Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob čer 01, 2024 6:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 11:45 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
Mam prilezitost si presne odmerat ph...mam odmerat Ph iba v moci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 4:12 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
rano som sa prebudil isiel som na potrebu a zabudol som na to ze chcem si merat ph \":D\"
potom som si dal asi 4 dl cerstvej paradajkovej stavy vystavenej na odstredivke a asi za hrst namocenich plodov goji ...potom som si spomenul ze musim odlozit moc na meranie ph... takze az po tomto vsetko som odobral vzorku mocu...je to ok ? \":)\" ...
namerana hodnota bola presne 6,58ph ....co tato hodnota prezradza o mojom zdravi ? \":roll:\"
dakujem velmi pekne \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 7:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
Mam prilezitost si presne odmerat ph...mam odmerat Ph iba v moci?

Pokud by jste chtěl znát přesně parametry fungování svého organizmu, tak musíte měřit jak moč, tak stolici a sliny, protože každé měření ukazuje něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
rano som sa prebudil isiel som na potrebu a zabudol som na to ze chcem si merat ph \":D\"
potom som si dal asi 4 dl cerstvej paradajkovej stavy vystavenej na odstredivke a asi za hrst namocenich plodov goji ...potom som si spomenul ze musim odlozit moc na meranie ph... takze az po tomto vsetko som odobral vzorku mocu...je to ok ? \":)\" ...
namerana hodnota bola presne 6,58ph ....co tato hodnota prezradza o mojom zdravi ? \":roll:\"
dakujem velmi pekne \":)\"

Ta hodnota není špatná, ale neříká nic, na to musíte znát průběh denní křivky svého pH, tady zda vám chodí acidobazický píst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 2:39 pm 
Offline

Registrován: stř srp 10, 2011 2:02 pm
Příspěvky: 1
Zdravím pane Zajíčku,
ráda bych Vás požádala o názor. Při měření PH moče mám vždy ráno a odpoledne,max do 17 hod, PH 7. Večer vždy PH 6. Dle vašich předchozích diskuzí by PH mělo být ráno 6, v poledne 7 a večer 6. Zřejmě je "porouchaný" acidobazický píst... Praktikuji makrobiotiku, maso nejím kromě ryb. Co dělám špatně, protože se mi to vážně nezdá...Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Sunny píše:
Zdravím pane Zajíčku,
ráda bych Vás požádala o názor. Při měření PH moče mám vždy ráno a odpoledne,max do 17 hod, PH 7. Večer vždy PH 6. Dle vašich předchozích diskuzí by PH mělo být ráno 6, v poledne 7 a večer 6. Zřejmě je "porouchaný" acidobazický píst... Praktikuji makrobiotiku, maso nejím kromě ryb. Co dělám špatně, protože se mi to vážně nezdá...Děkuji za odpověď.

To nemusí být nutně špatně, pokud vám pH chodí denně pod hodnotu 6 pH a vystoupá nad hodnotu 7 pH, tak máte asi pouze celou křivku posunutou v čase a o tom jsem se zde již zmiňoval, že jinak to má sova a jinak skřivan. Ideální je si dělat tak tři dny celodenní náměry a porovnat si výsledek s ideální křivkou, kterou sem v podobě grafu vložil jeden člen fóra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 8:15 pm 
Offline

Registrován: stř lis 10, 2010 2:46 pm
Příspěvky: 49
Dobrý den, ráda bych se zeptala na pár otázek za kamarádku. Po roce odštavování a zdravé stravy se mi podařilo otěhotnět, tak se na mě ted obracejí všechny kamarádky, které si přejí otěhotnět. Dnes jsem jedné mojí kamarádce doporučula, některé doplnky jako např chlorellu, ječmen, macu, kotvičník atd. a snažila se ji vysvětlit principy syrové stravy. Kamarádka má čtyřletého syna, nyní se s manželem snaží o druhé dítě, ale již delší dobu neúspěšně, kamarádka dokonce byla několikrát na různých hormonálních injekcích, ale bezúspěšně (což se dalo čekat), nyní se chystají k lékaři na vyšetření a případně na umělé oplodnění. Pro zajímavost jsem jim dala pH papírky. Ph si oba dva měřili odpoledne, kamarádka měla téměř vše v normě, ale měla strašně vysoké pH, okolo 9, dala jsem ji pH změřit i večer a to měla pořád aspon 8, pH slin bylo tak 7-8. Její manžel měl odpoledne pH tak 6 a měl mírně zvýšené téměř všechny hodnoty, krev, bílkoviny, bilirubin i ketony. Kamarádka ani její manžel si na nic nestěžují, ale otěhotnět se jim nedaří. Čím myslíte, že je tak vysoké pH ovlivněné, kamarádka ji normální kyselinotvornou stravu, ani neměla hodně okurek, melounů atd. Tak nevim z čeho to může být, jestli je to škodlivé a jestli je chyba v ní nebo v manželovi, děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Nikola píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na pár otázek za kamarádku. Po roce odštavování a zdravé stravy se mi podařilo otěhotnět, tak se na mě ted obracejí všechny kamarádky, které si přejí otěhotnět. Dnes jsem jedné mojí kamarádce doporučula, některé doplnky jako např chlorellu, ječmen, macu, kotvičník atd. a snažila se ji vysvětlit principy syrové stravy. Kamarádka má čtyřletého syna, nyní se s manželem snaží o druhé dítě, ale již delší dobu neúspěšně, kamarádka dokonce byla několikrát na různých hormonálních injekcích, ale bezúspěšně (což se dalo čekat), nyní se chystají k lékaři na vyšetření a případně na umělé oplodnění. Pro zajímavost jsem jim dala pH papírky. Ph si oba dva měřili odpoledne, kamarádka měla téměř vše v normě, ale měla strašně vysoké pH, okolo 9, dala jsem ji pH změřit i večer a to měla pořád aspon 8, pH slin bylo tak 7-8. Její manžel měl odpoledne pH tak 6 a měl mírně zvýšené téměř všechny hodnoty, krev, bílkoviny, bilirubin i ketony. Kamarádka ani její manžel si na nic nestěžují, ale otěhotnět se jim nedaří. Čím myslíte, že je tak vysoké pH ovlivněné, kamarádka ji normální kyselinotvornou stravu, ani neměla hodně okurek, melounů atd. Tak nevim z čeho to může být, jestli je to škodlivé a jestli je chyba v ní nebo v manželovi, děkuji za odpověd.

Takto vysoké pH většinou znamená totální překyselení a neschopnost organizmu zbavovat se kyselin, což se projeví falešnou trvalou zásaditostí. Jde o takzvanou blokaci kyselin a pokud je tento stav dlouhodobější, je dost nebezpečný. Většinou vzniká při příliš velkém přísunu bílkovin, ty pak člověk nestráví a dochází k jejich rozkladu v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2011 2:49 pm 
Offline

Registrován: stř lis 10, 2010 2:46 pm
Příspěvky: 49
Děkuji za odpověd, takže pokud jsem kamarádce doporučila zdravou syrovou stravu, chlorellu, ječmen, kotvičník atd. tak je to v pořádku? Nebo, co bych ji měla doporučit? Pokud by si dala jedlou sodu nemůže jí ublížit, tím, že jí ještě zvedně pH? co by jste poradil? děkuji mnohokrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Nikola píše:
Děkuji za odpověd, takže pokud jsem kamarádce doporučila zdravou syrovou stravu, chlorellu, ječmen, kotvičník atd. tak je to v pořádku? Nebo, co bych ji měla doporučit? Pokud by si dala jedlou sodu nemůže jí ublížit, tím, že jí ještě zvedně pH? co by jste poradil? děkuji mnohokrát.

Poradila jste ji správně a je potřeba naměřit plný denní průběh křivky pH. Pokud neklesne nikdy v průběhu dne pod 6 pH, tak je třeba vyzkoušet, jak bude pH moče reagovat ne dávky sody, nebo jiného odkyselovače. Pokud se pak srovná, tak bude muset tělo co nejrychleji odkyselit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 12:54 pm 
Offline

Registrován: stř lis 10, 2010 2:46 pm
Příspěvky: 49
děkuji za odpověd, kamarádka si přečetla některé mé knihy o syrové stravě a rozhodla se, že začne s několikadenním půstem a bude si odštavovat jenom štávy, bude užívat danné bylinky a doplnky a následně se bude zaměřovat hlavně na syrovou stravu. Snad je to tak dobře, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 7:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Nikola píše:
děkuji za odpověd, kamarádka si přečetla některé mé knihy o syrové stravě a rozhodla se, že začne s několikadenním půstem a bude si odštavovat jenom štávy, bude užívat danné bylinky a doplnky a následně se bude zaměřovat hlavně na syrovou stravu. Snad je to tak dobře, díky.

To by mělo fungovat, tak uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 9:17 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
V knize PH zázrak http://www.bux.cz/knihy/68340-ph-zazrak ... ional-info se uvádí,že sladké ovoce jezte samostatné-pokud ho vůbec jíte ovoce nekombinujte s bílkovinami,škroby,zeleninou či olejem.Raději ale ovoce nejezte vůbec-vyjímkou jsou citrony,avokádo,a nesladký grapefruit.Jestli jste zdraví,můžete si sem tam dát kousek sezoního ovoce.
Jak tomu mám rozumět.Proč bych neměl jíst kromě citronu,avokáda a grapefruitu jiné ovoce pokud mám PH v normě.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 7:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
V knize PH zázrak http://www.bux.cz/knihy/68340-ph-zazrak ... ional-info se uvádí,že sladké ovoce jezte samostatné-pokud ho vůbec jíte ovoce nekombinujte s bílkovinami,škroby,zeleninou či olejem.Raději ale ovoce nejezte vůbec-vyjímkou jsou citrony,avokádo,a nesladký grapefruit.Jestli jste zdraví,můžete si sem tam dát kousek sezoního ovoce.
Jak tomu mám rozumět.Proč bych neměl jíst kromě citronu,avokáda a grapefruitu jiné ovoce pokud mám PH v normě.

Tak ovoce je velice silný zdroj snadno dostupných sacharidů a tím může solidně krmit kvasinky, čili to je důvod, proč ho při kvasince někteří autoři doporučují vyřadit ze stravy. Navíc je silně jin a pro zimní měsíce je tedy v místních podmínkách dost nevhodné. Třeba na Floridě, nebo v tropech, to je něco jiného a všimněte si, že vitariánství většinou vychází právě z těchto oblastí. Tím nechci říci, že se konzumovat nedá, ale nemůže si to dovolit každý. Pokud vás netrápí žádné zdravotní potíže a kvasinku máte srovnanou, tak v tom problém nehledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava pH moče
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 8:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2011 8:06 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 4
Dobrý den,
dnes třetím dnem detoxikuji, přičemž kombinuji bezlepkovou, protikvasinkovou a odkyselující dietu \":)\". Dnes jsem například měla pouze jáhly se zeleninou rozdělené do 3 porcí, piji zelený čaj a vodu. Před detoxikací mi pH moče dělalo takovou tu správnou křivku (ráno nízké, odpoledne vyšší, večer opět nízké), ačkoliv ranní pH bylo kolem 5,5 , takže přepokládám, že jsem byla překyselená (strava nic moc, smíšená průměrná česká \":)\" ). Nyní, po zahájení detoxikace, mám celý den pH pod 6. Je to tím, že se vylučují sajrajty? Moc dobře se necítím, což přisuzuji té změně stravy, ale jsem rozhodnutá to vydržet, protože jsem přesvědčená, že detoxikovat potřebuji (letos jsem zhubla 18 kg stravou, kde bylo na můj vkus přílišné množství živočišných bílkovin). Po prostudování této diskuse jsem zakoupila Alkalu N a hodlám ji popíjet. Bylo by vhodné udělat ještě něco dalšího? Nemohu si takto nízkým pH po delší dobu (hodlám detoxikovat minimálně měsíc) ublížit? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz