Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 12:23 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="NOWOCAYN_2":2mfbaqkl]
Kľudne si napíš na to čo chceš, kľudne maj posledné slovo. Mňa odteraz vôbec nezaujímaš, sorry.[/quote:2mfbaqkl]
To je velká škoda! Chtěl jsem se tě zrovna zeptat kdy dokončíš svůj opus?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 1:00 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Otázka na NOWOCAYN_2:

By ma zaujímalo, z akých zdrojov a aká to bola presne štúdia, ktorá preukázala, že varené mäso je lepšie ako surové, je to len čisto otázka, lebo si to chcem prečítať. Nechcem tu polemizovať varené mäso vs. surové, ja som v drtivej väčšine kníh a článkov práve čítala, že to surové je lepšie (ak vynechám riziko parazitov a rôznych patogénnych baktérií), lepšie stráviteľnejšie a vytvára sa v ňom menej toxínov a potom je tu napr. známa Pottengerová štúdia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 6:15 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
bludicka píše:
Otázka na NOWOCAYN_2:

By ma zaujímalo, z akých zdrojov a aká to bola presne štúdia, ktorá preukázala, že varené mäso je lepšie ako surové, je to len čisto otázka, lebo si to chcem prečítať. Nechcem tu polemizovať varené mäso vs. surové, ja som v drtivej väčšine kníh a článkov práve čítala, že to surové je lepšie (ak vynechám riziko parazitov a rôznych patogénnych baktérií), lepšie stráviteľnejšie a vytvára sa v ňom menej toxínov a potom je tu napr. známa Pottengerová štúdia.

Bludička, nič surové nie je stráviteľnejšie ako varené, možno tak s vínimkou štiav..... To je prvá dôležitá vec, ktorú by si si mohla uvedomiť. Surové mäso je lepšie pre tých, ktorí tomu jednoducho len VERIA, nič viac... Ľudia sú totiž presvedčení, že keď zvieratá nevaria, tak je prirodzené nevariť... Lenže človek sa TOTÁLNE odlišuje od zvierat, a ako jediný má rôzne "veľké" schopnosti, výhody, zručnosti.... a hlavne - jeho život má ÚPLNE INÝ ZMYSEL (ak si odmyslíme založenie rodiny), než život zvierat...
Máme tu zohrievanie vody na kúpanie... Máme tu saunu..... Máme tu odšťavovanie..... Máme tu obliekanie..... Máme tu postele s matracami a perinami..... Máme tu hrebene, hygienické poreby a pomôcky.... Máme tu kúrenie.... Máme tu elektrinu....... Máme tu autá........ atď, atp..... ....
NIektoré zvieratá dávajú svoju potravu pred jedením najprv KVASIŤ..... Iné zvieratá žerú potravu čerstvú...... ďalšie ju nechajú najprv hniť, až potom sa do nej púšťajú..... Iné zas žerú výkaly....... .......
Zvieratá konzumujúce mäso sú INTELIGENTNEJŠIE, než zvieratá konzmujúce rastlinnú stravu (ak si odmyslíme napríkld šimpanzov, gorily a podobne - čiže tie opice na vyššej mozgovej úrovni, ktoré jedia živočíšne potraviny len v malom množstve, atď...).... Najinteligentnejší papagáj je NESTOR KEA... Prečo ? Živí sa mäsom. Najinteligentnejšie cicavce sú mäsožravé... Majú aj najlepšie schopnosti (a to aj preto, lebo ich museli získa, aby vedeli loviť....), no aj najlepší zrak, čuch, atď... Najinteligentnejšie ryby sú mäsožravé....

Vitariáni si na zlepšenie konzumácie potravín niektoré potraviny mixujú, niektoré odšťavujú....

Ako vidíš, všetci si to nejak "upravujú".... Lenže najväčší tromf majú tí, ktorí varia.... Samozrejme varený knedlík, zemiaky, pšenica, pečený koláč, atď.... TO JE NIČ MOC....

Pýtala si sa, odkiaľ viem o tej štúdii, a kde si ju môžeš naštudovať.... Čítal som to niekde na tejto stránke, skúsim pohľadať.... MOŽNO aj v tejto téme, alebo v téme o posilňovaní, neviem... pozriem....
Ale - mne to príde tak logické, že mne by ani netrebalo vedieť o nejakej štúdii.....
Surové mäso má nepoddajnejšie textúry, ako varené mäso.... Varené mäso je jemnejšie, ako surové mäso.... Varené mäso uvoľnuje viac energie (teda, jednoduchšie ju uvoľňuje), ako surové mäso.... Varené mäso je lepšie stráviteľné, ako surové mäso.... ... Nech skúsi niekto toto vyvrátiť... =).....
Všetky tie REČI o tom, že surová strava je prirodzená PRE ČLOVEKA, a že varená strava je spúšťačom chorôb, atď, a je nevhodná.... TO VŠETKO JE ZALOŽENÉ LEN NA DVOCH VECIACH........
1. na tom, že je tu VIERA, že ak nevaria zvieratá, tak potom varenie je neprirodzené a tým páádom aj ŠKODLIVÉ...
2. Strata enzýmov vo varených potravinách...

To sú DVE VECI, na ktorých stavajú odporcovia varenia..... A ja som pochopil, že tieto argumenty nemajú žiadnu reálnu váhu, lebo ľudské telo jasne dokazuje, ako mu vyhovuje varená KVALITNÁ strava, a hlavne živočíšne potraviny plné vitamínov a minerálov, a hlavne tukov, bielkovín a menšieho množstva sacharidov.

Inak, zaujímal by ma pokus.... Na čo má pes väčšiu chuť ? na surové mäso, alebo na varené ?.... Zistite si.... A nie len pes, ale aj vlk, atď.... mačka.... Orol..... alebo MYŠ.....POTKAN.....
Myslíte, že opovrhnú dobre uvarenou stravou ? OMYL........ uprednostnia ju pred surovou........ A ak nie hneď, tak vtedy, keď zistia, čo je pre nich výživnejšie z hľadiska dostupnosti živín z jedla - či jedlo surové, alebo varené.... Lenže na to tu už výskum bol (len ho treba nájsť).... a ani ten výskum aspoň MNE netreba... Lebo to proste VIEM. Vitariánstvo je založené na VIERE, varená strava na FAKTE.
Varenie je DAR pre človeka, rovnako ako posteľ, perina, teplá voda, strecha nad hlavou, pevný dom čo vydrží aj 100 rokov, atď....
A JE UŽ ALE NA SAMOTNOM ČLOVEKU, ČI SI BUDE VARIŤ CESTOVINY S TVAROHOM ČI PIECŤ KOLÁČE, ALEBO VARIŤ NIEČO VÝŽIVNÉ, HLAVNE ŽIVOČÍŠNEHO PôVODU.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 6:33 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Budička, tu som našiel niečo podobné, na čo som dokonca aj odpísal svoj názor ...

[u:v85wsicd]smajliss píše:[/u:v85wsicd]
Pro angličtináře:

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 9:41 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Práve toho som sa bála, že začneš polemizovať varené mäso vs. surové a moje obavy sa naplnili \":)\", ale dokument si pozriem a skúsim pri ňom použiť viac svoj podvyživený rastlinný mozog \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 10:08 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
NOWOCAYN_2 píše:
Ako vravím, každý verí tomu, čomu chce... Existuje dajme tomu 10 hlavných výživových smerov, z toho každý na ten druhý kydá hnoj... Makrobiotika kydá na vitariánstvo, vitariánstvo kydá na "mäsožrútov", paleo kydá na vegánov, atď...
Napísalo sa obrovské množtvo článkov, a každý jeden výživový smer hlása, že on je ten najlepší... Hádžu na seba špinu, atď......
Neviem o čo sa snažíš ty, Vševěd, ale doslova sa divím, že veríš tým drístom z toho článku... Samozrejme, takeh WHO by skutočne VADILO, keby sa ľudia začali stravovať Paleo diétou... Prečo ? Boli by zdravší ako sú, neboli by obézni, atď, a neboli by tak často chorí... ... Proste si si, Vševěd, povedal, že tomu veríš, lebo ti to vyhovuje.... Tak si tomu ver... Ale skôr si naštuduj viac o kmeňoch stravovacích sa živočíšnymi potravinami, kde konzumujú dosť tukov, a málo sacharidov... Alebo, vlastne ani nemusíš... Pozri sa napríklad na eskimákov, a priraď k nim zlú kondíciu, trdlo.....
A nezabudni napísať, že oni si mäso nevaria..... A ja ti na to poviem : Áno, nevaria si.... Keby si varili, boli by ešte v lepšej kondícii.... Ako tu niekto nedávno písal (neviem už kto), že čítal o výskume, kde dávali myšiam a iným zvieratám jesť VARENÚ STRAVU (také potraviny, ktoré bežne jedávajú tie živočíchy, ale nie v surovom stave, varenom). Zvieratá boli v lepšej kondícii a lepšie im fungoval mozog ako tým, ktoré jedli surovú stravu....
Inak, dúfam, že tu niekoho nenapadne napísať o tom šušľavom čechovi, ktorý v nejakom vitariánskom videu spomínal, ako jeho pes prestal smrdieť, keď mu začal dávať surové mäso...... Je to zavádzajúce až to bolí... A čo mu dával jesť predtým ? Zbytky po varenej strave - keď ešte sám nebol vitariánom (zemiaky s cestovinami, knedlík s mäsom) ? Alebo nebodaj granule zložené z 90% obilnín a zvyšku mäsa ??? ... Viete, to máte tak.... keď niekto chce niečo zhanobiť, a niečo postaviť na "výslnie", tak často do toho zapáája neseriózne praktiky.... Hlavne také, kde nepovie VEĽMI DôLEŽITÉ DETAILY.... a to napríklad taký "DETAIL", ČÍNSKA STUDIE, ktorá hovorí o tom, ako je živočíšna bielkovina rakovinotvorná..... Testované to bolo na myšiach...Nič sa už ale nehovorí o tom, že myši dostávali bielkovinu KAZEÍN z kravského mlieka (čiže ten najhorší druh najhoršej biekoviny živočíšneho pôvodu)... A možno taký istý "detail" zabudol povedať ten pán na videjku, ktorý zabudol spomenúť že pred surovou mäsovou stravou pes dostával granule, alebo zbytky po bežných jedlách z bežnej českej kuchyne.... \":wink:\"

Vševěd, mimochodom to, že tu spomínaš moje priezvisko (som neznámy človek pre verejnosť) je znak tvojej primitívnosti. Ale dobre, nech sa páči... takými "ťahmi" len čitateľom tohto fóra ukazuješ svoju "mentálnu jednoduchosť" zabalenú do pozlátka štylisticky dobre napísaných slov. Alebo inak - čo z možno aj nadpriemerného IQ, ak je na ňom pleseň z nenávisti voči iným... ? Nič, len deštruktívna sila. Tvoj "podpis" "emoční upír" len dokazuje, že si to rád priznávaš (niekoho hodnotenie tvojej osoby), pretože to asi uspokojuje tvoju potrebu spájať inteligenciu s neprííjemnosťou, aroganciou, atď.... A názov tvojho nicku je už len "čerešnička na torte"...
Týmto príspevkom chcem ešte v závere povedať, že som s tebou dokomunikoval. Tebe ide viac o to sa s niekym hádať a provokovať (viď zverejnenie môjho priezviska - neviem z akého dôvodu ????...), než komunikovať NA ÚROVNI.... Lebo čo z toho, že tvoje slová a vety sú zo štylistického hľadiska na úrovni, keď ich obsah je plný zloby a duševnej "malosti" ? Nič...
Kľudne si napíš na to čo chceš, kľudne maj posledné slovo. Mňa odteraz vôbec nezaujímaš, sorry.

Milý Marku Gaborčíku alias Nowocayn, Standa Kunc je podle Tebe šišlavý Čech? A co myslíš, že bys pro Standu byl Ty, kdyby četl Tvoje příspěvky, ve kterých popisuješ svůj vnitřní boj s gerontofilií? Pochop, že útočit na něčí slabiny není fér a mohlo by se Ti to jednou vrátit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
bludicka píše:
Práve toho som sa bála, že začneš polemizovať varené mäso vs. surové a moje obavy sa naplnili \":)\", ale dokument si pozriem a skúsim pri ňom použiť viac svoj podvyživený rastlinný mozog \":)\".

Nemáš podvýživený rastlinný mozog..... Tak isto ako ja nemám "nadvýživený" (to je teda slovo..) živočíšny... Obom nám mozog funguje na 10%..... =P .... Inak, aké obavy ? ... Ja nemám žiadne obavy, keď niekto polemizuje nad surovým mäsom ako lepšou variantou k varenému (s čím ja nesúhlasím)... Takže ani zo srandy radšej nepíš o podvýživenom rastlinnom mozgu, čo sa Teba týka... Lebo ma to trochu nahnevalo, ale to je môj problém.... \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 10:36 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ates píše:
Milý Marku Gaborčíku alias Nowocayn, Standa Kunc je podle Tebe šišlavý Čech? A co myslíš, že bys pro Standu byl Ty, kdyby četl Tvoje příspěvky, ve kterých popisuješ svůj vnitřní boj s gerontofilií? Pochop, že útočit na něčí slabiny není fér a mohlo by se Ti to jednou vrátit.

Rozdiel medzi mnou a tebou (nevravím kto je "lepší", lebo pre teba si to ty, pre seba ja, takže...sme sa nikam nedostali) je v tom, že keby si ty útočil na ľudí ktorých uznávam, určite by som tu nepísal tvoje krstné meno a priezvisko, nespomínal by som žiaden vymyslený boj s gerontofíliou (áno, mal som 47 ročnú partnerku, a ??? Už "riešim" len mladšie odo mňa, lebo mi dala to, čo som od zrelej ženy potreboval...)...
Tiež si taký, že kážeš vodu a piješ víno... Považuješ za moju "slabinu" neexistujúcu gerontofíliu o ktorej mi výsmešne píšeš, a hneď za tým mi píšeš, že útočiť na niekoho slabiny nie je fér, a mohlo by sa mi to raz vrátiť....
Mimochodom, píšeš mi to tak, akoby som žil v "zlatej krajine", kde je ku mne každý vľúdny, každý sa na mňa usmieva a každý sa mi s radosťou prihovára... a ja akože žijem v takom "raji" a tak sa mi môže stať, že niekto zaútočí na moju slabinu (čo sa deje pri komunikácii v podstate každý deň, že niekto niekomu šľapne na "kurie oko").
Nevedel som, ako sa ten čech volá. To že šušle VôBEC nebolo myslené výsmešne, len som chcel vedieť, aby sa vedelo koho myslím, to je všetko.

Mimochodom, mne by bolo fuk, keby si zaútočil na akýkoľvek môj "pseudo vzor"..... Tak načo si to tak pripúšťaš ? Hlavne, keď som v skutočnosti na Standu Kuca ani neútočil - ako už vieš.
Cítim z tvojich slov hnev, nech sa páči, tvoja voľba. Maj sa (sorry za OT, čitatelia).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 9:38 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Nowocayne, ale on ten (podle tebe šišlavý) Standa Kunc má pravdu, že psům víc vyhovuje syrové maso. Souhlasím však s tebou, že u člověka je to jinak a tráví lépe maso vařené. A co se týče obilovin, tak pokud je člověk jí, měly by být vždy tepelně upravené, jsou totiž plné antinutrientů, v tom se shodneme.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 11:36 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ates píše:
Nowocayne, ale on ten (podle tebe šišlavý) Standa Kunc má pravdu, že psům víc vyhovuje syrové maso. Souhlasím však s tebou, že u člověka je to jinak a tráví lépe maso vařené. A co se týče obilovin, tak pokud je člověk jí, měly by být vždy tepelně upravené, jsou totiž plné antinutrientů, v tom se shodneme.

Hadovi viac vyhovuje varené mäso, myšiam tiež varené.... ako teda vieš, že psovi nie ? Nezabúdaj, že Standa Kunc to nijak laboratórne neoveril, je to len jeho viera, z ktorej vyplýva aj to, že podľa neho človek robí zle, ak konzumuje varené potraviny. Takže by som si na tvojom mieste nebol tak istý tým, že psom viac vyhovuje surové mäso. Môže to tak byť, ale vôbec nemusí.
A možno nevieš (možno vieš), plné antinutrientov sú a orechy a semená, a dokonca aj tuky z nich (ale už v trochu menšej miere). Inhibítor trypsínu, fytáty.... Jasý dôkaz toho je ten, že človek po zjedení napríklad 100g orechov (akýchkoľvek) sa nejak extra necíti... Dá sa to nejak "doladi" ich kvasením, ale ani to nie je ono. Ja osobne orechy a semená už nekonzumujem, jedine sem-tam si dám pražené slnečnice na lúskanie, pri pozeraní nejakého dokumentu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 11:58 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
NOWOCAYN_2 píše:
Hadovi viac vyhovuje varené mäso, myšiam tiež varené.... ako teda vieš, že psovi nie ? Nezabúdaj, že Standa Kunc to nijak laboratórne neoveril, je to len jeho viera, z ktorej vyplýva aj to, že podľa neho človek robí zle, ak konzumuje varené potraviny. Takže by som si na tvojom mieste nebol tak istý tým, že psom viac vyhovuje surové mäso. Môže to tak byť, ale vôbec nemusí.
A možno nevieš (možno vieš), plné antinutrientov sú a orechy a semená, a dokonca aj tuky z nich (ale už v trochu menšej miere). Inhibítor trypsínu, fytáty.... Jasý dôkaz toho je ten, že človek po zjedení napríklad 100g orechov (akýchkoľvek) sa nejak extra necíti... Dá sa to nejak "doladi" ich kvasením, ale ani to nie je ono. Ja osobne orechy a semená už nekonzumujem, jedine sem-tam si dám pražené slnečnice na lúskanie, pri pozeraní nejakého dokumentu.

Ciste ze zkusenosti s nasim psem. Pokud si ma vybrat mezi syrovyma a varenim masem, tak nejdriv si da syrove. Po delsim krmeni syrovym masem mu varene uz moc nejede. Orechy a jablka basti na zahrade ve velkem. Hrusky, tresne banany a svestky miluje. Maliny, jahody a vino pred nim musime hlidat, protoze si vsechno otrhava sam. Bezne zere syrovou mrkev, varene zeleniny se ani nedotkne.

Pokud se na prochazce bavim s majiteli jinych psu, tak pokud jejich psy nejsou prezrane apaticke koule, tak jejich psy se chovaji podobne.

Inzenyr

PS. Uz mu je vic jak 9 let a je v plne forme, akorat uz ma kolem huby sedive chlupy, ale za mickem beha jak vzteky a kazdeho psa dukladne prozene.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 1:21 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
inzenyr píše:

Ciste ze zkusenosti s nasim psem. Pokud si ma vybrat mezi syrovyma a varenim masem, tak nejdriv si da syrove. Po delsim krmeni syrovym masem mu varene uz moc nejede. Orechy a jablka basti na zahrade ve velkem. Hrusky, tresne banany a svestky miluje. Maliny, jahody a vino pred nim musime hlidat, protoze si vsechno otrhava sam. Bezne zere syrovou mrkev, varene zeleniny se ani nedotkne.

Pokud se na prochazce bavim s majiteli jinych psu, tak pokud jejich psy nejsou prezrane apaticke koule, tak jejich psy se chovaji podobne.

Inzenyr

PS. Uz mu je vic jak 9 let a je v plne forme, akorat uz ma kolem huby sedive chlupy, ale za mickem beha jak vzteky a kazdeho psa dukladne prozene.

Neviem čo na to povedať, asi psy žijúci v zajatí nemajú za tie storočia prirodzený inštinkt... Jesť orechy, jablká, hrušky, banány... To nekonzumuje napríklad žiaden vlk, lebo sa k tomu v podstate drvivou väčšinou ani nemá ako dostať. Narážam na to preto, lebo banány, hrušky, jablká.... majú totálne iné zloženie, ako má mäso (sacharidy vs. bielkoviny a tuky)... Takže keď psy a vlci žijúci voľne v prírode majú stravu obsahujúcu možno 10g sacharidov na deň (ak vôbec, a to z vnútorností, možno nejakej lesnej jahody, ak si ju vôbec chcú dať... a nejakej trávy...) a zvyšok bielkoviny a tuky, tak psy v zajatí sa očividne preorientovali na niečo iné.... Ale ani sa tomu nedivím, že si zvykli na sacharidy... Prečo ? Granule sú podľa všetkého z 80-90% sacharidy (10-20% bielkoviny - percent nemyslím v gramoch na 100g), vláknina, zbytková voda, popolček.... Ako vidno, psy vedia prežiť aj NA TAKEJ HROZNEJ STRAVE, ako sú granule... Len ten ich život nie je tak kvalitný ako život psov, ktorí jedia surové či varené mäso, a žiadne granule, cestoviny, a podobne.
Tak isto ale záleží aj na spôsobe prípravy mäsa... .. Ak dáme psovi surové kuracie prsia plné šťavy, určite ich uprednostní pred kuracími prsiami varenými vo vode...
Za pokus by možno určite stálo navariť psovi krásne šťavnaté mäso so soľou (kľune himalájskou), bobkovým listom, čiernym korením a nejakým živočíšnym tukom (to by aj mohlo stačiť...)... Zaujímalo by ma, čo by si vybral.
Mimochodom, stretol sa niekto s tým, že pes nechcel žrať surové mäso, ale chcel len granule ? .... Ak áno, tak potom o prirodzenom "stravovacom inštinkte" psov sa už VôBEC, ALE VôBEC nedá v tomto období hovori (v prípade, že pes nezačal svoje stravovnaie odmalička tým, že jedol mäso, a nie "odpad" typu granule, a rôzne iné potraviny nevhodné pre psa - ku ktorým patrí aj ovocie - jedno jablko denne by som ale nepovažoval za niečo nevhodné... 10g sacharidov, to je nič...).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 2:38 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
NOWOCAYN_2 píše:
Neviem čo na to povedať, asi psy žijúci v zajatí nemajú za tie storočia prirodzený inštinkt... Jesť orechy, jablká, hrušky, banány... To nekonzumuje napríklad žiaden vlk, lebo sa k tomu v podstate drvivou väčšinou ani nemá ako dostať. Narážam na to preto, lebo banány, hrušky, jablká.... majú totálne iné zloženie, ako má mäso (sacharidy vs. bielkoviny a tuky)... Takže keď psy a vlci žijúci voľne v prírode majú stravu obsahujúcu možno 10g sacharidov na deň (ak vôbec, a to z vnútorností, možno nejakej lesnej jahody, ak si ju vôbec chcú dať... a nejakej trávy...) a zvyšok bielkoviny a tuky, tak psy v zajatí sa očividne preorientovali na niečo iné.... Ale ani sa tomu nedivím, že si zvykli na sacharidy... Prečo ? Granule sú podľa všetkého z 80-90% sacharidy (10-20% bielkoviny - percent nemyslím v gramoch na 100g), vláknina, zbytková voda, popolček.... Ako vidno, psy vedia prežiť aj NA TAKEJ HROZNEJ STRAVE, ako sú granule... Len ten ich život nie je tak kvalitný ako život psov, ktorí jedia surové či varené mäso, a žiadne granule, cestoviny, a podobne.
Tak isto ale záleží aj na spôsobe prípravy mäsa... .. Ak dáme psovi surové kuracie prsia plné šťavy, určite ich uprednostní pred kuracími prsiami varenými vo vode...
Za pokus by možno určite stálo navariť psovi krásne šťavnaté mäso so soľou (kľune himalájskou), bobkovým listom, čiernym korením a nejakým živočíšnym tukom (to by aj mohlo stačiť...)... Zaujímalo by ma, čo by si vybral.
Mimochodom, stretol sa niekto s tým, že pes nechcel žrať surové mäso, ale chcel len granule ? .... Ak áno, tak potom o prirodzenom "stravovacom inštinkte" psov sa už VôBEC, ALE VôBEC nedá v tomto období hovori (v prípade, že pes nezačal svoje stravovnaie odmalička tým, že jedol mäso, a nie "odpad" typu granule, a rôzne iné potraviny nevhodné pre psa - ku ktorým patrí aj ovocie - jedno jablko denne by som ale nepovažoval za niečo nevhodné... 10g sacharidov, to je nič...).

Jak si muzete byt jisty, ze takovou nebo podobnou potravu nekonzumuje zadny vlk. To bych si nedovolil tvrdit ani nahodou, protoze jsem nikdy s vlky nezil, abych je mohl pozorovat.

Citace:
======================
Vlci se orientují zejména na slabší a handicapované kusy. Nepohrdnou ani drobnými zvířaty a mršinami. Procentuální složení jejich potravy se řídí momentální potravní nabídkou.Vlci se živí hlavně savci (jeleni 64% kořisti, prase divoké 31%), ale nepohrdnou vlastně ničím, co dokážou ulovit. Nevyhýbají se ani mršinám či rostlinné potravě (různé bobule).
=======================

Nas pes nejdriv asi 8 let byl krmeny vetsinou granulemi, pak si ho dcera vzala na venkov, kde ho zacala krmit misto granulemi jenom syrovym masem.

Dalsi stravu si pes uz najde sam na zahrade, jedine mrkev si nevyhrabe.

Nejsem schopen zduvodnit, proc nas pes zral venku treba jablka, tresne, orechy nebo hrusky, ale venku si je hledal sam, nikdo mu je nenutil.
Rozhodne se ale nejednalo o jeden kus, sezral vsechno co nasel pod stromem.

Pes doma byl uz dost malatny, projevovalo se na nem jakoby stari, prechodem na venkov a na jinou stravu okamzite ozil a je ted v upne jinem stavu nez byl doma.

inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 3:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Kedykoľvek kŕmili mäsožravé zvieratá vareným mäsom podliehali chorobám a po niekoľkých generáciach strácali plodnosť:
http://ppnf.org/about-ppnf/about-drs-pr ... s-research
http://en.wikipedia.org/wiki/Francis_M._Pottenger,_Jr.

V čase, keď sa tento výskum robil, nebola ešte identifikovaná aminokyselina taurín a zistilo sa, že táto je kľúčová na to, aby mačky správne metabolizovali proteíny, ale táto sa ničí práve varom. Aby mačky prežili na varenom mäse, musí sa im umelo dodávať aminokyselina taurín.

Čo sa týka pokusov zvierat varené mäso vs. surové, treba ich robiť po viac generácií, nestačí nejaké dva týždne kŕmiť hada vareným vs. surovým mäsom a z toho vyvodiť, že keď had dokázal stráviť to varené lepšie, tak automaticky je pre neho aj zdravšie.

A inak na jednej veci sa zhodnú úplne všetci - paleo, vegáni, vitariáni, všežravci, tepelne upravené mäso vytvára toxíny tzv. heterocyklické amíny, ktoré sú jednoznačne karcinogénne, množstvo závisí od teploty, dĺžky a spôsobu úpravy mäsa. Žiadna iná potrava - mlieko, vajíčka, zelenina tieto látky pri varení neobsahuje, mlieko a vajíčka len veľmi malé množstvo.
Je pravda, že teplom sa proteíny čiastočne denaturujú a tým sa rozložia na jednotlivé aminokyselny, to by čiastočne mohlo zvýšiť ich stráviteľnosť, ale zároveň sa aj znehodnotia. Tak isto ako pasterizácia denaturuje bielkoviny mlieka a vajíčka pri uvarení.

To som práve dnes čítala zaujímavý článok o Masajoch, ktorí sa často prezentujú ako príklad nízkosacharidovej bielkovinovej stravy - mäso, krv, mlieko, ale tam práve písali, že oni dosť veľa používajú pri varení rôzne byliny, napr. často si varia mäso ako polievku a pridávajú tam kopec divorastúcich rastlín, vyrábajú si nápoj z mlieka "orkiowa", do ktorého dávajú takisto rôzne rastliny, ono aj to malé zastúpenie rastlinnej stravy im môže práve zabezpečiť to, čo to mäso nedokáže a môže byť kľúčovou zložkou, že ich diéta ako celok funguje, takže nemôžeme chápať stravu nejakej kultúry len tak, že niečo z nej vyberieme a potom ju prezentujeme na potvrdenie nejakého výživového štýlu. Nikto nedokáže mať stravu ako Masai, pokiaľ tam priamo nežije. A to mi práve dnes došlo, že treba si niektoré informácie naozaj overiť predtým, než ich človek zhltne ako "dôkaz" prezentovaný v nejakom článku o výžive.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 11:41 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
bludicka píše:
Kedykoľvek kŕmili mäsožravé zvieratá vareným mäsom podliehali chorobám a po niekoľkých generáciach strácali plodnosť:
http://ppnf.org/about-ppnf/about-drs-pr ... s-research
http://en.wikipedia.org/wiki/Francis_M._Pottenger,_Jr.

V čase, keď sa tento výskum robil, nebola ešte identifikovaná aminokyselina taurín a zistilo sa, že táto je kľúčová na to, aby mačky správne metabolizovali proteíny, ale táto sa ničí práve varom. Aby mačky prežili na varenom mäse, musí sa im umelo dodávať aminokyselina taurín.

Čo sa týka pokusov zvierat varené mäso vs. surové, treba ich robiť po viac generácií, nestačí nejaké dva týždne kŕmiť hada vareným vs. surovým mäsom a z toho vyvodiť, že keď had dokázal stráviť to varené lepšie, tak automaticky je pre neho aj zdravšie.

A inak na jednej veci sa zhodnú úplne všetci - paleo, vegáni, vitariáni, všežravci, tepelne upravené mäso vytvára toxíny tzv. heterocyklické amíny, ktoré sú jednoznačne karcinogénne, množstvo závisí od teploty, dĺžky a spôsobu úpravy mäsa. Žiadna iná potrava - mlieko, vajíčka, zelenina tieto látky pri varení neobsahuje, mlieko a vajíčka len veľmi malé množstvo.
Je pravda, že teplom sa proteíny čiastočne denaturujú a tým sa rozložia na jednotlivé aminokyselny, to by čiastočne mohlo zvýšiť ich stráviteľnosť, ale zároveň sa aj znehodnotia. Tak isto ako pasterizácia denaturuje bielkoviny mlieka a vajíčka pri uvarení.

To som práve dnes čítala zaujímavý článok o Masajoch, ktorí sa často prezentujú ako príklad nízkosacharidovej bielkovinovej stravy - mäso, krv, mlieko, ale tam práve písali, že oni dosť veľa používajú pri varení rôzne byliny, napr. často si varia mäso ako polievku a pridávajú tam kopec divorastúcich rastlín, vyrábajú si nápoj z mlieka "orkiowa", do ktorého dávajú takisto rôzne rastliny, ono aj to malé zastúpenie rastlinnej stravy im môže práve zabezpečiť to, čo to mäso nedokáže a môže byť kľúčovou zložkou, že ich diéta ako celok funguje, takže nemôžeme chápať stravu nejakej kultúry len tak, že niečo z nej vyberieme a potom ju prezentujeme na potvrdenie nejakého výživového štýlu. Nikto nedokáže mať stravu ako Masai, pokiaľ tam priamo nežije. A to mi práve dnes došlo, že treba si niektoré informácie naozaj overiť predtým, než ich človek zhltne ako "dôkaz" prezentovaný v nejakom článku o výžive.

Pekný príspevok..... Ale chcem vidieť výskum, kde sa zohľadňuje surové vs. varené mäso PRE ČLOVEKA.... Tam bude pre neho lepšie varené. Proste stále viac a viac sa presviedčam(e), že človek je úplne jedinečný tvor, a to čo dáva logiku u vtákov, opíc, alebo iných zvierat, s človekom nemusí mať nič spoločné...
Inak Dr. Price ktorý je citovaný v tom článku jasne hovorí (v iných článkoch), že pre človeka je najlepšie jes hlavne živočíšne pokrmy, a že kmene a spoločnstvá kde jedia najviac živočíšnych potravín a dostatok tuku (živočíšneho), tam majú najlepšie stavané tváre, kosti, zuby..... Tak isto Dr. Price hovorí o tom, aký nemysel je vegánstvo a vegetariánstvo pre človeka. To som len tak doplnil, aby sa vedelo., koho Dr. Pottenger (ten, čo to zistil na mačkách), cituje vo svojich prácach, a podobne... Ja samozrejme Dr. Price-ovi dávam za pravdu. Lebo, bludička.... tak ako si vravela že by si mali výskumníci dávajúci varené mäso hadovi a potkanom overi účinky PO GENERÁCIÁCH ich hadích a potkaních mláďat, tak aj vitariáni asi ťažko budú mať pozitívne skúsenosti po generáciách na surovej strave zloženej z ovocia, zeleniny, orechov a trošky nejakého dodatku.... A to si treba tiež uvedomiť... Lebo to je zrejmé. A- tiež by ma zaujímalo, aké vvarené (a ako varené) mäso dávali mačiatkam.... A či ten TUK z mäsa (ak bolo varené vo vode) VRÁTILI do mäsa... Ak nie, tak mačky potrebujúce tuk strádali silno na mäse bez tuku.... Neviem, chcelo by to viac detailov.... Aj taká čínska štúdia o údajnej nevhodnosti živočíšnych bielkovín pre človeka (akože vytvárajú rakovinu) bola založená na skúmaní tej najhoršej možnej živočíšnej bielkovine - kazeínu z kravského mlieka, a typuujem, že pasterizovaného..... Takže tak. Proste nedám ruku do ohňa v názoroch na túto problematiku s varenou stravou vs. zvieratá.... A ešte záleží že aj aké zvieratá... Neviem ani, či je tak dôležité sa do toho púšťať. V prvom rade ma zaujíma človek. Mňa osobne. Ja totiž doma ani žiadne zviera nemám.... Ale keby som mal psa či mačku, určite by som im nevyváral... Dával by som im pekne surovú stravu. A to z dôvodu, že dosť času venujem sebe na rôzne aktivity, sám si varím vždy, aj nakupujem, atď, nie to ešte vyvára pre zvieratká... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz