol fungovať na sacharidoch typu ovocie, zelenina a kefír či trochu bryndze (teda vysokosacharidová diéta s nízkym obsahom tukov)... to si neviem predstaviť, nefunguje to u mňa, týra ma to. Zbožňujem tuk, robí mi vyslovene dobre.... hladí ma po duši. A prospieva mi, lebo ho nekombinujem s pečivom a so sacharidmi (40g sacharidov denne, to je "za mak"). PRETO mi prospieva, a iným škodí PRÁVE PRETO, lebo ho kombinujú so sacharidmi, najmä pečivom, cestovinami, ryžou a podobne....Ja nechcem ani olivový a kokosový tuk - absolútne mi nechutia, a po kokosovom mi býva zle, už po 30 gramoch... ale domáca slaninka (ktorej viem zjesť kopu, a absolútne ma neťaží na žalúdku a neunavuje...ale nabije energiou), vajíčka, mäso, maslo, syry (ktoré mi už problém robiť nebudú, lebo ich nebudem ako šašo kombinovať s ryžou, čo som robil...)....
Všetky problémy počas stravovania sa živočíšnymi produktami vznikli LEN Z DôVODU, že sa do toho pchalo aj OBILIE.......... a CUKOR, koláče, ovocie kombinované v jednom jedle s obilím či mäsom a podobne...). Bez toho by ten problém NENASTAL. Bez obilnín by nás tu nebolo 6,5 miliardy, nebol by tak zničený svet, a ľudia by boli ZDRAVŠÍ, a aj múdrejší.
Toto všetko som pochopil, takže už nie som schopný zobrať do úst žiadne obilie.... proste žiadne zrno (jedine semeno - orech naprílad).

Ľudia, prosím, nepchajte tu morálku... Čo my vieme, či nerobíme oveľa nemorálnejšie veci, o ktorých si pritom myslíme, že sú správne.... že ? Teraz nenarážam na sexualitu, tam nemá morálka čo hľadať.

Vám se poradit nedá, ale nic proti pokusům na vlastním těle, já je dělal řadu let a mělo to svůj význam, čili směle do toho a třeba to vyjde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 1:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Podla mna to nema Kwasnievski vymyslene az tak zle. Prijem sacharidov pise ze max 50g co je asi 1 a 1/2 bieleho rohlika.
Ale aj to je individualne, myslel tym ze ak dakto spali napr 80g sacharidov denne a prijme ich 400g tak ostatok sa premeni na cholesterol, zatazuje sa tym pecen atd. Takze obmedzit cukry na nejake minimum ktore dany clovek spotrebuje, cize tak akurat.
Tuky z bravcoveho by mali byt cloveku pribuzne na 95% ci kolko sa bunky svine podobaju ludskym. A su to nasytene mastne kyseliny, cize nevytvaraju zapaly ako polonasytene ktorych je vela v rastlinnych olejoch. Vacsi prijem tychto tukov by mal nabudit zlcnik k vecej produkcii zlce a tym padom zlepsit celkove travenie na baze enzymov. Maso, vajicka a syry cize bielkoviny nutia zaludok k produkcii vlastnej HCL a mnozsvto tych bielkovin doporucuje tiez tak akurat aby to nehnilo ale aby sa nabudila hcl a vecina tych prijatych bielkovin sa stravila. Pochybujem ze ked jeme ovocie tak sa produkuje hcl, ktora by tam vlastne nemala co travit. Ale to je len moj nazor, neviem ci je tomu tak. A hlavne sa neprejedat a pocuvat telo kedy si pyta jest, mne sa osvedcilo ked jem len 2x denne, telo ma kopec casu to dobre stravit a trochu si vychutnam aj ten hlad. A stym masom je to podla mna v pohode, tam zalezi na stave creva ak je dostatok laktobacilov a crevo je ok tak maso v pohode dotravi. Ak je crevo v disbakterioze tak to tam bude iba hnit a celkovy stav to len zhorsi. Zisil som to diki vajickam s ktorymi som mal problemy ale teraz som asi 20 den na Enterole ktory upravuje okrem ineho aj ph creva, a vajiciek mozem zjest denne aj 4 a v pohode, rovnako aj maso. Ale zase ak to jem tak max 2x denne a okrem toho v podstate nic. Inak ked som pozeral tie jeho recepty co su uplne dole tak par krat som tam zazrel take daco ako petrzlenova vnat a pod, ktrora napriklad funguje na zlepsienie tvorby hlc, cize nema to zle vymyslene, len to prekyslenie je take diskutabilne, nepresiel som na jeho strevu zatial cize to posudit neviem ale teoreticky by aj to mohlo byt ok ak sa dodrzi prijem sacharidov na nutne minimum.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 4:53 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Alex : presne tak. O to tam hlavne ide - dodržať pomer tukov a sacharidov. A bielkovín pre toho (no zároveň aj potom zvýšiť aj množstvo tukov, aby ostal zachovaný pomer...) viac, kto buduje svalovú hmotu (ja). Napríklad ja musím denne zjesť 3 jedlá, dve by mi nestačili ani omylom (mne, tebe môžu stačiť).

Sakul : posledné tri týždne je mi tak dobre, ako ešte nebolo za posledný rok. A aj jedlo mi chutí tak, ako mi ešte nechutilo... tomu sa tiež nebránim. Konečne radosť z jedla...lebo popravde, predtým som si jedlo nevychutnával. Ale to je viac-menej vedľajšie...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 6:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
NOWOCAYN píše:
Alex : presne tak. O to tam hlavne ide - dodržať pomer tukov a sacharidov. A bielkovín pre toho (no zároveň aj potom zvýšiť aj množstvo tukov, aby ostal zachovaný pomer...) viac, kto buduje svalovú hmotu (ja). Napríklad ja musím denne zjesť 3 jedlá, dve by mi nestačili ani omylom (mne, tebe môžu stačiť).

Tiez som kedysi posiloval , dokonca aj nedavno este ale zisitil som ze strasne prekysluje telo a neoplati sa to. Je to vsetko na ukor cerpania zasad z tela. Esta tak raz za tyzden sa da aby sa svaly dobre zregenerovali ale castejsie je to skor skodlive. Ph ide hned na 5 a telo ma robotu z odkyslovanim. Este ked sa prirata kyselinotvorna strava tak je to zaciatok konca. Pokial telu nedodas to spravne, co minulo tak vzdy pojde clovek do minusu aj ked navonok moze vyzerat dobre. A ked ma dakto nejaky zdravotny problem tak posilovanie ani nebude to prave orechove popri liecbe, uz len koli neustalemu prakyslovaniu.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 9:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
no ano,mna by vcelku zaujimalo, nowocayn, ako je to s tvojim ph pri takejto strave.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Alex píše:
Tiez som kedysi posiloval , dokonca aj nedavno este ale zisitil som ze strasne prekysluje telo a neoplati sa to. Je to vsetko na ukor cerpania zasad z tela. Esta tak raz za tyzden sa da aby sa svaly dobre zregenerovali ale castejsie je to skor skodlive. Ph ide hned na 5 a telo ma robotu z odkyslovanim. Este ked sa prirata kyselinotvorna strava tak je to zaciatok konca. Pokial telu nedodas to spravne, co minulo tak vzdy pojde clovek do minusu aj ked navonok moze vyzerat dobre. A ked ma dakto nejaky zdravotny problem tak posilovanie ani nebude to prave orechove popri liecbe, uz len koli neustalemu prakyslovaniu.

Kyseliny považuji za zásadní problém u tohoto stravování a pokud vezmu v potaz, že z nich pramení naprostá většina zdravotních potíží, tak bych si s nimi prostě nehrál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 8:57 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Alex : je škoda, že si sa dostal až tak, ehm... "ďaleko", že ti príde posilňovanie (napríklad 3 krát týždenne celé telo) ako škodlivá záležitosť, pretože si myslíš,že to prekysľuje telo....ach jaj....čo ti mám na to povedať ?... Prestaň radšej dýchať, aby si neinhaloval znečistený duch...a začni dýchať radšej tri krát menej, zvykneš si..... \":roll:\" ... Cvičenie je základ. Raz týždenne je na figu. Tri krát je optimálne. Celé telo v jednom tréningu.

ovekyska : ako je to s pH eskimákov, mongolov.... pri takej strave ? Opýtame sa ich ? V podstate by to bolo jedno, ak zomierajú zdraví a vo vysokom veku, nie ? Neviem, aké je moje pH. Nikdy som si ho nemeral. Myslím ale, že ešte je skoro si ho merať pri tejto strave, pretože ju praktizujem ešte len necelé 4 týždne.

to Jarda : pán Jarda, naozaj si myslíte, že eskimáci, mongoli a všetci tí, ktorí nepoužívajú obilniny (mali to šťastie...), a nepoznajú jablká, mrkvu... myslíte, že sú prekyslení ? Ja o tom pochybujem. Tak isto pochybujem aj o tom, že sú prekyslení tí, čo ich stravovací režim kopírujú.... čo sa týka pomerov S:B:T ... Prekysľovať môžu len denaturované potraviny (tam z varených patrí len dlho varená zelenina, ovocie a varené mliečne výrobky), alebo potraviny, kde sa kombinujú sacharidy (hlavne škroby) s tukmi....."knedlovepřozelo", mäso so zemiakmi, syr s cestovinami a podobne.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 9:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
NOWOCAYN píše:
Alex : je škoda, že si sa dostal až tak, ehm... "ďaleko", že ti príde posilňovanie (napríklad 3 krát týždenne celé telo) ako škodlivá záležitosť, pretože si myslíš,že to prekysľuje telo....ach jaj....čo ti mám na to povedať ?... Prestaň radšej dýchať, aby si neinhaloval znečistený duch...a začni dýchať radšej tri krát menej, zvykneš si..... \":roll:\" ... Cvičenie je základ. Raz týždenne je na figu. Tri krát je optimálne. Celé telo v jednom tréningu.

Nowocayn, ja si nemyslim ze to prekysluje, ja to viem \":)\" Staci si zmerat ph pred cvicenim a po, uplne jednoduche. Svaly spalia cukor na kyselinu mliecnu a hned mas prekyslene cele telo. Nikomu sa nezregeneruje sval za 2 dni, to si len myslis, mozno iba sypacom ale normal clovek na to potrebuje viac ako dva dni, preto caste posilovanie rovnakych partii je skor na skodu ako na osoh. Preto su rozne treningove plany na urcite partie rozdelene na cely tyzden. Sval totiz rastie v dobe regeneracie. Ked mu nedoprajes regeneraciu tak nenaberes ani svalobu hnmotu ktorej velkost nezalezi ani tak na prijme bielkovin ale cukrov, tie ktore spalila a druha vec je draslik, ktory je k tomu treba. A nevies ako som daleko zasiel, hrajkal som sa aj s urcitimi hormonami, ale to som bol mlady a blby a mozno teraz mam koli tomu rozne problemy, kto vie. Jedno je ale iste, pokial niesi vrcholovy sportovec ktory si telom zaraba peniaze, je nadmerne posilovanie hazardovanie s vlastnym zdravim ktore sa urcite prejavi, ale trosku neskor. A je kazdeho vec aku dan zaplati za pekne telo a o kolko si skrati zivot.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : pán Jarda, naozaj si myslíte, že eskimáci, mongoli a všetci tí, ktorí nepoužívajú obilniny (mali to šťastie...), a nepoznajú jablká, mrkvu... myslíte, že sú prekyslení ? Ja o tom pochybujem. Tak isto pochybujem aj o tom, že sú prekyslení tí, čo ich stravovací režim kopírujú.... čo sa týka pomerov S:B:T ... Prekysľovať môžu len denaturované potraviny (tam z varených patrí len dlho varená zelenina, ovocie a varené mliečne výrobky), alebo potraviny, kde sa kombinujú sacharidy (hlavne škroby) s tukmi....."knedlovepřozelo", mäso so zemiakmi, syr s cestovinami a podobne.

Co si o tom myslím, jsem vám psal již mnohokrát a pokud prostě nechcete pochopit základní pravidla hry, tak ji hrajte podle svých pravidel a uvidíte jak dlouho vám to vydrží. Jinak překyselovat může i špatná emoce a těch máte opravdu dostatek, čili narvat se k tomu kvantem proteinů a kyselinotvorných a hlenotvorných potravin je vlastně ideální cesta, ale jde o to kam. V zájmu vlastního zdraví si přesedněte a pouvažujte jak žije Mongol, Eskymák a vy, pokud vám vyjde, že se to neliší, stravujte se jako oni v tom nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Alex píše:
Nowocayn, ja si nemyslim ze to prekysluje, ja to viem \":)\" Staci si zmerat ph pred cvicenim a po, uplne jednoduche. Svaly spalia cukor na kyselinu mliecnu a hned mas prekyslene cele telo. Nikomu sa nezregeneruje sval za 2 dni, to si len myslis, mozno iba sypacom ale normal clovek na to potrebuje viac ako dva dni, preto caste posilovanie rovnakych partii je skor na skodu ako na osoh. Preto su rozne treningove plany na urcite partie rozdelene na cely tyzden. Sval totiz rastie v dobe regeneracie. Ked mu nedoprajes regeneraciu tak nenaberes ani svalobu hnmotu ktorej velkost nezalezi ani tak na prijme bielkovin ale cukrov, tie ktore spalila a druha vec je draslik, ktory je k tomu treba. A nevies ako som daleko zasiel, hrajkal som sa aj s urcitimi hormonami, ale to som bol mlady a blby a mozno teraz mam koli tomu rozne problemy, kto vie. Jedno je ale iste, pokial niesi vrcholovy sportovec ktory si telom zaraba peniaze, je nadmerne posilovanie hazardovanie s vlastnym zdravim ktore sa urcite prejavi, ale trosku neskor. A je kazdeho vec aku dan zaplati za pekne telo a o kolko si skrati zivot.

Já myslím, že jste to skoro beze zbytku pochopil a je dobré že ještě celkem včas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 11:49 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Alex píše:
Nowocayn, ja si nemyslim ze to prekysluje, ja to viem \":)\" Staci si zmerat ph pred cvicenim a po, uplne jednoduche. Svaly spalia cukor na kyselinu mliecnu a hned mas prekyslene cele telo. Nikomu sa nezregeneruje sval za 2 dni, to si len myslis, mozno iba sypacom ale normal clovek na to potrebuje viac ako dva dni, preto caste posilovanie rovnakych partii je skor na skodu ako na osoh. Preto su rozne treningove plany na urcite partie rozdelene na cely tyzden. Sval totiz rastie v dobe regeneracie. Ked mu nedoprajes regeneraciu tak nenaberes ani svalobu hnmotu ktorej velkost nezalezi ani tak na prijme bielkovin ale cukrov, tie ktore spalila a druha vec je draslik, ktory je k tomu treba. A nevies ako som daleko zasiel, hrajkal som sa aj s urcitimi hormonami, ale to som bol mlady a blby a mozno teraz mam koli tomu rozne problemy, kto vie. Jedno je ale iste, pokial niesi vrcholovy sportovec ktory si telom zaraba peniaze, je nadmerne posilovanie hazardovanie s vlastnym zdravim ktore sa urcite prejavi, ale trosku neskor. A je kazdeho vec aku dan zaplati za pekne telo a o kolko si skrati zivot.

Asi si zabudol, že pri Kwasniewskeho diéte sa konzumuje minimum cukru.... Píšeš, že veľkosť svalovej hmoty nezáleží ani tak na príjme bielkovín, ako na príjme cukrov.......... alebo...tukov (dodávam ja) namiesto cukrov. A zdá sa mi, že tým potreba draslíka odpadá, keďže ten nie je potrebný na spaľovanie tukov, alebo nie v takom množstve, v akom je potrebný na spaľovanie sacharidov.
Ľutujem prekyslené ťažné kone a živočíchy, ktoré denne lezú po stromoch (opice, veveričky), ľutujem prekyslených hovniválov, ktorí si tlačia svoju "guľôčku" celé dni... Skús porozmýšľať... keďže pri cvičení nebudem spaľovať sacharidy na kyselinu mliečnu (keďže ich denne prijmem 50g, a to sa spotrebuje na iné veci...), tak... sa nebudem prekysľovať. A - aj keby som sa prekysľoval, čo keď to tak má byť, že sa má človek nárazovo prekysliť pri cvičení ? Pri močení sa dehydratujem........ pri potení tak isto. Je to zlé že človek močí a že sa potí ? Pri jedení dávam zabrať tráveniu, lebo žalúdok musí ísť tráviť prijatú potravu.... je to preň zlé ? Čo keď je produkcia kyseliny mliečnej nevyhnutná ? Je to reakcia na akciu. Neviem, či sa vyskytuje po cvičení v takom množstve aj v tele človeka, ktorý konzumuje ako hlavné "palivo" tuky. O tom som nič nečítal. Jedno ale viem... Posilňovanie je perfektná vec, ak sa robí správnou technikou a nechá sa čas na regeneráciu. A precvičovať celé telo 3 krát týždenne (hlavne kombinované cviky)... to nie je žiadny problém a každý normálny človek to uregeneruje. Vrcholový kulturisti tak neciviča TERAZ, ale cvičili tak v 50-60 a aj začiatkom 70-tych rokoch 20. storočia. Potom prišla chemická podpora, a začali si to zjednodušovať... začali cvičiť svalstvo oddelene... Ja osobne neužívam žiadne potravinové doplnky na posilňovanie. Meriam 195cm. Som na Kwasniewskeho diéte a neplánujem to zmeniť. O niekoľko týždňov (alebo dva mesiace) môžem postnúť fotku môjho tela, a potom zhodnoť, či môže tréning celého tela 3 krát týždenne + namiesto sacharidov ako paliva používať ako palivo tuky... či tieto veci môžu mať výsledky aj na svalstvo... Uvidíš, že budeš prekvapený. A tehličky na bruchu nebudú chýbať.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 1:49 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Necital som to, iba velmi zbezne, ono moze to fungovat. Demonstruje to len obrovsku prisposobivost tela, ze vie prestavit metabolizmus a prejst na spalovanie tukov ako primarny zdroj energie. Prave vdaka tejto vlastnosti vie clovek prezit v extremnych podmienkach, ako eskimaci.
Ale, tu ide o to, ci sa s tym daju dosiahnut LEPSIE vysledky, nez na sacharidovej diete s prevahou surovej stravy. Mozno je to individualne, a ludia co maju silne travenie, robustnu postavu, dostatok HCL, si mozu dovolit takto fachat na zivocisnom, ale osobne si myslim, ze clovek sa na takejto diete vo vseobecnosti nedozije tolko, co na sacharidovej, mozno moze mat fyzicke telo silnejsie, ale vsetko ostatne bude podla mna horsie. Nezda sa mi, ze by mohol mat takyto clovek cistu a jasnu mysel, ako niekto, kto facha na sacharidoch. Navyse, vsetko by musel jest surove, co by u zivocisnych vyrobkoch predstavovalo ovela vacsie riziko. Co sa tyka masa, jeho biologicka hodnota klesa tak rychlo, proste na zeleninu, ovocie a obiloviny v trvanlivosti nema. Nerozumiem dovod, preco ked mi rastie okolo dostatok chutnych stavnatych rastlinnych zdrojov, mal by niekto jest same tuky. Pripada mi to proste ako nudzova zalezitost, ale je pravda, ze je knizku som necital, takze mozno by som zmenil nazor, keby som to cital.

Ale ako tu uz niekto pisal, problem je tu s moralkou a etikou... proste zivocisna vyroba je narocnejsia, navyse sa v nej kumuluje viac toxinov. Treba sa aj prisposobit dobe aktualnej, a aktualna doba je, ze je cely svet zasrany chemiou a toxinmi, cize najrozumnejsie je jest prvotnu stravu, teda rastlinnu, ktora ich ma najmenej. Dalsi problem dnes je premnozenie ludstva, co sa zachvilu odrazi na globalnom nedostatku potravy... prave tu je dolezite pochopit, ze akakolvek zivocisna vyroba je niekolkonasobne menej setrna k vyuzitiu ornej pody, vody a zivotneho prostredia, a tak by mala byt vzdy sekundarnym zdrojom obzivy, nie primarnym. Dalsia otazka je samozrejme duchovno/moralna, co sa tyka hlavne masa, ale aj chov nieje nic moc z tohto pohladu, kradnut zvieratam slobodu, ked vela skupin ludi dokazuje, ze clovek zvierata velmi nepotrebuje (ak mu nechyba poznanie). Nakoniec snad take surove veganstvo v tejto fore, teda jest orechy, avokada, a minimum sacharidov. To znie zaujimavo, ale opat, kto by chcel vymenit chut ovocia za orechy a avokada? Pretoze bez tepelnej upravy a samotne, a jest iba tie stale dokola, namiesto stavnateho sladkeho chutneho ovocia, a zeleninky, mi pripada na hlavu postavene. Rovnako ako surove vajcia - fuj.

Nie, nahradit sacharidy tukmi v pasme, kde sa da bezproblemov zit zo sacharidov, mi pripada ako nezmysel, a opodstatnene je to len v niektorych pripadoch ako extremne prezitie. Samozrejme, kazdy to moze vyskusat, ved mozno to niekomu sadne a vylieci creva, ale po tyzdni asi tazko nieco povie. Toto mi skor pripada na zalezitost, ze uz niekolko generacii tak zilo, a ja som ich potomok, tak mam na to vlohy. Nie po mesiaci hovorit, ze to funguje, snad tak za 2 roky najskor by som sa odvazil tvrdit, ze na tom nieco funguje.

Pre mna tato dieta vyzera takto:
mysel - pripusta, v extremnych pripadoch
logika - odmieta
srdce - odmieta
duch - odmieta

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Necital som to, iba velmi zbezne, ono moze to fungovat. Demonstruje to len obrovsku prisposobivost tela, ze vie prestavit metabolizmus a prejst na spalovanie tukov ako primarny zdroj energie. Prave vdaka tejto vlastnosti vie clovek prezit v extremnych podmienkach, ako eskimaci.
Ale, tu ide o to, ci sa s tym daju dosiahnut LEPSIE vysledky, nez na sacharidovej diete s prevahou surovej stravy. Mozno je to individualne, a ludia co maju silne travenie, robustnu postavu, dostatok HCL, si mozu dovolit takto fachat na zivocisnom, ale osobne si myslim, ze clovek sa na takejto diete vo vseobecnosti nedozije tolko, co na sacharidovej, mozno moze mat fyzicke telo silnejsie, ale vsetko ostatne bude podla mna horsie. Nezda sa mi, ze by mohol mat takyto clovek cistu a jasnu mysel, ako niekto, kto facha na sacharidoch. Navyse, vsetko by musel jest surove, co by u zivocisnych vyrobkoch predstavovalo ovela vacsie riziko. Co sa tyka masa, jeho biologicka hodnota klesa tak rychlo, proste na zeleninu, ovocie a obiloviny v trvanlivosti nema. Nerozumiem dovod, preco ked mi rastie okolo dostatok chutnych stavnatych rastlinnych zdrojov, mal by niekto jest same tuky. Pripada mi to proste ako nudzova zalezitost, ale je pravda, ze je knizku som necital, takze mozno by som zmenil nazor, keby som to cital.

Ale ako tu uz niekto pisal, problem je tu s moralkou a etikou... proste zivocisna vyroba je narocnejsia, navyse sa v nej kumuluje viac toxinov. Treba sa aj prisposobit dobe aktualnej, a aktualna doba je, ze je cely svet zasrany chemiou a toxinmi, cize najrozumnejsie je jest prvotnu stravu, teda rastlinnu, ktora ich ma najmenej. Dalsi problem dnes je premnozenie ludstva, co sa zachvilu odrazi na globalnom nedostatku potravy... prave tu je dolezite pochopit, ze akakolvek zivocisna vyroba je niekolkonasobne menej setrna k vyuzitiu ornej pody, vody a zivotneho prostredia, a tak by mala byt vzdy sekundarnym zdrojom obzivy, nie primarnym. Dalsia otazka je samozrejme duchovno/moralna, co sa tyka hlavne masa, ale aj chov nieje nic moc z tohto pohladu, kradnut zvieratam slobodu, ked vela skupin ludi dokazuje, ze clovek zvierata velmi nepotrebuje (ak mu nechyba poznanie). Nakoniec snad take surove veganstvo v tejto fore, teda jest orechy, avokada, a minimum sacharidov. To znie zaujimavo, ale opat, kto by chcel vymenit chut ovocia za orechy a avokada? Pretoze bez tepelnej upravy a samotne, a jest iba tie stale dokola, namiesto stavnateho sladkeho chutneho ovocia, a zeleninky, mi pripada na hlavu postavene. Rovnako ako surove vajcia - fuj.

Nie, nahradit sacharidy tukmi v pasme, kde sa da bezproblemov zit zo sacharidov, mi pripada ako nezmysel, a opodstatnene je to len v niektorych pripadoch ako extremne prezitie. Samozrejme, kazdy to moze vyskusat, ved mozno to niekomu sadne a vylieci creva, ale po tyzdni asi tazko nieco povie. Toto mi skor pripada na zalezitost, ze uz niekolko generacii tak zilo, a ja som ich potomok, tak mam na to vlohy. Nie po mesiaci hovorit, ze to funguje, snad tak za 2 roky najskor by som sa odvazil tvrdit, ze na tom nieco funguje.

Pre mna tato dieta vyzera takto:
mysel - pripusta, v extremnych pripadoch
logika - odmieta
srdce - odmieta
duch - odmieta

Pěkné a jasné shrnutí problematiky konzumace masa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz