Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="André":3e1y6fnb]Dobrý den, zjistlili mi zvýšené amylázy na slinivce. Jsem ve 3 měsíci těhotenství. Co v tomto případě doporučujete pane Jardo jako nejlepší léčbu, abych neublížila tomu mrňousovi? Některé byliny a potraviny v těhotenství nedoporučují.
Doktorka doporučila při mé váze 52kg a výšce 170cm bohužel ještě dietu.
Je dost problematické sehnat dobrý ananas. Ve většině případů si nechám zajít chuť, protože 99% je ze spod naplesnivělá v místě řezu a takový ananas by se asi neměl jíst. Kde kupujete ty dobré? Mě se málo kdy podaří najít nějaký k jídlu.
Co doporučujete z čerstvých šťáv? Často si dělám na lačno pomeranč + citron, nebo jablko + mrkev + červ.řepa.
Jakou očistu jater by jste v mém případě doporučil, je-li to teď vůbec vhodné a mohu v těhotenství dělat klistýry?
Léčím se také s hypofunkcí štítné žlázy.

Předem moc děkuji za odpovědi i ostatním Andrea[/quote:3e1y6fnb]
Tak je otázkou proč slinivka zlobí a asi by jste i cítila, že máte nějaký problém. Slinivka potřebuje křemík, pankreatické a digestivní enzymy, kyselinu alfa lipoovou a ideální je papayová kašička. Prostě papayu omyjete, špičkou nože vymetete semínka, rozmixujete včetně slupky na takovou přesnídávku a jíte po každém jídle jako dezert. Pokud ji rozmixujete s přídavkem kokosového oleje vznikne chutný pudink a dokonce má i tu správnou konzistenci. Koupit dobrý ananas je opravdu problém, ideálně hned u dovozce, třeba Sapa, ale to je pouze pro pražské. Hodně křemíku má šťáva z okurek a asi spíše zeleninové, než ovocné, ve kterých je dost organických kyselin a mohou problém dráždit. Na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2015 3:23 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 11:43 am
Příspěvky: 18
Má někdo zkušenost s tím, jak rozchodit trávení sacharidů, produkci potřebných trávících enzymů slinivky? Třeba bylinky, na jakých minerálech a prvcích to stojí. Obejdu se bez sladkého řešení, disponuju candidou. Ta nefunkčí slinivka mi ji asi zajistila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 10:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jurgen píše:
Má někdo zkušenost s tím, jak rozchodit trávení sacharidů, produkci potřebných trávících enzymů slinivky? Třeba bylinky, na jakých minerálech a prvcích to stojí. Obejdu se bez sladkého řešení, disponuju candidou. Ta nefunkčí slinivka mi ji asi zajistila.

Nejezte sacharidy. \":)\"
Víte, on to má každý se slinivkou jinak. Běžná strava v nemocnici po těžkých akutních zánětech slinivky (i po operaci, při které se odstraní třeba i hodně moc tkáně) obsahuje sacharidy. Hodně sacharidů. Mi to přijde úchylné. Sacharidy (ty rychlé, prvoplánově se metabolizující) přece ale vůbec jíst nemusíte. Z mé zkušenosti asi tolik, že na slinivku úžasně působí list a kořen čekanky a lista kořen smetanky (pampelišky). Jde o neskutečně chutný čaj, mazlící útroby, na celodenní pití. A dále cokoliv mrkvového, zpočátku se syrovou opatrně, spíše vývary, jsou blahodárné. Postupně hlavně maso. Vůbec - maso a zelenina - nic lepšího na slinivku není. Nemění to glykemii, víme? A netouží to po kdejaké produkci enzymů, jde o realativně neutrální věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jurgen píše:
Má někdo zkušenost s tím, jak rozchodit trávení sacharidů, produkci potřebných trávících enzymů slinivky? Třeba bylinky, na jakých minerálech a prvcích to stojí. Obejdu se bez sladkého řešení, disponuju candidou. Ta nefunkčí slinivka mi ji asi zajistila.

Ono je otázkou, zda vůbec je, nebo není vhodné sacharidy jíst, pokud je evidentně nedokážu správně trávit a nebo pak kdy je lépe trávím, což asi bude večer a jaké, toť otázka, kdy vše záleží na stavu nadledvin a hladině draslíku, tedy vůbec nemusí jít o slinivku. Prostě někomu sacharidy dělají velké problémy a měl by je tedy omezit na nezbytně nutnou míru a vhodné je si vše počítat a zjistit, kde tu míru vlastně mám a jaké sacharidy vůbec snáším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2016 6:13 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 25, 2016 6:04 pm
Příspěvky: 1
rada bych se pane jardo zeptala co je ten - zadarmo je zelený nápoj? a pokud mám akutniyápal slinivky co delat abych nemusela do nemocnice, nebo pokud mám zablokovanou slinivku nakzm kamenež žlučníkovým. byla sem na bioreyonanci tak tam mi zistili že mám zapálený pankreas. oslabený žlučník a oslabenou pečen ( sem slovenka )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 2:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="milalud":3l2rnzji]rada bych se pane jardo zeptala co je ten - zadarmo je zelený nápoj? a pokud mám akutniyápal slinivky co delat abych nemusela do nemocnice, nebo pokud mám zablokovanou slinivku nakzm kamenež žlučníkovým. byla sem na bioreyonanci tak tam mi zistili že mám zapálený pankreas. oslabený žlučník a oslabenou pečen ( sem slovenka )[/quote:3l2rnzji]
Zelený nápoj si nastudujte zde http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_03.php i když nyní není jeho doba, ale co nevidět bude, tak směle do toho. S akutním zánětem slinivky by jste určitě ležela ve špitále s tím se nedá chodit jako s chřipkou. Obávám se že někdo vás vystrašil více než je třeba, ale podpořit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2016 2:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, prosím o radu. Vzhledem k tomu, že mám neustále nafouklé břicho a po přečtení všeho možného jsem vydedukovala, že to může být slinivka a možná i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2016 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="Lenka Jirásková":155nppiz]Dobrý den, prosím o radu. Vzhledem k tomu, že mám neustále nafouklé břicho a po přečtení všeho možného jsem vydedukovala, že to může být slinivka a možná i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pon lis 21, 2016 3:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den,
vše je jasné. Díky za rady, jdu to zkusit.
Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2018 11:57 am 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Zjistil jsem, že při užívání slinivkových enzymů v tabletách se mi trochu zlepšilo trávení a ustoupila candida. Je mi ale jasné, že celoživotní pojídání pilulek není ideální řešení. Slinivka tak nebude ničím nucená se snažit enzymy vyrábět vlastní a její funkce zakrní. Pochopil jsem, že důležité je pro obnovení její funkce minimalizovat stres, doplňovat křemík, kyselinu alfa lipoovou a enzymy ve stravě. Jsou ještě nějaké deficity minerálů či vitamínů, které mohou bránit obnovení enzymatické činnosti, případně dobrému trávení obecně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2018 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Zjistil jsem, že při užívání slinivkových enzymů v tabletách se mi trochu zlepšilo trávení a ustoupila candida. Je mi ale jasné, že celoživotní pojídání pilulek není ideální řešení. Slinivka tak nebude ničím nucená se snažit enzymy vyrábět vlastní a její funkce zakrní. Pochopil jsem, že důležité je pro obnovení její funkce minimalizovat stres, doplňovat křemík, kyselinu alfa lipoovou a enzymy ve stravě. Jsou ještě nějaké deficity minerálů či vitamínů, které mohou bránit obnovení enzymatické činnosti, případně dobrému trávení obecně?

Tak určitě ano, těch je mnoho, ale pokud odstraníte stres mělo by se vše postupně srovnat do normálu. Hodně limitující je právě dostatek HCl v žaludku, který tvorbu HCl při stresu vypíná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2018 9:41 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Ještě jsem se chtěl zaptat na syrovou zeleninu. Spousta článků na netu jen papouškuje fakt, že by při oslabené slinivce syrová zelenina měla být vyloučena, ale nikde se nepíše, proč tak slinivku zatěžuje. Ty enzymy jsou potřeba hlavně na trávení té hmotné části (dužiny)? Zeleninové šťávy by tedy měly být v pořádku? Nebo ani šťávy ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2018 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Ještě jsem se chtěl zaptat na syrovou zeleninu. Spousta článků na netu jen papouškuje fakt, že by při oslabené slinivce syrová zelenina měla být vyloučena, ale nikde se nepíše, proč tak slinivku zatěžuje. Ty enzymy jsou potřeba hlavně na trávení té hmotné části (dužiny)? Zeleninové šťávy by tedy měly být v pořádku? Nebo ani šťávy ne?

Šťávy tolik nevadí, ale ono trávení syrové stravy není až tak ideální jak si lidé myslí a bez enzymů jde dost problematicky. Mnohem lepší je zelenina napařená a hlavně se starat o dostatek HCl v žaludku a opravdu dlouho žvýkat, prostě jak doporučují východní směry tuhou stravu prakticky pít a tekutou kousat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2018 10:09 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Nemám k tomu otázku, spíš jen takový povzdech. Původně jsem moc syrovou zeleninu nejedl, ale začal jsem před lety po přečtení těchto stránek. Dnes si jídlo bez trochy syrové zeleniny nebo salátu nedovedu představit a nechtěl bych se jí vzdát. Po objevení těchto stránek jsem začal číst i N. Wolkera a další popularizátory syrové stravy. Ta teorie je nádherná. Je to plné vitamínů, minerálů, enzymů, je to živé, léčí to a všechno ostatní je špatně. Když pak ale člověk s trávicími problémy zjistí, že má také nějakou slinivku, to vystřízlivění je kruté. Nerad bych panu Wolkerovi a spol křivdil, ale nepamatuju se, že bych někde v jejich knihách četl o tom, že se u problémů se slinivkou jejich všemocná strava prostě nehodí.
Ale tak to asi má být, člověk se pořád učí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2018 11:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Nemám k tomu otázku, spíš jen takový povzdech. Původně jsem moc syrovou zeleninu nejedl, ale začal jsem před lety po přečtení těchto stránek. Dnes si jídlo bez trochy syrové zeleniny nebo salátu nedovedu představit a nechtěl bych se jí vzdát. Po objevení těchto stránek jsem začal číst i N. Wolkera a další popularizátory syrové stravy. Ta teorie je nádherná. Je to plné vitamínů, minerálů, enzymů, je to živé, léčí to a všechno ostatní je špatně. Když pak ale člověk s trávicími problémy zjistí, že má také nějakou slinivku, to vystřízlivění je kruté. Nerad bych panu Wolkerovi a spol křivdil, ale nepamatuju se, že bych někde v jejich knihách četl o tom, že se u problémů se slinivkou jejich všemocná strava prostě nehodí.
Ale tak to asi má být, člověk se pořád učí.

Já bych to nepojímal takto paušálně, on psal své práce v jiné době a zdaleka tehdy nebyla strava tak nutričně chudá, chemicky otrávená a život permanentně ve stresu. Nemůžete tedy ze svých problémů vinit syrovou stravu tam podle mě problém není, nebo není pouze v té stravě, to je spíše už důsledek a zdrojem jsou stresy a jedy, což slinivku oslabí a pak to teprve nedá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz