Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2018 2:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Leon píše:
Nemám k tomu otázku, spíš jen takový povzdech. Původně jsem moc syrovou zeleninu nejedl, ale začal jsem před lety po přečtení těchto stránek. Dnes si jídlo bez trochy syrové zeleniny nebo salátu nedovedu představit a nechtěl bych se jí vzdát. Po objevení těchto stránek jsem začal číst i N. Wolkera a další popularizátory syrové stravy. Ta teorie je nádherná. Je to plné vitamínů, minerálů, enzymů, je to živé, léčí to a všechno ostatní je špatně. Když pak ale člověk s trávicími problémy zjistí, že má také nějakou slinivku, to vystřízlivění je kruté. Nerad bych panu Wolkerovi a spol křivdil, ale nepamatuju se, že bych někde v jejich knihách četl o tom, že se u problémů se slinivkou jejich všemocná strava prostě nehodí.
Ale tak to asi má být, člověk se pořád učí.

moje zkusenost je takova ze jsem posledni dva roky daval traveni do poradku (po chemoterapii) a nejlepsi vysledek (vzorove pekna stolice) mam po kombinaci - rano ovoce, dzusy, v poledne maso/vejce, tuk, zelenina a vecer maso/vejce, tuk, zelenina. s tim ze zeleninu jim prevazne syrovou (doplnuju to taky pojidanim vselijakeho listi co potkam na prochazce, treba listy pampelisky-smetanky). syrova zelenina je podle me nezastupitelna a u ruznych nemoci to chce jen ruzne opatrny pristup a rozdilne dlouhou dobu (taky treba roky). kdo se chce vylecit z toho co nasbiral za roky behem dvou tydnu myslim ze se nikam nedostane (nebo dostane, pravidelne do ordinace az do smrti). jak tu zkusenost prenest na nekoho kdo ji neziskal sam a mysli si ze cokoli vyleci za tyden pilulkama a jeste u toho bude makat jak silenej....? \":)\"

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2018 8:52 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Syrová zelenina (a i šťávy) dokáže slinivku dost pozlobit, je to potřebí zkoušet. Já po operaci zkusil všechno, ale s mírou, nakonec jsem mohl téměř neomezená množství, ale v malých dávkách. Zeleninu jsem jedl strouhanou. A uždiboval, na špičku vidličky. A s pauzami. To fungovalo. I ta dráždivá, co zlobila v kusech. Štáv ne půl litru, ale pár doušků. Bez problémů byla dušená a vařená (spíše udělaná doměkka, skoro až na sračky). To samé se sýry. Maso nezlobilo nikdy. Syrové už vůbec ne. Bramborová kaše také ne. Dušená mastnosta, přepuštěné tuky, byly fajn. Hafo másla v polévce nebo omáčce. Šlo do sebe dostat energii, enzymy, bílkoviny, vitamíny. Celkem vzato, jídelníček nebyl nijak omezený, ani nezajímavý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2018 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ash píše:
moje zkusenost je takova ze jsem posledni dva roky daval traveni do poradku (po chemoterapii) a nejlepsi vysledek (vzorove pekna stolice) mam po kombinaci - rano ovoce, dzusy, v poledne maso/vejce, tuk, zelenina a vecer maso/vejce, tuk, zelenina. s tim ze zeleninu jim prevazne syrovou (doplnuju to taky pojidanim vselijakeho listi co potkam na prochazce, treba listy pampelisky-smetanky). syrova zelenina je podle me nezastupitelna a u ruznych nemoci to chce jen ruzne opatrny pristup a rozdilne dlouhou dobu (taky treba roky). kdo se chce vylecit z toho co nasbiral za roky behem dvou tydnu myslim ze se nikam nedostane (nebo dostane, pravidelne do ordinace az do smrti). jak tu zkusenost prenest na nekoho kdo ji neziskal sam a mysli si ze cokoli vyleci za tyden pilulkama a jeste u toho bude makat jak silenej....? \":)\"

Tak jak píšete na konci bohužel myslí naprostá většina lidí, nikoho nenapadne že nejlepší léčba je začít žít jako cikán prostě se na všechno vykašlat a žít. Přitom stačí podívat se na chudé země, kde lidé nevlastní prakticky nic a stejně mají to nejcennější, což je zdraví a dobrá nálada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Salivaterapie léčí slinivku
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 4:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Slinivku údajně dokáže uzdravit přírodní léčba salivaterapie, dodá dostatek kvalitních živých trávicích eznymů a slinivka se může regenerovat. Je však salivaterapii potřeba praktikovat několik dní po sobě, minimálně týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Salivaterapie léčí slinivku
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 4:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Slinivku údajně dokáže uzdravit přírodní léčba salivaterapie, dodá dostatek kvalitních živých trávicích eznymů a slinivka se může regenerovat. Je však salivaterapii potřeba praktikovat několik dní po sobě, minimálně týden.

Na to máte nějaký odkaz, že to cukne s imunitou to vím, ale toto neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Salivaterapie léčí slinivku
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 8:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Jarda píše:
Na to máte nějaký odkaz, že to cukne s imunitou to vím, ale toto neznám.

Nemám na to odkaz, je to jen taková informace, co se ke mně dostala z druhé ruky (léčitelka tohle kdysi vysvětlovala mé přítelkyni). Ale má to svoji logiku, sliny obsahují trávicí enzymy v mimořádně aktivní formě, zejména je v nich ve velkém obsažen enzym amyláza, který rozkládá škrob na maltózu a dextrin. Mimo tyto enzymy sliny obsahují mnoho bakterií, které stimulují imunity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Salivaterapie léčí slinivku
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Nemám na to odkaz, je to jen taková informace, co se ke mně dostala z druhé ruky (léčitelka tohle kdysi vysvětlovala mé přítelkyni). Ale má to svoji logiku, sliny obsahují trávicí enzymy v mimořádně aktivní formě, zejména je v nich ve velkém obsažen enzym amyláza, který rozkládá škrob na maltózu a dextrin. Mimo tyto enzymy sliny obsahují mnoho bakterií, které stimulují imunity.

To je vše pravda, ale že by to srovnalo slinivku když to je dost i mimo její repertoár činnosti, nicméně neumím to vyhodnotit, třeba to fakt maká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pát črc 27, 2018 5:23 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Modrovous píše:
Jarda píše:
Na to máte nějaký odkaz, že to cukne s imunitou to vím, ale toto neznám.
Nemám na to odkaz, je to jen taková informace, co se ke mně dostala z druhé ruky (léčitelka tohle kdysi vysvětlovala mé přítelkyni). Ale má to svoji logiku, sliny obsahují trávicí enzymy v mimořádně aktivní formě, zejména je v nich ve velkém obsažen enzym amyláza, který rozkládá škrob na maltózu a dextrin. Mimo tyto enzymy sliny obsahují mnoho bakterií, které stimulují imunity.

Teoreticky by to fungovat mělo, protože dárcovská salivaterapie je opravdu zdrojem zejména amylázy, která u lidí se špatnou slinivkou téměř vždy skoro úplně chybí. Běžně se to řeší třeba ketogenní dietou, která nevyžaduje k trávení amylázu, ale logicky pravidelná dárcovská salivaterapie, načasovaná hlavně ihned po sacharidovém jídle, fungovat z logiky věci prostě musí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2019 6:49 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Tak u minerálek bude asi kyselina celkem k ničemu, protože ihned zreaguje s minerálním obsahem a vyrobí nějaké chloridy. Jinak se dává cca 10 kapek na 0,5 dcl vody. Já dělám dost často oboje, ale naprosto ideální je dávka sirné patlanice, čtvrtka papáye a cca 3 cm silné kolečko ananasu, do toho jablko, nebo banán a trochu skořice. Jím to klidně i denně jako snídani, pouze dávám různé doplňující potraviny, ale základ zůstává.

Já myslela, že míchat ovoce a mléčný výrobek není ideální???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2019 6:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Já minerálky rozhodně nedoporučuji pít z cvičných důvodů, ale čistě v rámci nějakého terapeutického režimu a velice opatrně, jinak je zcela odmítám. Koupele s hořčíkem nic zkazit nemohou a pokud se do vany s hořčíkem naloží na minimálně 30 a více minut, tak toho do sebe nasaje kvantum a také vypustí kvantum bordelu do té vody, to si změřte pH metrem.

Nedávno jsem si dala večer před spaním asi 2dcl zaječické hořké a ucítila jsem chvilkovou bolest ledvin. Ani zaječická není vhodná při nedostatku hcl? A co dodávání hořčíku při nedostatku hcl?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2019 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Já myslela, že míchat ovoce a mléčný výrobek není ideální???

Tak to opravdu není s tím že jde hlavně o kvašené mléčné výrobky ty totiž okamžitě spustí kvašení toho ovoce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2019 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Nedávno jsem si dala večer před spaním asi 2dcl zaječické hořké a ucítila jsem chvilkovou bolest ledvin. Ani zaječická není vhodná při nedostatku hcl? A co dodávání hořčíku při nedostatku hcl?

Netuším proč by vám ta minerálka měla vyvolávat bolest ledvin a vůbec už nechápu souvislost s nedostatkem HCl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2019 1:37 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Je mi už několik dnů na zvracení, motání hlavy, nevolnost, rozhozené trávení a žádná energie. Myslel jsem že tomu pomůžu rozvařenou zeleninou a vývary, ale nic. Udělal jsem šanku a teď jím jen lehce, bez masa, takže ani nedávám betain hcl. Teďka když dávám jen sacharidy a tuk (ghee a oliváč) tak si dám po jídle i GB-3 a pancreolan. Problém ale stále trvá, je mi stále na zvracení a nemám chuť jíst. Dle mě je to od žlučníku nebo slinivky.

Možná se mi i zdá, že jsou tady ty stavy od té doby co dávám k tučným jídlům gb-3 (ox bile).

Měl by prosím někdo nápad co ještě zkusit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2019 2:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Je mi už několik dnů na zvracení, motání hlavy, nevolnost, rozhozené trávení a žádná energie. Myslel jsem že tomu pomůžu rozvařenou zeleninou a vývary, ale nic. Udělal jsem šanku a teď jím jen lehce, bez masa, takže ani nedávám betain hcl. Teďka když dávám jen sacharidy a tuk (ghee a oliváč) tak si dám po jídle i GB-3 a pancreolan. Problém ale stále trvá, je mi stále na zvracení a nemám chuť jíst. Dle mě je to od žlučníku nebo slinivky.

Možná se mi i zdá, že jsou tady ty stavy od té doby co dávám k tučným jídlům gb-3 (ox bile).

Měl by prosím někdo nápad co ještě zkusit?

Stav trávení v horní části traktu je ovlivněn hlavně dostatečnou produkcí HCl tedy bych ji dával bez ohledu na jídlo vyloženě podle výsledku krkacího testu. U vás mě to připadá jako problém ve spodní části trávicího traktu tedy bych vyzkoušel nějak ladit mikrobiom střeva, případně existují sice drahé, ale funkční metody jak mikrobiom střeva zmapovat a ovlivnit. V USA to jde takto https://ubiome.com/consumer/explorer/ a zde takto http://www.probione.com/ přičemž místní cena je opravdu drsná, ale zase zde máme neporovnatelně lepší servis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2019 8:54 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Mojzo píše:
Je mi už několik dnů na zvracení, motání hlavy, nevolnost, rozhozené trávení a žádná energie. Myslel jsem že tomu pomůžu rozvařenou zeleninou a vývary, ale nic. Udělal jsem šanku a teď jím jen lehce, bez masa, takže ani nedávám betain hcl. Teďka když dávám jen sacharidy a tuk (ghee a oliváč) tak si dám po jídle i GB-3 a pancreolan. Problém ale stále trvá, je mi stále na zvracení a nemám chuť jíst. Dle mě je to od žlučníku nebo slinivky.

Možná se mi i zdá, že jsou tady ty stavy od té doby co dávám k tučným jídlům gb-3 (ox bile).

Měl by prosím někdo nápad co ještě zkusit?

Jsou-li problémy s trávením je lepší se vyvarovat rostlinných olejů.Lepší než hovězí žluč je kuřecí či kachní.Chtěla jsem ji užívat v kapslích,ale musí být čerstvá(1-2)dny.Dá se prý sušit či konzervovat lihem,ale až budu mít čas zkusím to nějak zjistit.Prý je to ,ale mazec.Rozpustí v těle kdejaký šutr. Tu slinivku prý mohou zničit i střevní hlístice,ale to by jste asi měl rozhozený cukr.Slinivku hodně podporují hořčiny .Zkuste si něco přečíst od Bolotova,ty fermenty jsou velmi zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz