Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř led 12, 2011 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jamina píše:
Ako začať??

zaujal ma Váš
príbeh, a nakoľko mám dosť veľké tráviace, alergické, zápalové
ap.problémy by som rada skúsila urobiť niečo so stravou./ktorú aj tak už
mnoho rokov filtrujem kvôli problémom./
Lekárov som kvôli neznášanlivosti chémie vypustila pred 15 rokmi a tak
skúšam všeličo, momentálne mám opäť zhoršené trávenie a tak jem
minimálne, no rada by som už konečne skúsila niečo systematickejšie a
trvalejšie..

v príbehu o svojom živote píšete "Začal jsem hladovkou o vodě zeleninové
šťávě. Dnes již vím, že ne nejlépe, ale i tak krvácení a problémy
zmizely již třetí den. To mě natolik posílilo v mém přesvědčení, že
zkoumat jakou to mám vlastně chorobu se jevilo zcela nesmyslné. Postupně
jsem přešel na zeleninu a klíčenou pšenici (také ne nejlépe) a ztrácel
váhu neuvěřitelně rychle."...

a chcem sa spýtať v podobnom prípade:
1. čím teda začať čo najlepšie
2. na čo postupne prejsť..
Viem, že je plný internet rôznych postupov, no veľmi rada by som vedela
Váš "živý" poznatok...
Ďakujem

Začínat jednoznačně čištěním střeva a odkyselením, klidně i souběžně s hladovkou. Co se týká toho na co pak přejít, tak na pestrou stravu plnou enzymů a živin, která v kombinaci s klidem v duši vrátí tělu rovnováhu celkem rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 5:36 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Po Vánocích nějak nejsem schopná vrátit se tam, kde jsem skončila, totiž ke zdravé stravě. Nevím, co se děje s moji psychikou, ale každý den je pro mě těžší a těžší udělat si zeleninouvý salát a tak nakonec skončím u sušenek nebo u rohlíku s máslem. Je to škoda, když už jsem ušla tak dlouhou cestu, ale nemám zdání, jak se znovu nastartovat a mít zas v sobě to nadšení. Už prostě nevidím v těch 5ti hnusech jedy, ale normální jídlo. Nechci si zničit to, co jsem dokázala, mít zpátky svoje kila a s nimi i předešlé zdravotní problémy. Jen netuším, jak v sobě znova najít tu sílu. Uvítala bych nějakou radu. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 6:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
lev píše:
Po Vánocích nějak nejsem schopná vrátit se tam, kde jsem skončila, totiž ke zdravé stravě. Nevím, co se děje s moji psychikou, ale každý den je pro mě těžší a těžší udělat si zeleninouvý salát a tak nakonec skončím u sušenek nebo u rohlíku s máslem. Je to škoda, když už jsem ušla tak dlouhou cestu, ale nemám zdání, jak se znovu nastartovat a mít zas v sobě to nadšení. Už prostě nevidím v těch 5ti hnusech jedy, ale normální jídlo. Nechci si zničit to, co jsem dokázala, mít zpátky svoje kila a s nimi i předešlé zdravotní problémy. Jen netuším, jak v sobě znova najít tu sílu. Uvítala bych nějakou radu. Díky

Možná bych zkusila co nejvíc vnímat svoje tělo a náladu, určitě se po zeleninovém salátě cítíte mnohem líp než po sušenkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Po Vánocích nějak nejsem schopná vrátit se tam, kde jsem skončila, totiž ke zdravé stravě. Nevím, co se děje s moji psychikou, ale každý den je pro mě těžší a těžší udělat si zeleninouvý salát a tak nakonec skončím u sušenek nebo u rohlíku s máslem. Je to škoda, když už jsem ušla tak dlouhou cestu, ale nemám zdání, jak se znovu nastartovat a mít zas v sobě to nadšení. Už prostě nevidím v těch 5ti hnusech jedy, ale normální jídlo. Nechci si zničit to, co jsem dokázala, mít zpátky svoje kila a s nimi i předešlé zdravotní problémy. Jen netuším, jak v sobě znova najít tu sílu. Uvítala bych nějakou radu. Díky

Asi jste zbytečně zdravá a tedy nepřipravená na nasazení těch opatření, je třeba si to podělat pořádně a pak to půjde naprosto hladce. Osobně mám vyzkoušeno, že nejlepší je nažrat se třeba čokolády vyloženě jako prase, až do potupného vrhnutí. Ideální je konzumace tak jednoho, až dvou kilogramů čokolády, což vám tak rozhodí organizmus, že se žádné další škody již obávat nemusíte a po dvou dnech bez jídla se ráda vrátíte k syrovému špenátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 11:20 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
take jsem po vanocich vydrzel az do pule unora zrat sracky, ale pak jsem si proste rekl stop stejne jako v lete a jedu zase na zdrave strave a citim jeste podstatne vetsi zlepseni nez v obdobi leto - vanoce, jinak teda musim rict, ze sezrat 2kg cokolady na posezeni to je teda masakr, to uz bych se radsi prezral nejakeho veproveho kolena, ale mnohem radsi se neprezral niceho a proste prejel na spravne koleje, staci chtit a predevsim o tom nepremyslet protoze tam neni co vymyslet , ale cokolada to je k zbliti uz po jedne tabulce zvlast pokud clovek trefi na nejakou spicu treba s jahodovu naplni za 10kc (tim sem se intenzivne krmil jako maly harant \":lol:\" ) tak to opravdu stoji za to, treti tabulku uz nedojite jak je po tom cloveku zle

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
take jsem po vanocich vydrzel az do pule unora zrat sracky, ale pak jsem si proste rekl stop stejne jako v lete a jedu zase na zdrave strave a citim jeste podstatne vetsi zlepseni nez v obdobi leto - vanoce, jinak teda musim rict, ze sezrat 2kg cokolady na posezeni to je teda masakr, to uz bych se radsi prezral nejakeho veproveho kolena, ale mnohem radsi se neprezral niceho a proste prejel na spravne koleje, staci chtit a predevsim o tom nepremyslet protoze tam neni co vymyslet , ale cokolada to je k zbliti uz po jedne tabulce zvlast pokud clovek trefi na nejakou spicu treba s jahodovu naplni za 10kc (tim sem se intenzivne krmil jako maly harant \":lol:\" ) tak to opravdu stoji za to, treti tabulku uz nedojite jak je po tom cloveku zle

Tahle umělohmotná čokoláda je tedy naprosto vytříbený hnus a potíže které ihned vyvolává ani netřeba popisovat. Mnoho žen s opupínkovaným ksichtem se tím denně rve a pak běhají k lékařům pro nějaké šmejdy na pleť, čili vyhazují prachy vlastně třikrát, za ten čokoládový hnus, za ty mastě a za léčbu a protože nakonec si tím podělají jak tělo, tak hlavu, platí potřetí, tady již za svoji blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 11:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Jarda píše:
Tento problém dost často způsobuje sediment vápníku, který silně zhoršuje stav ucha. Vhodná forma léčby je větší dodávka hořčíku, který ten vápník vyplaví.

Kolko horčíku by sa malo užývať denne mg na vyplavenie sedimentu vápnika, je vhodný chlorid horečnatý
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 8:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Kolko horčíku by sa malo užývať denne mg na vyplavenie sedimentu vápnika, je vhodný chlorid horečnatý
dakujem

To je velice individuální a záleží to na stavu deficitu hořčíku ve tkáních, vzhledem k tomu, že jde obtížně předávkovat, tak jediný spolehlivý postup je zvyšovat dávky postupně až do stavu průjmu a tím si zjistit jako dávku tělo ještě vezme a jakou už ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 9:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Jarda píše:
To je velice individuální a záleží to na stavu deficitu hořčíku ve tkáních, vzhledem k tomu, že jde obtížně předávkovat, tak jediný spolehlivý postup je zvyšovat dávky postupně až do stavu průjmu a tím si zjistit jako dávku tělo ještě vezme a jakou už ne.

Takže napriklad začať 500mg denne a zvyšovať každý deń o 100mg, mam chlorid horečnatý a rozpúšťam ho vo vode cca 1 liter a popíjam celý deň. S pískaním v uších to ma moja známá a doktory jej povedali že sa stým musí naučiť žiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 4:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Takže napriklad začať 500mg denne a zvyšovať každý deń o 100mg, mam chlorid horečnatý a rozpúšťam ho vo vode cca 1 liter a popíjam celý deň. S pískaním v uších to ma moja známá a doktory jej povedali že sa stým musí naučiť žiť.

Chlorid hořečnatý obsahuje cca 12 % čistého hořčíku a většinou mají lidé takový deficit, že potřebují minimálně 400 mg čistého hořčíku, až 1,2 g čistého hořčíku denně, čili přepočteno na sůl, která má pouze 12 % čistého hořčíku jde o veliké dávky. Její deficit neodhadnu, prostě každý den o jednu zarovnanou moca lžičku přidat a v průběhu dne vypít, jak se dostaví průjem ubrat a to je její denní dávka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2011 10:11 am 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2011 6:56 pm
Příspěvky: 15
Dobrý den, Jardo, byla jsem ovo-lakto-vegeťák, s přidáním čerstvých šťáv. Po delším studiu Vašich stránek jsem přešla na syrovou stravu. Jsem Vašeho věku, dle lékařů zcela zdravá, ale bolí mne už delší dobu pravé nadloktí z přetížení prací.Maluju obrazy s velmi detailním provedením. Sama jsem si rozcvičila "karpál", cvičím i na rameno, pojídám Budwig puding. To je jeden problém. To druhé snad ani problém není, ale pro jistotu konzultuji: po vypití prvního ranního 1/2litru šťávy nemám hlad. Jen dvě lžíce patlaniny. Před obědem si udělám zeleninovou šťávu, po půl hodině bych měla obědvat, a opět nemám hlad. Tak do sebe natlačím další dvě lžíce patlaniny. Až večer trochu hlad, dám zeleninu. Samozřejmě piju vodu. Podotýkám, že při výšce 160 vážím 46kg, čili nemám kde brát na hubnutí. Vždy jsem se řídila pocitem hladu, bylo to jako hodinky. Energii mám.
Ještě si dělám obden ořech.mléko, vypiju odpoledne, na zeleninu večer sním suché zbytky. Průběžně provádím očisty. Mám počkat, upraví se hlad? Na šťávách jsem asi 14 dní. Díky za odpověď, přeji všem krásné a klidné Vánoční svátky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Lenuška píše:
Dobrý den, Jardo, byla jsem ovo-lakto-vegeťák, s přidáním čerstvých šťáv. Po delším studiu Vašich stránek jsem přešla na syrovou stravu. Jsem Vašeho věku, dle lékařů zcela zdravá, ale bolí mne už delší dobu pravé nadloktí z přetížení prací.Maluju obrazy s velmi detailním provedením. Sama jsem si rozcvičila "karpál", cvičím i na rameno, pojídám Budwig puding. To je jeden problém. To druhé snad ani problém není, ale pro jistotu konzultuji: po vypití prvního ranního 1/2litru šťávy nemám hlad. Jen dvě lžíce patlaniny. Před obědem si udělám zeleninovou šťávu, po půl hodině bych měla obědvat, a opět nemám hlad. Tak do sebe natlačím další dvě lžíce patlaniny. Až večer trochu hlad, dám zeleninu. Samozřejmě piju vodu. Podotýkám, že při výšce 160 vážím 46kg, čili nemám kde brát na hubnutí. Vždy jsem se řídila pocitem hladu, bylo to jako hodinky. Energii mám.
Ještě si dělám obden ořech.mléko, vypiju odpoledne, na zeleninu večer sním suché zbytky. Průběžně provádím očisty. Mám počkat, upraví se hlad? Na šťávách jsem asi 14 dní. Díky za odpověď, přeji všem krásné a klidné Vánoční svátky...

Pokud tělo dostane vše, co potřebuje, tak se neozývá, tedy hald nebude a nejde o velikost dávky. Pokud nehubnete nevidím důvod k tomu zkoumat kdy hlad mám, nebo nemám, sám se tím tedy rozhodně nezabývám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 8:45 am 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 8:59 am
Příspěvky: 3
Dobrý den Pane Zajíčku,
dle vašich rad jsem provedla
testy jako PH, plivací , krkací...a jod
jen
tedy krkací test nemám ale to napravím.
Jod jsem udělla dle vašeho návodu jodová mince my vyprchala od 11 hod až
večer to už byla taková hodně vybledlá. Test s plivancem proběhl tak že jsem
ráno shromáždila sliny v ústech a plivla do sklenice čisté vody bohužel
slina byla krvavá kvůli krvi z dásní nicméně z počátku se zdálo že je
problém jen ve zbarvení ale bohužel slina se začala dělat medůzu a
šupinatet a na konec když jsem se dívala po těch 30 minutách tak byla slina
i na dně sklenice. Co se týče moči tak první 3 dny to bylo v pásmu oranžové
barvy mám testovací papírky REMEDICUM jiné u nás nemaj což znamená že se
to pohybovalo kolem těch 5 - 5,5. 4 den my tam skočilo po ránu zelenoučké
políčko což by mělo být 7-7,25 chci podotknout že ty první 3 dny jsem pila
jen ovocné štávy a zeleninové a jedla lístovou zeleninu s max domácí
majenézou v malém množství extrémně rychle se mi zahojili boláky na čele a
ve vlasové kůži, i otoky na tváři a kotnících se srovnávají a hlavně břicho nebolí dnes ráno my to
ale bohužel opět ukázalo oranžové pole jakože překyselení na návodu je
že mám přeměřit i druhou ranní moč sice jsem to neudělala / jindy / ale dnes
ano a zhruba za 2 hodiny od toho prvního měření jsem naměřila dokonce obě pole
zelené což v návodu píšou že produkuji moc amoniaku abych se zbavyla
kyselosti.

V tuto chvíli nevím jak se tedy mám stravovat - nejím žádné pečivo,
sladkosti jen ted opravdu to ovoce a zeleninu...bud ve formě štav, salátů
nebo je pařená na zelenině mám doma všechny knihy od FIT pro život tak je
čtu - jsou od rodičů půjčené,...mám knihy i makrobiotice, a krevních skupinách pořád hledám a hle našla vaše stránky, díky za ně a za vás.
Můžete my prosím poradit co ted přesně dál? S očistou dle vašich návodů to chápu to provedu jen pořád si nevím rady s tou stravou jak se přesně nyní stravovat když test na candidu je pozitivní a tělo se teprve odkyseluje.
Jen pro informaci mám 2 děti , 31 let a 166/62kg
Děkuji za vaší odpověd i jaký koliv příspěvek. S pozdravem Iva


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 2:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Vivana píše:
Dobrý den Pane Zajíčku,
dle vašich rad jsem provedla
testy jako PH, plivací , krkací...a jod
jen
tedy krkací test nemám ale to napravím.
Jod jsem udělla dle vašeho návodu jodová mince my vyprchala od 11 hod až
večer to už byla taková hodně vybledlá. Test s plivancem proběhl tak že jsem
ráno shromáždila sliny v ústech a plivla do sklenice čisté vody bohužel
slina byla krvavá kvůli krvi z dásní nicméně z počátku se zdálo že je
problém jen ve zbarvení ale bohužel slina se začala dělat medůzu a
šupinatet a na konec když jsem se dívala po těch 30 minutách tak byla slina
i na dně sklenice. Co se týče moči tak první 3 dny to bylo v pásmu oranžové
barvy mám testovací papírky REMEDICUM jiné u nás nemaj což znamená že se
to pohybovalo kolem těch 5 - 5,5. 4 den my tam skočilo po ránu zelenoučké
políčko což by mělo být 7-7,25 chci podotknout že ty první 3 dny jsem pila
jen ovocné štávy a zeleninové a jedla lístovou zeleninu s max domácí
majenézou v malém množství extrémně rychle se mi zahojili boláky na čele a
ve vlasové kůži, i otoky na tváři a kotnících se srovnávají a hlavně břicho nebolí dnes ráno my to
ale bohužel opět ukázalo oranžové pole jakože překyselení na návodu je
že mám přeměřit i druhou ranní moč sice jsem to neudělala / jindy / ale dnes
ano a zhruba za 2 hodiny od toho prvního měření jsem naměřila dokonce obě pole
zelené což v návodu píšou že produkuji moc amoniaku abych se zbavyla
kyselosti.

V tuto chvíli nevím jak se tedy mám stravovat - nejím žádné pečivo,
sladkosti jen ted opravdu to ovoce a zeleninu...bud ve formě štav, salátů
nebo je pařená na zelenině mám doma všechny knihy od FIT pro život tak je
čtu - jsou od rodičů půjčené,...mám knihy i makrobiotice, a krevních skupinách pořád hledám a hle našla vaše stránky, díky za ně a za vás.
Můžete my prosím poradit co ted přesně dál? S očistou dle vašich návodů to chápu to provedu jen pořád si nevím rady s tou stravou jak se přesně nyní stravovat když test na candidu je pozitivní a tělo se teprve odkyseluje.
Jen pro informaci mám 2 děti , 31 let a 166/62kg
Děkuji za vaší odpověd i jaký koliv příspěvek. S pozdravem Iva

Ono to není tak složité a vše je probráno ve vlákně o kandidě, což je třeba si pročíst a najet na bezsacharidovou dietu, která vám zajistí návrat ke zdraví. Z nejednodušších opatření, která vedou k cíli celkem spolehlivě, je pár dní si počítat stravu na nutriční kalkulačce, třeba stránek flora.cz a zajistit příjem 1g bílkoviny na kilo váhy a den. Sacharidy dostat pod 60 g denně, ideálně i pod 30 g denně a tuku dát třikrát tolik co bílkovin, tedy pojedete na tuk a to kvasinky nedovedou. Problém to představuje tak tři dny a pak již budete fungovat opravdu dobře. Toto upraví i pH a další zlepšení stavu pH očekávejte od dodávání kyseliny chlorovodíkové, pokud vám z testu vyjde, že jí máte nedostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba nových základů
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 8:59 am
Příspěvky: 3
Dobrý večer,
děkuji za opdověď. Na vlákno jsem koukala a obecně celkem chápu že nesmím obiloviny a cukry a velmi omezeně i cukry ovocné. Snad myslím jen ráno na lačno mohu ovoce a to více kyselé nedoporučují se sladší plody. Oběd by měl být zelenina předpokládám že syrová a večeře to samé. Píše se že se může máčená pohanka , jáhly a klíčky. Caj lapačo mám a piji, l.řeřišnici mám v kapkách. Manžel my chtěl udělat radost a koupil my knihu dieta bez sacharidů od Věra Englichová a velice mne překvapilo její stravování při onemocnění plísní všude tam jsou recepty s masem , cotagem, řecký jogurt, zakysaná smetana a snad myslím i tvaroh. Jaký máte na to názor? Někde jsem četla že maso se může jen v určených pravidlech tím myslíte ten tatarák? Ptám se s toho důvodu protože můj manažel je masojed a che se pomalu také napravit tak by chtěl vědět tu ulehčující variantu. Ještě jsem se chtěla zeptat jaký odštavnovač by jste doporučil dívali jsme se na championa ale nevím ještě se nám líbil stroj omega ale radši si nechám poradit od vás.... Pane Zajíčku mohl byjste my prosím více upřesnit aspon jeden den jak bych se opravdu podle 100% pravidel měla stravovat? Vlákno pročítám ale nějak jsem asi nechápající tvor. česnek mám jako ráda ale mám co dělat abych to vybrkala sice my to skoro dělá u všeho i paprika žlutá ale to se časem asi vše srovná.
Těším se na další odpověd od vás a přeji vám příjemný večer.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz