Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 12:51 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Tady nejde vůbec o kulturistiku, tady jde o to, že tvrdíš, že jakákoliv sportovní aktivita i fyzická práce jsou škodlivé, protože překyselují organismus...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 5:22 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 9:33 pm
Příspěvky: 15
Kwasniewskeho dietu jsem držel skoro tři roky a byl jsem pro ni naprosto přesně zapálený jako člověk co ji obhajuje výše a to dokonce tak zapálený, že jsem si nevšiml, co to se mnou dělá. A poměry jsem dodržoval, to se neboj \":-)\"
Právě až takto zpětně (šlehnul jsem s tím před dvěma lety) dokážu zhodnotit, jestli to k něčemu bylo nebo ne.
Nepíšu sem proto, abych pohanil Kwasniewskeho dietu, píšu to sem jako upozornění člověka, který se tak stravoval docela dlouhou dobu, pro ostatní lidi. Jako vyzkoušet se dá všechno, nicméně když se na to podívám teď zpětně: Já změnil celý svůj život (a v podstatě ho takto jídlem změníte) na základě jedné jediné knížky a pár v podstatě reklamních stránek na netu? Má to logiku? Na základě jedné jediné knížky?
Znám nějaké sportovce, nebo lidi, co se dožili vysokého věku, nebo nějaké extra chytré lidi co takto jedli?

Já skočil z Kwasniewskeho diety rovnou na raw food (ale to až po dvou měsících, kdy jsem naštudoval co se do mě vlezlo).
Ten rozdíl oproti fungování na tuku na jedné straně a na ovoci na druhé straně (psáno obecně) je znát jak fyzicky (síla, jak vůbec člověk vypadá, apod.) tak hlavně psychicky (o co se člověk zajímá, na co myslí, jak vůbec myslí, apod.).

Kwasniewskeho dietu bych přirovnal k Temné straně z Hvědných válek \":-)\" Jo, taky dá určitě sílu, ale tu mi dá i Světlá strana (nebo jak to v těch Hvězdných válkách je).

Ber to tak, že to takto vidím a mám 3-leté zkušenosti z Kwasniewskeho diety, 2-leté zkušenosti z raw food (neboli vitariánství) a 28-leté zkušenosti ze standardní stravy české. Na základě zkušeností sám se sebou, s vlastním tělem, mozkem a duší volím raw food.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 11:19 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Alex : Nechcem ťa odsudzovať, to vôbec nie. Len po prečítaní tvojho zatiaľ posledného príspevku v tomto topicu, už nemám k tebe čo povedať a č os tebou rozoberať. Keby si si dal toho McDonalda dva krát ročne, tak to ešte pochopím... a navyše fajčíš cigarety a trávu... je to tvoja vec, ale ja sa už komunikácii s tebou venovať nebudem, aspoň do doby, keď s tými troma zlozvykmi prestaneš.

ČITATELIA, TERAZ ZBYSTRITE POZORNOSŤ, až do konca príspevku....

Johaman, citujem ťa : "Nepíšu sem proto, abych pohanil Kwasniewskeho dietu, píšu to sem jako upozornění člověka, který se tak stravoval docela dlouhou dobu, pro ostatní lidi. Jako vyzkoušet se dá všechno, nicméně když se na to podívám teď zpětně: Já změnil celý svůj život (a v podstatě ho takto jídlem změníte) na základě jedné jediné knížky a pár v podstatě reklamních stránek na netu? Má to logiku? Na základě jedné jediné knížky?
Znám nějaké sportovce, nebo lidi, co se dožili vysokého věku, nebo nějaké extra chytré lidi co takto jedli?
"

Moja reakcia : čítal si tú knihu ? Stále mám dojem, že nie... Teraz mám na mysli tú jedinú knihu v českom jazyku, pričom Kwasniewski je autorom viacerých takýchto kníh (o jeho diéte), ale v českom jazyku je dostupná len "Optimální dieta" z roku 1998 (resp. z roku 1990 originál). Ak by si tú knihu čítal (alebo skoro zabúdaš, neviem...), tak by si sa dočítal, že v minulosti taký pomer dodržiavali vysoko postavení ľudia, ktorí sa dožívali vysokého veku. Ďalej by si sa dočítal, že ľudia s vyšším množstvom kyseliny močovej v organizme, sú inteligentnejší, alebo proste - úspešnejší.
Citujem Jana Kwasniewskeho : "Behem amerického výzkumu se ukázalo, že nejvyšší hladinu této kyseliny mají profesori vysokých škol, kterí dosáhli významných vedeckých úspechu, o neco nižší meli prednášející na akademiích. Proc studenti s vynikajícími studijními výsledky meli vyšší hladinu kyseliny mocové než prumerní studenti, at si každý sám odpoví."

Johaman, píšeš, že, citujem ťa : "Já skočil z Kwasniewskeho diety rovnou na raw food (ale to až po dvou měsících, kdy jsem naštudoval co se do mě vlezlo).
Ten rozdíl oproti fungování na tuku na jedné straně a na ovoci na druhé straně (psáno obecně) je znát jak fyzicky (síla, jak vůbec člověk vypadá, apod.) tak hlavně psychicky (o co se člověk zajímá, na co myslí, jak vůbec myslí, apod.).

Kwasniewskeho dietu bych přirovnal k Temné straně z Hvědných válek \":-)\" Jo, taky dá určitě sílu, ale tu mi dá i Světlá strana (nebo jak to v těch Hvězdných válkách je).

Ber to tak, že to takto vidím a mám 3-leté zkušenosti z Kwasniewskeho diety, 2-leté zkušenosti z raw food (neboli vitariánství) a 28-leté zkušenosti ze standardní stravy české. Na základě zkušeností sám se sebou, s vlastním tělem, mozkem a duší volím raw food


Je mi ľúto temnej sily Gandhího, ktorý jedol najmä vajíčka, syry, smotanu... Zamysli sa Johaman, čo píšeš. To s tou "temnou silou", to je somarina. Ľudia, ktorí budú konzumovať živočíšne potraviny na prvom mieste, tí nebudú agresívny, ako vlk, šelmy a podobne... Totiž nie len strava formuje myseľ človeka... ak formuje myseľ človeka strava, tak to svojim zložením (makronutrienty, vitamíny, minerály, kyseliny, oleje, atď...). Ja zas môžem povedať že nechcem jesť jablká a banány, lebo budem ako opica poskakovať z miesta na miesto a ceriť zuby s ďasnami... Takže si pozri dve strany mince \":wink:\" .

Vravíš, že volíš "raw food".... myslím že surové žĺtka a syr, slanina (ktorú netreba vždy tepelne spracovať), nepasterizované maslo ako tuk... to nie je "raw" ? Chceš povedať, že ješ všetko "raw" ? A že máš viac sily, ako na Kwasniewskeho diéte pri stave založenej na ovocí a zelenine ? Tomu neuverí nikto, kto je pri zmysloch. Ja už za ten mesiac (začal som 2. apríla, ako som si všimol v "zabudnutom diáry"...) som nabral silu, sám sa čudujem. Nie podstatnú, ale na drepoch dávam viac o 7 kg než predtým, na mŕtvych ťahoch o 10kg, a na príťahoch či tlakoch v priemere o 5kg... pričom som stagnoval rok s takými istými váhami v jednej sérii... a zrazu zlepšenie. Takže tu prosím nepíš nič o "temnej strane hviezdnych vojen", pretože Kwasniewskeho diéta práveže ľudí upokojuje. Netvrdím, že po mesiaci. A netvrdím, že v diskusiách na internete s tými, ktorí ju bez vyskúšania odsudzujú. Tvrdím, že v normálnom reálnom živote, v spoločnosti a podobne.

A že ako človek vyzerá na diéte založenej na tukoch v porovnaní s diétou založenou na sacharidoch ? ... Moja odpoveď je .... \":wink:\"

Jahanan, píšeš : "Já skočil z Kwasniewskeho diety rovnou na raw food (ale to až po dvou měsících, kdy jsem naštudoval co se do mě vlezlo)"
Ľudia.... ďalší dôvod neveriť mu.... Johanan, použil si slovo "skočil" a hneď za tým "rovnou".... každému napadne, že tým myslíš v podstate zo dňa na deň, alebo z týždňa na týždeň... pričom si pred tou zmenou 2 mesiace študoval stravovanie typu "raw food", a až potom si sa odhodlal "skočiť rovno" (znateľne to vnímam ako rýchly "preskok" podľa použitých slov, a nie som jediný...a pointu toho všetkého vysvetlím...) na Raw Food, kde si začal namiesto tukov využívať energiu zo sacharidov (s trošičkou tuku).
A pointa toho, prečo ti nedôverujem.... \":D\" .... Keby si tri roky bol na "Optimálnej diéte podľa Jana Kwasniewskeho), kde tuk tvorí 6 násobok (alebo viac) prijatého množstva sacharidov.... a potom "preskočil" zo dňa na deň či z týždňa na týždeň na ÚPLNÝ OPAK, tak.... mal by si riadne zdravotné problémy.... + cholesterol by sa ti zvýšil aj 3 NÁSOBNE v porovnaní s tým, aký si ho mal na Kwasniewskeho diéte. PRETOŽE takto to funguje.......... keď človek prejde z "raw food" (kde tvoria drvivú väčšinu potravy sacharidy) na Kwasniewskeho diétu, tak týždeň, max. 2 týždne (ak je to relatívne zdravý človek) sa bude prispôsobovať tomu, aby dokázal zúžitkovať tuky. Starší ľudia a ľudia z horším zdravotným stavom, tým to môže trvať mesiac, max. 2 mesiace. Človeku sa nič negatívneho pri prechode z Raw Food na Kwasniewskeho diétu nestane, len tie max. 2 týždne stratí energiu možno o 20%, kým si telo zvykne na tuky, a potom bude všetko fajn, keby len to... \":)\" .
ALE keď človek prejde z Kwasniewskeho diéty na "raw food", kde budú tvoriť jeho jedálniček samé sacharidy s trochou bielkovín a trochou tuku, tak .... to ani zďaleka taký "hladký" prechod nebude....ale popravde, bude to prechod vcelku...nebezpečný a bolestivý. Možno preto, že takto telo chce dať najavo, že chce ostať pri spôsobe výživy, kde sú palivom tuky....
A tým, "milý" Jahanan, dal si nám vedieť, že si na žiadnej Kwasniewskeho diéte nebol, a ak áno, tak nie tri roky, ale sotva dva týždne.
Lebo keby si na Kwasniewskeho diéte bol tri roky, bolo by pre teba VEĽMI ťažké prejsť na "sacharidový raw food", musel by si to robiť "sakra opatrne a pomaličky", pričom by si si aj tak neušetril varovné signály organizmu (ako to Kwasniewski spomína, hlavne v ostatných knihách, ktoré som si z polštiny prekladal cez google prekladač...).
A keby to tak bolo a ty sa tu teraz budeš obraňovať, že si prechádzal z Kwasniewskeho diéty na "sacharidový raw food" pomaličky, len si to zabudol spomenúť, tak tvoja veta : "Já skočil z Kwasniewskeho diety rovnou na raw food (ale to až po dvou měsících, kdy jsem naštudoval co se do mě vlezlo)" ... hovorí jasne, že si nemal absolútne potrebu spomenúť pomalý prechod, pretože v skutočnosti si na Kwasniewskeho diéte tri roky nebol, možno dva týždne, ak si na nej vôbec bol.... A to čo si napísal v zátvorke, to je tiež riadne diskutabilné.... \":D\" .... vieš ako to spolu s tou tvojou vetou ktorú som teraz citoval znie ? Dve možnosti sú :
1. z troch rokoch si bol na Kwasniewskeho diéte zrazu dva mesiace a potom hneď prešiel na "sacharidový raw food"
2. bol si tri roky na Kwasniewskeho diéte, počas ktorej si posledné dva mesiace študoval popri jej konzumovaní iný stravovací smer, a to "sacharidový raw food". Po dôkladnom preštudovaní trvajúcom dva mesiace si "skočil rovno na Raw Food"...

Ktorá z týchto dvoch možností je správna ? Podľa mňa ani jedna (z dôvodov ktoré som už spomenul).... Lebo si sa sám nachytal na klamstvách.
Ďakujem za pozornosť všetkým čitateľom, ktorí si urobia zo serióznosti "jahaman" vlastný záver...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 2:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 9:33 pm
Příspěvky: 15
No jéje, to je slovíčkaření.

K prvnímu bodu: Znám nějaké sportovce, nebo lidi, co se dožili vysokého věku, nebo nějaké extra chytré lidi co takto jedli?"
Znám, znám, znám, znám, znám? A ještě jednou znám? Neznám. Nebudu řešit, že někde někdo něco napsal. Jediný člověk, kterého znám, že se živil Kwasniewskeho dietou jsem já sám.
Znám ale lidi, kteří se živí ovocem a zeleninou? Znám. Znám osobně? Znám. Kolik? Už dost. A to je rozdíl.
A když to vezmu z doslechu, internetově. Kolik znám na internetu lidí, co se živí K Dietou? A kolik jich je v poměru k lidem, co se živí ovocem a zeleninou? Na tu otázku ať si odpoví každý sám.


A k tomu přechodu K Dieta na Raw food. Rad food ovoce a zelenina jedu posledních 6 měsíců, předtím to byly hromady ořechů, semínek, apod. V podstatě sice raw food, ale taky samý tuk. Taky podle mě teď špatná cesta, ale pořád je kam jít.

A nějak nechápu proč maříš čas nějakým rozebíráním co sem kde napsal. Já jedl skoro tři roky K Dietou. Posun pak nebyl žádný, tak jsem zkoumal kde co. Dva měsíce jsem četl, četl, sledoval, netoval a pak se prostě rozhodnul že změním stravování. Ze dne na den. Co je na tom zvláštního? Kouřit jsem přestal ze dne na den, pít alkohol ze dne na den, nevidím v tom nic zvláštního. A taky jsem nikde nepsal, že přechod byl procházkou růžovou zahradou.

A k tomu poslednímu asi takto:
2. bol si tri roky na Kwasniewskeho diéte, počas ktorej si posledné dva mesiace študoval popri jej konzumovaní iný stravovací smer, a to "sacharidový raw food". Po dôkladnom preštudovaní trvajúcom dva mesiace si "skočil rovno na Raw Food"... ANO, ALE NE SACHARIDOVÝ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 4:02 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
jahaman : to je jedno, že tvoj nový "raw food" nebol sacharidový..... tak či tak si z neho prešiel na zeleninu a ovocie, orechov len "v miere", tak ? Malo by to rovnaké nevhodné následky, ktoré by si SPOMENUL v tvojom príspevku, ale ty si to proste...nespomenul, lebo si ani nevedel, že prechod z Kwasniewskeho diéty na sacharidovú diétu (pričom ak chceš, tak konzumácia orechov je na tom z hľadiska S:B:T podobne ako kwasniewskeho, ale zďaleka nie tak ideálna, lebo v orechoch je pomer S:B nejak 0,8:1 .... a pomer B:T je nejakých 1:2 - 1:3 - 1:5 ,...ak si odmyslíme pekanové a kokosové orechy) je taký riskantný pre zdravie...
Jahaman, ja ti aj tak neverím...... prejsť z Kwasniewskeho diéty, kde sa potrava tak ľahko trávi, kde žalúdok nebolí, kde sa žalúdok spľasne.... (lebo sa nemiešajú palivá)...prejsť z jedenia vajec, syrov, mäsa, masla, slaniny, malého množstva orechov, trochu sacharidov.... prejsť z toho všetkého na ORECHY ? Chlape, koľko si jedol orechov ? Keď ja zjem denne takých 90-100g bielkovín a okolo 350g tukov + 50g sacharidov..... a vôbec sa nenapchávam ani neprežieram.... Koľko si jedol počas Kwasniewskeho diéty potravín ty ?
Niečo tu "smrdí", pretože keby som ja to moje množstvo S, B, T nahradil orechmi a semienkami (čím iným si to mohol nahradiť, aby si zachoval pomer....len orechmi a semienkami), tak by som ich musel zjesť pol kila denne, ak nie viac... a poviem ti jedno... mám skúsenosť, keď som týždeň jedol 200g orechov denne.... dobre mi teda nebolo... už len keby som to zvýšil na 300g, bolo by mi vyslovene zle... vyslovene. A prečo je to tak ? Lebo orechy vo veľkom množstve sú pre človeka ZLÉ. Dobré sú len ako doplnok, do tých 100g denne, inak už škodia. Človek je oveľa lepšie prispôsobení na konzumáciu vajec, syrov, mäsa, slaniny, masla (samozrejme v kombinácii s nízkym množstvom sacharidov), než na konzumáciu orechov, ktoré aj samotné veveričky zahrabávajú pod zem, nech trochu "nahnijú", resp. nech vykvasia...aby boli jedlejšie....
Takže keď si vymenil Kwasniewskeho diétu za konzumáciu takmer výlučne len semien a orechov.... ktoré dosť tvrdo vo veľkom množstve zaťažujú žalúdok najmä vďaka enhibítoru trypsín a kvôli fytátom + preto, lebo pre človeka proste nie sú vhodnou potravinou na pravidelný konzum vo väčšom množstve, tak.... dobre si sa teda nerozhodol... Tak či tak nedôverujem tomu čo píšeš, sorry, ak ti úplnou náhodou krivdím.

Pýtaš sa, či poznám ľudí, ktorí sú na Optimálnej diéte.... V Poľsku ich je údajne cez milión (posledné roky). Nepoznám ich osobne, to veru nie. A keď mi dáš protiotázku, že prečo je na Slovensku a v Čechách oveľa viac ľudí, ktorý sa živia zeleninou a ovocím, tak odpoveď je jednoduchá .... aj WHO podporuje konzumáciu veľkého množstva zeleniny a ovocia... A pritom sami vieme, že WHO nie je tak seriózna organizácia.... (ruku na srdce). A keďže 9 z 10-tich výživárov odporúča konzumáciu vysokého množstva sacharidov a nízkeho množstva tukov, tak. ..... tak potom sa nedivme, že poznáme málo ľudí, ktorý sa živia "Kwasniewskeho diétou"....
Ľudia proste nevedia pochopiť, že pri nízkosacharidovej diéte, kde je súčasne vysoké množstvo tukov .... nehrozia žiadne choroby pečene, zažívanie je optimálne, výživa pre mozog funguje, rovnako výživa pre celé telo, pre všetky jeho orgány. Navyše živočíšne tuky sa nemusia spracuvávať v pečeni a neunavujú ju. A tým, že sa pri Kwasniewskeho diéte konzumuje málo sacharidov, tak ani tie sa nemusia spracuvávať v pečeni na energiu, syntézu bielkovín a tukov, a uberať tým organizmu bielkoviny (možno preto taký slabý rozvoj svalstva vitariánov konzumujúcich sacharidy - a prosím, neukazujte mi tú fotku toho černocha vitariána...už je to vážne otrepané...). Ľudia si pletú Kwasniewskeho diétu s Atkinsovou, lenže zabúdajú na to, že pri Kwasniewskeho diéte žiadna ketóza NEHROZÍ, ani nič podobné. Kwasniewskeho diéta nevytvára choroby. Napíšem to ešte raz .... Kwasniewskeho diéta nevytvára choroby...

Pýtaš sa, ktorí významní športovci konzumovali vysoký podiel tukov, stredný podiel bielkovín a nízky podiel sacharidov ?
Tu jedného máš ..... VINCE GIRONDA..... bol priaznivcom vysokotukovej diéty, s malým objemom sacharidov.... Jedol veľké množstvo vajec denne (jedol ich surové, bielka mohol povariť, bolo by to lepšie, o čo už...), smotanu, syry, hovädzie mäso (možno vnútornosti, nie som si istý, ale asi skôr mäso zo svalov - nebudem ho idealizovať).
Tu je jeho fotka, podotýkam, bez chemických prípravkov.... on sám odsudzoval steroidy.... jeho telo vybudovala drina v posilňovni (pozor, len tri krát týždenne, celé telo, ale tréning bol teda riadne dlhý....čo nie je tak ideálne...) a diéta, kde bolo minimum sacharidov, zato stredne bielkovín a veľa tukov....

Aj ja poznám ľudí, ktorí sa živia zeleninou, ovocím, trochou orechov... popravde, nepôsobia na mňa vyrovnane, príliš ulietavajú, a navyše, prídu mi trochu bojazliví, "mimo realitu".... POZOR, nechcel som sa nikoho dotknúť....NIKOHO. Len som napísal, čo vnímam. A výnimky samozrejme sú, osobne však výnimku nepoznám. A to, že vedia o "big farme", o "duchovne" a podobne, to neznamená, že sú nohami pevne na Zemi (čo to znamená, to teraz nebudem rozvádzať).

A ešte raz k tým športovcom.... odkedy existujú športové oddiely ? "Na úrovni" sú rozšírené 100 rokov ? Dajme tomu.... že áno. Bol prebytok chleba, nedostatok mäsa... aj teraz je oveľa viac sacharidovej potravy, ako tukovo-bielkovinovej ..... a keďže sacharidy vytvárajú v kombinácii s tukmi rôzne zdravotné problémy, hlavne obezitu a vytváranie zlého typu cholesterolu, (a hlavne tú obezitu), tak si ľudia vo všetkej svojej hlúposti mysleli, že priberanie na váhe človeka spôsobuje tuk.... Ale to je omyl, v Kwasniewskeho diéte môžete jesť toľko, koľko si telo pýta, a nikto z toho nepriberie...

Takže športovcom (našťastie výnimky sú) ani len nenapadlo konzumovať vysokotukovú diétu s nízkym obsahom sacharidov, keďže si všimli, že po kombinácii tuku a sacharidov (zemiaky s mäsom, knedlovepřozelo...a podobne) sa cítia unavený.... A vôbec im nenapadlo, že ak vynechajú sacharidy, tak to bude obrovská zmena.... Navyše, drvivá väčšina výživárov HANOBÍ živočíšne produkty, s výnimkou chudých rýb, nízkotučných mliečnych výrobkov.... Hanobia tučné živočíšne produkty preto, lebo sami sa živia celý život sacharidmi, tak nemôžu poznať ZO SKÚSENOSTÍ, že aj keď zjedia 350g slaniny za deň, k tomu 100g bielkovín a 50g sacharidov (teraz sa bavím o športujúcich ľuďoch, nešportujúcim stačí menej, lebo nespotrebujú toľko energie), že im nebude vôbec zle, že im bude tráviť perfektne, a že budú mať dostatok energie a budú schopnejší dotiahnuť veci do konca, a neunášať sa myšlienkami čo by bolo keby...atď - uzemní ich to.

Tuk sa v tele človeka hromadí pri miešaní dvoch palív - tuku a sacharidov.... a konkrétne sacharidy v tomto prípade (ak sa miešajú tuky so sacharidmi) spôsobia prírastok na váhe (čo sa tuku týka). Sacharidy samé o sebe prírastok na váhe spôsobia sem-tam, tuky samé o sebe nikdy (výnimky existujú - ak má niekto totálne chorý metabolizmus, ale to je veľmi vzácne). Samotnému Kwasniewskemu žiaden jeho pacient nepribral nejaké kilogramy navyše. Ja osobne poznám jednu dámu konzumujúcu hlavne zeleninu a ovocie (pozná ju celé Slovensko, nebudem menovať), a je to riadna buchta.... a poznám viac žien, ktoré konzumujú rastlinné potraviny, živočíšne odmietajú,a .... sú buď "naliate", alebo až "chorobne" chudé, s nedobrým výrazom - najme v očiach a pohľade + ich držanie tela tiež nie je nič moc. Ďalej sa k tomu už nevyjadrujem... nech si urobí každý záver sám.


Přílohy:
Vince Gironda.jpg
Vince Gironda.jpg [ 79.08 KiB | Zobrazeno 16529 krát ]

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 4:33 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 9:33 pm
Příspěvky: 15
Teď tak nějak nechápu, o co tady vlastně jde, protože ve finále to vypadá na nějaké osočování, co jsem všechno udělal špatně \":-)\" . Já se stravoval podle K skoro tři roky a prostě ze SVÝCH zkušeností tuto dietu nedoporučuji. To je celé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 4:43 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
jahaman : dobre, ale aspoň nepíš hlúposti, že ti pri tej diéte chýbala energia a že ti zostarla pokožka.... toto sa pri tej diéte nestáva nikomu, žeby mu pokožka starla skôr, ako pri sacharidovej diéte, a nikomu sa pri Kwasniwskeho diéte nestáva ani to, žeby strácal energiu... akurát tak prvé dva týždne, maximálne mesiac... tak nabudúce toľko nezveličuj, ale vlastne, možno si nepolepšiteľný, ok.., rob si čo chceš.
Kto má skúsiť Kwaswniewskeho diétu, tak ju skúsi. Tak či tak, neverím ti, a za tým si stojím. Proste ten, kto si zvykne za tri roky na "kvantá" tuku, ktorý "obveseľuje" myseľ, a na nízky podiel sacharidov.... Ten, kto si zvykne na tak koncentrované a energeticky výdatné potraviny ako sú vajíčka, syry, slanina, maslo, mäso, trochu orechov... ten sa uspokojí potom so sacharidovou stravou ? O tom fakt silno pochybujem, to je jeden z viacerých dôvodov, prečo ti neverím. To je všetko odo mňa na tvoju adresu, už sa nebudem ďalej vyjadrovať k tvojim príspevkom, pretože ako som povedal, nedôverujem ich výpovednej hodnote, pretože nič z nich nedáva logiku (nevravím že tvoje príspevky na fóre všeobecne nedávajú logiku, ale v tomto topicu rozhodne rozhodne logiku nedáva nič, čo si napísal, nehnevaj sa). Čau.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Naposledy upravil NOWOCAYN dne úte kvě 03, 2011 4:48 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 4:48 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 9:33 pm
Příspěvky: 15
Ok, děkuji za reakci, velmi rád tady uvidím tvůj názor po třech letech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 4:52 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
jahaman : Skôr, než sa po troch rokoch na vlastnej koži presvedčím o účinnosti "Kwasniewskeho diéty", preštudujem si skúsenosti ľudí, ktorí sú na Kwasniewskeho diéte ešte dlhšie než 3 roky. A v Poľsku je ich dosť... údajne nikto z Kwasniewskeho pacientov (s pacientmi udržuje kontakty, už vyše 40 rokov) nedostal rakovinu, až na jednu výnimku. A nebola to rakovina hrubého čreva... \":wink:\"
HAUK

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 9:31 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jak může někdo kdo drží tu poblblou dietu tři dny oponovat někomu, kdo ji držel tři roky? Nowocayn ty cituješ reklamní bláboly a tvrzení z té knížky, on ji reálně vyzkoušel. Ty ses tady předtím
rozplýval nad Paleo dietou, teď je zase nejlepší tahle... jak může mít někdo hromady energie z tuku? znám to na vlastní kůži, zvládnu odtrénovat v posilovně, ale při delší chůzi se prostě unavím,
tělo funguje na glykogen, ne na tuk...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 2:58 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd : Keby si sa neobával otvoriť oči, tak by si také somariny nepísal... Pozri na eskimákov...Tí denne prechodia toľko, že až.... a ešte sa brodia v snehu... a prijímajú sacharidy ? Nie.
Ja netvrdím, že nemáme prijímať sacharidy, ale nad takých 80g denne by sme radšej nemali ísť, AK chceme prijímať energiu s tukov.
Radšej by som tento topic premenoval na "Nízkosacharidová diéta", pretože je jej viac druhov.
Najhorší druh je asi Atkinsova, pretože má príliš mnoho bielkovín a na druhej strane málo tukov k tomu, že je to nízkosacharidová diéta.
Aj medzi autormi "nízkosacharidových diét" (napríklad Jan Kwasniewski, Wolfgant Lutz a podobne...) sú rozdiely, a niekedy dosť očividné.
Čo som ja pochopil... dávka bielkovín by sa mala držať u bežných ľudí na nejakých 65-85 gramov, viac (85) u tých, ktorý vykonávajú fyzickú prácu. A ešte viac u tých, ktorí budujú svalovú hmotu. Ale... nad takých 110g bielkovín.... by som radšej nešiel... ani v prípade, že sa buduje svalová hmota.
Čo sa týka sacharidov, tak ja by som volil (pri nízkosacharidovej diéte) množstvo asi 60-80g denne, horný limit 80-100g denne (ja sa zmestím do tých 60-80g).
Tuky v nízkosacharidovej diéte..... tú býva najviac "nezhôd", ale príčiny tých nezhôd nepoznám, pretože priberať sa nebude ani z fakt vysokého množstva tuku (organizmus povie kedy dosť, pri nízkosacharidovej diéte sa človek proste neprejedá).
Ja si dovolím denne zjesť 350-400g tuku. Športujem (5 krát v týždni). Aj keby som nešportoval, nepriberal by som z toho tuk, lebo z tuku samého o sebe sa nepriberá.... Keby som ale konzumoval 350-400g tuku a súčasne nejakých 250 a viac gramov sacharidov, už by to spôsobovalo problémy, a bolo by fuk, či sú konzumované potraviny v bio kvalite a podobne... Proste sa nemôžu miešať dve "palivá", ale trocha sacharidov je potrebná, ale nie zbytočne viac, než skutočne potrebujeme. Na tom sa zhodli všetci tvorcovia "nízkosacharidovej diéty" ... logicky, keďže sa tak volá.
Neviem ako riešia nedostatok sacharidov napríklad takí eskimáci... a dožívajú sa vysokého veku.....hmmm ?
Pri "nízkosacharidovej diéte" VŠEOBECNE (čiže teraz nemyslím len Kwasniewskeho systém...) sa odporúča v súčasnej dobe konzumovať okolo 80g sacharidov. Dokonca sa prichádza na to, že práve to je pri nízkosacharidovej diéte najdôležitejšie - obmedzovanie sacharidov....
Kto zje koľko bielkovín a tukov, to už nie je údajne tak dôležité (samozrejme aj tak to má patričnú váhu)... Ale k tomu môžem povedať logicky jednu vec : Rozhodne tukov viac ako bielkovín, a to tým viac, čím viac sa človek hýbe. SIGNÁLOM ŽE TO PREHÁŇAME BUDE ORGANIZMUS, KTORÝ POVIE "DOSŤ", CHCEM MENEJ TUKOV. Ja konzumujem spomínaných 350-400g (častejšie 400g) tukov denne, a popravde, neviem si veľmi predstaviť, žeby som to mal znížiť...
Ďalšia vec - bielkoviny... odporúčanie súčasných kulturistov (..."Jedzte 2-3g bielkovín na kg vašej hmotnosti..."), to je totálna hlúposť, s tým sa zhodne každý poučený výživár vyznávajúci nízkosacharidovú diétu, alebo každý, kto to tušil už na začiatku, že bielkovín má byť omnoho menej...... Koľko by ich ale malo byť ? Malo by ich byť 3 až 4 krát menej, než tukov.
NEMôŽU EXISTOVAŤ PRESNÉ VZORCE POMERU ......... S:B:T............................. Môžu existovať len fakty, a to..... nekonzumovať viac než 100g sacharidov denne (tých 55g sacharidov by mal byť bezpečný minimum), bielkovín konzumovať denne 60 (v tom prípade vysokohodnotných - najmä zo žĺtkov a syrov) až 110g ( približne,viac tí, čo športujú a budujú svalovú hmotu...viac znamená tých 110g, myslím, že viac už nie...možno sa mýlim....), a tukov konzumovať 3-4 násobne viac, než bielkovín, prípadne dokonca 5 násobne viac (človek si sám vypozoruje)....
NETREBA ZABÚDAŤ, že strava skutočne nie je všetko..... i keď je podstatne dôležitá \":-)\".
NO NAŚŤASTIE nie je strava to jediné, čo rozhoduje o zdraví..... Keby to tak bolo, bol by som veľmi sklamaný, že o zdraví človeka rozhoduje len potrava...
PRESNE O TO IDE, zapnúť ROZUM a "spočítať si" čo robíme, aký máme životný štýl, aké zdravotné problémy.... a uvažovať o tom, čo je najprirodzenejšie (bez morálnych pohnútok).
Záverom...... Neviem si osobne predstaviť, žeby som sa mal stravovať tak, že by som úplne vynechal sacharidy.... Bolo by to nerozumné. A aj neuspokojivé.... Nechcel by som prísť o možnosť dať si jeden deň napríklad 2-3 jablká na lačno, alebo ďalší deň 6dcl mrkvovo-zelerovej šťavy (okolo 60g sacharidov), 100g orechov (20g sacharidov)..... Chýbala by mi tá sladká chuť.

Takže u mňa to už mesiac vyzerá takto ( a nebudem to meniť, škoda len, že treba tak dlho čakať, kým by som sa mohol podeliť o dlhodobé výsledky... )... :ako športujúci človek konzumujem denne 100-110g bielkovín, 80g sacharidov a 350-400g tuku. ... To všetko v potravinách ako : domáce vajíčka, domáci kozí syr, domáca slanina, kvalitné maslo, hovädzie mäso (najradšej by som bravčové aj s vnútornosťami...), orechy, zeleninové šťavy, sem-tam napr. jablká....
Mohol by som stráviť zase dlhé mesiace, ba aj roky študovaním nízkosacharidovej stravy (lebo ich je viac "podtypov"), ale...už sa mi nechce.... Biele jedy nekonzumujem, dokonca už ani obilniny....robím si detoxikácie, klystír raz týždenne (to by som robil vždy, pri akejkoľvek strave), užívam potravinové doplnky (znížil som na polovicu, pretože živočíšna strava by mala mať viac živín) vo forme vitamínov (Swanson) a minerálov (chloridy od pána Jardu), dodržujem čas kedy sa po jedle napiť (2 hodiny), kedy pred jedlom a podobne, spať chodím najskôr tri hodiny po večeri........
Už sa tomu osobne odmietam viac venovať, a tým mi spadol kameň zo srdca..... uvidím, na akú dlhú dobu.... \":D\"
Chcem sa teraz začať zaujímať o iné veci, a "užívať si", že už som si našiel svoj výživový smer, a TRVALO SI UVEDOMIŤ, že strava sama o sebe nie je celé zdravie, a že zvyšných možno takých 50% zdravia nenájdem v žiadnej potravine.... a teraz sa chcem práve venovať tým zvyšným 50%, ktoré som podstatne do týchto chvíľ zanedbával...
A aj preto budem teraz chodiť na toto fórum menej často, aby som nekázal vodu a pil víno....
Teraz sa idem venovať energetickým cvičeniam (popri športovaní), viac vyriešiť svoju prácu (aby som z nej mal viac peňazí), a hlavne vzťahy, a ďalej sa zdokonaľovať...Pestovať svoje vlastnosti, zbavovať sa nevýhodných vlastností (ktoré mi škodia) a pestovať také, z ktorých budem mať všobecný osoh, no nie na úkor iných ĽUDÍ (nie zvierat.... \":wink:\" ).
Mám dobrý pocit.... tak zatiaľ ahojte \":)\" .

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2011 9:29 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nowocayn, zkus si nastudovat něco o tom, jaká energie se používá pro jaký druh svalové práce a potom se můžeme bavit dál.
Před měsícem Paleo, teď Kwasnievský, za měsíc to bude něco úplně jiného...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2011 10:17 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Jak může někdo kdo drží tu poblblou dietu tři dny oponovat někomu, kdo ji držel tři roky? Nowocayn ty cituješ reklamní bláboly a tvrzení z té knížky, on ji reálně vyzkoušel. Ty ses tady předtím
rozplýval nad Paleo dietou, teď je zase nejlepší tahle... jak může mít někdo hromady energie z tuku? znám to na vlastní kůži, zvládnu odtrénovat v posilovně, ale při delší chůzi se prostě unavím,
tělo funguje na glykogen, ne na tuk...

Pro Nowocayna: Vseved je manipulator a demagog, ukaji se ponizovanim ostatnich v agresivnich diskuzich , neber ho vazne a klidne si z nej delej srandu. Mel by dat pokoj.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2011 11:56 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Petr 2 píše:
Pro Nowocayna: Vseved je manipulator a demagog, ukaji se ponizovanim ostatnich v agresivnich diskuzich , neber ho vazne a klidne si z nej delej srandu. Mel by dat pokoj.

Pro Nowocayna: S Petrem 2 by sis mohl rozumět. Taky přijde každou chvilku s úplně novou revoluční teorií, která by měla všem kolem změnit život. To už je úděl vás zneuznaných géniů.
Pro Petra 2 - co jsem si všiml, taks dal pokoj hlavně ty, stačilo jednou-dvakrát trefit hřebíček na hlavičku a je klid. Asi to nechceš moc rozmazávat, chápu:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2011 12:32 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Pro Nowocayna: S Petrem 2 by sis mohl rozumět. Taky přijde každou chvilku s úplně novou revoluční teorií, která by měla všem kolem změnit život. To už je úděl vás zneuznaných géniů.
Pro Petra 2 - co jsem si všiml, taks dal pokoj hlavně ty, stačilo jednou-dvakrát trefit hřebíček na hlavičku a je klid. Asi to nechceš moc rozmazávat, chápu:-)

Pro Nowoc: Mozna ze prichazim s novyma teoriema ale myslim ze to je vcelku normalni vyvoj a doufam ze dobrym smerem. Smerem hledani rovnovahy ducha i tela a symbiozou s okolim, uz proto, ze to moje zdravi ocenuje a neduhy vetsinou mizi nebo se zmirnuji.
Zato Miguel demagog zamrz u teorie zajistit zdravi nicenim vseho ziveho, co podle jeho teorie do tela nepatri, a to pomoci farmak na "prirodni bazi"-Nystacin, Flukonazol,.... Relapsy sou pri takove jeho lecbe normalni. primarni pricina ho moc nezajima. Kandidozy u jeho "pacientu" vysvetluje nedostatecnou sebekazni v diete a duslednosti v praskovani. Neboli uprednostnuje pouzivat zbrane hromadneho niceni, uprednostnuje silu pred rozumem a taktikou a hledanim primarni priciny. Ikdyz se to snazi maskovat svoji "ftipnou" prezdivkou Vseved, podle mne vubec nerozumi chemii, natoz biochemii a prirode kolem sebe, o jinych vednich disciplinach nemluve. Projevuje se to jak v jeho "lecitelske praxi" tak i v jeho osobnim zivote, jeho chatrnem zdravi, buduje si postavu zvedanim cinek, takze uprednostnuje silu a zrejme jen to co podporuje jeho ego, samozrejme na ukor druhych. Okoli musi slusne trpet.

pro miguela alias Vseveda: jednou dvakrat stacilo? Smazal si mi v diskuzi za ten rok a neco nejmene 100 prispevku! Slovy: nejmene sto prispevku! Myslis ze si s tebou ted budu na jinem pisecku hrat a placat babovicky? Najradeji bych ti vmetl pisek do ocicek a rozkopal babovicky to si pis! A to sem rekl este dost slusne. \":P\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne pát kvě 06, 2011 6:42 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz