Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 12:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 12:50 am 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
Mám dosť bolestivé tuhnutie krčnej chrbtice viac na pravej strane s tlakom do hlavy a pod pravú lopatku.Mala som pozitívnu candidu , bola som preliečená polioxidoniom momentálne vraj pozitívna candida nie je. Ale tuhnutie stále pretrváva a mám aj zvýšené pečeňové testy./gmt/Môj problém je aj vyprázdnovanie. Začala som brať Betaín HCL silné enzými,lugolov roztok.Robím si tiež očisty kávovými klystírmi. Poprosila by som Vás či by ste mi pomohol sa zorientovať v mojom probléme. Myslíte si, že človek sa môže nakaziť transfúziov? Mala som po nej triašku a dlho zvýšené teploty. Ďakujem za Váš čas. Daniela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
Mám dosť bolestivé tuhnutie krčnej chrbtice viac na pravej strane s tlakom do hlavy a pod pravú lopatku.Mala som pozitívnu candidu , bola som preliečená polioxidoniom momentálne vraj pozitívna candida nie je. Ale tuhnutie stále pretrváva a mám aj zvýšené pečeňové testy./gmt/Môj problém je aj vyprázdnovanie. Začala som brať Betaín HCL silné enzými,lugolov roztok.Robím si tiež očisty kávovými klystírmi. Poprosila by som Vás či by ste mi pomohol sa zorientovať v mojom probléme. Myslíte si, že človek sa môže nakaziť transfúziov? Mala som po nej triašku a dlho zvýšené teploty. Ďakujem za Váš čas. Daniela

Tak z transfůze se určitě člověk nakazit může, ale je to dost málo pravděpodobné. Na to vyprazdňování je dle mého názoru velice vhodné zařadit do stravy len a to jak olej, tak semínko a to ideálně formou čerstvě vyrobené sirné patlanice třeba i třikrát denně. Slizovité látky, obsažené v lněném semínku, střevo zbavují zánětu, tvoří kluznou vrstvu a stolice je pak plastická a samovyklouzávací. Každá z těch věcí, co uvádíte, sice může pomoci, ale toto je základ. Jinak u té páteře může jít o dvě varianty a to ztuhnutí příslušného přilehlého svalstva, což je běžný problém, nebo artrotické změny na obratlích a to se dá celkem snadno ověřit rentgenem. Doporučil bych v rámci základních opatření absolvovat to rentgenologické vyšetření a pak se domluvit s nějakým dobrým fyzioterapeutem, který vám vysvětlí cviky na rozpohybování krční páteře a masáží ji uvolní. Velice dobře na to zabírá také hluboké prohřátí, třeba infrasauna, nebo v nouzi i Solux. Sirná patlanice zlikviduje případné záněty i v této oblasti a je možné vyzkoušet i obklad z kořene kostivalu, třeba to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 9:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
Pekný večer. chcela by som doplniť výsledok z CT - blokové postavenie C4-C5 so zúžením intervertebrálnej štrbiny,sklerotizácia krycích platničiek vpravo s minimálnymi dorzálnymi osteofytmi , vpravo s miernym zúžením spinál. kanála. A nový výsledok zo stolice na candidu opäť pozitívny. Že by bol hlavný problém v candide? Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 9:51 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zkuste ve Vašem případě zvážit z těchto příčin.

1. čistě fyzickou - nevhodný způsob držení těla, nevhodný způsob sezení, ochablé krční a mezilopatkové svalstvo, hypermobilní páteř apod.

2. nedostatek kyslíku - plytké dýchání, nedostatek pohybu a prokysličení těla, zadržování dechu při nervozitě apod.

3. psychická - v krku se usazuje spousta bloklých emocí - zkuste prozkoumat nevyřešené vztahy s rodiči, známými apod., emoce nepotlačujte ale pokuste se je vyjádřit - občas se prostě rozčílit, zařvat si, do něčeho bouchnout, tančit atd.

Bez ohledu na příčinu místo prohřívejte suchým teplem (pořiďte se elektrickou dečku a pěkný šátek, který stále noste ať na krk netáhne - obvzáště třeba v autě tohle hrozí) a přiměřeně cvičte - ideálně jógu nebo cviky na gymn. míči

Pamatujte, že každý zdravotní problém nám má něco naznačit, i když strava může významně pomoci, tak příčinu problému nemusí odstranit. Jinými slovy to že nám tuhne páteř nemusí znament že nám chybí nějaký vitamín, ale že se máme přestat už tyranizovat od své matky ... například \":)\" Hodně štěstí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
Pekný večer. chcela by som doplniť výsledok z CT - blokové postavenie C4-C5 so zúžením intervertebrálnej štrbiny,sklerotizácia krycích platničiek vpravo s minimálnymi dorzálnymi osteofytmi , vpravo s miernym zúžením spinál. kanála. A nový výsledok zo stolice na candidu opäť pozitívny. Že by bol hlavný problém v candide? Ďakujem za odpoveď.

Tak sakul má dobré postřehy a já bych zde s bodem jedna i dva celkem souhlasil, jde o dnes běžný problém, kterým trpí mnoho lidí. Pravda bude asi někde uprostřed, možná jak blbě sedíte, tak blbě dýcháte a ještě můžete mít nedostatek hořčíku i omega 3 mastné kyseliny, vše navíc doplněné kamarádskou kvasinkou a to je celkem nedobrá kombinace. V té kvasince problém určitě bude, ale zda je to ten hlavní, zjistíte pouze konkrétním postupem vedoucím k její regulaci do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 10:38 pm 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
Viete prosím doporučit dodávateľa na kvalitný olivový olej napr. z Bratislavy a okolia.Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
Viete prosím doporučit dodávateľa na kvalitný olivový olej napr. z Bratislavy a okolia.Ďakujem.

To bohužel ne, to vám musí doporučit někdo místní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 2:47 pm 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
Mohla by som poprosiť o kontakt na MMS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
Mohla by som poprosiť o kontakt na MMS.

Pochybuji, že vám to někdo pošle přes hranice, ale každopádně potřebuji vědět, zda je pro vás lepší Praha, nebo Brno a dejte to do soukromé zprávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tuhnutRe: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 12:32 am 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
Pokračujem s očistou čriev a čím ju dlhšie robím tým viac sa mi zdá že ten môj problém s pravou stranou krčnej chrbtice súvisí s vyprázdňovaním. Vtedy sa mi vždy uľaví. Pijem na noc aj veľa domáceho kefíru. Ale aj tak sa mi tá pravá strana stále blokuje a uzlina akoby sa mi zväčšovala a cítim stále dosť silné akoby ťahanie a tuhnutie v tom mieste. Užívam už aj magnézium a robím si aj kúpele v soli.
Napodiv stále mám dosť zanesené črevá podľa toho čo zo mňa vyjde a tak uvažujem o očiste žalúdka, či aj tam nie je dáky neporiadok a nezanáša mi stále črevá. Lebo už očistu čriev robím pomerne dlho a stále je čo čistiť. A potom by som sa dala aj na očistu pečene, za ako dlho po žalúdku by to bolo vhodné? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tuhnutRe: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
Pokračujem s očistou čriev a čím ju dlhšie robím tým viac sa mi zdá že ten môj problém s pravou stranou krčnej chrbtice súvisí s vyprázdňovaním. Vtedy sa mi vždy uľaví. Pijem na noc aj veľa domáceho kefíru. Ale aj tak sa mi tá pravá strana stále blokuje a uzlina akoby sa mi zväčšovala a cítim stále dosť silné akoby ťahanie a tuhnutie v tom mieste. Užívam už aj magnézium a robím si aj kúpele v soli.
Napodiv stále mám dosť zanesené črevá podľa toho čo zo mňa vyjde a tak uvažujem o očiste žalúdka, či aj tam nie je dáky neporiadok a nezanáša mi stále črevá. Lebo už očistu čriev robím pomerne dlho a stále je čo čistiť. A potom by som sa dala aj na očistu pečene, za ako dlho po žalúdku by to bolo vhodné? Ďakujem

To se dá dělat prakticky ihned, třeba druhý den po očistě žaludku, ale žaludek je vhodné čistit nějakou dobu, asi tak 14 dní každý den. Vyzkoušet můžete i Sanogel, nebo Lepicol, případně lněné semínko. Také je vhodné srovnat vitamíny skupiny B, hlavně silnou trojku B6, B9 a B12 a velice vhodná je na střeva i B5 ve větší dávce, ale to jsem zde již popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2011 8:02 am 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
Zobudila som sa opäť s bolesťou hlavy a zablokovaným krkom,viacej na pravej strane, tú pravú stranu cítim takmer stále a ešte tá zápcha,ako si mám čo najskôr uvolniť ten blok? Ďakujem Daniela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2011 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
Zobudila som sa opäť s bolesťou hlavy a zablokovaným krkom,viacej na pravej strane, tú pravú stranu cítim takmer stále a ešte tá zápcha,ako si mám čo najskôr uvolniť ten blok? Ďakujem Daniela

V první řadě odstraňte tu zácpu a překyselení, protože z toho se vám blokuje i ten krk, kyseliny likvidují veškeré tkáně včetně krční páteře a způsobují urputné bolesti hlavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 8:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Chci se jen ujistit - když mluvíte o lněném semínku a jeho vlivu na samovyklouzávatelonost stolice - funguje takto i mleté, nebo tím ten efekt nějak znehodnotím?
A ještě - mletého neužívam nijak mnoho - respektuji dop. omezení denní dávky semen, ale napadá mě, že nenamletý len by se do toho nemusel počítat, protože defacto projde nestrávený, pokud ho člověk moc nepokouše a jen ho nechá "pustit sliz" ve vodě a vypije, aby pomohl s vyměšováním.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Chci se jen ujistit - když mluvíte o lněném semínku a jeho vlivu na samovyklouzávatelonost stolice - funguje takto i mleté, nebo tím ten efekt nějak znehodnotím?
A ještě - mletého neužívam nijak mnoho - respektuji dop. omezení denní dávky semen, ale napadá mě, že nenamletý len by se do toho nemusel počítat, protože defacto projde nestrávený, pokud ho člověk moc nepokouše a jen ho nechá "pustit sliz" ve vodě a vypije, aby pomohl s vyměšováním.

Naopak funguje pouze mleté, celé je nevhodné a jeho špičky dost dráždí střeva. Raději než celý len používejte macerát z lněného semínka, to jsem zde také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz