Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 1:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bettyma píše:
Ďakujem, už pátram na nete čo to ten peroxid horčíka vlastne je a kde ho zohnať \":)\"
Nasadila som aj v malom množstve picles - mám z cibule,kapusty a cvikle.

Sybilla to píše správně, tím salátem pickles šetřit zrovna nemusíte, ten sice chutná vám, ale kvasinkám určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hyperaktivní močový měchýř
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 6:35 am 
Offline

Registrován: sob říj 30, 2010 6:17 am
Příspěvky: 3
\":wink:\" Od léta mám problémy s močovým měchýřem, urolg říká, že mám hyperaktivní močový měchýř ale já to kolikrát nestíhám doběhnout. Nyní se mi stává, že kolikrát sedím potřebuji na toaletu a zvednu se a jsem jasná je to ze mně venku. Byla jsem i u gynekologa udělal stěry a řekl, že mám escherichia coli ++. přečetla jsem si, že to je bakterie která je potřebná
v těle člověka, ale že múže také způsobovat samovolný únik moči. Někdo říká také, že je to nečistota, ale já se pokud možno neustále sprchuji na bidetu tak už fakt nevím co mám udělat aby jsem byla v poho. Dali mi také léky Toviaz na to aby se močový měchýř zklidnil. Také jsem po operaci dělohy poradte co udělat abych byla zase v pohodě. prý cvičení na to nemá smysl ale přeci nebudu brát léky zbytek svéh života na to aby jsem to v klidu stíhala \":lol:\"

Foxyna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní močový měchýř
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Foxyna píše:
:wink: Od léta mám problémy s močovým měchýřem, urolg říká, že mám hyperaktivní močový měchýř ale já to kolikrát nestíhám doběhnout. Nyní se mi stává, že kolikrát sedím potřebuji na toaletu a zvednu se a jsem jasná je to ze mně venku. Byla jsem i u gynekologa udělal stěry a řekl, že mám escherichia coli ++. přečetla jsem si, že to je bakterie která je potřebná
v těle člověka, ale že múže také způsobovat samovolný únik moči. Někdo říká také, že je to nečistota, ale já se pokud možno neustále sprchuji na bidetu tak už fakt nevím co mám udělat aby jsem byla v poho. Dali mi také léky Toviaz na to aby se močový měchýř zklidnil. Také jsem po operaci dělohy poradte co udělat abych byla zase v pohodě. prý cvičení na to nemá smysl ale přeci nebudu brát léky zbytek svéh života na to aby jsem to v klidu stíhala \":lol:\"

Foxyna

Velice záleží na mnoha faktorech jak se v tomto vlákně dočtete, ale toto bych já osobně viděl od střev a je potřeba se tedy zaměřit na kvalitu defekace. Popište, pokud možno přesně, jak jste na tom s defekací, ale předpokládám, že to bude zdroj problému. Většina bakterií a kvasinek žije jako anaerobní organizmy bez kyslíku a pokud nemáte v pořádku střeva, tak tam nemůžete mít dostatek kyslíku k přežití správných, tedy aerobních bakterií-laktobacilů. Potom dochází k silnému dráždění přilehlých orgánů a močový měchýř mezi ně samozřejmě patří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní močový měchýř
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 9:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Foxyna píše:
:wink: Od léta mám problémy s močovým měchýřem, urolg říká, že mám hyperaktivní močový měchýř ale já to kolikrát nestíhám doběhnout. Nyní se mi stává, že kolikrát sedím potřebuji na toaletu a zvednu se a jsem jasná je to ze mně venku. Byla jsem i u gynekologa udělal stěry a řekl, že mám escherichia coli ++. přečetla jsem si, že to je bakterie která je potřebná
v těle člověka, ale že múže také způsobovat samovolný únik moči. Někdo říká také, že je to nečistota, ale já se pokud možno neustále sprchuji na bidetu tak už fakt nevím co mám udělat aby jsem byla v poho. Dali mi také léky Toviaz na to aby se močový měchýř zklidnil. Také jsem po operaci dělohy poradte co udělat abych byla zase v pohodě. prý cvičení na to nemá smysl ale přeci nebudu brát léky zbytek svéh života na to aby jsem to v klidu stíhala \":lol:\"
Foxyna

Pokiaľ ti našli skutočne iba E. coli, tak nebudeš mať problém do konca života pokiaľ dodržíš pár jednoduchých zásad. Táto potvora spôsobuje tú tvoju urgenciu s inkontenciou, pretože dráždi sliznicu a preto sa jej treba za každú cenu zbaviť, nemá totiž v močových cestách čo hľadať. Dostáva sa tam obvykle z konečníka, kde jej príroda pridelila miesto a kam patrí a tam má plniť svoju funkciu. Pokiaľ tam máš nasťahovanú okrem nej ešte inú mikroskopickú potvoru, ktorú ti zatiaľ nenašli a neidentifikovali, budeš mať problémy, dokiaľ sa ich nezbavíš. Nemá zmysel brať ATB len tak na skúšku, tento problém vyrieši iba konkrétny liek na konkrétneho parazita a toho ti musia napred nájsť. Pokiaľ je to naozaj iba E.coli, tak zakiaľ podstúpiš ďalšie vyšetrenia, naordinuj si, tinktúru z lichořeřišnice (má siné antibakteriálne účinky práve na E.col) 3x denne po 15 kvapiek, potom odvar z vresu, ďalej odvar z dubovej kôry, kúp si mrazené čučoriedky a jedz koľko zvládneš, ďalej brusinkovú šťavu čistú bez akýchkoľvek prísad-predáva sa v obchodíkoch so zdravou výživou, tak každú hodinu 1 polievkovú lyžicu a poseď si večer v repíkovom kúpeli-stačí v lavóre. Ešte pomáha extrakt z grepfruitových jadierok. A na pár týždňov zabudni na mäso šunky, syry a všetko v čom je cukor v akejkoľvek forme - týka sa aj chleba a pečiva. A prvé čo sprav je, nažeň svojho partnera tiež na vyšetrenie, pretože ak to nespravíš, budeš ako tie armády nešťastníc, čo vypisujú po internete, že sa im to stále vracia. To by pre začiatok mohlo stačiť a uvidíš, čo ešte nájdu. Nedaj sa odbiť, žiadaj ďalšie dôkladnejšie laboratórne vyšetrenia, však platíš dane, tak nech to zdravotníctvo využiješ. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní močový měchýř
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Pokiaľ ti našli skutočne iba E. coli, tak nebudeš mať problém do konca života pokiaľ dodržíš pár jednoduchých zásad. Táto potvora spôsobuje tú tvoju urgenciu s inkontenciou, pretože dráždi sliznicu a preto sa jej treba za každú cenu zbaviť, nemá totiž v močových cestách čo hľadať. Dostáva sa tam obvykle z konečníka, kde jej príroda pridelila miesto a kam patrí a tam má plniť svoju funkciu. Pokiaľ tam máš nasťahovanú okrem nej ešte inú mikroskopickú potvoru, ktorú ti zatiaľ nenašli a neidentifikovali, budeš mať problémy, dokiaľ sa ich nezbavíš. Nemá zmysel brať ATB len tak na skúšku, tento problém vyrieši iba konkrétny liek na konkrétneho parazita a toho ti musia napred nájsť. Pokiaľ je to naozaj iba E.coli, tak zakiaľ podstúpiš ďalšie vyšetrenia, naordinuj si, tinktúru z lichořeřišnice (má siné antibakteriálne účinky práve na E.col) 3x denne po 15 kvapiek, potom odvar z vresu, ďalej odvar z dubovej kôry, kúp si mrazené čučoriedky a jedz koľko zvládneš, ďalej brusinkovú šťavu čistú bez akýchkoľvek prísad-predáva sa v obchodíkoch so zdravou výživou, tak každú hodinu 1 polievkovú lyžicu a poseď si večer v repíkovom kúpeli-stačí v lavóre. Ešte pomáha extrakt z grepfruitových jadierok. A na pár týždňov zabudni na mäso šunky, syry a všetko v čom je cukor v akejkoľvek forme - týka sa aj chleba a pečiva. A prvé čo sprav je, nažeň svojho partnera tiež na vyšetrenie, pretože ak to nespravíš, budeš ako tie armády nešťastníc, čo vypisujú po internete, že sa im to stále vracia. To by pre začiatok mohlo stačiť a uvidíš, čo ešte nájdu. Nedaj sa odbiť, žiadaj ďalšie dôkladnejšie laboratórne vyšetrenia, však platíš dane, tak nech to zdravotníctvo využiješ. \":D\"

No dokopat lékaře k nějakému smysluplnému vyšetření je tedy opravdu zábavná činnost. Při ní se zpravidla tak rozčílíte, že budete mít pH špatné celý týden a to vám bude vaše nezvané kámoše tak dobře krmit, že se paradoxně váš stav o hodně zhorší, ale jiné řešení asi nyní opravdu není. Ono střílet do lesa ve kterém sice je jelen, ale já ho nevidím, povede k jeho ulovení velice sporadicky a musím vyplýtvat opravdu mnoho munice. Po dobu těch vyšetření je ale nezbytně nutné mít srovnané pH na hodnotách 7,5-7,8 a to by mělo infekci výrazně utlumit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 12:03 am 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 9:34 pm
Příspěvky: 8
Možno stojí za pokus aj využiť EFT - napr. viď http://www.eft-ahc.cz/cesky/prace.pdf - zatiaľ som skúsila len pár ťukaní, samozrejme zázrak na počkanie sa nedeje, ale veríme \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 8:08 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Po lecbe antibiotiky pri oslabene imunite diky stresum (fyz. i psych. predevsim) a nasledne i antibiotikum sem taky trpel na drazdivy mocak.
Srovnanim primarnich faktoru se to spravilo. Trvalo to ale tak dlouho jak dlouho se lecila imunita a fyz. psych. stres.
Je mozne ze se to da urychlit podle mne jedine dlouhodobym relaxem napr. u more spojenym s fyz. i psych uspokojenim, sebenaplnenim v praci i ve spolecnosti. Chodit co nejvic na cerstvy vzduch a do prirody. To sou podle mne primarni priciny.
Pak je mozne si pohravat s bylinkama a treba pomohou:
lesni boruvky, odvar z jarni dubove kury, jarni boruvkove nate, jarnich borovicovych pupenu, jarni miza z brizy belokore,lipovy, zaludovy caj,atd...
hodnotnou literaturu najdete zde:
http://www.ulozto.cz/5987251/knihy-pro- ... zdravi-rar

Anebo zkusit periodicke superdavky iontoveho zinku treba po dobu tydne brat obden rano 50-100 mg zinku podle hmotnosti uzivatele. ja mam docela dobre zkusenosti s octanem zinecnatym. Kutni toxicke davky sou vic jak 200 mg/den (horecka svarecu kovu) a hlavne nebrat dlouhodobe jinak hrozi deficit jinych stopovych prvku.
Zinek pry spravuje plisnemi (ci jinymi bakteriemi nevyvazene prirozene strevni mikroflory) proderavelou strevni stenu ktera pravdepodobne prave zpusobuje problemy s mocakem. Osobne sem vyzkousel a mozna ze na tom neco bude ale tezko rict estli to pomuze kazdemu.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bettyma píše:
Možno stojí za pokus aj využiť EFT - napr. viď http://www.eft-ahc.cz/cesky/prace.pdf - zatiaľ som skúsila len pár ťukaní, samozrejme zázrak na počkanie sa nedeje, ale veríme \":)\"

Tak určitě jde o dobrou a velice účinnou metodu, tady proč to nevyzkoušet, uškodit si tím nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Po lecbe antibiotiky pri oslabene imunite diky stresum (fyz. i psych. predevsim) a nasledne i antibiotikum sem taky trpel na drazdivy mocak.
Srovnanim primarnich faktoru se to spravilo. Trvalo to ale tak dlouho jak dlouho se lecila imunita a fyz. psych. stres.
Je mozne ze se to da urychlit podle mne jedine dlouhodobym relaxem napr. u more spojenym s fyz. i psych uspokojenim, sebenaplnenim v praci i ve spolecnosti. Chodit co nejvic na cerstvy vzduch a do prirody. To sou podle mne primarni priciny.
Pak je mozne si pohravat s bylinkama a treba pomohou:
lesni boruvky, odvar z jarni dubove kury, jarni boruvkove nate, jarnich borovicovych pupenu, jarni miza z brizy belokore,lipovy, zaludovy caj,atd...
hodnotnou literaturu najdete zde:
http://www.ulozto.cz/5987251/knihy-pro- ... zdravi-rar

Anebo zkusit periodicke superdavky iontoveho zinku treba po dobu tydne brat obden rano 50-100 mg zinku podle hmotnosti uzivatele. ja mam docela dobre zkusenosti s octanem zinecnatym. Kutni toxicke davky sou vic jak 200 mg/den (horecka svarecu kovu) a hlavne nebrat dlouhodobe jinak hrozi deficit jinych stopovych prvku.
Zinek pry spravuje plisnemi (ci jinymi bakteriemi nevyvazene prirozene strevni mikroflory) proderavelou strevni stenu ktera pravdepodobne prave zpusobuje problemy s mocakem. Osobne sem vyzkousel a mozna ze na tom neco bude ale tezko rict estli to pomuze kazdemu.

To jste uhodil hřebík na hlavičku, na deficitu zinku je založeno mnoho zdravotních potíží, které mizí po jeho dodání velice rychle. Má to ovšem jedinou mušku, že mnoho lidí netuší, jak nezbytné je dodávat zinek vždy s mědí a na cca 30 mg zinku je vhodné dodávat cca 1 mg mědi. Nicméně nedoporučuji jít s mědí moc vysoko, to může být toxické pro játra a horní hranici bych viděl tak 3-4 mg denně, zatím co u zinku se dá celkem bez potíží jet až těch 180-200 mg denně i delší dobu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 10:35 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 9:34 pm
Příspěvky: 8
Ahojte,
dobrá správa - nasadila som pred časom bylinky na preliečenie obličiek + cvičenie čchi-kung a od 1.1. som bez liekov \":)\" Problémy s dráždením síce ešte v "zostatkovej forme" mám, ale som rada, že som neskočila na názor lekára - hyperaktívny mechúr je liečiteľný, ale nevyliečiteľný \":wink:\"

Ďakujem všetkým za pomoc a podporu! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bettyma píše:
Ahojte,
dobrá správa - nasadila som pred časom bylinky na preliečenie obličiek + cvičenie čchi-kung a od 1.1. som bez liekov \":)\" Problémy s dráždením síce ešte v "zostatkovej forme" mám, ale som rada, že som neskočila na názor lekára - hyperaktívny mechúr je liečiteľný, ale nevyliečiteľný \":wink:\"

Ďakujem všetkým za pomoc a podporu! \":)\"

Ono se dá vyléčit skoro všechno, jenom se to nechce nechat nachytat od lékařů k nějakému polykání všemocných pilulí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 6:48 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 9:34 pm
Příspěvky: 8
Pozdravujem \":)\"
Dostala sa ku mne rada - mudra na posilnenie energie močového mechúra - od Kim da Silva:
pravá ruka - palec, prostredník a prsteník spojiť špičkami prstov
ľavá ruka - palec a prostredník spojiť špičkami prsteníček pritlačiť o prvý článok palce druhým/prostredným/ článkom
držať 4x denne 7 minút s odstupom medzi mudrami min. 8 minút.
Zatiaľ skúšam prikrátko na zhodnotenie / cca 5 dní /
\":wink:\" zistila som, že stránky knihy sa dajú obracať aj s rukou v mudre a tak mám aspoň čas na pár minút čítania \":wink:\" \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bettyma píše:
Pozdravujem \":)\"
Dostala sa ku mne rada - mudra na posilnenie energie močového mechúra - od Kim da Silva:
pravá ruka - palec, prostredník a prsteník spojiť špičkami prstov
ľavá ruka - palec a prostredník spojiť špičkami prsteníček pritlačiť o prvý článok palce druhým/prostredným/ článkom
držať 4x denne 7 minút s odstupom medzi mudrami min. 8 minút.
Zatiaľ skúšam prikrátko na zhodnotenie / cca 5 dní /
\":wink:\" zistila som, že stránky knihy sa dajú obracať aj s rukou v mudre a tak mám aspoň čas na pár minút čítania \":wink:\" \":D\" \":D\"

Také dobrý postup, ona energie se dá různě směrovat a slušně to pak funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bolest močového měchýře
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2013 12:24 pm 
Offline

Registrován: stř črc 10, 2013 2:42 pm
Příspěvky: 3
Vážený pane Zajíčku,
je mi 27 let. Asi 1 a 3/4 roku mě trápí podivná bolest močového měchýře, jakoby uvnitř něco žilo, stěhovalo se z místa na místo a někdy spíš tak vnitřně svědilo, doprovází to pocit na močení. Kromě absolvování peripetií s několika západními lékaři (obvodní, urologie, gynekologie, internista) a velkým množstvím antibiotik, které potížím nijak nepomohly a výsledky všech konečných testů neprokázaly nic konkrétního, jsem se dostala do rukou lékaře, který se zabývá alternativní medicínou. Svitla mi z počátku naděje. Za příčinou vidí přemnožení kvasinek v trávicím traktu, konkrétně rodu Aspergillus. Vidí je ve vzorku moči pod mikroskopem, jinak průkaz nebyl, ale údajně je velice obtížné to prokázat. Nasadil mě i partnerovi protikvasinkovou dietu a několik podpůrných doplňků pro očistu organismu s tím, že za tři měsíce bude vše ok. Dietu a pokyny jsem držela rok a tři měsíce, z počátku velice náročné, protože jsem musela úplně vysadit cukr, po kterém jsem shodila a byla bez energie, při 170 cm jsem měla 54 kilo. Chodili jsme s partnerem téměř každý měsíc na kontroly a vždy nám lékař řekl, že je to na dobré cestě a ať vydržíme. Partner říká, že již téměř žádné problémy s měchýřem nemá. Ale já ano a už jsem po tak dlouhé době psychicky na dně, stálo mě hodně energie, času a peněz problém řešit, ale výsledek žádný. Mám pocit, že můj život už nikdy nebude plnohodnotný, téměř vše ovlivňuje náš problém. Partner je na tom obdobně, možná i hůře (sexuální život na bodě nula). Dietu jsem začala před dvěma měsíci porušovat, jen rafinovaný cukr nejím, pouze přírodní a v malém množství. Cítím se o něco lépe, cukr mi vrátil energii. Ale problémy s břichem mám pořád. Doktor mi doporučil hydrocolon terapii, na kterou nemám peníze. Narazila jsem na Váš blog, kde jsem se dočetla o šankhaprakšálaně a zaujala mne. Ovšem při zanešení těla Candidou prý není úplně vhodná. Navíc, netuším, co mi vlastně doopravdy je. Nesetkal jste se někdy s podobným problémem? Napadá Vás, na koho bych se měla obrátit, co dělat? Myslíte, že by mi Šanka mohla nějak uškodit a raději se do ní nemám pouštět?
Moc děkuji za Váš názor. Jana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest močového měchýře
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2013 4:08 pm 
Offline

Registrován: stř črc 10, 2013 2:42 pm
Příspěvky: 3
Ještě k mému problému - při pročítání blogu mne zaujala diskuze Bludicky a Muflona, kterou kopíruji níže. Asi by stály za zmínku ještě jisté události před počátkem našich problémů. Přítel odjel na rok pracovně do Japonska, s oblibou si užíval jejich jídlo, pak ho začaly trápit velké problémy s krkáním a nadýmáním, bolestí břicha, byl nafouklý jako balón a vyskytovalo se to pravidelně každý den v různých intervalech po dobu několika měsíců. K tomu měl obrovské množství lupů. Vyhledal tam lékaře a byl na několika vyšetřeních včetně kolonoskopie. Nezjistili nic. Nakonec to samo postupně odeznělo, když se vrátil do Čech, Za půl roku po návratu nám začaly oběma ty potíže s močovým měchýřem. Chvíli před nimi jsme měli oba nějaký problém se zažíváním, já zvracení a průjem, divné bolesti žaludku, nemohla jsem dva týdny jíst nic kromě uvařené rýže. Přítel měl po stejnou dobu jen ty bolesti žaludku. Tím vlastně začalo mé chození po lékařích, kdy mi praktická lékařka při poklepání na břicho zjistila citlivost v oblasti močových cest. Napadá Vás nějaká souvislost s tím vším? Moc děkuji. J.
Bludicka:
Kde si čítal, že aspergillus oryzae je škodlivá? Veľa druhov ušľachtilých plesní a kultúr sa používa pri výrobe potravín, syrov, salám. Makrobiotici majú problémy z iného dôvodu a nie z konzumácie misa a sójovej omáčky.

Len tak pre zaujímavosť aspergillus oryzae sa používa dnes v kopec doplnkoch výživy pri výrobe enzýmov a to nielen nattokinase a vitamínu K2:
http://www.iherb.com/Now-Foods-ChewyZym ... bles/12655
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Es ... ules/44544
http://www.iherb.com/Life-Extension-Sup ... Caps/12187

Ono totižto dnes sa už drtivá väčšina systémových a tráviacich enzýmov nevyrába zo žlče zvierat ako to bolo kedysi, ale pestovaním z plesní a hlavne z aspergillus oryzae a aspergillus niger! A ak by boli také škodlivé, tieto doplnky by sa nemohli vyrábať.
Muflon:
Jenže Češi nejsou tak adaptovaný na aspergilus jako Japonci co to jedí po mnoho staletí a po mnoho
generací...(taky trvalo chvíli než jsme se adaptovali na brambory co nerostly původně v Evropě....

Tak nedávno pan Jarda někde psal, že "na milost" by vzal když už ze sojových výrobků, tak nějak ještě že by se dalo jíst to fermentované: tempeh, miso a natto...

Pouze je obtíž že Sunfood Dobruška nějak přestala vyrábět to natto....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz