Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 12:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 6:03 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Denny píše:
Tak papaya bohužel není u nás k sehnání ani v okresním městě v "Kaufu". Kys. alfa lipová (v čem?), krom pravděpodobně lékárny, dále uvádíš 4 druhy pilulí - snad ne všechny? Nebo si jen hodit korunou o tu či onu?
Jsem na tom již pár dní momentálně tak, že pokud si jídlo nerozmixuji, tak mám problém \":cry:\" a to baštím převážně nevařenou stravu a po každém jídle dle rady puškvorec, 3xd lékořici, občas Pancreolan, do vody na pití zatím 6k HCl/d, ráno Zn + Se + J...
To je škoda, papaya funguje docela dobře, kyselina alfa lipová je ke koupení na Swansonu a digestivní enzymy je jedna pilule, která obsahuje ty uvedené enzymy, nebo alespoň některé z nich. Slinivka je dost problematický orgán, dlouho vydrží skoro všechno, ale jak se přetíží, tak dělá docela problémy. Postup je celkem správný a mělo by se to srovnat, nicméně moc ji nedráždit.

A co takhle zkusit chodit pracovat do lesa, uspinit se od pudy, nadychat se trochu cerstveho vzduchu, prijimat spinu, prirozenou spinu, nejist sterilni konzervanty preplnenou stravu, vykoupat se v prirodni vode,projit se bos, neprehanet to s dezinfekci, prijimat prirodni bakterie, ty na ktere je telo evolucne zvykle a ktere si umi ochocit a v zazivacim traktu vyuzit jejich
enzymaticke cinnosti k traveni zivin z potravy? Slinivka muze pracovat v poradku akorat strevum se jaksi nedostava bakterii a enzymu. Prvne je ale potreba eliminovat stresy, myslim ze i koupani v prirode diky symbiotickym bakeriim a symbiotickemu prvazani s travenim a myslim ze i psychikou pomuze. Takze finska sauna a skocit do reky nebo snehu. Skoda ze to nikde u nas neni.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
A co takhle zkusit chodit pracovat do lesa, uspinit se od pudy, nadychat se trochu cerstveho vzduchu, prijimat spinu, prirozenou spinu, nejist sterilni konzervanty preplnenou stravu, vykoupat se v prirodni vode,projit se bos, neprehanet to s dezinfekci, prijimat prirodni bakterie, ty na ktere je telo evolucne zvykle a ktere si umi ochocit a v zazivacim traktu vyuzit jejich
enzymaticke cinnosti k traveni zivin z potravy? Slinivka muze pracovat v poradku akorat strevum se jaksi nedostava bakterii a enzymu. Prvne je ale potreba eliminovat stresy, myslim ze i koupani v prirode diky symbiotickym bakeriim a symbiotickemu prvazani s travenim a myslim ze i psychikou pomuze. Takze finska sauna a skocit do reky nebo snehu. Skoda ze to nikde u nas neni.

Ve většině těch rad máte pravdu, ale bohužel většina z nich se nedá nyní aplikovat, alespoň si nedovedu představit jak se půjde civilizovaný-choulostivý člověk koupat v těchto dnech ve volné přírodě, to by patrně byl jeho poslední zážitek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 9:28 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Ve většině těch rad máte pravdu, ale bohužel většina z nich se nedá nyní aplikovat, alespoň si nedovedu představit jak se půjde civilizovaný-choulostivý člověk koupat v těchto dnech ve volné přírodě, to by patrně byl jeho poslední zážitek.

Doporucuji shlednout serii Ultimate survival. Bear Grillsem je to sice profesional ale dost dobre ukaze na sobe co je telo schopne vydrzet. Koupani pri -20, koupani v mocalu se zbytky zvirecich zdechlin, prespani v zdechline velblouda, piti moci, pojidani delikates.
Myslim ze sem proti jeho stylu zabar. Me staci vyjit ven na zahradu a vyvalet se ve snehu a behem 1 min sem v teple domova, takze zadne hluboke prochlazeni se nekona, od te doby co se s rozumem kazde rano otuzuji cca 1,5 roku sem nemel anginu a rymicky mozna 3. Ale neni to jen o tomto. Dulezita je spokojenost v praci, nenechat se nikym deptat a otravovat. Psychosomatika...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Doporucuji shlednout serii Ultimate survival. Bear Grillsem je to sice profesional ale dost dobre ukaze na sobe co je telo schopne vydrzet. Koupani pri -20, koupani v mocalu se zbytky zvirecich zdechlin, prespani v zdechline velblouda, piti moci, pojidani delikates.
Myslim ze sem proti jeho stylu zabar. Me staci vyjit ven na zahradu a vyvalet se ve snehu a behem 1 min sem v teple domova, takze zadne hluboke prochlazeni se nekona, od te doby co se s rozumem kazde rano otuzuji cca 1,5 roku sem nemel anginu a rymicky mozna 3. Ale neni to jen o tomto. Dulezita je spokojenost v praci, nenechat se nikym deptat a otravovat. Psychosomatika...

Výkony toho šoumena jsou opravdu obdivuhodné a jeho schopnost přežití v extrémních podmínkách také, ovšem , že bych chtěl něco podobného zkoušet, to pochybuji. Nicméně vám dávám za pravdu, že otužování, třeba sauna a jiné způsoby, imunitu velice razantně nakopnou a odklon od všeobecně hlásané sterility prostředí i potravin také je člověku pouze k užitku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 2:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Petr 2 píše:
Doporucuji shlednout serii Ultimate survival. Bear Grillsem je to sice profesional ale dost dobre ukaze na sobe co je telo schopne vydrzet. Koupani pri -20, koupani v mocalu se zbytky zvirecich zdechlin, prespani v zdechline velblouda, piti moci, pojidani delikates.

Lenže teraz na Spektre bežia diely ako sa ten seriál Ultimate survival nakrúcal. Ten mladý muž má okolo seba skupinku špičkových odborníkov, ktorí ho istia "kdyby něco". My obyčajní smrtelníci by sme boli na to asi úplne sami a kto by nám priskočil na pomoc alebo filmoval druhý záber? Takže v jeho podaní je naozaj možné prezentovať čo je jeho telo so záchrannými brzdami za chrbtom schopné dokázať. Súhlasím ale s tebou, že sa netreba tak ofukovať a priblížiť sa viac k prírode, určite to každému prospeje ďaleko viac.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 2:40 pm 
Offline

Registrován: stř bře 16, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 28
dobrý den, zdravím všechny vespolek,

Bear Grylls bude mít jistě velice dobrou imunitu a nesmírně otužilý trávicí trakt.
Ty kousky které provádí by u jiného člověka mohly být jeho posledními a nebo by se alespoň mohl dostat do velkých problémů. Stejně si myslím že Grylls po delším natáčení provádi různé odčervovací kúry.

Já mám podráždénou slinivku už více než rok a půl (z léků) - bez fyzického nálezu, pouze zvýšené AMS, fyzické problémy, diskomfort, dieta ne moc přísná ale i tak dostatečně znechucující život. Enzymy v kapslích/tabletách už moc nepoužívám, jenom když sním nějaké složitější jidlo tak někdy k tomu přidám tabletu.

_________________
"Zdraví je předpokladem všeho." (Miloš Kopecký)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Don Alejo píše:
dobrý den, zdravím všechny vespolek,

Bear Grylls bude mít jistě velice dobrou imunitu a nesmírně otužilý trávicí trakt.
Ty kousky které provádí by u jiného člověka mohly být jeho posledními a nebo by se alespoň mohl dostat do velkých problémů. Stejně si myslím že Grylls po delším natáčení provádi různé odčervovací kúry.

Já mám podráždénou slinivku už více než rok a půl (z léků) - bez fyzického nálezu, pouze zvýšené AMS, fyzické problémy, diskomfort, dieta ne moc přísná ale i tak dostatečně znechucující život. Enzymy v kapslích/tabletách už moc nepoužívám, jenom když sním nějaké složitější jidlo tak někdy k tomu přidám tabletu.

To jsou sice zajímavé informace, ale bylo by asi dobré dodat komu jsou vlastně určené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 12:22 am 
Offline

Registrován: stř bře 16, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 28
Jardo, to jsou jenom takové všeobecné informace k tématu - osobní poměr postiženého slinivkovými potížemi k enzymům. Není to nějak konkrétně adresováno.

Snad bych to doplnil, že jsem na začátku těchto potíží měl enzymy předepisované od doktorů a užíval jsem je s každým jídlem (3x někdy 4x denně) přípravek Kreon, který obsahuje Pancreatin (amyláza, lipáza, proteáza).
Už to neužívám. Stejně jsem neměl fyzicky pocit že by mi to nějak výrazně pomáhalo snižovat diskomfort. Dnes mám ještě zbytky nejakého přípravku z USA a dám si jednu tabletu jenom občas po nějakém složitějším jídle.
Spíše bych vyzkoušel, jak píšete, papayu (ananas občas už pojídám). A taky teď denně piji šťávu z červené řepy (která mi zlepšuje stav) a uvažuji o dalších šťávách a nakličování zelené hmoty na šťávy.

_________________
"Zdraví je předpokladem všeho." (Miloš Kopecký)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Don Alejo píše:
Jardo, to jsou jenom takové všeobecné informace k tématu - osobní poměr postiženého slinivkovými potížemi k enzymům. Není to nějak konkrétně adresováno.

Snad bych to doplnil, že jsem na začátku těchto potíží měl enzymy předepisované od doktorů a užíval jsem je s každým jídlem (3x někdy 4x denně) přípravek Kreon, který obsahuje Pancreatin (amyláza, lipáza, proteáza).
Už to neužívám. Stejně jsem neměl fyzicky pocit že by mi to nějak výrazně pomáhalo snižovat diskomfort. Dnes mám ještě zbytky nejakého přípravku z USA a dám si jednu tabletu jenom občas po nějakém složitějším jídle.
Spíše bych vyzkoušel, jak píšete, papayu (ananas občas už pojídám). A taky teď denně piji šťávu z červené řepy (která mi zlepšuje stav) a uvažuji o dalších šťávách a nakličování zelené hmoty na šťávy.

Tak to je jiná a jak vidíte, tak za méně peněz máte více muziky, což je dobré a většinou se vyplatí vsadit na přírodní prostředky, které jsou levné a prakticky nejúčinnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 1:27 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Tie priznaky poruch,ktore su uvedene v tomto clanku na mna sedia ako vysite.Spomeniem len vela hlienu na slizniciach,nadmerna stihlost atd.Ale napr.velka unava po jedle uz nebyva taka velka ako ked som zacinal na svojom zdravi pracovat.
http://liecive.herba.sk/index.php/rok-2 ... ludka.html
Ocisty pecene,zaludka ,criev vykonavam pravidelne.V jedalnicku mam este velke medzery,ale napr. SP dost pomaha.Teraz zacinam s podporou nadledviniek a zacinam tiez brat liecebne davky vsetkych Beciek.Chcem sa spytat ci sa mam zamerat na nejaku prisnu dietu.Kazdy druhy den si robim cibulovu stavu s mrkvou.Na odhlienenie asi najlepsie co poznam.Dakujem.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Oregon píše:
Tie priznaky poruch,ktore su uvedene v tomto clanku na mna sedia ako vysite.Spomeniem len vela hlienu na slizniciach,nadmerna stihlost atd.Ale napr.velka unava po jedle uz nebyva taka velka ako ked som zacinal na svojom zdravi pracovat.
http://liecive.herba.sk/index.php/rok-2 ... ludka.html
Ocisty pecene,zaludka ,criev vykonavam pravidelne.V jedalnicku mam este velke medzery,ale napr. SP dost pomaha.Teraz zacinam s podporou nadledviniek a zacinam tiez brat liecebne davky vsetkych Beciek.Chcem sa spytat ci sa mam zamerat na nejaku prisnu dietu.Kazdy druhy den si robim cibulovu stavu s mrkvou.Na odhlienenie asi najlepsie co poznam.Dakujem.

Nadledvinky děláte a slinivku jsem zde dost probíral, tak si to dohledejte, nicméně to je dost o enzymech a ideální je z tohoto pohledu papáyová kašička, což jsem zde již také psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chronicka Pankreatitida
PříspěvekNapsal: pát úno 28, 2014 9:23 am 
Offline

Registrován: pát úno 28, 2014 9:10 am
Příspěvky: 2
Zdravim,
chcel by som sa poinformovat ohladne choroby Chronickej pankreatitidy.
Bola mi diagnostikovana lahsia forma zaciatocne stadium.Mam 31 rokov.
Podla konzervativnych lekarskych zisteni je to nevyliecitelna progredujuca choroba. Perspektiva do buducna postupna plna disfunkcia pankreasu, potencialne diabetes. Bolestivy priebeh, mlkvla dieta, skratenie zivota.
Zaujima ma ake su Vase skusenosti a moznosti pre co najefektivnejsi pristup k liecbe tejto choroby.
Ako predchadzat bolesti, zpomalit destrukciu pankreasu, vhodna strava atd....

Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronicka Pankreatitida
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2014 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
[quote="ML83":27qvyfiv]Zdravim,
chcel by som sa poinformovat ohladne choroby Chronickej pankreatitidy.
Bola mi diagnostikovana lahsia forma zaciatocne stadium.Mam 31 rokov.
Podla konzervativnych lekarskych zisteni je to nevyliecitelna progredujuca choroba. Perspektiva do buducna postupna plna disfunkcia pankreasu, potencialne diabetes. Bolestivy priebeh, mlkvla dieta, skratenie zivota.
Zaujima ma ake su Vase skusenosti a moznosti pre co najefektivnejsi pristup k liecbe tejto choroby.
Ako predchadzat bolesti, zpomalit destrukciu pankreasu, vhodna strava atd....

Dakujem.[/quote:27qvyfiv]
Tak většinou jde o těžký deficit enzymů, špatná strava, stresy a podrážděná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronicka Pankreatitida
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 1:20 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
ML83 píše:
Zdravim,
chcel by som sa poinformovat ohladne choroby Chronickej pankreatitidy.
Bola mi diagnostikovana lahsia forma zaciatocne stadium.Mam 31 rokov.
Podla konzervativnych lekarskych zisteni je to nevyliecitelna progredujuca choroba. Perspektiva do buducna postupna plna disfunkcia pankreasu, potencialne diabetes. Bolestivy priebeh, mlkvla dieta, skratenie zivota.
Zaujima ma ake su Vase skusenosti a moznosti pre co najefektivnejsi pristup k liecbe tejto choroby.
Ako predchadzat bolesti, zpomalit destrukciu pankreasu, vhodna strava atd....

Dakujem.

Nejsem lékař, ale diagnosu jsem měl podvakráte akutní zánět slinivky (to bylo na kudlu), později chronický zánět slinivky. Vše vyléčeno, resp. dostalo se do stadia toho, že o slinivce vůbec nevím, jsem silný, spokojený, dobře spím, dobře trávím.
Snad je to tím, že nejím "sračky", vůbec se nestravuji "civilisovaně".
Moje zkušenost je ta, že slinivce značně ulevíte (a sobě značně rozšíříte chutě, pošmáknete si) extrémním zjednodušením stravy. Zeleninové polévky z kořenové zeleniny, resp. jakékoliv, ale vynechte tuhou část, hlavně si dopřejte vývary a výluhy, zeleninové šťávy z odšťavňovače (pozor na dráždivé věci, jablka a mrkev s malou příchutí čehokoliv jsou standard), hodně toho nejlepšího chleba, kváskového, dva tři dny starého, i chlebové odvary, z kůrek, do polévek ovesné vločky, ten šlem z nich je blahodárný, bramborové kaše na všechny způsoby, ochucené a obarvené zeleninou. Z tuků pokud možno jen máslo, rozpuštěné, rozehřáté, nic nesmažit, nepálit, jen vařit a dusit. Žádné složité pokrmy a míchanice, jen a jen základní suroviny, jednoduché kombinace, dělená strava, jednoznačně. Masa (já ho nejím většinou vůbec nebo jen trošínku, zas mi tolik nechutná) můžete kolik chcete, to je pro slinivku neutrální věc, ale nesmažit, negrilovat, nepřepéci, nepřipálit, jen dušené či vařené, nejlépe syrové, to je jasné, jen se zeleninou, ne s obilninami. Zeleninu naopak syrovou nikoliv, snad jen strouhanou řepu a mrkev, najemno a opatrně, je to dosti dráždivé, ovšem blahodárné. Žádné sýry, žádné luštěniny. Z čajů je blahodárná směs čekanky a pampelišky, kořen i list, od Grešíka, je velmi velmi chutný, píti pořád, mazlí to žaludek i slinivku. Nepít kávu a černý čaj, limonády, nic, jen ten výluh bylin ve vodě, bez výjimky. Dobré jsou zakysané věci. Mléko nikoliv, ale zkysané ano, kefír, zakysané podmáslí, přírodní jogurt, i tvarohové pomazánky, kupodivu i s čerstvou cibulí nebo česnekem, ale opatrně. A nenechte se zblbnout proklamacemi, že nesmíte tuky. Naopak, musíte. Ale ne tak, že sníte mastnou kachnu a čtyři Pankreolany. Obecně - snažte se zcela obejít bez léků, tablet a podpůrných prostředků, rozhodí vám metabolismus a hůře se navrátíte do normy. Máte dvě extrémní možnosti - snažit se žíti jako druzí - prasit si tělo a napravovati to tabletami, nebo jíst extrémně jednoduše, chutně, normálně a žádné tablety neužívat.
A ještě navrch, slinivka je extrémně citlivá na vaše emoce a myšlenky, spolehlivě si ji domrvíte negativismem a ublížeností, zoufáním si. Naopak, krásně bude reagovat na dotyky, mazlení, hlazení se a rozmlouvání. Lehké záněty a bolesti rozchodíte teplou až horkou koupelí, dlouhou, pak přikrytím se třemi peřinami, v případě zánětu zásadně vůbec nic nepít a nejíst, nic, ani vodu.
Pokud budete slušně jíst a trochu se radovat, za měsíc či dva bude po obtížích a anamnéza a diagnosa se dosti promění.
Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv led 15, 2015 4:00 am 
Offline

Registrován: ned pro 30, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 18
Dobrý den, zjistlili mi zvýšené amylázy na slinivce. Jsem ve 3 měsíci těhotenství. Co v tomto případě doporučujete pane Jardo jako nejlepší léčbu, abych neublížila tomu mrňousovi? Některé byliny a potraviny v těhotenství nedoporučují.
Doktorka doporučila při mé váze 52kg a výšce 170cm bohužel ještě dietu.
Je dost problematické sehnat dobrý ananas. Ve většině případů si nechám zajít chuť, protože 99% je ze spod naplesnivělá v místě řezu a takový ananas by se asi neměl jíst. Kde kupujete ty dobré? Mě se málo kdy podaří najít nějaký k jídlu.
Co doporučujete z čerstvých šťáv? Často si dělám na lačno pomeranč + citron, nebo jablko + mrkev + červ.řepa.
Jakou očistu jater by jste v mém případě doporučil, je-li to teď vůbec vhodné a mohu v těhotenství dělat klistýry?
Léčím se také s hypofunkcí štítné žlázy.

Předem moc děkuji za odpovědi i ostatním Andrea


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz