Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2022 12:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Tak co se týče zubů: Bactoral doma.... Mám vyhlídlé Kimchi, kde je již součástí výroby rybí omáčka.... mám ionizátor a tudíž zajištěný pravidelný přísun zásadité vody, mám i ph meter na moč i kapky na měření ph(dvojí kontrola).... celkově stravu rozloženou tak, že většinu bude tvořit přiměřené množství živé stravy.... jelikož nemám dokonalé zdroje potravin, tak i nějaké doplňky.... ale ještě zbývá otázka čištění zubů... pochopil jsem, že když už pasta, tak zásaditá, ale že údajně ani ta není nutná, že stačí třeba jemná mořská sůl + něco rostlinného vhodné konzistence na rychlosmíchání domácí pasty, nebo stači třeba i ta jemná mořská sůl s trochou zásadité vody na kartáčku?Jaké máte zkušenosti???A když už zásaditá pasta, tak asi bez fluoru, že?Prosímvás poraďte mi ještě s tímto, ať můžu zahájit dlouhodobý experiment s názvem - regenerace zubů.... Předem děkuji za odpověď....

jo a je vhodné po každém snězeném ovoci si vypláchnout ústa zásaditou vodou?Jsem v tomto trochu v rozpacích mezi důkladnou péčí o chrup, ale zároveň nechci sklouznout do nějakého extrému, jako lidé, co se třeba myjou 3x denně a pak ztrácí přirozenou imunitu vůči špíně... pokud rozumíte...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte led 25, 2022 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Tak co se týče zubů: Bactoral doma.... Mám vyhlídlé Kimchi, kde je již součástí výroby rybí omáčka.... mám ionizátor a tudíž zajištěný pravidelný přísun zásadité vody, mám i ph meter na moč i kapky na měření ph(dvojí kontrola).... celkově stravu rozloženou tak, že většinu bude tvořit přiměřené množství živé stravy.... jelikož nemám dokonalé zdroje potravin, tak i nějaké doplňky.... ale ještě zbývá otázka čištění zubů... pochopil jsem, že když už pasta, tak zásaditá, ale že údajně ani ta není nutná, že stačí třeba jemná mořská sůl + něco rostlinného vhodné konzistence na rychlosmíchání domácí pasty, nebo stači třeba i ta jemná mořská sůl s trochou zásadité vody na kartáčku?Jaké máte zkušenosti???A když už zásaditá pasta, tak asi bez fluoru, že?Prosímvás poraďte mi ještě s tímto, ať můžu zahájit dlouhodobý experiment s názvem - regenerace zubů.... Předem děkuji za odpověď....

jo a je vhodné po každém snězeném ovoci si vypláchnout ústa zásaditou vodou?Jsem v tomto trochu v rozpacích mezi důkladnou péčí o chrup, ale zároveň nechci sklouznout do nějakého extrému, jako lidé, co se třeba myjou 3x denně a pak ztrácí přirozenou imunitu vůči špíně... pokud rozumíte...

Bohatě stačí jedlá soda rozmíchaná v kokosovém tuku, nebo i samotná a i to bych nepřeháněl, osobně neznám jediné zvíře které by si nějak čistilo chrup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2022 12:15 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Jarda píše:
Bohatě stačí jedlá soda rozmíchaná v kokosovém tuku, nebo i samotná a i to bych nepřeháněl, osobně neznám jediné zvíře které by si nějak čistilo chrup.

Děkuji za odpověď.Takže lze použít kokosový tuk....

Jen ještě dva dotazy...

1)A bude dlouhodobě lepší použít tu jemnou mořskou sůl než sodu?Někde jsem totiž četl, že dlouhodobě používat jedlou sodu na čištění zubů taky prý není ideální.... O mořské soli jsem nikde žádné omezení v dlouhodobém užívání zatím nenašel.... Ale je to zvláštní, protože jsem četl, že se víc doporučuje zásaditá zubní pasta kvůli PH prostředí v chrupu a jedlá soda přece je zásaditá, ne? Tak nevím proč to vlastně má vadit...

2)A jak často podle vás je ideální čistit?1x denně?Obden?Nebo jak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2022 11:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Děkuji za odpověď.Takže lze použít kokosový tuk....

Jen ještě dva dotazy...

1)A bude dlouhodobě lepší použít tu jemnou mořskou sůl než sodu?Někde jsem totiž četl, že dlouhodobě používat jedlou sodu na čištění zubů taky prý není ideální.... O mořské soli jsem nikde žádné omezení v dlouhodobém užívání zatím nenašel.... Ale je to zvláštní, protože jsem četl, že se víc doporučuje zásaditá zubní pasta kvůli PH prostředí v chrupu a jedlá soda přece je zásaditá, ne? Tak nevím proč to vlastně má vadit...

2)A jak často podle vás je ideální čistit?1x denně?Obden?Nebo jak?

1) Nechápu proč se ptáte mě čím má ta soda vadit když jste četl tu informaci od někoho jiného. Pokud to tedy chcete vědět ptejte se jeho, já to netuším co se mu honilo hlavou když to psal. Osobně ji mnoho let používám a zubaře jsem dosud nikdy nepotřeboval, ale třeba to dělám blbě je mě teprve 64 let a vševědoucí rozhodně nejsem.
2) Používám ji jednou denně před spaním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2022 12:01 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Jarda píše:
1) Nechápu proč se ptáte mě čím má ta soda vadit když jste četl tu informaci od někoho jiného. Pokud to tedy chcete vědět ptejte se jeho, já to netuším co se mu honilo hlavou když to psal. Osobně ji mnoho let používám a zubaře jsem dosud nikdy nepotřeboval, ale třeba to dělám blbě je mě teprve 64 let a vševědoucí rozhodně nejsem.
2) Používám ji jednou denně před spaním.

Děkuji tedy za odpověď.... A pardon za tu nejasnou pochybnost.... Vyzkouším....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2022 7:14 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den,
Máte někdo zkušenost se žvýkáním listů máty proti zubnímu kamení?prosím o rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2022 3:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den,
Máte někdo zkušenost se žvýkáním listů máty proti zubnímu kamení?prosím o rady

Zkušenost sice nemám ale mělo by to fungovat, obsažený mentol je silně dezinfekční tedy v ústech zlikviduje šmejdy kteří ten kámen vytvářejí. Akorát bych varoval před dlouhodobou neúměrnou konzumací mentolu, může poškodit i mikrobiom střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2022 7:37 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Jarda píše:
Sikora píše:
Dobrý den,
Máte někdo zkušenost se žvýkáním listů máty proti zubnímu kamení?prosím o rady

Zkušenost sice nemám ale mělo by to fungovat, obsažený mentol je silně dezinfekční tedy v ústech zlikviduje šmejdy kteří ten kámen vytvářejí. Akorát bych varoval před dlouhodobou neúměrnou konzumací mentolu, může poškodit i mikrobiom střeva.

Možná by bylo dobrý řešením mentolové listy žvýkat a pak vyplivnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zarostlý nehet, divoké maso
PříspěvekNapsal: pon kvě 01, 2023 5:30 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Ahojte.
Syn (15 rokov) uz niekolko mesiacov "bojuje" so zarastajucim nechtom, divym mäsom a obcasnym vytekanim hnisu spod nechtu. Tento problem zacal pri futbale - zakopnutie o nohu protihraca. Uz sme vyskusali kadeco: kupele v Betadine, kupele v repiku, kupele v hypermangane, rozne masti: Betadin, BepanGel, Framykoin... dalej koloidne striebro, peroxid vodika, Lapis (certov kamienok), Solux lampu... a urcite som nieco aj zabudla. Niekedy to vyzera, ze uz je to celkom ok, ale ked viac chodi, cvici v skole... tak sa mu to opat vrati do stavu, ktory bol na zaciatku liecby. Boli sme aj u lekara, ale ten chce to riesit chirurgicky.
Mate prosim nejaky tip, ako tento zdravotny problem raz a navzdy vyriesit?
DAKUJEM.


Naposledy upravil Margareta dne úte kvě 02, 2023 4:12 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zarostlý nehet, divoké maso
PříspěvekNapsal: úte kvě 02, 2023 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Ahojte.
Syn (15 rokov) uz niekolko mesiacov "bojuje" so zarastajucim nechtom, divym mäsom a obcasnym vytekanim hnisu spod nechtu. Tento problem zacal pri futbale - zakopnutie o nohu protihraca. Uz sme vyskusali kadeco: kupele v Betadine, kupele v repiku, kupele v hypermangane, rozne masti: Betadin, BepanGel, Framykoin, koloidne striebro, peroxid vodika, Lapis (certov kamienok), Solux lampu... a urcite som nieco aj zabudla. Niekedy to vyzera, ze uz je to celkom ok, ale ked viac chodi, cvici v skole... tak sa mu to opat vrati do stavu, ktory bol na zaciatku liecby. Boli sme aj u lekara, ale ten chce to riesit chirurgicky.
Mate prosim nejaky tip, ako tento zdravotny problem raz a navzdy vyriesit?
DAKUJEM.

Na obnovu tkáně se běžně aplikuje kostival lékařský kořen formou obkladu, ale je potřeba si uvědomit že tento problém má vždy jako pozadí trvalé dráždění tkáně v místě problému tedy bych asi řešil volné boty, nebo prostě ochranu daného místa proti mechanickému namáhání. Podobně by mohl fungovat obklad z naředěné kyseliny chlorovodíkové v poměru 1:1500 do živé tkáně a 1:500 do již zatažené rány, hojení je velice rychlé, ale zase nesmí docházet k mechanickému namáhání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zarostlý nehet, divoké maso
PříspěvekNapsal: úte kvě 02, 2023 8:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Margareta píše:
Ahojte.
Syn (15 rokov) uz niekolko mesiacov "bojuje" so zarastajucim nechtom, divym mäsom a obcasnym vytekanim hnisu spod nechtu. Tento problem zacal pri futbale - zakopnutie o nohu protihraca. Uz sme vyskusali kadeco: kupele v Betadine, kupele v repiku, kupele v hypermangane, rozne masti: Betadin, BepanGel, Framykoin, koloidne striebro, peroxid vodika, Lapis (certov kamienok), Solux lampu... a urcite som nieco aj zabudla. Niekedy to vyzera, ze uz je to celkom ok, ale ked viac chodi, cvici v skole... tak sa mu to opat vrati do stavu, ktory bol na zaciatku liecby. Boli sme aj u lekara, ale ten chce to riesit chirurgicky.
Mate prosim nejaky tip, ako tento zdravotny problem raz a navzdy vyriesit?
DAKUJEM.

Nepoteším vás.. na gympli som to mal aj ja, mama skúšala všetko možné aj nemožné (ako vy :)).. Lenže noha je proste noha a tá sa non-stop namáha. Takže nakoniec to aj tak (vy)riešil chirurg, ktorý mi na počkanie odrezal okraje nechta a zašil. Keď prestane pôsobiť umŕtvenie, bolí to ako sviňa (tlak krvi v prstoch je najväčší, takže ležať, ležať, ležať), ale na druhý deň sa to už dá prežiť. Vtedy som ľutoval, že som nešiel skôr, pretože hrať futbal so zarastajúcim nechtom je mega-utrpenie (nechet zarastá do nekonečna, že)..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: stř kvě 03, 2023 8:41 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Jarda, Neti dakujem velmi pekne za Vase prispevky. Dáme tomu (palcu) este par dni a uvidime, ze co dalej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pečetění zubů
PříspěvekNapsal: úte čer 13, 2023 9:13 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Aky mate prosim nazor na pečetění zubů u deti?
Dakujem :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pečetění zubů
PříspěvekNapsal: stř čer 14, 2023 6:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Aky mate prosim nazor na pečetění zubů u deti?
Dakujem :)

Přiznám se že ten pojem jsem si musel najít na internetu protože se s ním setkávám poprvé, ale moc nepobírám důvod té aplikace. Důvodem je že dítě pak může jíst sladké sajrajty aniž by vznikl zubní kaz, tedy alespoň tak zní to zdůvodnění. Nedovedu posoudit jak moc je to reálné, protože kazivost zubů souvisí se stavem konkrétních minerálů a vitamínů což ta pečeť určitě neřeší a pak záleží na stavu střevního mikrobiomu kde konkrétní bakterie produkují konkrétní látky, například vitamín K a to ta pečeť opět neřeší. V zásadě jde z mého pohledu o překrývání stavu pomalého ničení organizmu špatnou stravou s tím že odstraním kontrolku a takové počínání nevidím jako nejrozumnější. Nikdy jsem si nevšiml že by se chrup kazil divoce žijícím zvířatům, nebo přírodním původním kmenům třeba indiánů někde v pralese na původní přírodní stravě a pečetě určitě neznají zrovna tak jako jsem o nich dosud nevěděl já.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz