Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spondylolýza
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 2:09 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti se "léčbou" spondylolýzy. Je mi 19 let a tenhle problém mám asi 1,5 roku, teď mi to i oficiálně potvrdilo CT.(Podmětem bylo nakopnutí při fotbale do zad, do spodní oblasti - 4. až 5. obratel) Doktor mi řekl, že postižená tkáň není schopná regenerace, ale já mám takový heslo, že každá tkáň schopnost regenerace má, jen k tomu nemá vhodné podmínky.
http://www.kcsolid.cz/zdravotnictvi/kli ... 5-text.htm - co je spondylolýza

Vizi, jak postupovat už mám, ale lepší je se zeptat někoho zkušenějšího. Děkuju za odpověď a pěkný dny přeju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spondylolýza
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mekac píše:
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti se "léčbou" spondylolýzy. Je mi 19 let a tenhle problém mám asi 1,5 roku, teď mi to i oficiálně potvrdilo CT.(Podmětem bylo nakopnutí při fotbale do zad, do spodní oblasti - 4. až 5. obratel) Doktor mi řekl, že postižená tkáň není schopná regenerace, ale já mám takový heslo, že každá tkáň schopnost regenerace má, jen k tomu nemá vhodné podmínky.
http://www.kcsolid.cz/zdravotnictvi/kli ... 5-text.htm - co je spondylolýza

Vizi, jak postupovat už mám, ale lepší je se zeptat někoho zkušenějšího. Děkuju za odpověď a pěkný dny přeju

Obávám se, že zde mnoho možností nemáte a i tak bych o výsledku nebyl zdaleka moc jistě přesvědčen. Pokud to vzniklo zraněním a je to špatně srostlé, případně nesrostlé, tak asi alternativka moc nezabere, ale určitě neuškodí. Aplikoval bych velké dávky hořčíku a snažil se oblast rozumně rozpohybovat, také mohou zabrat obklady z kostivalu lékařského, který už podle slovenského názvu kostihoj je na podobné potíže jak dělaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spondylolýza
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 11:36 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 3
Děkuju za radu \":wink:\" Můj "plán" byl, žít pár týdnů nebo měsíců jen z byliných směsí, ovoce a šťávách z něj , díky jeho elektrickým vlastnostem, energii a souvisejícímí vibracemi. Napadla mě myšlenka, že když Robert S. Morse píše ve své knize, jak údajně srostla mícha mnoha pacientům, kteří jedli pouze ovoce, proč by to nemohlo fungovat i u téhle mé přelomené, či zhmožděné části obratle(která by dokonce měla být chrupavkou). Zkusit dát stimul, aby znova začala růst. Co si o tom myslíte ? Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spondylolýza
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mekac píše:
Děkuju za radu \":wink:\" Můj "plán" byl, žít pár týdnů nebo měsíců jen z byliných směsí, ovoce a šťávách z něj , díky jeho elektrickým vlastnostem, energii a souvisejícímí vibracemi. Napadla mě myšlenka, že když Robert S. Morse píše ve své knize, jak údajně srostla mícha mnoha pacientům, kteří jedli pouze ovoce, proč by to nemohlo fungovat i u téhle mé přelomené, či zhmožděné části obratle(která by dokonce měla být chrupavkou). Zkusit dát stimul, aby znova začala růst. Co si o tom myslíte ? Děkuji za odpověď

Knihu znám a uznávám i ty uvedené postupy, tak určitě to není špatný postup, ale bez toho hořčíku to vidím jak problém. Hořčík je u naprosté většina lidí zásadně deficitní a pak se regenerace na úrovni kostí a tvrdých tkání prostě konat nemůže, čili lékař to řekl sice jako A správně, ale neřekl i to B. Také by patrně velice pomohlo oblast elektricky stimulovat, což by zajistila Godzila, dle mého názoru dostatečně, ale to srovnání minerálů vidím jak naprostý základ. Pro seznámení se současným stavem si můžete nechat udělat vlasovou analýzu a budete vědět v čem jste deficitní a kde jsou přebytky, což vám dost napoví pro další postup.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz