Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2008 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Stavba nových základů

Toto téma na stránkách zdraví-az popisuje řadu bodů, které je třeba splnit pro dosažení stavu, kdy se zapne reverzní mechanizmus našeho imunitního systému a dojde postupně k regeneraci tkání i odstranění mnoha neduhů. I v případě, že nedojde ke splnění všech stupňů, ale alespoň podstatné části z nich, může a většinou i dojde ke zlepšení, nebo stabilizaci současného stavu. Stav našeho organizmu je přímo úměrně špatný, jako naše střeva, játra, ledviny a další orgány. Téměř každý z těchto životně důležitých orgánů má naprosto úžasné regenerační schopnosti a pokud mu zajistíme adekvátní podmínky celkem snadno začne znovu dokonale plnit svou funkci, nezbytně nutnou k dosažení dokonalého zdraví. Pokud souhlasíte a máte již nějaké pozitivní zkušenosti dejte druhým šanci pro otevření očí a pochopení souvislostí. Také negativní zkušenost je dobré znát a poučit se z případných chyb, nebo neznalosti. Já sám mám zkušenosti pouze pozitivní, vzhledem k tomu, že jsem splněním těchto bodů dokázal kmotru zubatou požádat o velice dlouhý odklad odchodu z tohoto slzavého údolí a také naprostá většina mých známých a pacientů bude předpokládám zastávat shodný názor, už z toho důvodu, že mnozí z nich žijí dnes jenom proto, že splnili toto jednoduchou stupnici bodů a zubatá si nechala nějaký čas na rozmyšlenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 9:15 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Ano, mám svou zkušenost se stavbou nových základů. Na začátku to byla hodně šankprakšalana, která nastartovala očistnou reakci těla a spolu se semeny ostropestřce mě po několika dnech téměř zbavila tukové bulky na prsu, což považuji za úžasnou věc. Nelze mít vše hned a nutno si uvědomit jak dlouho člověk svý tělo trávil (ze slova otrava) a na druhou stranu o kolik míň stačí tělu dát to do kupy, pokud dostane šanci. A tu šanci mu je schopen dát pouze jedinec sám. Zapoměňte na doktory, zapoměňte na léčitele, zapomeňte na cokoliv jiného krom sebe! Jen vy sami, samozřejmě u toho může být podpora, ale jen vy sami jste zodpovědný za svůj život a taky za to v jaké situaci se nacházíte. Pokud toto přijmete jako fakt, přestanete se vymlouvat na to a ono a chodit za doktorem, aby vyřešil vaše problémy a dal vám tabletku. Moje očista trvá pouhých pár týdnů a možná ani ne, ale mám na Jardu otázku, která mě trápí a to spíš na psychice. Po šance jsem zhubl, což se dalo předpokládat, ale přijde mi, že bych pomalu měl zvyšovat svou váhu. Mám BMI 19,1, což sice ukazuje ještě na normální váhu, ale zbývají mi dvě kila k podváze, kam bych se nerad dostal a nevidím pro to žádný rozumný důvod. Jinak se obecně cítím v pohodě, krom svého nachlazení, který mi teď trochu pohoda kazí, ale problém váhy má vliv, jak jsem již uvedl na psychiku. Děkuji za uklidňující odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Ano, mám svou zkušenost se stavbou nových základů. Na začátku to byla hodně šankprakšalana, která nastartovala očistnou reakci těla a spolu se semeny ostropestřce mě po několika dnech téměř zbavila tukové bulky na prsu, což považuji za úžasnou věc. Nelze mít vše hned a nutno si uvědomit jak dlouho člověk svý tělo trávil (ze slova otrava) a na druhou stranu o kolik míň stačí tělu dát to do kupy, pokud dostane šanci. A tu šanci mu je schopen dát pouze jedinec sám. Zapoměňte na doktory, zapoměňte na léčitele, zapomeňte na cokoliv jiného krom sebe! Jen vy sami, samozřejmě u toho může být podpora, ale jen vy sami jste zodpovědný za svůj život a taky za to v jaké situaci se nacházíte. Pokud toto přijmete jako fakt, přestanete se vymlouvat na to a ono a chodit za doktorem, aby vyřešil vaše problémy a dal vám tabletku. Moje očista trvá pouhých pár týdnů a možná ani ne, ale mám na Jardu otázku, která mě trápí a to spíš na psychice. Po šance jsem zhubl, což se dalo předpokládat, ale přijde mi, že bych pomalu měl zvyšovat svou váhu. Mám BMI 19,1, což sice ukazuje ještě na normální váhu, ale zbývají mi dvě kila k podváze, kam bych se nerad dostal a nevidím pro to žádný rozumný důvod. Jinak se obecně cítím v pohodě, krom svého nachlazení, který mi teď trochu pohoda kazí, ale problém váhy má vliv, jak jsem již uvedl na psychiku. Děkuji za uklidňující odpověď.

Konkrétní zažitou váhu si dovolím považovat za nejméně spolehlivý ukazatel našeho zdravotního stavu. Obecný pohled na zdravého člověka, zde má spíše Rubensovo oko a pomalu by se zde mohl po ránu užívat turecký kompliment „ Vypadáte po ránu svěže a tlustě“, což je známka schopného obchodníka. Při razantní změně životních a stravovacích návyků se přirozeně rozhoupe váha, ale po stabilizaci stavu se ustálí na vaší fyziologické váze tak z cca 18 let, kdy tělo bylo již na konci svého růstu a vaše váha byla ideální. Na této váze by zdravý člověk měl s nepatrnými výkyvy setrvat celý zbytek života a to je právě známka perfektního zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: čtv bře 11, 2010 1:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
dobrý den, chěla jsem se zeptat...již od ledna jsem najela na Vámi doporučený jídelníček, dodržuji půsty, provádím všechny očisty které na svých stránkách máte a vidím na sobě výrazné zlepšení. Stojím teď ale před problémem - v dubnu jedu na měsíc a půl s baťohem na cestu přes Japonsko, Rusko, Ukrajinu zpět do ČR a velmi se obávám stravování zde. Vzhledem k tomu, že budeme spíše v polních podmínkách, nepřichází moc v úvahu nějaké vaření, spíše to bude stravování typu bageta. Samosebou se budu snažit ovocovat a zeleninovat, ale asi to nebude moc jednoduché. Zajímalo by mne jestli to po takhle krátkodobé a důkladné očistě (ty 3 měsíce se opravdu snažím) pro tělo nějaký šok. Vím že píšete o jednorázových úletech, ale já takhle budu právě něco přes ten měsíc. tak si teď nedokážu moc představit co by to mohlo udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: čtv bře 11, 2010 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
dobrý den, chěla jsem se zeptat...již od ledna jsem najela na Vámi doporučený jídelníček, dodržuji půsty, provádím všechny očisty které na svých stránkách máte a vidím na sobě výrazné zlepšení. Stojím teď ale před problémem - v dubnu jedu na měsíc a půl s baťohem na cestu přes Japonsko, Rusko, Ukrajinu zpět do ČR a velmi se obávám stravování zde. Vzhledem k tomu, že budeme spíše v polních podmínkách, nepřichází moc v úvahu nějaké vaření, spíše to bude stravování typu bageta. Samosebou se budu snažit ovocovat a zeleninovat, ale asi to nebude moc jednoduché. Zajímalo by mne jestli to po takhle krátkodobé a důkladné očistě (ty 3 měsíce se opravdu snažím) pro tělo nějaký šok. Vím že píšete o jednorázových úletech, ale já takhle budu právě něco přes ten měsíc. tak si teď nedokážu moc představit co by to mohlo udělat.

Tak pokud jste nějaké potíže již vyřešila, tak se nejspíše vrátí, ale vemte si sebou tři důležité pomůcky a bude to jednodušší. Pokud špatně jíte, tak si musíte pomocí jedlé sody udržet správné pH moče, čili potřebujete sebou pH papírky a jedlou sodu. Dále si musíte obnovovat laktobacily ve střevě a na to stačí mít sebou tobolky z lékárny, případně od místní domorodců kupovat kefír a budete ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 8:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Co jsem se zabývala ,,váhou", tak bych se tedy určitě nerada vrátila do svých 18 let ani váhou, ani jídelníčkem. \":(\" Od té doby jsem o 20 kg lehčí a cítím se mnohem líp.
Pomohla mi určitě skutečnost, kdy jsem zcela změnila životní styl. Je fakt, že oproti králikum občas zhřešim, ale zas to hnedky napravim. Co sleduji Ph moči, tak jsem v normě, jak píšete - správný denní pohyb.
Doma si ze mně dělaj psinu, že se vyzdravim natolik, že mi nic neporazí a budu tu strašit dlouho. \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Co jsem se zabývala ,,váhou", tak bych se tedy určitě nerada vrátila do svých 18 let ani váhou, ani jídelníčkem. \":(\" Od té doby jsem o 20 kg lehčí a cítím se mnohem líp.
Pomohla mi určitě skutečnost, kdy jsem zcela změnila životní styl. Je fakt, že oproti králikum občas zhřešim, ale zas to hnedky napravim. Co sleduji Ph moči, tak jsem v normě, jak píšete - správný denní pohyb.
Doma si ze mně dělaj psinu, že se vyzdravim natolik, že mi nic neporazí a budu tu strašit dlouho. \":D\" \":D\" \":D\"

Těch 18 let je bráno jako ukončení růstu a je nutné to chápat jako orientační věk u každého to je v jiném roce věku. Je tedy možné, že u vás ta správná váha byla o nějaký rok dříve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 9:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Těch 18 let je bráno jako ukončení růstu a je nutné to chápat jako orientační věk u každého to je v jiném roce věku. Je tedy možné, že u vás ta správná váha byla o nějaký rok dříve.

\":)\" Ano. Dospěláctví u mě bylo o ždibec dříve a k tomu jsem se už dopracovala. Jsem za to ráda. Teď jen doladit, co není akorát a bude dobře.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 9:07 pm 
Pane Jardo, co byste doporučil na pískání v uších?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Pane Jardo, co byste doporučil na pískání v uších?

Tento problém dost často způsobuje sediment vápníku, který silně zhoršuje stav ucha. Vhodná forma léčby je větší dodávka hořčíku, který ten vápník vyplaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pát led 07, 2011 6:19 pm 
Offline

Registrován: pát led 07, 2011 6:02 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, pane Jardo. Jsem teď doma s únavou a vyčerpaností, samozřejmě ze stresu. Mám trávicí potíže a jsem unavená. Měsíc jsem důvěřovala lékařům, ale ti nic nenašli a nakonec mě dali na užívání AD, kvůli omezení toho stresu. Narazila jsem na vaše stránky a prosím Vás o radu, jak začít jinak, tak normálně přirozeně. Je mi 40, 179cm/62 kg. Před mým vypnutím jsem žila aktivně, 3x týdně jezdím na kole, 1x týdně plavu, 1x týdně chodím na jogu a doma začínám každý den pozdravem slunci a končím hodinovým jogovým cvičením a dýchacím cvičením. Nejím polotovary, sladkosti a jiné výrobky, uzeniny, maso jen nachytané ryby a domácí krůta nebo kuře (2x za měsíc), každý den zelenina a ovoce minimálně ve 4 porcích, pokud možno celozrnné výrobky, někdy zakysané výrobky nebo biojogurty. Piju zelený čaj, čaj roibos a vodu. Nemocí jsem nikdy netrpěla, pouze neumím zvládat stresy, které mě občas vykolejí, ale díky cvičení je zvládám. Teď toho asi zřejmě bylo dost a jsem tam, kde jsem. Surfuji po internetu, ale nejsem z toho moc chytrá. Vaše stránky mi připadají normální. Mohl byste mi poradit odkud začít? Co udělat nejdříve? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pát led 07, 2011 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
andulka píše:
Dobrý den, pane Jardo. Jsem teď doma s únavou a vyčerpaností, samozřejmě ze stresu. Mám trávicí potíže a jsem unavená. Měsíc jsem důvěřovala lékařům, ale ti nic nenašli a nakonec mě dali na užívání AD, kvůli omezení toho stresu. Narazila jsem na vaše stránky a prosím Vás o radu, jak začít jinak, tak normálně přirozeně. Je mi 40, 179cm/62 kg. Před mým vypnutím jsem žila aktivně, 3x týdně jezdím na kole, 1x týdně plavu, 1x týdně chodím na jogu a doma začínám každý den pozdravem slunci a končím hodinovým jogovým cvičením a dýchacím cvičením. Nejím polotovary, sladkosti a jiné výrobky, uzeniny, maso jen nachytané ryby a domácí krůta nebo kuře (2x za měsíc), každý den zelenina a ovoce minimálně ve 4 porcích, pokud možno celozrnné výrobky, někdy zakysané výrobky nebo biojogurty. Piju zelený čaj, čaj roibos a vodu. Nemocí jsem nikdy netrpěla, pouze neumím zvládat stresy, které mě občas vykolejí, ale díky cvičení je zvládám. Teď toho asi zřejmě bylo dost a jsem tam, kde jsem. Surfuji po internetu, ale nejsem z toho moc chytrá. Vaše stránky mi připadají normální. Mohl byste mi poradit odkud začít? Co udělat nejdříve? Děkuji.

Patrně jste vlivem stresu demineralizovaná, tělo totiž při stresu pálí rezervní zásoby minerálů neskutečným tempem a je třeba je doplňovat. To není v dnešní době jednoduché, protože v potravinách a to i těch takzvaně zdravých, není prakticky nic. Ve vašem případě bych začal do sebe valit hořčík a to na samé hranici vstřebatelnosti a udělal si vlasovou analýzu, která vám poví celkem přesně, kde je problém, ale patrně bude chybět většina z toho, co zde stále popisuji. Aby jste se co nejrychleji dostala do normálu, tak na nadledvinky vyzkoušejte cca 1000 mg vitamínu B5 denně ve dvou dílčích dávkách. Určitě si udělejte krkací test na kyselinu chlorovodíkovou, té patrně také budete mít nedostatek a pak trávit samozřejmě asi nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 10:21 am 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Co říkáte na názor, že syrová strava zatěžuje nadledvinky?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Co říkáte na názor, že syrová strava zatěžuje nadledvinky?
Díky

Spíše slinivku, ale je to o enzymech, pokud je máte v pořádku, tak syrová strava nic nezatěžuje, ale léčí, nebo myslíte, že člověk v době dávno minulé trpěl na tyto potíže? Asi těžko, například za Hippokrata nikdo třeba žaludeční vředy neznal a mnoho jiných nemocí moderní doby také ne. Není to tedy o syrové stravě, ale o moderním pojetí života a chemicko-plastickém žrádle z obchodní sítě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř led 12, 2011 1:01 pm 
Offline

Registrován: stř led 12, 2011 12:56 pm
Příspěvky: 1
Ako začať??

zaujal ma Váš
príbeh, a nakoľko mám dosť veľké tráviace, alergické, zápalové
ap.problémy by som rada skúsila urobiť niečo so stravou./ktorú aj tak už
mnoho rokov filtrujem kvôli problémom./
Lekárov som kvôli neznášanlivosti chémie vypustila pred 15 rokmi a tak
skúšam všeličo, momentálne mám opäť zhoršené trávenie a tak jem
minimálne, no rada by som už konečne skúsila niečo systematickejšie a
trvalejšie..

v príbehu o svojom živote píšete "Začal jsem hladovkou o vodě zeleninové
šťávě. Dnes již vím, že ne nejlépe, ale i tak krvácení a problémy
zmizely již třetí den. To mě natolik posílilo v mém přesvědčení, že
zkoumat jakou to mám vlastně chorobu se jevilo zcela nesmyslné. Postupně
jsem přešel na zeleninu a klíčenou pšenici (také ne nejlépe) a ztrácel
váhu neuvěřitelně rychle."...

a chcem sa spýtať v podobnom prípade:
1. čím teda začať čo najlepšie
2. na čo postupne prejsť..
Viem, že je plný internet rôznych postupov, no veľmi rada by som vedela
Váš "živý" poznatok...
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz