Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 5:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 6:33 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Co si myslíte o Mace? Pro koho a proč je vhodná a pro koho naopak není? Jaké s ní máte kdo zkušenosti?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 8:19 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kometa":25fr5odc]Co si myslíte o Mace? Pro koho a proč je vhodná a pro koho naopak není? Jaké s ní máte kdo zkušenosti?[/quote:25fr5odc]
O té se zde již psalo a to zde

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
25fr5odc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 2:13 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Vím, že už tu Maca byla zmiňována, ale ráda bych se dozvěděla, jaké s ní mají lidé zkušenosti, a proto jsem jí založila vlastní téma, aby byla více vidět.

Tento měsíc jsem jí začala užívat, jednu vrchovatou lžičku denně. Slibovala jsem si od ní, že mi třeba srovná hormony, zvýší chuť na sex a nebo prostě jen prospěje organismu celkově. Místo toho jsem pozorovala permanentní snadnou naštvatelnost a zhoršené akné - tedy opak toho, co jsem chtěla. Akné považuju za hormonální, protože se mi dělalo v "koutech"-tam je kůže zvýšeně citlivá na testosteron, proto tam chlapům padaj vlasy. Zdálo se mi tedy, že mi to hormony naopak rozhasilo. Hledala jsem na zahraničních webech a zjistila, že asi nejsem jediná, kdo z ní není nadšen.
Dávkování jsem tedy snížila tak na 1/3, což se i doporučuje v druhé části menstruačního cyklu, a akné se mi zlepšilo. Ale také prvně v životě pozoruji mírné špinění po sexu.
Dost mě teď zlobí klouby, tak doufám, že je to také jen dočasné kvuli těm hormonům. Bolí mě záda v místech, kde už mě nebolely měsíce a doufala jsem, že už nebudou \":cry:\"
Tak teď čekám na menstruaci jak na smilování a doufám, že se ty klouby zase srovnaj \":?\"

Nevím, co s tou macou, mám jí ještě přes půl kg, jestli jí dávat šanci nebo s ní pohnojit kytky ... \":roll:\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 6:09 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Vím, že už tu Maca byla zmiňována, ale ráda bych se dozvěděla, jaké s ní mají lidé zkušenosti, a proto jsem jí založila vlastní téma, aby byla více vidět.

Tento měsíc jsem jí začala užívat, jednu vrchovatou lžičku denně. Slibovala jsem si od ní, že mi třeba srovná hormony, zvýší chuť na sex a nebo prostě jen prospěje organismu celkově. Místo toho jsem pozorovala permanentní snadnou naštvatelnost a zhoršené akné - tedy opak toho, co jsem chtěla. Akné považuju za hormonální, protože se mi dělalo v "koutech"-tam je kůže zvýšeně citlivá na testosteron, proto tam chlapům padaj vlasy. Zdálo se mi tedy, že mi to hormony naopak rozhasilo. Hledala jsem na zahraničních webech a zjistila, že asi nejsem jediná, kdo z ní není nadšen.
Dávkování jsem tedy snížila tak na 1/3, což se i doporučuje v druhé části menstruačního cyklu, a akné se mi zlepšilo. Ale také prvně v životě pozoruji mírné špinění po sexu.
Dost mě teď zlobí klouby, tak doufám, že je to také jen dočasné kvuli těm hormonům. Bolí mě záda v místech, kde už mě nebolely měsíce a doufala jsem, že už nebudou \":cry:\"
Tak teď čekám na menstruaci jak na smilování a doufám, že se ty klouby zase srovnaj \":?\"

Nevím, co s tou macou, mám jí ještě přes půl kg, jestli jí dávat šanci nebo s ní pohnojit kytky ... \":roll:\"

Já bych ji tak snadno nezatracoval, ona potřebuje pro svoji práci v těle určitý soubor minerálů a stopových prvků, čili jejich srovnání do normálu vidím jako primární a vylepšení výkonu těla, pomocí této byliny, jako sekundární. Těžko může fungovat v prostředí s nedostatkem určitých látek a stavět něco z ničeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 8:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Kometa píše:
...Nevím, co s tou macou, mám jí ještě přes půl kg, jestli jí dávat šanci nebo s ní pohnojit kytky ... \":roll:\"

Nejspíš bude záležet taky na kvalitě od dodavatele(prodejce)...možná koupit malé množství od různých dodavatelů a porovnat. Taky je možné že se účinek výrazně liší u mužů a žen(i když píšou že prospívá prej oběma...). \":|\"

Slyšel jsem chválit např.tuto od Santa Natura:
http://www.biorenesance.cz/biorenesance ... NTA-NATURA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 8:23 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Měla jsem doma malý balíček od Lifefoodu, ale to je dost drahé. Pak jsem si koupila z Německa přes ebay velké balení. Porovnala jsem barvu, vůni, chuť a všechny další vlastnosti co šly a byly od sebe k nerozeznání.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 12:05 pm 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Má nějaký smysl kupovat Macu praženou? Neškodí spíše než pomáhá,když je takto zpracovaná? Na jednom webu ji mají k prodeji jako zdravou náhražku kávy,tak nevím,co si o tom myslet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maca peruánská
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 9:14 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Nerazzurro píše:
Má nějaký smysl kupovat Macu praženou? Neškodí spíše než pomáhá,když je takto zpracovaná? Na jednom webu ji mají k prodeji jako zdravou náhražku kávy,tak nevím,co si o tom myslet.

Zde odpovědět nedovedu, ale předpokládám, že to nevymyslel někdo zdejší, ale půjde o nějaký původní domorodý postup a pak v tom problém nehledejte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz